Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy racjonalizm to ateizm?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-02-2014 19:59Adam30 (-47 punktów)Czy racjonalizm to ateizm?
Ocena -16 na 16
Postanowiłem założyć ten wątek bo z tego co czytam na tym forum dla większości racjonalizm jest tożsamy z ateizmem. Uważam to za wielki błąd. Mój tok myślenia wygląda tak: u podstaw wszystkiego stoi teoria ewolucji niejakiego Darwina czyli dogmat nie poparty dowodami(jeśli ktoś zna takowe proszę pisać z chęcią skonfrontuje je z moją wiedzą na ten temat) a myśląc racjonalnie skoro tyle lat kopią i szukają jakiejkolwiek formy przejściowej i nic nie znaleźli muszę odrzucić tą teorie. Jeśli odrzucimy teorię ewolucji zostaje nam już tylko jedna możliwość a mianowicie stworzenie. Idąc dalej tym tropem ktoś musiał to stworzyć więc Bóg jest. I tak moim zdaniem wygląda racjonalny tok myślenia. Co wy o tym myślicie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
#16
01-02-2014 21:18
 Ocena 6 na 6
Dariusz Godyń (2403 punktów)Odp: Czy racjonalizm to ateizm?
W odpowiedzi Adam30
>film pierwszy twórca zakłada, że woda = życie po czym sam udowadnia, że tak nie jest bo jest woda poza ziemią a życia brak ale on wierzy, że jest potomkiem skały więc logicznego myślenia nie można się spodziewać. Biorę się za drugi
Jest niemożliwe aby nadrobić zaległości z gimnazjum w 10 minut.

#17
01-02-2014 21:19
 Ocena-6 na 6
Adam30 (-47 punktów)Odp: Czy racjonalizm to ateizm?
W odpowiedzi Rafał Kozłowski
>>To ja zaniżam czy ci co wierzą, że ich przodkiem jest kawałek skały.
>Wiara nie ma tu nic do rzeczy, to domena religii, ezoteryki etc.
To jest jednak wiara gdyż nie masz pewności
>>Gdyby to było realne dało by się uzyskać sztucznie. I z całym szacunkiem rozważ fakt, że odrzucenie ewolucji skutkuje tylko jednym wynikiem jako człowiek światły powinieneś brać pod uwagę i tę opcje.
>Przedstaw proszę swój punkt widzenia na temat ewolucji.
Odrzucam teorie ewolucji jako przechodzenia jednego rodzaju w drugi chodź nie wykluczam jej w obrębie jednego rodzaju lecz raczej nazwał bym to adaptacją do środowiska, jeśli ono się zmienia organizmy się do niego przystosowują ale nadal kot to kot pies to pies ryba to ryba itd.

Adam30 (-47 punktów)Odp: Czy racjonalizm to ateizm?
W odpowiedzi Dariusz Godyń
Prosił bym o racjonalne argumenty a do gimnazjum nie uczęszczałem za moich czasów nie było. Zważywszy na ciągle spadający poziom edukacji to się cieszę, że jestem trochę starszy.

#19
01-02-2014 21:27
 Ocena 4 na 4
mrSpock (2845 punktów)Odp: Czy racjonalizm to ateizm?
W odpowiedzi Adam30
>film pierwszy twórca zakłada, że woda = życie po czym sam udowadnia, że tak nie jest bo jest woda poza ziemią a życia brak ale on wierzy, że jest potomkiem skały więc logicznego myślenia nie można się spodziewać. Biorę się za drugi
Wiara tu nie ma nic do rzeczy.
Po za tym nie prawdą jest co piszesz.
Autor filmiku punktuje idiotyczne założenia kreacjonistów choćby, to że wielki kanion uformował się w 5 min, oraz to że w całym układzie słonecznym nie ma wody po za ziemią.
W drugim mowa, o wodorze i o fuzji...

