 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-03-2014 05:13 | Wilhelm Wokulski (215 punktów) (zablokowany) | Bilbord
2 na 18 |  Taki oto bilbord zawiśnie w Lublinie. Nie interesuje mnie co o tym napisze Fronda i Gość Niedzielny oraz co po wiedzą w Rajdu Maryja bo to łatwo sobie wyobrazić. Ciekaw jestem jakie będzie stanowisko PSRu w tej sprawie i co o tym myślą użytkownicy tego forum. W chwili obecnej planowany jest jeden bilbord ale fundacja chce we współpracy ze sprzymierzonymi organizacjami i przy pomocy Was wszystkich pokazać tę "prawdę" na billboardach we wszystkich miastach Polski. A jak się uda z tym i znajdą się pieniądze, to pokażą też "hitlerowskiego prymasa 1000-lecia". lublin.gaz(*)i_synem__na_billboardzie_.htmlwww.fundac(*)e-ii-patronem-rodziny-rozbitej | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..| worek kości (2937 punktów) | Odp: Bilbord | > >Mam wrażenie,...> Wrażenie? Mówimy o twardych dowodach.Co to jest "twardy dowód"?
bembergiem w berg |
#32 8 na 8 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Bilbord | > >Gdyby religię udało się sprowadzić do intelektu - to owszem.> Uważasz, że doktryna KK nie jest spójna?A gdzie ja poruszam spójność doktryny kk? O jaką dziwaczną spójność mogłoby chodzić, aby można ją było przypisać doktrynie kk? Piszę, że religia to nie tylko doktryna (intelekt), i w związku z tym jej ograniczenie do doktryny jest - ograniczeniem właśnie. W szczególności: krytyka religii ograniczająca się do krytyki jej tekstów nie dotyka sedna problemu religii.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#33 13 na 13 | maniek1 (3407 punktów) | Odp: Bilbord |
> Mam wrażenie, że antyteistyczny fanatyzm przyćmiewa twój umysł.> Worek, nie gniewaj się, ale mam wrażenie, że Twój teistyczny fanatyzm przyćmił Ci umysł bezpowrotnie. Jednocześnie przyznaję - mój umysł przyćmiewa gniew spowodowany bezkarnością parszywców, którzy nie są traktowani w Polsce jak inni przestępcy z błachego powodu - bo noszą sukienki i potępiają związki partnerskie podczas, gdy sami wyrzekają się małzeństwa. |
#34 16 na 16 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Bilbord | > Co to jest "twardy dowód"?Dowód ponad wszelką wątpliwość. Wsadź palucha w płomień świecy i przekonasz się, że zdanie "Płomień świecy parzy." jest prawdziwe ponad wszelką wątpliwość. Innym rodzajem dowodu ponad wszelką wątpliwość są dowody dedukcyjne. A wokół tych wysepek pewności roztacza się morze wątpliwości, wiary, domysłów, które w sensie pragmatycznym mogą, ale nie muszą zobowiązywać do niczego. I to trzeba lojalnie mówić. Ktoś wierzy w Jezusa, inny w piwo, jeszcze inny w mamonę, w lęk, orgazm, w chromoniklową końcówkę rury wydechowej swojego samochodu, itd. Każdy ratuje się, jak może, ale niech nie wciska innym, że jego prawda, jest moją prawdą. Bóg nie jest tak przekonywujący jak płomień świecy. Jak widzisz dowody są jak jajka: jedni lubią je na miękko, inni na twardo, a zboki lubią nawet zbuki.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#35 15 na 15 | maniek1 (3407 punktów) | Odp: Bilbord |
> Co to jest "twardy dowód"?> Widziałem kiedyś taki plakat z jakimś hipisem, podpisany "Jezus Cię kocha" To ja się pytam: skąd ta informacja? Jest na to twierdzenie jakiś "twardy dowód"? Mam mieszane uczucia co do plakatu z Wojtyłą, ale pytanie brzmi: katolicy mogą rozpowszechniać wyssane z palca bzdety, ale jeśli niekatole - zakładając, że to nie fakty (abstrachując, że stokroć bardziej prawdopodobne, niż dziwictwo Maryji) rozpowszechnią coś niezgodnego z doktryną watykańską to beee? |
#36 1 na 1 Arsamene (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Bilbord |
> Może to, że taka ochota powinna być obopólna. Straszne.Co jest niby takiego strasznego w płodzeniu dzieci z kobietami?
