Racjonalista - Strona głównaDo treści
Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
04-12-2013 09:53Małyska (6054 punktów)Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii
Ocena 26 na 28
W lipcu Komitet Narodów Zjednoczonych ds. Praw Dziecka zwrócił się do Watykanu o wyjaśnienia dotyczące skandali pedofilskich w kościele. Chodziło między innymi o zasady postępowania z pedofilami w sutannach, odsunięcie ich od dzieci, współpracę ze świeckim wymiarem sprawiedliwości i wyjaśnienie przypadków ukrywania czynów pedofilskich. Komitet ONZ zainteresował się też odszkodowaniami i wsparciem jakim udzielił Watykan ofiarom.
www.tvn24.(*)onz-chce-wyjasnien,338903.html
ONZ poprosił o odpowiedź do 30 listopada, a urzędnicy Watykanu zapewniali, że odpowiedź będzie.
Cytat:
- Z całą pewnością udzielimy odpowiedzi - oświadczył jeden z przedstawicieli Stolicy Apostolskiej przy siedzibie ONZ w Genewie ksiądz Massimo De Gregori.
Dzisiaj wiemy, że żadnych wyjaśnień nie będzie. Kościół stanowczo odmówił ujawnienia wyników dochodzeń w sprawie nadużyc seksualnych.
www.tokfm.(*)pnienia_wynikow_dochodzen.html
Cytat:
- Organizacja Narodów Zjednoczonych nie otrzyma informacji o wewnętrznych dochodzeniach Kościoła w sprawie molestowania seksualnego dzieci przez duchownych. Są to kwestie poufne - oświadczyła Stolica Apostolska.
Kościół tłumaczy:
Cytat:
...że jego wewnętrzne procedury nie są udostępniane opinii publicznej, aby "chronić świadków i oskarżonych oraz integralność Kościoła katolickiego"
Komitet ONZ zamierza zakwestionować takie stanowisko kościoła i odbiera je jako próbę odcięcia się od skandali.
Oburzone takim zachowaniem jest także amerykańskie Centrum Praw Konstytucyjnych.
Cytat:
- Nie jesteśmy w stanie zrozumieć stanowiska Kościoła - słowa Stolicy Apostolskiej skrytykowało amerykańskie Centrum Praw Konstytucyjnych. - Twierdzenia, że Watykan nie odpowiada za postępowanie poszczególnych osób oraz zrzucanie odpowiedzialności na władze świeckie to skandaliczne działania - oświadczyło Centrum.
Powoli wali się, wykreowany ostatnio, mit o rewolucyjnych zmianach w kościele. Papieskie uśmiechy, przytulanie dziecka, całowanie chorego, pobłogosławienie niepełnosprawnego to tylko gesty. Prawdziwe problemy nadal zamiata się pod dywan.
Oświadczenie Watykanu: "Jesteśmy głęboko zasmuceni plagą nadużyć seksualnych w Kościele" jest nie tylko hipokryzją. To drwina.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3
#31
05-12-2013 12:12
 Ocena 8 na 8
Robin99 (101 punktów)Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii
W odpowiedzi worek kości
>A od kiedy to np. przenoszenie do innej parafii jest złamaniem prawa? Takie działanie jest przecież jak najbardziej racjonalne - odsuwa się domniemanego przestępcę od domniemanych ofiar. A i samo przeniesienie jest oficjalne i odpowiednie władze nie mają problemów z lokalizacją podejrzanego. Nie kumam zamieszania.

Ty w ogóle słabo kumasz. Ale bardziej byłbym skłonny stwierdzić, że udajesz, że nie kumasz.
Zaraz, zaraz. Domniemany przestępca ma zostać odsunięty od domniemanych ofiar nie przez przeniesienie do innej parafii i wyciszenie sprawy, ale przez postawienie go przed sądem. I w tym przypadku niepoinformowanie władz przez biskupa o potencjalnym przestępstwie jest złamaniem prawa.
Co mam nadzieje w końcu zostanie udowodnione, że takie działania miały charakter systemowy (jak to było udowodnione w innych krajach) i kościół jako organizacja będzie zmuszony odpowiedzieć za tego typu działania.

