 |
Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-12-2013 09:53 | Małyska (6054 punktów) | Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii
26 na 28 | W lipcu Komitet Narodów Zjednoczonych ds. Praw Dziecka zwrócił się do Watykanu o wyjaśnienia dotyczące skandali pedofilskich w kościele. Chodziło między innymi o zasady postępowania z pedofilami w sutannach, odsunięcie ich od dzieci, współpracę ze świeckim wymiarem sprawiedliwości i wyjaśnienie przypadków ukrywania czynów pedofilskich. Komitet ONZ zainteresował się też odszkodowaniami i wsparciem jakim udzielił Watykan ofiarom. www.tvn24.(*)onz-chce-wyjasnien,338903.htmlONZ poprosił o odpowiedź do 30 listopada, a urzędnicy Watykanu zapewniali, że odpowiedź będzie. Cytat:- Z całą pewnością udzielimy odpowiedzi - oświadczył jeden z przedstawicieli Stolicy Apostolskiej przy siedzibie ONZ w Genewie ksiądz Massimo De Gregori. Dzisiaj wiemy, że żadnych wyjaśnień nie będzie. Kościół stanowczo odmówił ujawnienia wyników dochodzeń w sprawie nadużyc seksualnych. www.tokfm.(*)pnienia_wynikow_dochodzen.html Cytat:- Organizacja Narodów Zjednoczonych nie otrzyma informacji o wewnętrznych dochodzeniach Kościoła w sprawie molestowania seksualnego dzieci przez duchownych. Są to kwestie poufne - oświadczyła Stolica Apostolska. Kościół tłumaczy: Cytat:...że jego wewnętrzne procedury nie są udostępniane opinii publicznej, aby "chronić świadków i oskarżonych oraz integralność Kościoła katolickiego" Komitet ONZ zamierza zakwestionować takie stanowisko kościoła i odbiera je jako próbę odcięcia się od skandali. Oburzone takim zachowaniem jest także amerykańskie Centrum Praw Konstytucyjnych. Cytat:- Nie jesteśmy w stanie zrozumieć stanowiska Kościoła - słowa Stolicy Apostolskiej skrytykowało amerykańskie Centrum Praw Konstytucyjnych. - Twierdzenia, że Watykan nie odpowiada za postępowanie poszczególnych osób oraz zrzucanie odpowiedzialności na władze świeckie to skandaliczne działania - oświadczyło Centrum. Powoli wali się, wykreowany ostatnio, mit o rewolucyjnych zmianach w kościele. Papieskie uśmiechy, przytulanie dziecka, całowanie chorego, pobłogosławienie niepełnosprawnego to tylko gesty. Prawdziwe problemy nadal zamiata się pod dywan. Oświadczenie Watykanu: "Jesteśmy głęboko zasmuceni plagą nadużyć seksualnych w Kościele" jest nie tylko hipokryzją. To drwina. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..#1 28 na 28 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii | Kościół ma od dawna w odwłoku słowa Jezusa "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt 25,40). Radośnie i bez skrępowania molestują Jezusa, gwałcą go, po czym bezwstydnie zwalają na niego winę, bo on "lgnie". Skoro tak beztrosko Kościół pokazuje Jezusowi, gdzie go ma, to niby dlaczego ma się przejmować jakimś tam ONZ? |
#2 13 na 13 | romaro (25211 punktów) | Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii | > Kościół pokazuje Jezusowi, gdzie go ma.A może Jezusik ma wszystkich w d<<<e i pozwala swoim wybrańcom na wszystko. Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus a księża z Watykanu. Teologia nie jest nauką, jest ideologią ludzi z zaburzeniami seksualnymi. Stwarza zagrożenie dla tożsamości człowieka. Chrońmy dzieci przed teologami. "Jesteśmy głęboko zasmuceni plagą nadużyć seksualnych w Kościele" A my głęboko w... |
#3 -5 na 7 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii | >Twierdzenia, że Watykan nie odpowiada za postępowanie poszczególnych osób oraz zrzucanie odpowiedzialności na władze świeckie to skandaliczne działania - oświadczyło Centrum.
