 |
Świat sportu postrzegany przez pryzmat religii Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-02-2014 14:45 | Kuba K. (3909 punktów) | Świat sportu postrzegany przez pryzmat religii
15 na 15 | W ostatnich dniach niejaki redaktor Kowalski, publikujący na łamach jednego z czołowych dzienników kojarzonych raczej z prawą stroną sceny politycznej, wziął na warsztat naszych skoczków narciarskich. Ale myliłby się bardzo ktoś, kto by pomyślał, że interesowała go ściśle sportowa strona zagadnienia. Pan redaktor zajął się bowiem udowadnianiem wyższości religii katolickiej nad luteranizmem, posługując się nieświadomym niczego Kamilem Stochem, o którym pisze w te słowa: Cytat:Jakaż to miła odmiana po Adamie Małyszu, luteraninie bez charyzmy, którego wiara nigdy nie pchała do zwierzeń. O polityce też raczej nie mówił, aż do czasu, gdy niedawno wypalił, że jest już zmęczony ciągłymi wyjaśnieniami przyczyn katastrofy w Smoleńsku i szukaniem winnych (cytowane za wyborcza.pl)Najpierw jeden myślący inaczej sugeruje, że Stoch "oddawał hołd poległym w Smoleńsku", a teraz drugi nawiedzony robi z niego święty obrazek zestawiając w bardzo niesmaczny sposób z dawnym kolegą z reprezentacji. Czy to nie jest jakiś absurd? Myślałem z początku, że cały ten artykuł, to jakiś żart, ale rzeczywistość okazała się bardziej ponura. Dla pana redaktora nie liczą się dokonania Adama Małysza, nie liczą się też chyba dokonania jego następcy, Kamila Stocha. Bo cóż tam wyniki sportowe - liczy się tylko deklaracja wiary i to, czy jest "nasz" - prawdziwie "polski i katolicki". Współczuję obu zawodnikom, że osoby pokroju redaktora Kowalskiego usiłują wciągnąć ich w jakieś dziwne rozgrywki, ale jednocześnie zastanawiam się, czy tego typu wypowiedzi nie powinny się spotkać ze zdecydowaną reakcją zarówno ze strony zainteresowanych, jak i całego środowiska sportowego. Powinni zareagować, czy kompletnie, za przeproszeniem, "olać" te wypociny? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Jeśli Małysz i Stoch będą chcieli skomentować czyjeś dywagacje, to to zrobią. Nie widzę powodu, aby "środowisko sportowe" w jakimś oficjalnym komunikacie odniosło się tego czy innego artykułu wywyższającego/poniżającego takie czy inne wyznanie, bo wyznanie/jego brak jest prywatną sprawą każdego zawodnika.
|
|
 | 4 na 4 | Kuba K. (3909 punktów) | >Jeśli Małysz i Stoch będą chcieli skomentować czyjeś dywagacje, to to zrobią.
Oczywiście
>Nie widzę powodu, aby "środowisko sportowe" w jakimś oficjalnym komunikacie odniosło się tego czy innego artykułu wywyższającego/poniżającego takie czy inne wyznanie, bo wyznanie/jego brak jest prywatną sprawą każdego zawodnika. (wytłuszczenie moje)
Ano właśnie - w pełni się zgadzam z ostatnim zdaniem Twojej wypowiedzi, tylko że dla mnie to jest raczej argument za zajęciem stanowiska w tej sprawie choćby przez Polski Związek Narciarski. Myślę, że krótkie oświadczenie w stylu: "prosimy o poszanowanie prywatności i światopoglądu naszych zawodników, tudzież nie przypisywanie im wypowiedzi i intencji nie znajdujących odzwierciedlenia w rzeczywistości" byłoby na miejscu. Sedno sprawy leży w tym, że ludzie pokroju redaktora Kowalskiego, czy Macierewicza próbują wykorzystać obu zawodników do swoich rozgrywek politycznych, kompletnie nie licząc się ze zdaniem samych zainteresowanych i nie wiem, czy brak reakcji na takie działania jest najlepszym rozwiązaniem.
|
|
|  | 6 na 6 | szarley (54911 punktów) | > ...artykułu wywyższającego/poniżającego takie czy inne wyznanie, bo wyznanie/jego brak jest prywatną sprawą każdego zawodnika. (wytłuszczenie moje)Ano właśnie - w pełni się zgadzam z ostatnim zdaniem Twojej wypowiedzi, tylko że dla mnie to jest raczej argument za zajęciem stanowiska w tej sprawie choćby przez Polski Związek Narciarski. Myślę, że krótkie oświadczenie w stylu: "prosimy o poszanowanie prywatności i światopoglądu naszych zawodników, tudzież nie przypisywanie im wypowiedzi i intencji nie znajdujących odzwierciedlenia w rzeczywistości" byłoby na miejscu.