#20
01-02-2014 21:31
 Ocena 5 na 5
Dariusz Godyń (2403 punktów)Odp: Czy racjonalizm to ateizm?
W odpowiedzi Adam30
> Zważywszy na ciągle spadający poziom edukacji to się cieszę, że jestem trochę starszy.
Gratuluję dobrego samopoczucia, a te racjonalne argumenty to na co miały by być?

#21
01-02-2014 21:34
 Ocena 9 na 9
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy racjonalizm to ateizm?
>a myśląc racjonalnie skoro tyle
>lat kopią i szukają jakiejkolwiek formy przejściowej i nic nie znaleźli muszę odrzucić tą teorie.

Aaaaa Slynna, katolicka forma przejsciowa Zarowno pierwszy, zyjacy organizm na ziemi jak i Stephen Hawking sa formami przejsciowym. Nwet Ty, ktory pochodzisz prosto od boga jestes forma przejsciowa.

Pozy tym teroia ewolucji ma do zaoferowania twarde dowody (chocby w postaci skamienialych szkieletow). Twoja hipoteza kaktolickiego boga opiera sie na ksiazce napisanej przez naprutych ziolami i winem pasterzy koz i semantycznej ekwilibrystyce na poziomie Tomasza z Akwinu (jaki ten swiat jest zajebiscie piekny - ergo bog musi istniec)

Teorii ewolucji nikt Ci nie wytlumaczy bo trzeba miec troszke mozgu, zeby ja zrozumiec. Tak samo jak nikt nie bedzie w stanie nauczyc Cie calkowac jesli jestes matematycznym glabem

#22
01-02-2014 21:35
 Ocena-1 na 1
Adam30 (-47 punktów)Odp: Czy racjonalizm to ateizm?
W odpowiedzi Adam30
Bekę to i ja mam z tego dzieciaka jak chcesz prawdziwych argumentów to proszę www.youtube.com/watch?v=qNV6XYpX_XQ

#23
01-02-2014 21:48
 Ocena 7 na 7
Dariusz Godyń (2403 punktów)Odp: Czy racjonalizm to ateizm?
W odpowiedzi Adam30
>Bekę to i ja mam z tego dzieciaka jak chcesz prawdziwych argumentów to proszę
"Bekę" to mamy z Ciebie, niestety są osobnicy nieskalani procesem myślenia.

#24
01-02-2014 21:59
 Ocena-5 na 5
Adam30 (-47 punktów)Odp: Czy racjonalizm to ateizm?
W odpowiedzi rafal73
Akurat całkowanie mi prosto przychodzi na studiach dorabiałem zaliczając statystykę za takich jak ty.

Powiem ci czym jest forma przejściowa na przykładzie bo nie ogarniasz chyba. Dajmy na to delfin podobno jego przodek biegał po lądzie więc powinna byc forma przejściowa to jest taka gdzie łapy przekształcają się w płetwy a nozdrza zmieniają swą pozycje na czubek głowy. Teraz jeśli ogarniasz to z przykrością informuje, że nikt takowej nie znalazł nigdy i przy żadnym rodzaju zwierząt czy roślin. Twoje szkielety skamieniałe udowadniają to właśnie. Tak jak australopitek czy jakoś tak to kilka kości gdzie brak stopy, dłoni, czaszki ale co tam wymyślmy se resztę i powiedzmy,że ta małpa to przodek człowieka, nijak to do mnie nie przemawia.

Nie musisz mi tłumaczyc teorii ewolucji ja doskonale ją rozumiem ale w to nie wierze.

Odrzuca cię myśl, że Bóg może istniec bo co by to było przecież on każe za złe.

