Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pomoc dla Ukrainy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
26-01-2014 12:47devonport (125 punktów)Pomoc dla Ukrainy
0 na 4
Jak ktoś chce pomóc Związek ukrainców w Polsce organizuje zbiórki na różne cele wspierające rewolucję.

www.zup.ukraina.com.pl/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chesterx (739 punktów)
(zablokowany)
Wspomagać banderowców? Śmieszne.
Matix (5786 punktów)
To już nie chodzi o wolność i demokrację tylko o kasę?
Selanos (12869 punktów)
>Jak ktoś chce pomóc Związek ukrainców w Polsce organizuje zbiórki na różne cele wspierające
>rewolucję.
> www.zup.ukraina.com.pl/

Nie jestem zainteresowany wspieraniem Ukrainy. Bardzo współczuję Ukraińcom, naprawdę, ale nie podoba mi się ani ukraińska władza, ani obecnie walcząca z tą władzą opozycja. Jeśli chodzi o ichniejszą władzę, to sporo można o nich powiedzieć, Ukraina to kraj który w sprawach korupcji prześciga nawet Polskę, lokalni kacykowie ściągają tam haracze, a politycy wyręczają się ukraińską wersją dresów. Za to w opozycji są między innymi ekstremiści i ludzie którzy odnoszą się do dziedzictwa upowców i Bandery, co dyskwalifikuje ich w moich oczach. Gdyby nie UPA, to byłoby dzisiaj więcej osób z moim nazwiskiem, być może miałbym dużo więcej kuzynów.

Życzę Ukrainie jak najlepiej, ale proponuję trzymać się teraz od nich jak najdalej. Niech się tam stanie co ma się stać, niech wyłoni się nowa władza albo niech zostanie obecna. Wątpię, żeby było tam lepiej, ale przynajmniej my nic nie stracimy na mieszaniu się w ich konflikty.
Konowal (6291 punktów)

>Życzę Ukrainie jak najlepiej, ale proponuję trzymać się teraz od nich jak najdalej. Niech się tam stanie co ma się stać, niech wyłoni się nowa władza albo niech zostanie obecna. Wątpię, żeby było tam lepiej, ale przynajmniej my nic nie stracimy na mieszaniu się w ich konflikty.
Obserwacja słuszna, ale wniosek moim zdaniem błędny. Polska ma żywotne interesy na wschodzie , już nie mówiąc o tym, że Ukraina jak sie podniesie z kolan to będzie ważnym partnerem dla Polski. Powinniśmy się tam mieszać jak najbardziej, ale tak żeby zyskać.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
Lengyel (2127 punktów)
>Jak ktoś chce pomóc Związek ukrainców w Polsce organizuje zbiórki na różne cele wspierające
>rewolucję.

Wsadzanie polskiego nosa w ukraińskie mocno mętne sprawy nie jest dla Polski żadnym interesem. Mamy dość własnych kłopotów, a może nam dojść jeszcze jeden całkiem duży, gdy Putin kurki zakręci.
26-01-2014 15:12 
 Ocena 2 na 2
Selanos (12869 punktów)
>Wsadzanie polskiego nosa w ukraińskie mocno mętne sprawy nie jest dla Polski żadnym interesem. Mamy dość własnych kłopotów, a może nam dojść jeszcze jeden całkiem duży, gdy Putin kurki zakręci.

Putin zawsze wychodzi na tego złego, ale jego oferta dla Ukrainy w przeciwieństwie do tej unijnej, była całkiem dobra.
vifix (2315 punktów)
Ale o co chodzi? Zabrakło na koktaile mołotowa bo kamieni to chyba jest pod dostatkiem?
Matix (5786 punktów)
>Ale o co chodzi?

Wyżej napisałem.
26-01-2014 15:12 
 0 na 2
devonport (125 punktów)
Każdy może doczytać o co chodzi zbiórka na lekarstwa, wolna telewizja, pomoc medyczna poszkodowanym, ciepła odzież takie tam ludzkie podstawowe potrzeby w trudnym czasie bez wchodzenia w przeszłość i politykę.
26-01-2014 15:14 
 Ocena 3 na 3
Selanos (12869 punktów)
>Każdy może doczytać o co chodzi zbiórka na lekarstwa, wolna telewizja, pomoc medyczna poszkodowanym, ciepła odzież takie tam ludzkie podstawowe potrzeby w trudnym czasie bez wchodzenia w przeszłość i politykę.