Na bełkot jest tylko jedna metoda : zasłona milczenia Nie polemizowałbym publicznie/ urzędowo z bełkotem bo to go nobilituje
|
|
| |  | 1 na 1 | Kuba K. (3909 punktów) | > Na bełkot jest tylko jedna metoda : zasłona milczenia> Nie polemizowałbym publicznie/ urzędowo z bełkotem bo to go nobilitujeI to jest chyba odwieczny dylemat - reagować ostro i zdecydowanie, czy, jak proponujesz, "opuścić zasłonę milczenia". Są argumenty zarówno za jednym, jak i drugim rozwiązaniem, ale wybór konkretnego to już chyba kwestia indywidualna. A swoją drogą zerknąłeś może na ten artykuł? Bo mnie on w pewnym sensie zafascynował - jakoś do tej pory nie przypuszczałem, że nawet skoki narciarskie można postrzegać w świetle "kwestii smoleńskiej" czy czyichś poglądów religijnych, a okazuje się, że jak najbardziej można. Co prawda lektura wypocin pana Kowalskiego jest dość męcząca, ale całość daje dość dobre wyobrażenie o tym co dzieje się w głowach niektórych publicystów...
|
|
| | |  | 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | > >Na bełkot jest tylko jedna metoda : zasłona milczenia> >Nie polemizowałbym publicznie/ urzędowo z bełkotem bo to go nobilituje> I to jest chyba odwieczny dylemat - reagować ostro i zdecydowanie, czy, jak proponujesz, "opuścić zasłonę milczenia". Są argumenty zarówno za jednym, jak i drugim rozwiązaniem, ale wybór konkretnego to już chyba kwestia indywidualna.To nie pierwszy przypadek. Senator Pociej o Kubicy aleksander(*).pl/88995,o-piratach-drogowychNa jego własnym fejsie mu się dostało ładnie, prócz tego założono profil Domagamy się dymisji senatora RP Aleksander Pociej www.facebo(*)sanderPociejMusiOdejsc?fref=tsa w obiegu krąży powiedzenie "pociejować" Ciekawe jak wiernych kibiców ma Kamil.
|
|
| | |  | 2 na 2 | szarley (54911 punktów) | > A swoją drogą zerknąłeś może na ten artykuł? Bo mnie on w pewnym sensie zafascynował - jakoś do tej pory nie przypuszczałem, że nawet skoki narciarskie można postrzegać w świetle "kwestii smoleńskiej" czy czyichś poglądów religijnych, a okazuje się, że jak najbardziej można. Co prawda lektura wypocin pana Kowalskiego jest dość męcząca, ale całość daje dość dobre wyobrażenie o tym co dzieje się w głowach niektórych publicystów...  Czytałem, ale nie komentarz w GW tylko oryginał w "Rzepie" Naprawdę nie warto nawet komentować. Taką niewiedzę o swoim kraju może mieć tylko polski dziennikarz, ale niestety złotym polskim popiera go polski czytelnik.
|
|
| | | |  | 7 na 7 | Kuba K. (3909 punktów) | > >A swoją drogą zerknąłeś może na ten artykuł? (...)> Czytałem, ale nie komentarz w GW tylko oryginał w "Rzepie"Tak gwoli wyjaśnienia - czytałem oba, zarówno pierwowzór w "Rzepie", jak i komentarz w "Wyborczej", na samym komentarzu wolałem mimo wszystko nie polegać otwierając wątek. > (...) Taką niewiedzę o swoim kraju może mieć tylko polski dziennikarzNie wiem czy narodowość Kowalskiego jest tu najważniejsza - myślę, że to raczej katolicko - prawicowe oszołomstwo i fatalny warsztat dziennikarski, a może też zwykły koniunkturalizm każą mu "zaistnieć" w każdy możliwy sposób. > ale niestety złotym polskim popiera go polski czytelnik.I to jest niestety smutna prawda...
