Racjonalista - Strona głównaDo treści
vismaya-maitreya

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
02-02-2014 23:35Młody Sceptyk (-94 punktów)
(zablokowany)
vismaya-maitreya
Ocena 1 na 1
Witam, z tej strony Młody Sceptyk. Czytuję Russela oraz Barta, i od nich trafiłem na wasz portal. No dobra, by nie przedłużać. Mam takie pytanie: przeglądając sieć trafiłem na stronę vismaya-maitreya. Już sama oprawa graficzna jasno mówi, z jakim umysłem mamy do czynienia. Jest tam ogrom nawiedzeństwa, fanatyzmu, bełkotu, bzdur i chorych urojeń. Ciężko jest czytać te odpadki, brudzić sobie tym syfem głowę. A jednak poczytałem, i co dziwne autor/autorka używa języka bardzo naukowego, przynajmniej stylizowanego na naukowy, co może nieźle zmylić. A jednak ten naukowy slang towarzyszy pisaniu o jakichś hiper DNA, ufo-ludkach, enjergijach kosmicznych, astralach itp. Głowa mała, tyle tam tego. Więc pytam was: jaka jest wasza opinia o tej szarlatanerskiej stronie, są jakieś polemiczne publikacje jej krytyczne? Najważniejsze: kto jest autorem, jakieś informacje o nim. Nie rozumiem, po co ludzie zakładają takie strony. Wypisują tam hektolitry bzdurnych myśli ze swoich głów, i po co to? Gadają o tak odległych sprawach, o fantazjach oderwanych od rzeczywistości. Kim trzeba być, by robić coś takiego? Po co to? Ludzie są zbyt skomplikowani, a nie powinni tacy być.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4
#46
04-02-2014 18:49
 Ocena 3 na 3
Anna Salman (16360 punktów)Odp: vismaya-maitreya
W odpowiedzi szarley
>Ot, słoma z moich gumiaków wylazła
I pyskatość niezwykła jakaś. Myślałam, że Słowianie to takie łagodne stworzonka - jak ja.

#47
04-02-2014 22:13
 Ocena-8 na 8
Młody Sceptyk (-94 punktów)
(zablokowany)
Odp: vismaya-maitreya
W odpowiedzi Piotr Felstau

>Młody mormoński sceptyku, gdy przeglądam tę stronę mormon.org/pol to zadaję sobie takie same pytania jak Ty.

Przemawia przez ciebie nienawiść na tle światopoglądowym. Faszysta!? Komunista!? Trudno zgadnąć. Twoim mistrzem jest Karol Marks, ten od opium? Brawo. Płakać mi się chce, gdy ktoś chwali morderców.. To okropne, jak materialistyczna była (jest) ich wizja człowieka. Ateiści byli najgorszymi mordercami w historii, brutalni i bezlitośni. Co do ateizmu Hitlera można dyskutować, jednak Stalin, Mao - tutaj nie ma wątpliwości. Wasz papież (mówię do katolików) sprzed setek lat też kazał mordować (krucjaty), jednak nigdy tak bazlitośnie i z pogardą dla życia. To straszne tym bardziej, że dziś ateizm fanatyczny dominuje. Lewako-faszyści chcą wprowadzić hitlerystyczny post-komunizm, a my jesteśmy dla nich niczym. Polska jest jednak bezpieczna, tutaj można żyć spokojnie. Mówię o masońsko-lewackich Stanach Zjednoczonych. Ale to ich problem. My tutaj mamy spokój, idziemy w dobrym kierunku. PiS wygra wybory, Unia da nam dotacje na odbudowę kraju, cegiełka po cegielce, i Polska będzie mocarstwem regionalnym, skarbem świata, stolicą Europy. Lewaki najbrutalniejsze zostaną banitami, prawica umiarkowana i prawdziwa lewica się zjednoczą, i powstanie demokracja monarchijna. To będzie złoty wiek naszej Ojczyzny. Ale łatwiej powiedzieć niż zrobić. Czeka nas dużo pracy! Może kiedyś mormonizm i ignostycyzm będą oficjalnym światopoglądem, któż to wie. PS: czy ktoś zauważył, jak oddaliliśmy się od tematu? Proszę moderację o edycję nazwy wątku. Dopisać: ".. i rozważania polityczno-religijne". Tak będzie lepiej.