Gdyby jakaś polska organizacja chciała coś zmienić w Polsce za powiedzmy niemieckie pieniądze, to zacząłbym się martwić.
26-01-2014 16:22 
 Ocena 3 na 3
vifix (2315 punktów)
>wolna telewizja

Wolna od czego? Janukowyczowego skrzywienia?

>pomoc medyczna poszkodowanym

Mam płacić na pomoc medyczną dla ludzi, którzy oberwali pałką za rzucanie kamieniami? Dziękuje, postoję.
26-01-2014 19:00 
 Ocena 2 na 2
Selanos (12869 punktów)
>>wolna telewizja
>Wolna od czego? Janukowyczowego skrzywienia?

Wolna od prezydenta i rządu który został zdaje się demokratycznie wybrany
26-01-2014 20:15 
 Ocena 4 na 4
dejna (257 punktów)
>Każdy może doczytać o co chodzi (...) ciepła odzież takie tam ludzkie podstawowe potrzeby

O cie Florek! Wiedziałem, że na Ukrainie panuje brud, smród i ubóstwo ale żeby bez ciepłych kalesonów po Majdanie biegali? Od początku podejrzewałem media o manipulacje no i teraz już wiem, że te kurtki, czapki, rękawiczki i szaliki w które niby ubrani są dzielni rewolucjoniści w moim telewizorze to przebiegła grafika komputerowa reżimowej TV. Wesołe ogniska wysokie na 10 metrów przy których biedacy mogli by się choć troszeczkę ogrzać też komputerowo cholera zrobione. Zwyrodniałe władze nawet pocierania dłoni zabraniają.

>bez wchodzenia w (...) politykę.

