 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-12-2013 09:00 | Koraszewski (82900 punktów) | Rozwój nauki w Polsce
17 na 17 | W niedzielny poranek Internet dostarczy mi ofertę z naukowej.pl. Oferta brzmiała:
"Religia a polityka" Siewierska-Chmaj Anna Wydawca: wydawnictwo uniwersytetu warszawskiego Informacja o książce: "Autorka, poprzez analizę wzajemnych stosunków religii i polityki, stawia pytanie o miejsce religii we współczesnym świecie. Formułuje tezę, że w XXI wieku, w obliczu utraconych tożsamości plemiennych, narodowych czy kulturowych, tylko religia zachowała zdolność wzmacniania solidarności grupowej. Pokazuje, że poprzez rugowanie religii z życia publicznego i demonizowanie jej związków z polityką władza pozbawia się narzędzia, którego nie sposób zastąpić. Przyznając, że związek religii i polityki może być groźny, stara się dowieść, iż nie mniej groźne jest upieranie się przy ich całkowitej separacji." Autorka, pani dr Anna Siewierska-Chmaj, to doktor nauk humanistycznych, politolog. Wicedyrektor Instytutu Badań nad Cywilizacjami w Rzeszowie. Teraz wiemy na co idą skąpe środki na rozwój nauki w Polsce. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
8 na 8 | maniek1 (3407 punktów) |
>Formułuje tezę, że w XXI wieku, w obliczu utraconych tożsamości> >plemiennych, narodowych czy kulturowych, tylko religia zachowała zdolność wzmacniania solidarności >grupowej.> ......grupowej - na własne cele. I tu się zgadzam - pan Tadek z Torunia (budujący prywatny multifinansowy koncern na demonizowaniu "utraconych tożsamości narodowych" i kulcie nieżyjącego Watykańczyka) jest dobitnym przykładem na potwierdzenie tej tezy. > Pokazuje, że poprzez rugowanie religii z życia publicznego i demonizowanie jej związków z >polityką władza pozbawia się narzędzia, którego nie sposób zastąpić.> Znów zgoda - najlepszym przykładem (trudno o lepszy) pan Jarek (PiS) i jego koledzy z partii nieustannie reklamowani w telewizji pana Tadka. >Przyznając, że związek religii >i polityki może być groźny,> ... i z całą pewnością jest...przykład? Ludzie wybrani przez Naród, tworzą prawo kierując się wymogami szefów multifinansowej firmy bezżennych starców, ubierających się w sukienki, słynącej z wszechobecnej pedofilii wśród swoich przedstawicieli handlowych. > stara się dowieść, iż nie mniej groźne jest upieranie się przy ich >całkowitej separacji."> Niech się stara, z niecierpliwością czekam na efekty tych starań. >Autorka, pani dr Anna Siewierska-Chmaj, to doktor nauk humanistycznych, politolog. Wicedyrektor >Instytutu Badań nad Cywilizacjami w Rzeszowie.> Parlamentarny Zespół pana Antka dostarczył wystarczająco wiele dowodów na istnienie kretynów z tytułami doktorskimi. >Teraz wiemy na co idą skąpe środki na rozwój nauki w Polsce.> Bez komentarza - oto słowo na niedzielę. Amen
|
|
6 na 6 | Lengyel (2127 punktów) | >Teraz wiemy na co idą skąpe środki na rozwój nauki w Polsce.
Signum temporis - dawniej tworzono "naukowe" łamańce dla wykazania wyższości socjalizmu nad kapitalizmem, dziś dla wykazania wyższości religii nad... wszystkim innym chyba?
|
|
4 na 4 | Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów) |
> "Autorka, poprzez analizę wzajemnych stosunków religii i polityki, stawia pytanie o miejsce religii> we współczesnym świecie. Formułuje tezę, że w XXI wieku, w obliczu utraconych tożsamości> plemiennych, narodowych czy kulturowych, tylko religia zachowała zdolność wzmacniania solidarności> grupowej.A może zamiast rozpaczać nad utratą tożsamości plemiennych, narodowych, kulturowych czy w końcu, religijnych, należałoby wzmacniać tożsamość gatunkową?  > Autorka, pani dr Anna Siewierska-Chmaj, to doktor nauk humanistycznych, politolog. >Wicedyrektor Instytutu Badań nad Cywilizacjami w Rzeszowie.O nie, następna mądra z Rzeszowa. W moim rodzinnym mieście bije chyba krynica mądrości.