#25
01-02-2014 22:00
 Ocena 4 na 4
farmer (22440 punktów)Odp: Czy racjonalizm to ateizm?
W odpowiedzi Adam30
>Ja ci nie każę wierzyć zaraz ale sprawdź to na youtubie. Poza tym gdybyś powiedział grekom w starożytności, że ziemia jest okrągła co by ci odpowiedzieli mimo, że światłych umysłów nie brakło.
>

Grecy nie byli w ciemię bici. Mogliby Cie zaskoczyć.
Mechanizm z Antykithiry
......Odkrycie mechanizmu kazało zrewidować naszą wiedzę o możliwościach technicznych starożytnych Greków. Umiejętności te pod rządami Rzymian zanikły, ich szczątki przetrwały w o wiele prostszych konstrukcjach Arabów i Bizantyjczyków. W muzeum w Oksfordzie zachowany jest XIII-wieczny mechanizm z Iranu mający jednak tylko 8 kół. Dopiero w okresie renesansu pojawiły się mechanizmy o podobnej złożoności, a pierwsze przenośne planetarium zbudował George Graham w 1704 roku.
pl.wikiped(*)/Mechanizm_z_Antykithiry......
film
www.youtube.com/watch?v=UpLcnAIpVRA

i wersja z klocków lego..
www.youtube.com/watch?v=RLPVCJjTNgk

to tyle jeśli chodzi o Greków.

#26
01-02-2014 22:08
 Ocena 8 na 8
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy racjonalizm to ateizm?
W odpowiedzi Adam30
>Akurat całkowanie mi prosto przychodzi na studiach dorabiałem zaliczając statystykę za takich jak ty.
>Powiem ci czym jest forma przejściowa na przykładzie bo nie ogarniasz chyba. Dajmy na to delfin podobno jego przodek biegał po lądzie więc powinna byc forma przejściowa to jest taka gdzie łapy przekształcają się w płetwy a nozdrza zmieniają swą pozycje na czubek głowy. Teraz jeśli ogarniasz to z przykrością informuje, że nikt takowej nie znalazł nigdy i przy żadnym rodzaju zwierząt czy roślin. Twoje szkielety skamieniałe udowadniają to właśnie. Tak jak australopitek czy jakoś tak to kilka kości gdzie brak stopy, dłoni, czaszki ale co tam wymyślmy se resztę i powiedzmy,że ta małpa to przodek człowieka, nijak to do mnie nie przemawia.
>Nie musisz mi tłumaczyc teorii ewolucji ja doskonale ją rozumiem ale w to nie wierze.
>Odrzuca cię myśl, że Bóg może istniec bo co by to było przecież on każe za złe.

Nie rozumiesz teorii ewolucji bo nie blaznil bys sie z formami przejsciowymi
Ichthyostega jest na przyklad twoja forma przejsciowa pomiedzy ryba a plazami.

A za zlo karze mnie swieckie prawo a nie katolicki bog. I to karze mnie natychmiast a nie na blizej nieokreslonym sadzie ostatecznym

Poza tym Allah na przyklad nie karze za zabicie katolika. Wiec jako wyznawca Allaha mialbym twojego boga gleboko w dupie i nie balbym sie kary za cos, co ty uwazasz za zle

#27
01-02-2014 22:11
 Ocena-3 na 3
Adam30 (-47 punktów)Odp: Czy racjonalizm to ateizm?
W odpowiedzi mrSpock
On punktuje idiotyczne założenia tego jednego dzieciaka nijak ma się to do tego co ja napisałem bo nigdy nie twierdziłem, że nie ma wody poza ziemią albo że fuzja atomowa jest niemożliwa. Osobiście nie widzę związku te atomy były tu na ziemi i są na innych planetach. Nie rozumiem mojego kłamstwa które mi zarzucasz.

#28
01-02-2014 22:13
 Ocena 6 na 6
maceox (6766 punktów)Odp: Czy racjonalizm to ateizm?
>Postanowiłem założyć ten wątek bo z tego co czytam na tym forum dla większości racjonalizm jest
>tożsamy z ateizmem.
pl.wikiped(*)lizm_światopoglądowy
Racjonalizm światopoglądowy (łac.) ratio - rozum; rationalis - rozumny, rozsądny) - współczesny ruch filozoficzno-światopoglądowy zapoczątkowany w XVIII wieku. Racjonalizm światopoglądowy odrzuca przyjmowanie na samą tylko wiarę religijnych, filozoficznych, społecznych i politycznych dogmatów, choć nie jest całkowicie ateistyczny ani rewolucyjny społecznie. Racjonaliści przyjmują tylko te spośród elementów wiedzy i wierzeń, które dają się uzasadnić na podstawie czysto logicznego myślenia oraz empirycznego poznania. Wśród zwolenników racjonalizmu znajdują się zarówno ateiści, jak i agnostycy oraz deiści i teiści.