No jak nie jak tak. Tylko wyjątkowo złośliwe psie krwie zwrot "zbiórka na różne cele wspierające rewolucję" skojarzą z uprawianiem polityki.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Jak ktoś chce pomóc Związek ukrainców w Polsce organizuje zbiórki na różne cele wspierające rewolucję.<<
To jest rewolucja Ukraińców przeciw Ukraińcom. To którzy Ukraińcy powinni być popierani? Może jak już dogadają się między sobą i stworzą wspólny program, to będzie można mysleć nad tym, czy ich wspierać. Ale to może nastąpi za jakieś 100 lat.
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Jak ktoś chce pomóc Związek ukrainców w Polsce organizuje zbiórki na różne cele wspierające
>rewolucję.
Jakiż to miałby Polsce przyświecać interes aby sensownym było wspomaganie Ukraińców? Abstrahując od wszystkiego innego niezbyt mam ochotę pomagać ludziom, którzy ciepło Banderę wspominają.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
devonport (125 punktów)
Proponuję poczytać ten raport www.odfoun(*)56/raport_dotyczcy_euromajdanu.
26-01-2014 22:45 
 Ocena 2 na 2
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Proponuję poczytać ten raport www.odfoun(*)56/raport_dotyczcy_euromajdanu.
Przejrzałem. I co w związku z nim? Mnie tam los Ukraińców ani ziębi ani grzeje, nie widzę też powodu do mieszania się Polski w ichnie sprawy. Zamiast bawić się w mesjasza narodów lepiej zająć się własnymi problemami, których jest sporo.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
26-01-2014 22:57 
 0 na 2
devonport (125 punktów)
Ok każdy ma swoje zdanie ale mały cytat:
Na podstawie wyników badań socjologicznych stwierdzono, że głównym motywami, które skłoniły ludzi do wyjścia na Majdan były: brutalne pobicie pokojowych demonstrantów 30.11.2013 (69,6%); rezygnacja Viktora Yanukovycha z podpisania umowy stowarzyszeniowej (53,5%); pragnienie zmiany życia w kraju (49,9%); pragnienie zmiany władzy w kraju (39,1%).
Czyli nie o Bandere tu idzie. Chociaż może niektórym ale to zbyt jednostronna ocena, że wyszli tylko sympatycy Bandery
27-01-2014 09:23 
 Ocena 2 na 2
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Ok każdy ma swoje zdanie ale mały cytat:
>Na podstawie wyników badań socjologicznych stwierdzono, że głównym motywami, które skłoniły ludzi do wyjścia na Majdan były: brutalne pobicie pokojowych demonstrantów 30.11.2013 (69,6%); rezygnacja Viktora Yanukovycha z podpisania umowy stowarzyszeniowej (53,5%); pragnienie zmiany życia w kraju (49,9%); pragnienie zmiany władzy w kraju (39,1%).
Kogóż to obchodzi z jakiego powodu wyszli, czy może raczej co deklarują jako powód? Ich wewnętrzna sprawa, w którą Polska mieszać się nie powinna.
>Czyli nie o Bandere tu idzie. Chociaż może niektórym ale to zbyt jednostronna ocena, że wyszli tylko sympatycy Bandery
Nie twierdzę, że wyszli tylko sympatycy Bandery. Jestem jednak przekonany, że tacy znajdują się po jednej i po drugiej stronie - co zresztą jak pisałem jest tylko jednym z powodów, dla których nie mam zamiaru im pomagać.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
27-01-2014 10:41 
 Ocena 2 na 2
chesterx (739 punktów)
(zablokowany)
Mnie tylko ciekawi, ile to organizatorzy tych strajków i media tak jednostronnie piejące za banderowcami dostali pieniędzy od odpowiednich ludzi, by tak, a nie inaczej działać. Nikt nie wyretuszował (przynajmniej na razie) widoków z tego "majdanu", z powiewającymi wszędzie czerwono-czarnymi flagami upa. Z resztą, zachód zdradził się z tą polityką przez wysłanie swojego midget-phantoma, McCaina, który wcześniej wspierał też fanatyków religijnych, którzy w Syrii zamienili się z terrorystów w "patriotów" i "wolną armię syryjską". Normalnie, do Kany Galilejskiej daleko, a tu takie cuda.
Z resztą, działalność Kliczki to już niemal otwarte dążenie Niemiec do podporządkowania sobie ukraińskiej gospodarki. Wystarczy zobaczyć, ile to Kliczko z fundacji Adenauera kasy dostaje.
Media w Polsce, których wlaścicielem jest BAuer Media Group (jak rmf czy interia) lub Axel Springer, będą spełniać raczej polecenia swoich właścicieli...
Szkoda, że mccain czy "nasze" media nie mówią o protestach i zabitych w nich ludziach w Tajlandii, Bahrajnie, Bangladeszu czy bliskiej Turcji. No tak, ale Erdogan to sprzymierzeniec USA, jak więc można na niego by słowo złe powiedzieć...
USA już mają przepracowaną taktykę, w belgijskim Kongu czy Iranie przeprowadzili podobne działania dekady temu, potem to tylko doskonalili. Z Chavezem też próbowali, tylko ponieśli porażkę, z atakiem na Syrię też im nie wyszło. Rosja płaci za obronę sekularystycznego rządu, bo najpierw beneficjenci niemal otwarcie wahhabickich Saudów dokonali eksplozji w Wołgogradzie, a teraz "patrioci" opłacani przez zachód szturmują Ukrainę.
Najbardziej boli, że polski rząd wspiera ludzi, którzy gloryfikują zbrodnie przeciwko Polakom, choć trudno się dziwić, że mężczyzna wciąż jeszcze odczuwający potrzeby fizjologiczne będzie usłużny woli żony, od której jakość spełnienia tych potrzeb zależy. Dziwić się jednak należy i jest to skandaliczne, że mąż obywatelki innego kraju i to nie jakiegoś Beninu, ale państwa imperialistycznego, dodatkowo zachwalający się jak to walczył ramię w ramię z fanatykami, jest ministrem spraw zagranicznych i współdecydentem polskiej polityki zagranicznej. Nie trudno się domyślać, że taka sytuacja jest wybitnie niebezpieczna i żadne cywilizowane państwo by sobie na to nie pozwoliło. Ale to pokazuje ułudę wyboru między PO i PiS i zakłamanie polskich politykierów. Kaczka wspierał obrońcę bandery, Tusk wspiera obrońców bandery. I obu ich środowiska określają jako patriotów.
Z resztą, to, co się dzieje na Ukrainie to puzzel w większej układance. Francuzi neokolonizują Afrykę, w czym pomagają im Niemcy, kontynuuje się politykę osłabiania partii Baas i Iranu, bo korzyści z tego czerpią USA i Saudowie, w Afganistanie uprawa opium trwa w najlepsze, choć dołączaja do niej zajęte przez "syryjskich patriotów" terytoria. Wyrwała się z amerykańskich kleszczy część Ameryki Łacińskiej, przewroty p-ko Chavezowi i Moralesowi spaliły na panewce, śmierć Chaveza sytuacji nie zmieniła, więc odbić trzeba sobie było na innych terenach.
Nie wiem tylko, czy Radziu zdaje sobie sprawę, że gdyby pojechał na Ukrainę kilkadziesiąt lat wcześniej, to przodkowie "ukraińskich patriotów" w najlepszym razie przybiliby go do stodoły.
28-01-2014 12:29 
 Ocena-1 na 1
vifix (2315 punktów)
>Mnie tylko ciekawi, ile to organizatorzy tych strajków i media tak jednostronnie piejące za banderowcami dostali pieniędzy od odpowiednich ludzi, by tak, a nie inaczej działać.