|
|
1 na 1 | Selanos (12869 punktów) | Słowa "Polska" i "nauka" jakoś do siebie nie pasują.
|
|
| Wenancjusz (16441 punktów) | >W niedzielny poranek Internet dostarczy mi ofertę z naukowej.pl. Oferta brzmiała: >"Religia a polityka" Tego nigdy nie da się pogodzić. >Siewierska-Chmaj Anna >Wydawca: wydawnictwo uniwersytetu warszawskiego >Informacja o książce:P{aństwo wydało na wydawnictwo trochę pieniędzy. Nie ma pani skrupułów? >"Autorka, poprzez analizę wzajemnych stosunków religii i polityki, stawia pytanie o miejsce religii >we współczesnym świecie. Formułuje tezę, że w XXI wieku, w obliczu utraconych tożsamości >plemiennych, narodowych czy kulturowych, tylko religia zachowała zdolność wzmacniania solidarności Niestety. Pani jest bez sensu. Cholera że też pani jest tytułowanym doktorem. Jestem wytworem nauk technicznych gdzie każdy pyta dlaczego. Pani tego nie stosuje. Dlaczego? >grupowej. Pokazuje, że poprzez rugowanie religii z życia publicznego i demonizowanie jej związków z >polityką władza pozbawia się narzędzia, którego nie sposób zastąpić. Przyznając, że związek religii >i polityki może być groźny, stara się dowieść, iż nie mniej groźne jest upieranie się przy ich >całkowitej separacji. Co za odkrywcze myśli? Proszę je wyjawić. Dla informacji jestem inż. elektroenergetykiem. Z głupcami nie mam zamiaru dyskutować. I nie chroni Pani tyt. dr.
Ich bin besser als mein Ruf
|
|
 | 5 na 5 | szarley (54911 punktów) | >>W niedzielny poranek Internet dostarczy mi ofertę z naukowej.pl. Oferta brzmiała: >>"Religia a polityka" > Tego nigdy nie da się pogodzić.
Wręcz przeciwnie. To się świetnie godzi (niestety)
|
|
|  | | DyktaFon (9281 punktów) | >>>W niedzielny poranek Internet dostarczy mi ofertę z naukowej.pl. Oferta brzmiała: >>>"Religia a polityka" >> Tego nigdy nie da się pogodzić. >Wręcz przeciwnie. To się świetnie godzi >(niestety)
To nawet bywa podstawą zarówno polityki, jak i religii (innymi słowy: ręka rękę myje...)
|
|
6 na 6 | slik (20011 punktów) | >Teraz wiemy na co idą skąpe środki na rozwój nauki w Polsce.
NA co w Polsce idą w ogóle! Naukowcy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie we współpracy z AGH w Krakowie opracowali "sztuczną kość", która pozwala na uzupełnienie ubytków w tkance kostnej. Prace są dosyć zaawansowane - po testach - niestety na dalsze badania brakuje 3 milionów zł. Jednocześnie dowiaduję się że w sąsiedniej miejscowości ksiądz z szatańskiej UE dostał na remont kościoła (zabytkowego, bo nawet wybudowane przed kilkoma laty są "zabytkowymi") 7 milionów. Jak znam życie, to kościół będzie remontowany ze szczególnym uwzględnieniem plebanii, a żaden urzędnik nie odważy się tego skontrolować
|
|
1 na 1 | oportunista (1711 punktów) | Pani Siewierska-Chmaj Anna ma niestety całkowitą rację. Bez nadbudowy ideologicznej jeszcze nie udało się nikomu stworzyć państwa, o jego trwaniu nawet nie wspomnę. Zbyt wiele spraw nie rozumiemy aby przejść do porządku nad nimi. W miejscu gdzie kończy nam się koncept, potrzebna jest siła wyższa, nie jesteśmy wstanie funkcjonować bez odpowiedzi na pytania oczywiste. Lukę tę zapełnić może autorytet, najlepiej nieomylny, jednak na wypadek omyłki taki autorytet jest bezpieczny, gdyż nastąpiła z powodu naszej złej interpretacji. Podobnie jak nauczyciel w szkole, zawsze ma rację, nawet gdy się myli. Mało kto potrafi w szachach zaplanować kilka ruchów do przodu, bardzo wielu jednak z zapamiętaniem wierzy w spiskowe teorie dziejów, lubimy po prostu wierzyć, że ktoś nad tym wszystkim panuje, to nas uspakaja.