1. W jakim sensie Watykan może odpowiadać za postępowanie poszczególnych osób? 2. W którym miejscu KK zrzuca odpowiedzialność na władze świeckie?
bembergiem w berg |
#4 10 na 10 | slik (20011 punktów) | Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii | > ONZ poprosił o odpowiedź do 30 listopada, a urzędnicy Watykanu zapewniali, że odpowiedź będzie.> Cytat:- Z całą pewnością udzielimy odpowiedzi - oświadczył jeden z przedstawicieli Stolicy >Apostolskiej przy siedzibie ONZ w Genewie ksiądz Massimo De Gregori. Dzisiaj wiemy, że> żadnych wyjaśnień nie będzie. Kościół stanowczo odmówił ujawnienia wyników dochodzeń w sprawie> nadużyć seksualnych.> Cytat:- Organizacja Narodów Zjednoczonych nie otrzyma informacji o wewnętrznych dochodzeniach >Kościoła w sprawie molestowania seksualnego dzieci przez duchownych. Są t o kwestie poufne - >oświadczyła Stolica Apostolska. Kościół tłumaczy:> Cytat:...że jego wewnętrzne procedury nie są udostępniane opinii publicznej, aby "chronić świadków >i oskarżonych oraz integralność Kościoła katolickiego" To jednoznacznie powinno uświadomić, że wymiana papieża i jego obecne "chwyty marketingowe" mają na celu tylko i wyłącznie poprawienie fatalnego wizerunku kościoła. Zwykły PR, na który spora część ludzi (czasami nawet tych krytycznie nastawionych do KK), daje się nabrać! |
#5 5 na 5 | Christos (2696 punktów) | Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii |
>Powoli wali się, wykreowany ostatnio, mit o rewolucyjnych zmianach w kościele. Papieskie uśmiechy, przytulanie dziecka, całowanie chorego, pobłogosławienie niepełnosprawnego to tylko gesty. Prawdziwe problemy nadal zamiata się pod dywan.< Odrobinę realizmu! Środki na miarę czasów. Toż to PR dla maluczkich jest. >Oświadczenie Watykanu: "Jesteśmy głęboko zasmuceni plagą nadużyć seksualnych w Kościele" jest nie tylko hipokryzją. To drwina.< Konsekwencją naiwności jest przebudzenie z ręką w nocniku.
|
#6 19 na 19 | slik (20011 punktów) | Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii | > >Twierdzenia, że Watykan nie odpowiada za postępowanie poszczególnych osób oraz zrzucanie odpowiedzialności na władze świeckie to skandaliczne działania - oświadczyło Centrum.> 1. W jakim sensie Watykan może odpowiadać za postępowanie poszczególnych osób?Wyobraź sobie nauczyciela, który na terenie szkoły molestuje dzieci - jest to zgłoszone do dyrektora, a ten nie robi z tym nic, a skupia się jedynie na wyciszaniu skandalu - zastrasza ofiary, świadków, a co więcej - organizuje grupy które ich prześladują. Mimo to skandal narasta i dociera do kuratorium - to organizuje przeniesienie do innej szkoły, w innym mieście i również organizuje grupy zastraszające ofiary i świadków, którzy odważają się mówić o molestowaniu, naciska na prokuraturę aby nie wszczynała śledztwa. Gdy sprawa dotrze do sądu pracownicy Ministerstwa Oświaty, również zgodnie z wewnętrzną instrukcją, zgodnie z którą wcześniej usiłowano skandal wyciszyć, wymuszają utajnienie postępowania, zeznań świadków, a jak dojdzie do skazania, orzeczenie śmiesznie niskiego wyroku, najlepiej w zawieszeniu. Czy tu też miałby być ukarany tylko nauczyciel? |
#7 -3 na 5 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii | > Teologia nie jest nauką, jest ideologią ludzi z zaburzeniami seksualnymi.Wzruszające. No ale skoro taka wypowiedź tu bezkarnie wisi, to pewnie stoją za nią jakieś twarde dowody i nie jest to wyraz żadnej ideologii.
