>to nie jest dwulicowość tylko przyjmowanie modnych postaw, przy tym niedostrzeganie że są one sprzeczne z innymi poglądami. Sami się nie zorientują, dopóki ktoś im o tym nie powie. Nie raz widziałem rozwydrzone młodziaki piszące ,, wszystko powinno być prywatne" a z drugiej strony użalanie się że polski kapitał jest wykupywany przez obce firmy.
Moim zdaniem to nie ma wiele wspólnego z modą. Po prostu jest to postawa typu "tylko to co mi wygodne". Bardzo często się mówi, że poparcie dla JKM ginie z wiekiem. Moim zdaniem dzieje się tak, ponieważ z wiekiem zaczynamy korzystać z usług publicznych (zasiłki, zapomogi, dotacje) oraz dostajemy (zazwyczaj) marną pensję i widzimy, że na niewiele nam starczy, a gdybyśmy mieli jeszcze za to wykupić np. prywatną opiekę medyczną to zostalibyśmy bez grosza. Stąd pojawiają się w takim momencie zmiany poglądów typu "no dobra może to nie jest słuszne, ale jak ja przeżyje bez pomocy państwa". Ludzie są oportunistami a zasady mają tylko wtedy, gdy jest im to wygodne. Z przytoczonym przez Ciebie kapitałem zagranicznym nie ma to raczej wiele wspólnego, bo zwolenników JKM mało interesuje czyj to kapitał.
|