|
|
 | 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | . > Pani Siewierska-Chmaj Anna ma niestety całkowitą rację.Ło Boże! Geniuś i autorytet całkowity! > Bez nadbudowy ideologicznej jeszcze nie udało się nikomu stworzyć państwa,Tyle, że w historii ludzkości, tych nadbudów do cholery i trochę nadbudowano. Polecam np. mądrą i ładnie napisaną - "Przedmarksistowską myśl polityczną" prof. Seidlera. > o jego trwaniu nawet nie wspomnę.Z trwaniami też przeróżnie bywało - czasem tylko kilka dni, ale i parę wieków też mijało. > Zbyt wiele spraw nie rozumiemy aby przejść do porządku nad nimi.Tyle, że jedni rozumieją mniej, a inni więcej. fiksacie.wordpress.com/tag/neoliberalizm/Proponuję lekturę dorobku prof. Andrzeja Walickiego poświęconemu historii idei, a można zacząć od artykułu "Neoliberalna kontrrewolucja" w Gazecie Wyborczej z 30 listopada - 1 grudnia 2013. > W miejscu gdzie kończy nam się koncept, potrzebna jest siła wyższa, nie jesteśmy wstanie funkcjonować bez odpowiedzi na pytania oczywiste.Tyle, że jednym koncept kończy się wcześniej, a innym później i problem władzy jest taki aby było jak najwięcej tych z ograniczonym konceptem. Wtedy łatwiej się rządzi. > Lukę tę zapełnić może autorytet, najlepiej nieomylny, jednak na wypadek omyłki taki autorytet jest bezpieczny, gdyż nastąpiła z powodu naszej złej interpretacji.Tak, masy w taki kit najczęściej wierzą, ale to forum dla niewierzących. > Podobnie jak nauczyciel w szkole, zawsze ma rację, nawet gdy się myli.Stara się o ten autorytet w przeróżne sposoby, a im bardziej pokorne cielęta tym bardziej na słowo mu wierzą. www.racjon(*).php/z,0/d,12/s,565416#w567002> Mało kto potrafi w szachach zaplanować kilka ruchów do przodu, bardzo wielu jednak z zapamiętaniem wierzy w spiskowe teorie dziejów, lubimy po prostu wierzyć, że ktoś nad tym wszystkim panuje, to nas uspakaja.Całkowita zgoda! Tak każda wiara nas ogranicza intelektualnie i moralnie usprawiedliwiając zło czynione w jej imieniu, ale na szczęście istnieją różni niedowiarkowie, heretycy i wolnomyśliciele, dzięki którym społeczny świat idzie do przodu. Mnie uspokaja wiedza historyczna pokazująca, że jednak - choć zawirowaniami, zawrotami i w różnym stopniu, ale idziemy wszyscy w kierunku racjonalizmuTak, że osądzając książkę tylko na podstawie tego cytatu: "Autorka, poprzez analizę wzajemnych stosunków religii i polityki, stawia pytanie o miejsce religii we współczesnym świecie. Formułuje tezę, że w XXI wieku, w obliczu utraconych tożsamości plemiennych, narodowych czy kulturowych, tylko religia zachowała zdolność wzmacniania solidarności grupowej. Pokazuje, że poprzez rugowanie religii z życia publicznego i demonizowanie jej związków z polityką władza pozbawia się narzędzia, którego nie sposób zastąpić. Przyznając, że związek religii i polityki może być groźny, stara się dowieść, iż nie mniej groźne jest upieranie się przy ich całkowitej separacji." Uważam, iż autorka mocno zideologizowane bzdury w niej wypisuje, gdyż brak potwierdzenia jej nieuprawnionych naukowo spekulacji tak w wiedzy historycznej, jak i socjologicznej. Miłego dnia. @@@ .