bembergiem w berg |
#8 -8 na 10 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii | Wyobraź sobie nauczyciela, który został niesłusznie oskarżony, że na terenie szkoły molestuje dzieci. I słusznie czy niesłusznie został oskarżony - nieistotne - dalsza część historii jest taka sama.
bembergiem w berg |
#9 12 na 12 | TyDraniu (6569 punktów) | Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii | > Wyobraź sobie nauczyciela, który został niesłusznie oskarżony, że na terenie szkoły molestuje dzieci. I słusznie czy niesłusznie został oskarżony - nieistotne - dalsza część historii jest taka sama.Czyli według Pana o słuszności oskarżeń powinien decydować przełożony, a nie sąd? Jeśli przełożony jest pewny niewinności, to może posunąć się do naruszeń prawa, by podwładny pod sąd nie trafił? <img>img/forum/14354/671002001314905747.jpg</img> |
#10 14 na 14 | slik (20011 punktów) | Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii | > >Wyobraź sobie nauczyciela, który został niesłusznie oskarżony, że na terenie szkoły molestuje dzieci. I słusznie czy niesłusznie został oskarżony - nieistotne - dalsza część historii jest taka sama.Według worka, wszyscy księża są niewinni, nawet ci, którzy krzywdzą dzieci. |
#11 12 na 12 | TyDraniu (6569 punktów) | Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii | Niechęć do sądów całego stanu duchownego, obawa o skrzywdzenie niewinnego księdza wynika chyba z jakiejś pamięci genetycznej o Inkwizycji.
 |
#12 16 na 16 | Marysia (300 punktów) | Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii |
> 1. W jakim sensie Watykan może odpowiadać za postępowanie poszczególnych osób?W takim, w jakim każda osoba fizyczna lub prawna, która posiada dane na temat przestępstw, ale nie tylko zataja je przed władzami, ale także chroni przestępców przed wymiarem sprawiedliwości i rozmyślnie naraża inne osoby na działania danego przestępcy. Jest jeszcze zwykła odpowiedzialność moralna, ale dla "strażników moralności" to abstrakcja wyższego rzędu. > 2. W którym miejscu KK zrzuca odpowiedzialność na władze świeckie?"ONZ nie otrzyma informacji o wewnętrznych dochodzeniach Kościoła w sprawie molestowania seksualnego dzieci przez duchownych. Są to kwestie poufne" "chronić świadków i oskarżonych oraz integralność Kościoła katolickiego" Z polskiego na nasze: "Wiemy, ale nie powiemy, a jak sami zgadniecie, to wydamy wam drania, albo nie i co nam zrobicie. To tylko jego wina i nie mamy z nim nic wspólnego, ale na inną parafię przeniesiemy. A jeszcze jak zamkniemy oczy, to tego wszystkiego wcale nie było i odczepcie się od nas, wy gejofilne genderowe antychrysty!" |
#13 10 na 10 | Eliath (1441 punktów) | Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii | > 1. W jakim sensie Watykan może odpowiadać za postępowanie poszczególnych osób?Moralnym(sic!), karno i cywilno prawnym, społecznym oraz politycznym? Slik podaje Ci dobry przykład. Ja bym go zmodyfikował: wyobraź sobie że sytuacja dotyczy współpracowników rożnych agencji rządowych, w tym obcokrajowców, dyplomatów itp. jakiegoś państwa - niech będzie nasza kochana RP. > 2. W którym miejscu KK zrzuca odpowiedzialność na władze świeckie?Chyba tutaj, nie jestem pewien, sprawdź!Czy ja mam właściwy obraz sytuacji? Komitet Praw Dziecka przy ONZ (zgodnie ze swoimi kompetencjami), poprosił sygnatariusza Konwencji Praw Dziecka, państwo Watykan (zgodnie z jego obowiązkami), o dostarczenie dowodów realizacji zapisów konwencji. Państwo sygnatariusz powiedziało "nie, bo myśmy świętsi od papieża", a konkretniej, że oni i biedni i niewinni, bo oni tylko za Watykan mogą odpowiadać, a nie za kościoły krajowe. Chyba nasz MSZ powinien poinformować Święty Sedes (przepraszam, ale "sami się proszą" o takie wstawki) o konieczności przejęcia przez rząd RP aktywnej kontroli nad KK w granicach jurysdykcji RP, w związku z faktyczną niezdolnością do dalszego pełnienia tej roli przez Watykan! 