A mnie dziwi, że tak podobno źle na tej ukrainie, a pracodawcy są tacy wyrozumiali, że pozwalają pracownikom na kilkumiesięczne koczowanie na majdanie. Żyć nie umierać.

>Media w Polsce, których wlaścicielem jest BAuer Media Group (jak rmf czy interia) lub Axel Springer, będą spełniać raczej polecenia swoich właścicieli...

Chyba jednak nie. Chyba wszystkie media prowadzą relacje z ukrainy w jednakowym dyskursie (jedynie Migalskiemu w ostatnim programie młodzież kontra pozwolono przedstawić odmienną opinię), więc Twój zarzut raczej jest bezzasadny.

>USA już mają przepracowaną taktykę, w belgijskim Kongu czy Iranie przeprowadzili podobne działania dekady temu, potem to tylko doskonalili. Z Chavezem też próbowali, tylko ponieśli porażkę, z atakiem na Syrię też im nie wyszło.

Nie wiem, czy jest ktoś rozumny, kto wierzy w czyste intencję USA. USA to skompromitowany rząd, który musiał być powstrzymywany przed interwencją militarną w Syrii przez... Rosję. Cóż za paradoks

>Nie wiem tylko, czy Radziu zdaje sobie sprawę, że gdyby pojechał na Ukrainę kilkadziesiąt lat wcześniej, to przodkowie "ukraińskich patriotów" w najlepszym razie przybiliby go do stodoły.

Radziu, jak i każdy inny polityk zdaje sobie ze wszystkiego sprawę. No może poza Bieńskowską, bo ona po swojej zapowiedzi kłamać już nie może . Radziu i inni po prostu mówią to, co im się w danej chwili opłaca. Nie ma to nic wspólnego z tym, co tak naprawdę myślą.
Konowal (6291 punktów)

>A mnie dziwi, że tak podobno źle na tej ukrainie, a pracodawcy są tacy wyrozumiali, że pozwalają pracownikom na kilkumiesięczne koczowanie na majdanie. Żyć nie umierać.
Żałosny argument. U nas 13-go grudnia 81 też pewnie była sytuacja "żyć nie umierać" co?

>Radziu, jak i każdy inny polityk zdaje sobie ze wszystkiego sprawę. No może poza Bieńskowską, bo ona po swojej zapowiedzi kłamać już nie może . Radziu i inni po prostu mówią to, co im się w danej chwili opłaca. Nie ma to nic wspólnego z tym, co tak naprawdę myślą.
Co fakt to fakt. Szkoda tylko że nie za bardzo im się opłaca mieć propolskie stanowisko.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365