Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bilbord

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
06-03-2014 05:13Wilhelm Wokulski (215 punktów)
(zablokowany)
Bilbord
Ocena 2 na 18


Taki oto bilbord zawiśnie w Lublinie. Nie interesuje mnie co o tym napisze Fronda i Gość Niedzielny oraz co po wiedzą w Rajdu Maryja bo to łatwo sobie wyobrazić.
Ciekaw jestem jakie będzie stanowisko PSRu w tej sprawie i co o tym myślą użytkownicy tego forum.
W chwili obecnej planowany jest jeden bilbord ale fundacja chce we współpracy ze sprzymierzonymi organizacjami i przy pomocy Was wszystkich pokazać tę "prawdę" na billboardach we wszystkich miastach Polski.
A jak się uda z tym i znajdą się pieniądze, to pokażą też "hitlerowskiego prymasa 1000-lecia".

lublin.gaz(*)i_synem__na_billboardzie_.html
www.fundac(*)e-ii-patronem-rodziny-rozbitej
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
Arsamene (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Bilbord

I poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli.

Chwalmy Pana! Amen.

"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

#2
06-03-2014 06:53
 Ocena 6 na 6
Velius (125 punktów)Odp: Bilbord

Proponuję zmianę tego hasła na : Crimen sollicitationis - patron księży pedofilów.

pl.wikiped(*)lne_w_Kościele_katolickim

#3
06-03-2014 07:46
 Ocena 19 na 19
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Bilbord
>co o tym myślą użytkownicy tego forum

Ateiści zaglądający sukienkowym pod sukienki?

Antyklerykałowie w sprawie celibatu świętsi od papieża?

A wreszcie: co ma do świeckości państwa domniemana partnerka Wojtyły i jej dziecko?

Pokrętne, ciężkie do obrony, jako ateistka zacznę się chyba ukrywać.

I pytanie, czy są twarde dowody by takie treści rozpowszechniać?

Katolicy swojego ukochanego Wojtyły będą bronić jak niepodległości.

Gdybym reprezentowała Kościół, rozważałabym ciche poparcie takiego plakatu.

Nie należy walczyć tak, by przeciwnik miał rację.

Jeśli chybi cios wymierzony w ogół katolików, ucierpi ogół ateistów.
.

#4
06-03-2014 08:28
 Ocena 15 na 17
Sygnał (4252 punktów)Odp: Bilbord
Wyjątkowo nieudany kierunek dla rozwoju świeckości Polski. Fakt, kult tego człowieka w Polsce jest większy od kultu conajmniej Maryi, ale lepiej obnażać durnotę doktryny, a nie słabo potwierdzone informacje.

#5
06-03-2014 09:54
 Ocena 3 na 3
Arsamene (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Bilbord
W odpowiedzi Sygnał

Nie rozumiem, o co całe to oburzenie? Co jest takiego godnego potępienia w kochaniu się z kobietą i płodzeniu z nią dzieci, kiedy ma się ochotę?


"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

#6
06-03-2014 09:58
 Ocena 12 na 12
Wojciech Hawryluk (784 punktów)Odp: Bilbord
Śmierdzi tabloidem na kilometr. Słabe! Ateiści potrafią mieć o wiele więcej smaku.

#7
06-03-2014 10:29
 Ocena 11 na 11
farmer (22440 punktów)Odp: Bilbord

>Ciekaw jestem jakie będzie stanowisko PSRu w tej sprawie i co o tym myślą użytkownicy tego forum.

Wykreślić słowa "ATEIZM" i "ŚWIECKOŚĆ" reszta mnie nie obchodzi.

#8
06-03-2014 10:31
 Ocena 15 na 15
Wacław (1038 punktów)Odp: Bilbord
> (...) co o tym myślą użytkownicy tego forum.

Osobiście billboard mi się nie podoba.

W świadomości przeciętnego obywatela mającego latek 40+, sprawa nieślubnego syna Karola Wojtyły jest prowokacją i fałszywką SB i nie wiem co musiałoby się zdarzyć żeby to zmienić abstrahując już od tego czy był sobie jakiś nieślubny syn czy też nie.