Rzeczywistość jest kłamstwem |
#14 14 na 14 | Andrzej Bogusławski (52278 punktów) | Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii | . > W jakim sensie Watykan może odpowiadać za postępowanie poszczególnych osób? To po jasną cholerę Ludowi Bożemu ten cały Kościół z Kurią na czele.pl.wikipedia.org/wiki/Kuria_Rzymskapl.wikiped(*)ściół_katolickipl.wikiped(*)Bciół_(teologia)www.opoka.(*)eka/T/TD/magisterium_ard0.htmltezeusz.pl/cms/tz/index.php?id=6003Veritatis splendor: Zawsze, ale zwłaszcza w ciągu ostatnich dwóch stuleci, papieże starali się osobiście lub w łączności z Kolegium Biskupów rozwijać i głosić naukę moralną dotyczącą licznych i różnorakich dziedzin ludzkiego życia. W imię Jezusa Chrystusa i mocą Jego autorytetu ujawniali zło, udzielali wskazań i wyjaśnień; wierni swojej misji walczyli o dobro człowieka (...); dzięki niezawodnej pomocy Ducha Świętego przyczyniali się do lepszego zrozumienia wymagań moralnych (...). W tradycji Kościoła i w historii ludzkości ich nauczanie przyczynia się do nieustannego pogłębiania wiedzy moralnej Tylko dla zaspokajania pazerności na dobra doczesne kleru oraz ukrywania powszechności pedofilii wśród swoich funkcjonariuszy? pl.wikiped(*)lne_w_Kościele_katolickimPS. My tu dobrze rozumiemy, że całe moralne nauczanie kleru od Kurii Watykańskiej począwszy, to tylko pieprzenie o Szopenie dla ubogich duchem, ale proponuję przynajmniej nam kitu tu nie wciskać. Potrafię jakoś zrozumieć i nawet współczuć prostym parafianom - ot baranki boże, ale to co wyprawia polski episkopat i Pan w jego imieniu na naszym forum, to jest wprost obrzydliwe moralnie. Czy naprawdę po wpisach na naszym forum może Pan z sympatią patrzeć w lustro? Miłego dnia. @@@ . |
#15 18 na 18 | romaro (25211 punktów) | Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii | > Wzruszające. No ale skoro taka wypowiedź tu bezkarnie wisi, to pewnie stoją za nią jakieś twarde dowody i nie jest to wyraz żadnej ideologii.Wytłumaczycie, przeinaczycie wszystko na swoje kościelne kopyto. Zawsze staniecie w obronie klechy, nawet kosztem zdrowia i życia najmłodszych. KIK atakuje: "Gender prowadzi do deprawacji dzieci". A do czego, do jakiego stanu doprowadzili teolodzy w sutannach zgwałcone dzieci? Ksiądz profesor Paweł Bortkiewicz - "Gender - dewastacja człowieka" Miałem okazję zobaczyć i usłyszeć prawdziwie zdewastowanego człowieka i to nie kto inny uczynił jak kolega po "fachu" tego profesorka - pedofil teolog, którego sąd skazał na osiem i pół roku więzienia. Jaka była reakcja ludzi na ten wyrok? Czym się kierowali broniąc tego złoczyńcę? Wiarą w boga. Nie. Ideologią wpajaną im od dziecka, że ktoś kto poczuł powołanie musi być z założenia niezwykłym człowiekiem. "Pod terminem "teologia" często rozumie się teologię chrześcijańską, która bada zawartość objawienia Chrystusa i to, co z tego objawienia wynika" Zawartość zmierzyli woltomierzem i na tej podstawie obliczyli jego moc. Oczywiście moc jest zależna od natężenia objawień, a że te spadają, więc i moc coraz niższą wartość ma. Dowód na to, że kościół w kryzysie. |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|