#48
04-02-2014 22:19
 Ocena-1 na 1
Młody Sceptyk (-94 punktów)
(zablokowany)
Odp: vismaya-maitreya
W odpowiedzi Fizyk

>A jak Twoje Sceptyczne myślenie daje sobie radę z pomysłem, że cała ludzkość pochodzi od pary ludzi, która mieszkała niedaleko Kansas City?

Jestem ewolucjonistą. Ewolucja to FAKT, a jeśli ktoś temu przeczy, powinien stanąć przed sądem. W mojej opinii kreacjonizm to wizja mało prawdopodobna. Już bardziej przekonuje mnie tak zwany Wariant Drugi. To mało znana wersja ewolucji, według której ludzie wyewoluowali od wilków. Ale to raczej głupota. Nie wierzę w Wariant Drugi. A tą teorię opracował, o ile się nie mylę, botanik rosyjski.

#49
04-02-2014 22:57
 Ocena 2 na 2
Fizyk (17637 punktów)Odp: vismaya-maitreya
W odpowiedzi Młody Sceptyk
>> A jak Twoje Sceptyczne myślenie daje sobie radę z pomysłem, że cała ludzkość pochodzi od pary ludzi, która mieszkała niedaleko Kansas City?
> Jestem ewolucjonistą. Ewolucja to FAKT ...

Czyli Adam i Ewa żyjący w raju to tylko bajka? Przecież nawet zdjęcie jest:

www.utlm.org/onlineresources/gardenofeden.htm

#50
04-02-2014 23:25
 Ocena-4 na 4
Młody Sceptyk (-94 punktów)
(zablokowany)
Odp: vismaya-maitreya
W odpowiedzi Fizyk

>Czyli Adam i Ewa żyjący w raju to tylko bajka?

Boli cię, że mormon-prawicowiec jest ewoluCjoniStą! To widać! Ja wszystko widzę. Wiem o was więcej, niż wy sami o sobie. Coraz więcej ateistów się łamie. Wy też się złamiecie. Gdy przyjdzie starość, refleksja. Macie to w podświadomości, nie chcecie dopuścić tej myśli. Wyprzecie się jej teraz, to pewne. Nie chcecie się ograniczać. Większość z was będzie jeszcze radykalnymi kreacjonistami. A ja jestem mormon ewolucjonista. Ha! I co teraz, hejterzy? Nie wiedzieliście, że jestem taki! Przykro! I nie śmiej się z bajki o Edenie, bo bajka Darwina starego mitomana jest tak samo śmieszna. Ale z dwojga złego ją wybieram. Sija! Chwała Polsce!

#51
04-02-2014 23:46
 Ocena 6 na 6
Marian (5438 punktów)Odp: vismaya-maitreya
W odpowiedzi Młody Sceptyk
>>Młody mormoński sceptyku, gdy przeglądam tę stronę mormon.org/pol to zadaję sobie takie same pytania jak Ty.
>Przemawia przez ciebie nienawiść na tle światopoglądowym. Faszysta!? Komunista!? Trudno zgadnąć. Twoim mistrzem jest Karol Marks, ten od opium? Brawo. Płakać mi się chce, gdy ktoś chwali morderców..
   Wow. I wywnioskowałeś to wszystko z jednego zdania, które Piotr napisał?
   Sądzę, że powinieneś sobie wziąć jego radę do serca (jak to się mówi) i zacząć przykładać do siebie taką samą miarkę, jaką przykładasz do innych, bo to akurat z Twojej wypowiedzi przemawia „nienawiść na tle światopoglądowym”, nie Piotra. Możesz wierzyć, lub nie, ale dla wielu ludzi mormonizm może być równie absurdalny i śmieszny, co dla Ciebie vismaya-maitreya.

