 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-02-2014 23:35 | Młody Sceptyk (-94 punktów) (zablokowany) | vismaya-maitreya
1 na 1 | Witam, z tej strony Młody Sceptyk. Czytuję Russela oraz Barta, i od nich trafiłem na wasz portal. No dobra, by nie przedłużać. Mam takie pytanie: przeglądając sieć trafiłem na stronę vismaya-maitreya. Już sama oprawa graficzna jasno mówi, z jakim umysłem mamy do czynienia. Jest tam ogrom nawiedzeństwa, fanatyzmu, bełkotu, bzdur i chorych urojeń. Ciężko jest czytać te odpadki, brudzić sobie tym syfem głowę. A jednak poczytałem, i co dziwne autor/autorka używa języka bardzo naukowego, przynajmniej stylizowanego na naukowy, co może nieźle zmylić. A jednak ten naukowy slang towarzyszy pisaniu o jakichś hiper DNA, ufo-ludkach, enjergijach kosmicznych, astralach itp. Głowa mała, tyle tam tego. Więc pytam was: jaka jest wasza opinia o tej szarlatanerskiej stronie, są jakieś polemiczne publikacje jej krytyczne? Najważniejsze: kto jest autorem, jakieś informacje o nim. Nie rozumiem, po co ludzie zakładają takie strony. Wypisują tam hektolitry bzdurnych myśli ze swoich głów, i po co to? Gadają o tak odległych sprawach, o fantazjach oderwanych od rzeczywistości. Kim trzeba być, by robić coś takiego? Po co to? Ludzie są zbyt skomplikowani, a nie powinni tacy być. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 Dalej..#16 12 na 12 | szarley (54913 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | > W czym mój język polski jest gorszy od twojego. W krajach nordyckich mają szacunek do różnorodności języka. Poczytaj o dialektach. PS. studiowałem językoznastwo.Różnorodność językowa, nie oznacza prawa do popełniania błędów. Tych w Twoim wpisie jest za dużo językoznawco. Big_zyd jest primabaleriną, p. Bogusławski blondynką, ja młodym herosem... Wolno Tobie być językoznawcą |
#17 -4 na 4 Młody Sceptyk (-94 punktów) (zablokowany) | Odp: vismaya-maitreya | |
#18 -11 na 11 Młody Sceptyk (-94 punktów) (zablokowany) | Odp: vismaya-maitreya |
> Różnorodność językowa, nie oznacza prawa do popełniania błędów. Tych w Twoim wpisie jest za dużo językoznawco.> Big_zyd jest primabaleriną, p. Bogusławski blondynką, ja młodym herosem... Wolno Tobie być językoznawcąPopełniłeś błąd w swojej wypowiedzi. Przed "językoznawco" trzeba postawić przecinek. A jeśli Ty zrobisz listę, i dasz mi wiedzę o chociaż pięciu błędach z moich wypowiedzi, przyznam ci rację. Jak do tej pory piszesz tutaj puste slogany. Kłamstwa z twojej strony są ewidentne. Ja jestem bezbłędny. Ośmieszyłeś się, człowieku. CZEKAM! |
#19 4 na 4 | Heremis (587 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | Mamy wolność słowa, twórca strony ma swoje teorie, ale zdaje się nikomu tego nie narzuca, każdy może sobie wyrobić na to pogląd. Strona w duchu New Age, dość popularne zjawisko w sieci. Dlaczego ludzie takie zakładają? Chcą wyrazić swoje poglądy, internet stwarza ku temu możliwości. Nie ma czym się oburzać to normalne zjawisko. |