|
|
|  | 2 na 2 |
| |  | 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | . >"Przedmarksowska myśl polityczna" Tak, oczywiście. Dziękuję za zauważenie pomyłki, ale książka jest ciekawa i polecam.
Pozdrawiam.
@@@ .
|
|
| | |  | 3 na 3 | szarley (54911 punktów) | Czytałem dawno temu, ale skoro Pan poleca, to zainteresowanym pozwolę sobie Pańskie polecenie uzupełnić poleceniem bibliotek, w których ta książka jest
Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu Biblioteka Sejmowa Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu Dolnośląski Zasób Biblioteczny Kolegium Filozoficzno-Teologiczne oo. Dominikanów w Krakowie Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego Książnica Pomorska w Szczecinie Kujawsko-Pomorski Katalog Bibliotek Samorządowych Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy Politechnika Wrocławska Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Uniwersytet Opolski Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach Uniwersytet Rzeszowski Uniwersytet Szczeciński Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Uniwersytet Zielonogórski Uniwersytet w Białymstoku Uniwersytet Śląski Wojewódzka Biblioteka Publiczna - Książnica Kopernikańska w Toruniu Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy Wojskowa Akademia Techniczna Zielonogórski Zasób Bibliotek Publicznych
Proszę to potraktować z uśmiechem, ale młodym małpoludom warto czasem przypomnieć co to jest biblioteka, a szybkość mojej odpowiedzi niech im świadczy o tym jak nawet starszy pan może szybko odpowiednią bibliotekę znaleźć
Pozdrawiam z uśmiechem
|
|
| | | |  | 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52273 punktów) | . > Czytałem dawno temu, ale skoro Pan poleca, to zainteresowanym pozwolę sobie Pańskie polecenie uzupełnić poleceniem bibliotek, w których ta książka jest: (...)> Proszę to potraktować z uśmiechem, ale młodym małpoludom warto czasem przypomnieć co to jest biblioteka, a szybkość mojej odpowiedzi niech im świadczy o tym jak nawet starszy pan może szybko odpowiednią bibliotekę znaleźć.Dziękuję za uzupełnienie wiadomości, ale dołożę tu jeszcze dwie pozycje Historię doktryn politycznych i prawnychprof. Grzybowskiego oraz Historię doktryn politycznych i prawnych prof. Olszewskiego. Historia doktryn to przedmiot dosyć nielubiany przez studentówwww.empik.(*)tycznych-i-prawnych,31201805,swww.google(*)dfaU2hDQ&bvm=bv.57155469,d.ZGUPrawdopodobnie jest tak przez kiepskich wykładowców, gdyż ja go lubiłem i nadal sobie cenię, ale jeszcze bardziej cenię sobie inżynierów, którzy takie książki czytają. Przerażająca zaś jest (tu czasem też występujące) zadufanie we własną rację i głęboka wiara w wyznawaną ideologię religijną lub świecką, połączone z brakiem podstawowej wiedzy w temacie, w którym ten ktoś autorytarnie się wypowiada. Jestem zachwycony internetem, ale z z samej telewizji i internetu (nawet z dodatkiem ideologicznej wiary) mądrości się nie nabierze. Chyba, że ustalimy na naszym forum parytet. (Za socjalizmu, to 'doborem z klucza' się nazywało.)
PS. Przy okazji polecę tu też "Historię powszechnej myśli ekonomicznej" prof. Edwarda Lipińskiego i jej kontynuację przez profesorów Górskiego i Sierpińskiego napisaną. Strasznie dawno zdawać to musiałem, ale książki zatrzymałem i korzystam z nich nadal. Pozdrawiam. @@@ .
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|