>Uważam to za wielki błąd.
A dlaczego? Sceptycyzm jest tu jednak bardzo ważny, a skoro tak, to do ateizmu już bardzo blisko...

>u podstaw wszystkiego stoi teoria
O ile się nie mylę, to w obecnej chwili nie ma jeszcze spójnej teorii wszystkiego.

>teoria ewolucji niejakiego Darwina czyli dogmat nie poparty dowodami
Jedną z podstawowych cech dobrej teorii jest dopuszczenie możliwości jej obalenia, o ile tylko znajdą się dowody falsyfikujące. Czyli wyszła ci w tym zdaniu sprzeczność.

>(jeśli ktoś zna takowe proszę pisać z chęcią skonfrontuje je z moją wiedzą na ten temat)
Obawiam się, że za bardzo nie ma czego konfrontować.
Co w zasadzie podważasz? Fakt powstawania w organizmach żywych mutacji genetycznych, czy dobór naturalny?

>Jeśli odrzucimy teorię ewolucji zostaje nam już tylko jedna możliwość a mianowicie stworzenie.
A dlaczego? Na przykład - jeśli odrzucimy tę teorię, to również dobrze świat mógł już taki być zawsze - odwiecznie. Zupełnie nic tu nie wskazuje na jakiekolwiek stworzenie.

>Idąc dalej tym tropem
Dalsze tropy są fałszywe, skoro nie mamy w rękach niczego empirycznego poza wymyślnym wywodem.

>ktoś musiał to stworzyć więc Bóg jest.
A co? A jak był normalnie wielki wybuch to tego już nikt nie mógł stworzyć?

>I tak moim zdaniem wygląda racjonalny tok myślenia. Co wy o tym myślicie?
Ile masz lat?

#29
01-02-2014 22:16
 Ocena 8 na 8
Świętowit (55 punktów)Odp: Czy racjonalizm to ateizm?
>Postanowiłem założyć ten wątek bo z tego co czytam na tym forum dla większości racjonalizm jest
>tożsamy z ateizmem. Uważam to za wielki błąd. Mój tok myślenia wygląda tak: u podstaw wszystkiego
>stoi teoria ewolucji niejakiego Darwina czyli dogmat nie poparty dowodami(jeśli ktoś zna takowe
>proszę pisać z chęcią skonfrontuje je z moją wiedzą na ten temat) a myśląc racjonalnie skoro tyle
>lat kopią i szukają jakiejkolwiek formy przejściowej i nic nie znaleźli muszę odrzucić tą teorie.
>Jeśli odrzucimy teorię ewolucji zostaje nam już tylko jedna możliwość a mianowicie stworzenie. Idąc
>dalej tym tropem ktoś musiał to stworzyć więc Bóg jest. I tak moim zdaniem wygląda racjonalny tok
>myślenia. Co wy o tym myślicie?

Ktoś może mi wytłumaczyć czemu ten wątek nie jest w bazgrołach??

#30
01-02-2014 22:20
 Ocena-1 na 1
Adam30 (-47 punktów)Odp: Czy racjonalizm to ateizm?
W odpowiedzi rafal73
Ichthyostega to płaz a nie forma przejściowa poza tym uważali że ryby mięśnio płetwe to prastara forma ryby, która wymarła miliony lat temu aż okazało się że one sobie żyją bo im rybacy przynieśli i pokazali tu masz ich wiarygodnosc na widelcu.

No i nie bardzo mnie obchodzi co ty masz w d... to twoja sprawa prosił bym jednak o jakiś poziom rozmowy.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365