Projekt plakatu uderza nie w to miejsce co trzeba - należy wykazywać słabość doktryn i encyklik, a więc tego co głosił Wojtyła, a nie bić w niego samego. Nawet gdyby znalazły się twarde i niepodważalne dowody na istnienie syna papieża, byłaby to woda na koło młyńskie Kościoła bo nawet tak wielki papież był tylko człowiekiem i jak my wszyscy błądził nim doszedł do wielkości i "oświecenia".

W moim odczuciu plakat wyrządzi więcej szkody niż pożytku szeroko rozumianemu ateizmowi.

#9
06-03-2014 10:33
 Ocena 5 na 5
diogenes (42753 punktów)Odp: Bilbord
>czy są twarde dowody by takie treści rozpowszechniać?

Twarde dowody?

A co ma rozpowszechnianie treści tego typu do dowodów?
A czy są dowody na treści Ewangelii? Na całun turyński?

Czy ta fotka:

www.google(*)4D4Ag&ved=0CD4Q9QEwBA&dur=9622

potrzebuje dowodów?


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#10
06-03-2014 10:44
 Ocena 13 na 13
hamp (3461 punktów)Odp: Bilbord
Pomijając to, że pomysł jest słaby, a wręcz szkodliwy dla misji szerzenia laicyzmu, to przedstawiony obrazek jest chyba bardzo wstępnym projektem billboardu, co? Jest nieestetyczny - zdjęcie z lewej strony nie jest wycentrowane na czerwonym tle, tekst tak samo, ponadto zdjęcie jest słabiutkiej jakości. Całość nadaje się co najwyżej do internetu, ale nie na wielkoformatowy billboard, i nie jako dzieło fundacji, która chce szerzyć świeckość i być traktowana poważnie.
Co chcielibyście osiągnąć takim billboardem? Bo ja mogę wam powiedzieć co osiągniecie - wielki hejt na ateistów i na waszą fundację. Dacie kolejny dowód, że trzeba się w wierze umocnić bo niewierzący robią takie rzeczy, znaczy nie maja moralności. Gdybym był katolikiem i zobaczył coś takiego to wcale by mnie to nie przekonało, co najwyżej dało do myślenia, ale że z ateistami jest coś nie tak.
Ja się pod tym nie podpisuję.

#11
06-03-2014 10:53
 Ocena 7 na 7
diogenes (42753 punktów)Odp: Bilbord
W odpowiedzi Wacław
>...należy wykazywać słabość doktryn i encyklik,...

Gdyby religię udało się sprowadzić do intelektu - to owszem.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#12
06-03-2014 11:03
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Bilbord

#13
06-03-2014 11:21
 Ocena 4 na 4
Hotbit (1772 punktów)
(zablokowany)
Odp: Bilbord
Nie chcę Cię martwić, ale jakaś grupa obraźliwych katolików już złożyła donosy do prokuratury, w tym na osoby takie jak Ty, rozpowszechniające zdjęcie w Internecie
www.tokfm.(*)o_prokuratury_.html#BoxWiadTxt
A swoją drogą to czemu nie zrobiono do tej pory badań genetycznych, aby potwierdzić 'czystość celibatu' byłego szefa największej firmy usługowej świata?

#14
06-03-2014 12:40
 Ocena 6 na 6
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Bilbord

>Taki oto bilbord zawiśnie w Lublinie. Nie interesuje mnie co o tym napisze Fronda i Gość Niedzielny

Zamieszczenie i powielanie SBeckiej prowokacji jest złym pomysłem
na propagowanie ateizmu i zwalczanie szarogęszenia sie kleru.

Jeśli juz,to należało zamieścić na bilboardzie zdjęcie Wojtyły
w serdecznym uścisku z Macialem Degolado .


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#15
06-03-2014 12:45
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Bilbord
W odpowiedzi pawel_wr

>Zamieszczenie i powielanie SBeckiej prowokacji jest złym pomysłem
>na propagowanie ateizmu i zwalczanie szarogęszenia sie kleru.
>Jeśli juz,to należało zamieścić na bilboardzie zdjęcie Wojtyły
>w serdecznym uścisku z Macialem Degolado .

Tak. I najlepiej nic nie podpisywać. Tak by owieczki dopytywały się swojego pasterza....a kto to ten drugi.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365