Racjonalista - Strona głównaDo treści
Program "Archipelag Skarbów" (Justyna Gwóźdź, Paweł Lewicki)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
16-01-2014 21:04Niterunner (70 punktów)Program "Archipelag Skarbów" (Justyna Gwóźdź, Paweł Lewicki)
Ocena 1 na 1
Witam,

Właśnie wróciłem z posiedzenia Rady Pedagogicznej w szkole, w której pracuję, podczas której, m. in., mieliśmy prezentację programu walki z seksualizacją, zaprezentowany Radzie przez Pana Pawła Lewickiego na życzenie Rady Rodziców. Nie miałem pojęcia o co chodzi, ponieważ takiego rodzaju warsztaty i prezentacje często połączone są z posiedzeniami Rady, więc spodziewałem się co najwyżej dość mało efektywnie spędzonej godziny lub więcej. Jednak kiedy zacząłem słuchać treści tejże prezentacji, w ramach programu "Archipelag Skarbów" na temat seksualizacji, stopniowo poznając źródło inspiracji, którą program jest natchniony, przetarłem oczy z niedowierzania. W mojej krótkiej historii pracy w placówce, po raz pierwszy spotkałem się z tak ideologicznie stronniczym, mandatoryjnym warsztatem. Moje wątpliwości, co do neutralności światopoglądowej programu i jego treści, potwierdziły się, kiedy postanowiłem poszukać informacji na jego temat w internecie. Doszedłem aż do 5, albo nawet 6 strony w Google i nie znalazłem artykułu na jego temat, który nie znajdowałby się albo już w ogłoszeniach innych szkół, albo na tego czy innego rodzaju katolicko nastawionym serwisie.

Moje pytanie: czy ktoś może spotkał się z tym programem, ma może dostęp do neutralnych źródeł na jego temat, ponieważ, jeśli moje obawy są słuszne, nie wyobrażam sobie wdrażania go w publicznej placówce oświatowej!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

diogenes (42753 punktów)Odp: Program "Archipelag Skarbów" (Justyna Gwóźdź, Paweł Lew
Może coś u źródeł:

www.program.archipelagskarbow.eu/szkol:info_szkol

A wybór patrona przedsięwzięcia wyjaśnia wszystko:

pl.wikipedia.org/wiki/Karol_de_Foucauld


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365