#20 17 na 17 | szarley (54913 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | > >Różnorodność językowa, nie oznacza prawa do popełniania błędów. Tych w Twoim wpisie jest za dużo językoznawco.> >Big_zyd jest primabaleriną, p. Bogusławski blondynką, ja młodym herosem... Wolno Tobie być językoznawcą> Popełniłeś błąd w swojej wypowiedzi. Przed "językoznawco" trzeba postawić przecinek. A jeśli Ty zrobisz listę, i dasz mi wiedzę o chociaż pięciu błędach z moich wypowiedzi, przyznam ci rację.1 Czytuję Russela oraz Barta , i od nich trafiłem na wasz portal. 2 A chejbyś wydał jakiś werdykt w sprawie treści tej chorej strony najsampierw 3 Ale kto prowadzi tą stronę? 4 Ale nie róbmy off topik. 5 To już kwestia twojego rozumowania mowy. Dlaczego uważasz, że twój polski jest lepszy od mojego? 6 studiowałem językoznastwo. 7 zrobisz listę , i dasz mi wiedzę o chociaż pięciu błędach z moich wypowiedzi, 8 Jestem matematykiem, a nie polonistą 9 Nie zdawałem polskiej matury 10 Cytat:przyznam ci rację mam Twoją rację w... Taki z Ciebie Polski Patriota jak z mojej dupy gwizdek, skoro cudzoziemiec musi Cię uczyć Twojego ojczystego języka. > Jak do tej pory piszesz tutaj puste slogany. > Kłamstwa z twojej strony są ewidentne.Jakie? > Ja jestem bezbłędny. > Ośmieszyłeś się, człowieku.  > CZEKAM!doczekałeś. ale ja nie czekam na Twój bełkot. PS Drukowane litery oznaczają podniesiony głos, takim gadaj do równych sobie. |
#21 -13 na 13 Młody Sceptyk (-94 punktów) (zablokowany) | Odp: vismaya-maitreya |
> 1 Czytuję Russela oraz Barta , i od nich trafiłem na wasz portal.Tutaj nie ma błędu ortograficznego. Gratuluję mistrzu! Chodźmy dalej.. > 2 A chejbyś wydał jakiś werdykt w sprawie treści tej chorej strony najsampierw"Chejbyś" to 'slangowy' zwrot staropolski. Użyłem go świadomie, to nie jest żaden błąd ortograficzny. Znów ci nie wyszło. > 3 Ale kto prowadzi tą stronę?> 4 Ale nie róbmy off topik.Tutaj spolszczyłem sobie po prostu wyraz amerykański. To nie jest błąd ortograficzny, pedantyczny humanisto. Oj, nie ma się do czego doczepić... Tak mi przykro : ) > 5 To już kwestia twojego rozumowania mowy. Dlaczego uważasz, że twój polski jest lepszy od mojego?No i co? Czy to jest błąd ortograficzny? To kwestia pisania na klawiaturze. No dobra. Szukajmy dalej tych strasznych błędów ortograficznych, które podobno wylewają się z moich postów. > 6 studiowałem językoznastwo.Drobna literówka. Pisałeś to w tak dramatycznym tonie, jakbym w co drugim słowie robił błąd ortograficzny typu 'krul' czy 'rzaba'. Jakbyś mnie posądzał o analfabetyzm. A znajdujesz tylko kilka literówek i interpunkcyjnych. Urojenia. Malutki hipoktryta z ciebie. Brzydko, racjolku. Tak się nie robi. > 7 zrobisz listę , i dasz mi wiedzę o chociaż pięciu błędach z moich wypowiedzi, Tak układam zdania. To nie jest błędny sposób. Co najwyżej niepopularny. Znów ci nie wyszło. > 8 Jestem matematykiem, a nie polonistąJakiś ty zabawny. Chyba muszę kupić encyklopedię skojarzeń. > 9 Nie zdawałem polskiej maturyNo to kiepsko. Jesteś bardzo słaby w takim razie. Ja byłem drugi najlepszy z całej szkoły. > Taki z Ciebie Polski Patriota jak z mojej dupy gwizdek,Jeśli jesteś antypolskim lewackim aktywistą - twoja sprawa. Ja kocham Polskę. Jestem normalny. Zakazać gejostwa, genderofaszyzmu i plucia na kraj, a Polska będzie wielka. > (..) skoro cudzoziemiec musi Cię uczyć Twojego ojczystego języka.Co ma piernik do wiatraka? Nie za bardzo wiesz, o czym mówisz? Jaki cudzoziemiec? > >Jak do tej pory piszesz tutaj puste slogany.