#32
05-12-2013 16:31
 Ocena 8 na 8
Andrzej Bogusławski (52279 punktów)Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii
W odpowiedzi Robin99
.
>Ty w ogóle słabo kumasz. Ale bardziej byłbym skłonny stwierdzić, że udajesz, że nie kumasz.
Ej tam, ej tam! Trzeba trochę poczytać nasze forum i prokatolickie na nim wypowiedzi.
Istnieje moralność ogólnoludzka i specyficzna moralność katolicka, którą Sienkiewicz w pewnym zakresie opisał jako "moralność Kalego".

Ponadto jeżeli dwie osoby używają tych samych słów w tym samym języku, to jeszcze wcale ich wypowiedzi nie muszą znaczyć tego samego. Kościół przez wieki wypracował homiletyczny język teologiczno-liturgiczny, który już z samej pragmatycznej konieczności charakteryzuje mętniactwo, zadufanie w depozyt wydumanej Prawdy i pseudonaukowa pusta treściowo terminologia. www.racjon(*).php/s,532005/z,0/d,26#w537135 i dlatego pan Worek kości albo 'rżnąc głupa', albo 'udając Greka' może z 'miedzianym czołem' udawać, że nie wie o co chodzi i pytać czy mamy zaprzysiężonych na Biblię bezpośrednich świadków łajdactw kleru, a jak nie mamy, to o czym my w ogóle gadamy?

Pozdrawiam.

@@@
.

#33
05-12-2013 14:18
 Ocena 2 na 2
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii
W odpowiedzi worek kości
>>FRANEK SCHOWA GO POD KIECKĘ. AKTUALNIE TAM SCHOWANY JEST NIEJAKI TEOLOG WESOŁOWSKI.
>A Dominikana ma z Watykanem umowę ekstradycyjną?

Napisz, z jakiego powodu Watykan nie ma umowy o ekstradycji nie tylko z Dominikaną,
ale i z innymi państwami.

Który z kurialistów rzymskich odpowie, gdzie jest pan Wesołowski,
i czy zostanie wszczęte przeciw niemu postępowanie karne za pedofilię
na Dominikanie.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

worek kości (2937 punktów)Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii
W odpowiedzi Robin99
>Zaraz, zaraz. Domniemany przestępca ma zostać odsunięty od domniemanych ofiar nie przez przeniesienie do innej parafii i wyciszenie sprawy, ale przez postawienie go przed sądem.

Jasne. A ile w Polsce trwają rozprawy sądowe? Sam sobie odpowiem - dosyć długo. Tylko gdzie w tym czasie powinien przebywać oskarżony?

>I w tym przypadku niepoinformowanie władz przez biskupa o potencjalnym przestępstwie jest złamaniem prawa.

Nie jest.

bembergiem w berg

worek kości (2937 punktów)Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii
W odpowiedzi pawel_wr
>Napisz, z jakiego powodu Watykan nie ma umowy o ekstradycji nie tylko z Dominikaną,

Polska też nie ma takiej umowy. Państwa w ogóle dość rzadko wydają swoich obywateli innym krajom.

bembergiem w berg

#36
06-12-2013 07:46
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii
W odpowiedzi worek kości

>>I w tym przypadku niepoinformowanie władz przez biskupa o potencjalnym przestępstwie jest złamaniem prawa.
>Nie jest.
Nie byłoby, gdyby biskup był osobą bliską podejrzanemu. Rodzice, rodzeństwo, współmałżonek, dzieci są zwolnieni od obowiązku powiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

#37
06-12-2013 09:40
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Watykan odmawia współpracy z ONZ w sprawie pedofilii
W odpowiedzi Meretseger
>>>I w tym przypadku niepoinformowanie władz przez biskupa o potencjalnym przestępstwie jest złamaniem prawa.
>>Nie jest.
>Nie byłoby, gdyby biskup był osobą bliską podejrzanemu. Rodzice, rodzeństwo, współmałżonek, dzieci są zwolnieni od obowiązku powiadomienia o popełnieniu przestępstwa.
>

Być może biskup jest osobą bliską podejrzanemu, tylko jest to związek nieformalny. Biskup Paetz miał takich bliskich wśród kleryków dość sporo....

1 2 3

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365