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton |
#37 7 na 7 | maniek1 (3407 punktów) | Odp: Bilbord | > > Internautom, którzy pozwalają sobie na "szykanujące" komentarze też raczej nic nie grozi, gdyż trudno ukarać stado bydła. > Stado bydła - to raczej grupa bezmyślnych zwierząt, podążających za swoim pasterzem. |
#38 17 na 17 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Bilbord | > przyznaję - mój umysł przyćmiewa gniew...Klechy najchętniej sprowadziliby wszelką dyskusję o religii do ...dyskusji. To dobry manewr, bowiem ludzie rozmawiając, intelektualizują swoje emocje, również te negatywne, jak gniew czy agresję. Bilbord, o ktorym duskutujemy, nie jest dziełem sztuki, ale nie musi nim być. Zdaje się, że naruszył specyficzne i wrażliwe terytorium koscioła: monopol na fałsz. Bo jeśli, jak twierdzą jego obrońcy, przesłanie bilbordu jest falszywe - to w czym problem? Ale jeśli kościół swoje brednie przedstawia jako prawdę -to wszystko jest w porządku.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#39 9 na 9 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Bilbord | > Widziałem kiedyś taki plakat z jakimś hipisem, podpisany "Jezus Cię kocha"> Jest na to twierdzenie jakiś "twardy dowód"?Tak, jest: w alkowach plebanii.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#40 18 na 18 | mayolina (2278 punktów) | Odp: Bilbord | Mam nadzieję, że to jedynie (kiepski) dowcip primaaprilisowy. Plakat - wizualnie - jest toporny. Przesłanie - ołowiane i drętwe. Zamiast inteligentnej kontrowersji, ogranicza się do bycia wizualną wersją pierwszej strony Faktów: miał czy nie miał? Moim zdaniem akcji przydałaby się cała kampania, złożona z kilku różnych plakatów, chociażby od Sztucznych Fiołków:   |
#41 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Bilbord | > Moim zdaniem akcji przydałaby się cała kampania, złożona z kilku różnych plakatów, chociażby od Sztucznych Fiołków...Świetne. Fundacja powinna się z nimi dogadać, światopoglądowo są blisko, więc raczej powinno wypalić. To od Fiołków jest tak dobre, że po dowolnej plakatowej wtopie uratuje sytuację.  |
#42 4 na 4 | worek kości (2937 punktów) | Odp: Bilbord | Cytat:O co dokładnie chodzi na billboardzie? Jak mówi nam przedstawiciel fundacji, jest to pokazana "rodzina" Jana Pawła II. - Oczywiście pod warunkiem, że konkubinat uznamy za rodzinę. Wiele antyklerykalnych mediów pisało o tym, że papież miał rodzinę i syna. Nigdy takie informacje nie zostały zdementowane - opowiada. wiadomosci(*)i_synem__na_billboardzie_.htmlAteiści twierdzą, że coś istnieje, dopóki ktoś im nie udowodni, że jednak to coś nie istnieje? Zabawne. I foto z nieco szerszym kadrem: 
bembergiem w berg |
#43 2 na 2 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Bilbord | > Cytat:O co dokładnie chodzi na billboardzie? Jak mówi nam przedstawiciel fundacji, jest to pokazana "rodzina" Jana Pawła II. - Oczywiście pod warunkiem, że konkubinat uznamy za rodzinę. Wiele antyklerykalnych mediów pisało o tym, że papież miał rodzinę i syna. Nigdy takie informacje nie zostały zdementowane - opowiada. > wiadomosci(*)i_synem__na_billboardzie_.html> Ateiści twierdzą, że coś istnieje, dopóki ktoś im nie udowodni, że jednak to coś nie istnieje? Zabawne.> I foto z nieco szerszym kadrem:>  bembergiem w berg> Proponuję przyjrzeć się opiniom uczestników tego tematu. |
#44 9 na 9 | makoshika (1454 punktów) | Odp: Bilbord | > I poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli.Osobiście nie mam nic przeciwko heteroseksualnym mężczyznom, którzy wiążą się z kobietami i mają z nimi dzieci  Lękam się mężczyzn, którzy z absurdalnych powodów ślubują, że nigdy nie będą mężczyznami, co z powodu tłumienia naturalnych potrzeb seksualnych wywołuje u nich nerwice i nierzadko ociera się o psychopatie i socjopatie różnego rodzaju. |
#45 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Bilbord | . > Ateiści twierdzą, że coś istnieje, dopóki ktoś im nie udowodni, że jednak to coś nie istnieje? Zabawne.Niech się Pan tak nie ekscytuje! Co ateista, to inaczej myśli i inaczej ocenia - np. ja swój pogląd w tej sprawie wyraziłem na początku października 2013 r.: www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,587801#w588059 gdy była ku temu okazja. Czyżby Pan uważał, iż wszystkich katolików, to podciągać pod jeden strychulec można? Miłego dnia. @@@ . |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|