>  A jednak miałem rację. Dużo w tobie hipokryzji i zakłamania. Dla ciebie czarne jest białe. Byłbyś świetnym politykiem. > >Kłamstwa z twojej strony są ewidentne.> Jakie?Jakobym popełniał notoryczne błędy ortograficzne. > >Ośmieszyłeś się, człowieku.>  A jednak się ośmieszyłeś. Nie miałeś się do czego przyczepić, przyczepiłeś się do stylu pisania. Prymitywne. > >CZEKAM!> doczekałeś. ale ja nie czekam na Twój bełkotA jednak się nie doczekałem. To ja nie czekam na twój bełkot. Ośmieszyłeś się. Co ty? Wstydu nie masz? > PS Drukowane litery oznaczają podniesiony głos, takim gadaj do równych sobie.Takim gadam do tych poniżej mnie. Urażona godność racjolska. Konformista ateistyczny. Dla mnie jesteś niczym. Dla mnie twoje poglądy i myśli nie mają żadnej wartości. Jesteś poniżej mnie. Wydaje ci się, że twoje wypowiedzi kogokolwiek obchodzą? W takim razie się mylisz. Pewnie jesteś zadufanym w sobie narcyzikiem, który uważa, że pozjadał wszystkie rozumy. Ale jesteś tylko jednym głupiutkim małym ludzikiem o słabym charakterze, bez zdolności przetrwania w życiu. Wolisz ukrywać się w pseudo-inteligenckich dyskusjach, wojnach na słowa. Tylko to potrafisz, bo zapewne fizycznie jesteś kiepski - otyły i w profesorkowatych okularach. Śmieje się z ciebie, i kończę dyskusję. Masz zbyt mało świadomości, aby zrozumieć, jak prawdziwe jest to, co napisałem. Żyj dalej w swoim bezpiecznym świecie. Nigdy nie zobaczysz tego, co ja widzę. Koniec dyskusji. Ale włączył ci się proces obronny. Musisz się zrewanżować, prawda? |
#22 15 na 15 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: vismaya-maitreya | > W czym mój język polski jest gorszy od twojego.Spójrz na swoje posty. I nie o gorszość, że tak powiem ogólną tu chodzi a o jedno idiotyczne sformułowanie i absurdalne tłumaczenie. > PS. studiowałem językoznastwo.Doprawdy? > Tak, pracuję dla naszej gospodarki, ku wielkim ideałom przyszłego Polskiego Mocarstwa.A poza tym wszyscy zdrowi? > Sympatyzowałem z ONR w latach szkolnych.To nawet widać. > Teraz jestem zwykłym wolnym patriotą.Można być niezwykłym niewolnym patriotą? Tudzież zwykłym a niewolnym lub niezwykłym a wolnym? I cóż to w ogóle oznacza? > Ale po prostu nie rozumiem ludzi, którzy są Polakami i antypatriotami zarazem.Jakaż czarno biała wizja świata. O Polakach, którzy nie są ani patriotami ani anty patriotami nigdy nie słyszałeś? > Nonsens.Piszesz o swoim toku myślowym? > Radziłbym skończyć z fascynacją lewactwem, bo oni w naszym kraju dalego nie zajdą.Radziłbym zająć się swoimi sprawami i skończyć z fascynacją prawicową ekstremą. > PiSowi rośnie poparcie, mogą wygrać wybory.I co w związku z tym? Planujecie jakiś pogrom? > Aż płakać mi się chciało, gdy to zobaczyłem.Wszyscy Prawdziwi Polacy Patrioci są tacy uczuciowi? Wzrusza ich coś więcej? Czy może tylko płonący kawałek materiału zasługuje na łzy? > Wyrok powinien być wysoki.Przeczytanie dzieł zebranych Korwina-Mikkego - to powinno paliktowca wyleczyć z lewactwa 