|
|
| | | | |  | 4 na 4 | szarley (54911 punktów) | > > (...) Taką niewiedzę o swoim kraju może mieć tylko polski dziennikarz> Nie wiem czy narodowość Kowalskiego jest tu najważniejsza - myślę,Cóż, palnąłem głupstwo Taką niewiedzę o Polsce może mieć tylko polski dziennikarz, korespondenci z obcych krajów są zazwyczaj staranniej przygotowani. (Postaram się dokładniej pisać swoje myśli - przepraszam) > że to raczej katolicko - prawicowe oszołomstwo i fatalny warsztat dziennikarski, a może też zwykły koniunkturalizm każą mu "zaistnieć" w każdy możliwy sposób.Trudno dociec co jest chorobą. Analfbetyzm ? Wielekroć w polskich mediach słyszałem "W Sosnowcu , na Śląsku..." więc o ich wiedzy o Polsce mam niekorzystne zdanie Ja zazwyczaj naśmiewam się ze zbitki Polak - Katolik, bo podobnie jak Małysz jestem cieszyniakiem. W Księstwie wiadomo, jak luter to po polsku gada  > > ale niestety złotym polskim popiera go polski czytelnik.> I to jest niestety smutna prawda...Nieść wiedzę, a bojkotować (zwłaszcza finanwowo) głupotę. Znasz inne rozwiązanie?
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | Kuba K. (3909 punktów) | > (...) Wielekroć w polskich mediach słyszałem "W Sosnowcu , na Śląsku..." (...)Jeden z moich partnerów wspinaczkowych mieszka w Tychach, a drugi pochodzi z Katowic, więc mogę sobie wyobrazić, co o autorze takich "rewelacji" sądzą Ślązacy - animozje na linii Śląsk - Zagłębie (lub jak kto woli "hanysy" - "gorole") są mi dość dobrze znane  > Nieść wiedzę, a bojkotować (zwłaszcza finanwowo) głupotę. Znasz inne rozwiązanie?To proponowane przez Ciebie nie jest złe, a ma tę zaletę, że jest dość proste.
|
|
| | | | | | |  | 3 na 3 | szarley (54911 punktów) | > >(...) Wielekroć w polskich mediach słyszałem "W Sosnowcu , na Śląsku..." (...)> Jeden z moich partnerów wspinaczkowych mieszka w Tychach, a drugi pochodzi z Katowic, więc mogę sobie wyobrazić, co o autorze takich "rewelacji" sądzą Ślązacy - animozje na linii Śląsk - Zagłębie (lub jak kto woli "hanysy" - "gorole") są mi dość dobrze znane  Nie chodzi o animozje (a nich już niewielu pamięta, są zazwyczaj tematem żartów) jeszcze częściej słyszę o Olsztynie na Mazurach lub Olsztynie na Warmii i Mazurach. Kiedy się o czymś pisze, trzeba mieć wiedzę i staranność, a też przy tym myśleć jak tekst jest odbierany. Uśmiałem się słysząc w telewizji o pociągu z "Pragi Czeskiej" (czeskiej?) do Warszawy. Znakomita większość Polaków Pragę kojarzy wyłącznie z Czechami > >Nieść wiedzę, a bojkotować (zwłaszcza finanwowo) głupotę. Znasz inne rozwiązanie?> To proponowane przez Ciebie nie jest złe, a ma tę zaletę, że jest dość proste.  Cholera, o tym nie pomyślałem  Na pociechę napiszę, że tak jak polscy dziennikarze nie znają swojego kraju, tak ze znajomością Rosji nie ma co liczyć na Rosjan, a o Czeskiej Republice najmniej rozsądnie piszą prascy dziennikarze
|
|
6 na 6 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | > Najpierw jeden myślący inaczej sugeruje, że Stoch "oddawał hołd poległym w SmoleńskuJest cała grupa nawiedzionych, która widzi w tym kasku jeszcze więcej niż Macierewicz, nie tylko szachownicę: Cytat:"Podobno kask Stocha jest wzorowany na kadłubach samolotów, dlatego namalowane są na nim ćwieki. Lecz jeśli przyjrzymy się dokładniej, zobaczymy, że nie jest jednolicie zielony, nie jest też pokryty wzorem 'moro', widać na nim cętki układające się jakby w zdjęcie satelitarne powierzchni ziemi pokrytej lasem, z brązowymi plamami zrytej gleby...". Pytanie dziennikarza TVN też genialne. natemat.pl(*)usi-przejsc-egzamin-z-pogladow