   Pozdrawiam.

#52
05-02-2014 04:19
 Ocena 2 na 2
Piotr Felstau (492 punktów)Odp: vismaya-maitreya
W odpowiedzi Młody Sceptyk
Kiedy zaglądasz w otchłań, ona również zagląda w ciebie ... chyba żeś zaglądał za mocno i wpadłeś w nią na głowę hahaha

#53
05-02-2014 08:47
 Ocena 8 na 8
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
Odp: vismaya-maitreya
Moderacjo! Młody Sceptyk, paw1.
Czy to jeszcze forum racjonalistyczne czy dom wariatów?


#54
05-02-2014 14:41
 Ocena 1 na 1
Barbiel (1106 punktów)Odp: vismaya-maitreya
W odpowiedzi daddy
>Moderacjo! Młody Sceptyk, paw1.
>Czy to jeszcze forum racjonalistyczne czy dom wariatów?
>
Jak widzisz, sporo forumowiczów chętnie dyskutuje z ww osobami.
Widocznie im to odpowiada. Nie widzę powodu, żeby komuś zabierać tą rozrywkę.

Co do osób, które piszą bzdury to myślę, że lepiej, żeby pisali tutaj niż gdzieś, gdzie mają większą szansę kogoś przekonać.

Wenancjusz (16441 punktów)Odp: vismaya-maitreya
>Witam, z tej strony Młody Sceptyk. Czytuję Russela oraz Barta, i od nich trafiłem na wasz portal.
>No dobra, by nie przedłużać. Mam takie pytanie: przeglądając sieć trafiłem na stronę
>vismaya-maitreya. Już sama oprawa graficzna jasno mówi, z jakim umysłem mamy do czynienia. Jest tam
>ogrom nawiedzeństwa, fanatyzmu, bełkotu, bzdur i chorych urojeń. Ciężko jest czytać te odpadki,
>brudzić sobie tym syfem głowę. A jednak poczytałem, i co dziwne autor/autorka używa języka bardzo
>naukowego, przynajmniej stylizowanego na naukowy, co może nieźle zmylić. A jednak ten naukowy slang
>towarzyszy pisaniu o jakichś hiper DNA, ufo-ludkach, enjergijach kosmicznych, astralach itp. Głowa
>mała, tyle tam tego. Więc pytam was: jaka jest wasza opinia o tej szarlatanerskiej stronie, są
>jakieś polemiczne publikacje jej krytyczne? Najważniejsze: kto jest autorem, jakieś informacje o
>nim. Nie rozumiem, po co ludzie zakładają takie strony. Wypisują tam hektolitry bzdurnych myśli ze
>swoich głów, i po co to? Gadają o tak odległych sprawach, o fantazjach oderwanych od rzeczywistości.
>Kim trzeba być, by robić coś takiego? Po co to? Ludzie są zbyt skomplikowani, a nie powinni tacy
>być.
Kolego szanowny!
Mało mamy to idiotów? Jeśli czujesz, że ktoś tam pisząc błądzi, to zostaw tą pisaninę, by nawiedzeni piszący zabrnęli tam gdzie trzeba. Mnie nigdy nie interesowały, za przeproszeniem, pierdoły i odchody nawet samego Einsteina.

Ich bin besser als mein Ruf

#56
21-02-2014 10:12
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: vismaya-maitreya
W odpowiedzi Barbiel
>Co do osób, które piszą bzdury to myślę, że lepiej, żeby pisali tutaj niż gdzieś, gdzie mają większą szansę kogoś przekonać.
Piękne wolnomyślicielskie i głęboko patriotyczne hasło, czy pozwolisz z niego skorzystać, gdybym zechciała mieć je za motto w profilu?

Barbiel (1106 punktów)Odp: vismaya-maitreya
>czy pozwolisz z niego skorzystać, gdybym zechciała mieć je za motto w profilu?
Nie widzę przeszkód.

1 2 3 4

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365