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#23 12 na 12 | maceox (6766 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | > >1 Czytuję Russela oraz Barta , i od nich trafiłem na wasz portal.A ja najpierw to tylko w Twoim wątku przeczytałem (dużo więcej jeszcze wtedy nie było) i odniosłem wrażenie, że można spróbować troszkę porozmawiać... ale... > Urażona godność racjolska. Konformista ateistyczny. Dla mnie jesteś niczym. Dla mnie twoje poglądy i myśli nie mają żadnej wartości. Jesteś poniżej mnie. Wydaje ci się, że twoje wypowiedzi kogokolwiek obchodzą? W takim razie się mylisz. Pewnie jesteś zadufanym w sobie narcyzikiem, który uważa, że pozjadał wszystkie rozumy. Ale jesteś tylko jednym głupiutkim małym ludzikiem o słabym charakterze, bez zdolności przetrwania w życiu. Wolisz ukrywać się w pseudo-inteligenckich dyskusjach, wojnach na słowa. Tylko to potrafisz, bo zapewne fizycznie jesteś kiepski - otyły i w profesorkowatych okularach. Śmieje się z ciebie, i kończę dyskusję. Masz zbyt mało świadomości, aby zrozumieć, jak prawdziwe jest to, co napisałem. Żyj dalej w swoim bezpiecznym świecie. Nigdy nie zobaczysz tego, co ja widzę. Koniec dyskusji. Ale włączył ci się proces obronny. Musisz się zrewanżować, prawda?To zdecydowanie nie jest forum dla Ciebie... Trochę kultury też by się przydało nabyć - jeszcze przed patriotyzmem, ale Ty... ...możesz sobie jeszcze tylko trochę pokrzyczeć i pobluzgać zanim dostaniesz bana. |
#24 5 na 5 | maceox (6766 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | > Taki z Ciebie Polski Patriota jak z mojej dupy gwizdekNo właśnie, od razu się miło robi, gdy ktoś mówi tak jakby w domu... |
#25 -3 na 3 Młody Sceptyk (-94 punktów) (zablokowany) | Odp: vismaya-maitreya |
> To zdecydowanie nie jest forum dla Ciebie...To jest kółko jednej słuszej prawdy? Chyba nie. Jestem sceptykiem mormońskim. Mam takie same prawa do wolności słowa, jak ty. > Trochę kultury też by się przydało nabyć - jeszcze przed patriotyzmem, ale Ty...> ...możesz sobie jeszcze tylko trochę pokrzyczeć i pobluzgać zanim dostaniesz bana.Sceptycyzm Patriotyzm Nacjonalizm - to moje motto życiowe. Dlaczego mam udawać? Oto moje poglądy - zgodne z naturą i uniwersalną prawdą. Lewactwo to jakiś żart. Nie jestem już onr-owcem. Jestem wolnym patriotą. Myślicielem, filozofem, językoznawcą. Ja nawet nie jestem katolikiem. Wyznaję mormonizm. |
#26 17 na 17 | maceox (6766 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | > >To zdecydowanie nie jest forum dla Ciebie...> To jest kółko jednej słuszej prawdy? Chyba nie.Jest to kółko dla Ciebie całkowicie niedostępne. > Jestem sceptykiem mormońskim.I chociażby z tego powodu możnaby się trochę powygłupiać... ... gdyby nie np. to: Młody, mormoński sceptyk napisał: Dla mnie jesteś niczym. Dla mnie twoje poglądy i myśli nie mają żadnej wartości. Jesteś poniżej mnie. Wydaje ci się, że twoje wypowiedzi kogokolwiek obchodzą? W takim razie się mylisz. Pewnie jesteś zadufanym w sobie narcyzikiem, który uważa, że pozjadał wszystkie rozumy. Ale jesteś tylko jednym głupiutkim małym ludzikiem o słabym charakterze, bez zdolności przetrwania w życiu. Wolisz ukrywać się w pseudo-inteligenckich dyskusjach, wojnach na słowa. Tylko to potrafisz, bo zapewne fizycznie jesteś kiepski - otyły i w profesorkowatych okularach. Śmieje się z ciebie, i kończę dyskusję. Masz zbyt mało świadomości, aby zrozumieć, jak prawdziwe jest to, co napisałem. Żyj dalej w swoim bezpiecznym świecie. Nigdy nie zobaczysz tego, co ja widzę. Koniec dyskusji. Ale włączył ci się proces obronny. Musisz się zrewanżować, prawda? Przeczytaj to sobie do lustra!