Racjonalista - Strona głównaDo treści
Śmierć publicysty

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
22-02-2014 15:59Mariusz Agnosiewicz (moderator)Śmierć publicysty
Ocena 10 na 10
Cytat:
Nazywam się Anna Brodzińska, jestem córką ś.p. Zbyszka Śmigielskiego. Porządkując Jego rzeczy znalazłam Pańskiego maila, postanowiłam więc poinformować Pana, iż kilka dni temu Ojciec zmarł. Proszę ew. o przekazanie takiej informacji na forum, gdyż wiem, iż niegdyś często udzielał się na tym portalu.


Zbysław Śmigielski publikował w Racjonaliście w latach 2007-2008. Zamieścił u nas 22 teksty, które można znaleźć tutaj: www.racjonalista.pl/index.php/s,58/k,495

O sobie pisał w stopce autorskiej:
Cytat:
Powieściopisarz, nowelista, aforysta, najrzadziej poeta. Laureat konkursów i nagród literackich. Uznany za marynistę. Był kapitanem jachtowym, instruktorem żeglarstwa, nieco powłóczył się po morzach, co ma wpływ na twórczość. Zajmuje się propagowaniem spraw morza na spotkaniach autorskich, szczególnie z młodzieżą. Interesują go także inne sprawy: historia współczesna, problemy społeczne, konflikty moralne - to, czym żyjemy na codzień. Ostatnia książka: Sarmaty i scyty (2007)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)
Oprócz strony autora zalinkowanej pod Jego publikacjami na Racjonaliście, jest w sieci blog Zbysława Śmigielskiego "Pamiętnik idioty".

Dzisiaj blog odnotował 4 wizyty.

W Wikipedii nie ma jeszcze artykułu "Zbysław Śmigielski".
Piękny Lolo (2082 punktów)
   
Był dla mnie nestorem tego forum.
Jego odejście stąd było jak koniec pewnej epoki tutaj, nie przesadzę, jeśli powiem, że epoki świetności.
Jego posty zawsze były esencjonalne.
Na nich można było uczyć się zasad interpunkcji.
Kiedy wielokropek na końcu zdania.
Konsultowałam z nim kilka razy pewne problemy językowe.
Nigdy nie odmawiał pomocy. Podając odpowiedź podkreślał skromnie, że on by to tak napisał, choć sam przyznał, że dla niego musieliby specjalny tekst dyktanda przygotować.
Bardzo ciepły człowiek, sympatyczny, podczas rozmowy mnie czasem poprawiał, ale czynił to w sposób nie wprawiający w zawstydzenie.
Dziękuję panu, panie Zbysławie, za twój wkład w moją edukację.
Dzięki panu nie powiem już maleńkie pudełeczko.
Do widzenia, panie Śmigielski.
   
niestadny (2492 punktów)
Smutne. Pamiętam Zbysława doskonale. Dołączył do Jurka i Alicji. Pozostały posty, artykuły, publikacje na eioba.pl. Warto poczytać.
Współczuję bliskim.
Życie toczy się dalej a jego celem - śmierć.

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
Adam Manterys (14275 punktów)

>Zbysław Śmigielski publikował w Racjonaliście w latach 2007-2008. Zamieścił u nas 22 teksty, które można znaleźć tutaj: www.racjonalista.pl/index.php/s,58/k,495<
Znałem Zbysława Śmigielskiego nie tylko z forum racjonalista.pl, ale też osobiście, gdyż był członkiem PSR i należał do nieistniejącego już krakowskiego Oddziału PSR.
Mieszkał na Śląsku i na nasze Spotkania przyjeżdżał kilka razy do roku, zawsze był na spotkaniach wyborczych, a często też na jakiejś imprezie organizowanej przez nasz Oddział. Prywatnie miły i bardzo inteligentny a na forum rozważny i nietolerujący pieniactwa człowiek. Jednym słowem człowiek z klasą. Bardzo lubiłem Zbysława i przeczytałem sporo jego książek, które mi w formie e- booków przesyłał. Cóż mogę jeszcze napisać, zwyczajnie mi żal, gdy tacy ludzie jak Zbysław odchodzą.
PS. Załączam moje zięcie Zbysława ze spotkania Oddziału w 2010 roku.

22-02-2014 23:01 
 Ocena 5 na 5
-jad- (18783 punktów)
22-02-2014 23:18 
 0 na 8
niestadny (2492 punktów)
>Tak bez powodu:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,233789
Ech, to były czasy... Ateistyczne mohery/ateooszołomstwo nie doszło jeszcze do głosu a wytwór ludzkiej wyobraźni o nazwie "Bóg" nie był głównym tematem na Racjonaliście.
Przytoczę znalezioną gdzie indziej myśl Zbysława: "Wojujący ateizm to najbardziej skrajna forma religii."
Na tej kanwie otwiera się pole do dyskusji.

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
23-02-2014 00:19 
 Ocena 3 na 3
Klapaucjusz (3379 punktów)
>Tak bez powodu:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,233789

Ciekawy wątek.
Spodobał mi się zwłaszcza wpis:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,233789#w236045
Cytat:
W tym wątku zanotowano ponad 200 wypowiedzi. Oceniam, że mniej, niżeli 30 to wypowiedzi "na temat". Resztę stanowią "przebłyski geniuszu" domorosłych gadaczy, plotących byle co o byle czym. Zastępujących wiedzę - niewiele wartymi poglądami. Za to zgodnymi z tak zwaną demokracją, co oznacza, że każdemu wolno wszystko.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)
Z 1.XI.2007

Las jest rankiem bardzo na niebiesko.
Niebieskie są brązy, ugry i złocienie.
Boso po lesie chodzić sarnią ścieżką,
ciepłym jesiennym deszczem wsiąkać w ziemię.

Pędzel jak munsztuk w zębach. Drzew granie.
Rzeczkę w niebieskiej mgle najcieńszą kreską.
A ludzi nie. Bez ludzi las jest rajem.
Ludzie nie potrafią śmiać się na niebiesko.

Brzozy tam dalej jak zgrzebne koszule
pokornym łanem ułożonych w ziemi.
A my - uczymy się kochać wichurę,
strach błogosławić niby chleb powszedni.

Zmęczony jestem. Chcę pójść w ten las dziwny,
głowę pod brzozą w niebieski mech złożyć.
Bez kary przyznaję, bardzo jestem winny.
Walentin Pierow, prosty sługa boży.

Zbysław Śmigielski - Widzenie II, 2004
Elżbieta Binswanger-Stefańska (7098 punktów)

>Był kapitanem jachtowym, instruktorem żeglarstwa, nieco powłóczył
>się po morzach, co ma wpływ na twórczość. Zajmuje się propagowaniem spraw morza na spotkaniach autorskich, szczególnie z młodzieżą...

Spotkamy się na Wiecznej Wachcie, Panie Zbysławie!

Pozwoliłam sobie opublikować informację o śmierci Pana Zbysława i wiersz "Widzenie II" również tutaj:

www.sofijon.pl/module/article/one/606

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365