|
|
 | 4 na 4 | Kuba K. (3909 punktów) | > >Najpierw jeden myślący inaczej sugeruje, że Stoch "oddawał hołd poległym w Smoleńsku> Jest cała grupa nawiedzionych, która widzi w tym kasku jeszcze więcej niż Macierewicz (...)To mi przypomina taki stary kawał o facecie, z którym psychiatra przeprowadza badanie w oparciu o tzw. test plam atramentowych (test Rorschacha) i pyta o przeróżne skojarzenia - z czym się panu kojarzy to, tamto i owo. A facet odpowiada nieodmiennie, że kojarzy mu się, za przeproszeniem, z dupą. Aż wreszcie zdumiony doktor pyta: "A dlaczego to się panu kojarzy z dupą?" "A bo mnie się wszystko z dupą kojarzy!" > Pytanie dziennikarza TVN też genialne.> natemat.pl(*)usi-przejsc-egzamin-z-pogladowWidocznie wyprodukowano go w tej samej co wzmiankowanego Kowalskiego fabryce "dziennikarzy"
|
|
 | 3 na 3 | SzanownyPan27 (226 punktów) | >"Podobno kask Stocha jest wzorowany na kadłubach samolotów, dlatego namalowane są na nim ćwieki. Lecz jeśli przyjrzymy się dokładniej, zobaczymy, że nie jest jednolicie zielony, nie jest też pokryty wzorem 'moro',widać na nim cętki układające się jakby w zdjęcie satelitarne powierzchni ziemi pokrytej lasem, z brązowymi plamami zrytej gleby"
Zastanawiam się, czy osoba wymyślająca podobne "Teorie kaskowe" jest zdrowa na umyśle.Na jednym ze spotkań w którym uczestniczył Macierewicz miałem okazję być.Z ciekawości postanowiłem wysłuchać tego polityka i nigdy więcej nie pozwolę sobie na taka stratę czasu.
Kiedy mówił o samolocie i wymyślał przyczyny katastrofy prawie spadłem z krzesła.Zaczął od ładunków wybuchowych, a skończył na magnesach ściągających samolot ku ziemi.Rozważał teorię maszyny wytwarzającej specjalne pole zakłócające działanie przyrządów.Potem coś o celowym działaniu Tuska. Ludzie rzucali kwiaty w jego stronę, odśpiewali 100 lat wrzeszcząc "Prosimy Pana, proszę nas jeszcze odwiedzić!" - "Prosimy!!!".
|
|
8 na 8 | Marek Matejewski (3695 punktów) | > W ostatnich dniach niejaki redaktor Kowalski, publikujący na łamach jednego z czołowych dzienników kojarzonych raczej z prawą stroną sceny politycznej, wziął na warsztat naszych skoczków narciarskich.Przeczytałem od początku do końca (z wyjątkowym zażenowaniem) wypociny owego redaktora i zastanawiam się czy w ostatnim czasie w Polsce wykryto nowe przypadki gąbczastego zwyrodnienia mózgu? Najnowszy raport "Reporterów bez granic", klasyfikuje Polskę w gronie światowych liderów pod względem wolności prasy. Wyprzedzamy takie kraje jak Wielka Brytania, Francja, Włochy, Australia czy Stany Zjednoczone. Szkoda tylko, że w warunkach pełnej swobody prasowej poziom warsztatu dziennikarskiego w naszym kraju niewiele odbiega od pułapu jaki znamy z krajów reżimowych. Coraz trudniej się tu cokolwiek czyta. Artykuł redaktora Kowalskiego w sposób modelowy pokazuje, że za bezgraniczną wolnością prasy od czasu do czasu lubi podążać tak samo bezgraniczny prymitywizm z domieszką maniakalnego oszołomstwa. Wolność pozostaje w tej materii wartością, która nie pociąga za sobą innych wartości. W pełni zgadzam się z "Reporterami". Szkoda tylko, że nie opublikują dodatkowo innego raportu - dotyczącego standardów prasowych. Pewnie strach byłoby ten drugi oglądać.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|