> Mam takie same prawa do wolności słowa, jak ty.Wolność słowa, to nie wolność obrażania. Na tym forum gdy naruszasz godność drugiego człowieka to tak, jakbyś sam siebie opluł. > Sceptycyzm Patriotyzm Nacjonalizm - to moje motto życiowe.A moim jest "ruchać ile wlezie", ale kim jesteśmy i czy mamy coś do powiedzenia można tu dopiero ocenić po naszych wypowiedziach w jakichś konkretnych tematach. > Dlaczego mam udawać?Widzisz, różnica między nami jest taka, że ja potrafię udawać prostackiego chama, a Ty mnie udawać nie potrafisz. > Oto moje poglądy - zgodne z naturą i uniwersalną prawdą.Na tym forum jest taka zależność: im większe głupoty komuś zalegają w głowie, tym chętniej ich nosiciel opisuje je jako "zgodne z naturą i uniwersalną prawdą". Ale w Twoim przypadku jest jeszcze trochę inaczej: Ja odczytuję Twoje teksty tak, jakbyś nam śpiewał: "Jestem głupi, mam pyerdolca w głowie siano, w dupie stolca" > Lewactwo to jakiś żart.Niestety obawiam się, że Ty w Twych wypowiedziach nie żartujesz ani trochę. > Nie jestem już onr-owcem. Jestem wolnym patriotą. Myślicielem, filozofem, językoznawcą.Ja naprawdę nie wiem, jak mógłbym z Tobą rozmawiać, gdybym jakoś chciał do Ciebie dotrzeć. Musielibyśmy chyba mieć dużo czasu i musiałbyś chcieć rozmawiać... No i musiałbym chcieć Cię zrozumieć... Ale to forum to zupełnie nieodpowiednie miejce na takie zabawy. Tu staramy się zachować dorosłość. > Ja nawet nie jestem katolikiem. Wyznaję mormonizm.To "nawet" ma mieć taki sens, że Ci to jakby łagodzi hardcorowy patriotyzm? Zrzuciłeś nam na forum swój breivikopodobny ładunek i sam na nim wylecisz. |
#27 5 na 5 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | > >Są mądre bzdury?> ...Określenie moje oznacza, że wszystkie bzdury są głupie.Przeciwnie, wskazywanie jednego rodzaju oznacza, że uwzględnia się istnienie innego. PS DO MNIE SPOKO MOŻESZ PISAĆ WIELKIMI LITERAMI, TRAKTUJĘ TO JAK KAŻDE INNE PODKREŚLENIE. |
#28 2 na 2 | Lengyel (2127 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | > Mniej treści, więcej działania. Mniej głupich bzdur wypisywanych do sieci, więcej pracy dla dobra naszej Ojczyzny, dla polskiej ziemi. Mniej poglądów i dyskusji o poglądach, więcej turystyki i rozrywki."Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco!" Albo i nie będzie... |
#29 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | > A jeśli ktoś nie jest Polakiem, to patriotą być nie może?Może, ale "u siebie w domu".  |
| eveeoU (280 punktów) | Odp: vismaya-maitreya | Dla mnie też to jest bełkot i nie ma co się do niego odnosić. Przestałem już uważać, że ktoś wyłoży na stół jakieś farmazony, tak jak tam, a ja się będę głowił jak to obalać. Przyznam jednak, że podczas takich poszukiwań natrafiłem na ciekawe opracowanie dot. chemitrails. Opracowanie jest dostępnie w sieci i ma ok 5 stron. Zawiera wiedzę z zakresu meteorologii i fizyki atmosfery - bardzo fajnie, że komuś się chciało. Taki artykuł dałem zwolennikowi tych ,,nieziemskich" teorii i czekałem na odpowiedź. Reakcja była taka: A tam w komentarzach to się śmieją z ludzi i w ogóle to jest po to żeby kogoś obrazić. Przyznam, że opadło mi wszystko w tym momencie. Nawet mi się odzywać nie chciało. |
1 2 3 4 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|