Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nie tak to sobie wyobrażałem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
20-03-2014 22:20-jad- (18783 punktów)Nie tak to sobie wyobrażałem
Ocena 18 na 18
Nie tak dawno temu Mariusz obiecał większą niż wcześniej wolność na forum. Że nawet bardzo niepopularni użytkownicy nie będą blokowani bez poważnego powodu, bo forum ma być miejscem "ścierania się poglądów". Mniej więcej w tym samym czasie z moderowania forum zrezygnowały liliac i Meretseger- moje forumowe sympatie uznawane przez niektórych za wcielenia moderatorskiego zamordyzmu.
Od początku byłem zwolennikiem tych zmian, bo podobnie jak Mariusz, miałem nadzieję, że otwartość ożywi to forum. Wolność, nienachalna moderacja sprzyjają odważnemu wyrażaniu najbardziej nawet niepopularnych poglądów a o to przecież w racjonalizmie chodzi- niech przemówią argumenty a uprzedzenia i przesądy złamią się pod ich ciężarem.

Miałem naiwną nadzieję, że razem z zablokowanymi z niejasnych przyczyn użytkownikami będziemy tu miło i kulturalnie, choć nie bez emocji "ścierać poglądy" a co widzę?
Głównie bezsensowne wzajemne oskarżenia. Dotychczasowi pupile "ścierają" się z dotychczasowymi trollami. Nie merytorycznie, i na jakiś konkretny temat tylko przez pryzmat tego, po której stronie barykady kto miał swoje miejsce nim ona runęła. Wyrzucono niemało moderatorkom ale z braku odzewu z ich strony chyba się wszystkim uwolnionym znudziło. Burza minęła, żale wylano i chyba wystarczy...?
Chyba nie. Trzeba przecież wszystko wypomnieć i dowalić jeszcze Bogusławskiemu oraz każdemu kto opowie się po jego stronie. Jednak strasznie szkoda, że nie ma big-zyda, bo jemu też by się należało. Komu by tu jeszcze żywemu..

Ludzie opanujcie się. Macie coś ciekawego, mądrego, oryginalnego, zabawnego do powiedzenia na jakiś temat, to mówcie. Chcecie wykazać tutejszej elicie swoją rację, to róbcie to z klasą. Póki co, wiele mi nie brakuje by ze wstydem przyznać, że amnestia i wolność, to był jednak zły pomysł.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 Dalej..
#1
21-03-2014 01:04
 Ocena 7 na 7
-jad- (18783 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
Nie zwykłem odpowiadać sam sobie (przynajmniej nie na piśmie ) ale zrobię wyjątek. Odzywają się do mnie różni znajomi z pytaniami, dlaczego biorę Bogusławskiego w obronę skoro to on atakuje Elaspa

Śmiać się czy płakać?

Nie, nie bronię Bogusławskiego ani po żadnej stronie stawać nie zamierzam. Nie wiem też kto kiedy zaczął, bo staram się te "rozmowy" omijać wzrokiem. Nie chciałem podsycać żadnego konfliktu, tylko zniechęcić niektórych do wikłania się w niekończące się kłótnie. Po co to komu..?

#2
21-03-2014 03:24
 Ocena 1 na 1
Wilhelm Wokulski (215 punktów)
(zablokowany)
Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi -jad-
>Nie, nie bronię Bogusławskiego ani po żadnej stronie stawać nie zamierzam.

Nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami.
Miłego dnia.
@@@

#3
21-03-2014 08:37
 Ocena 4 na 4
Burnham (1149 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
Ludzie, czy wy możecie przestać smęcić i żalić się na otaczającą was forumową "rzeczywistość" ? Wyjdźcie sobie na spacer, pograjcie na gitarze, posłuchajcie muzyki, umówcie się z kobietą czy tam mężczyzną. Nie wiem, generalnie zróbcie coś ze sobą bo poziom smęcenia na tym forum, jest po prostu żałosny. Same stare dziady i baby tutaj chyba siedzą. Jednemu się nie podoba liczba minusów, drugi ubolewa bo forumowa sympatia go opuściła, ja pierdziele.

#4
21-03-2014 09:46
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi Burnham
>Ludzie, czy wy możecie przestać......

Nie
Już Elektryczne Gitary o tym śpiewały
youtu.be/NQ56v5ZGnVg?t=25s

#5
21-03-2014 11:33
 Ocena 12 na 12
maceox (6766 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
>Ludzie opanujcie się. Macie coś ciekawego, mądrego, oryginalnego, zabawnego do powiedzenia na jakiś
>temat, to mówcie. Chcecie wykazać tutejszej elicie swoją rację, to róbcie to z klasą. Póki co, wiele
>mi nie brakuje by ze wstydem przyznać, że amnestia i wolność, to był jednak zły pomysł.
Zawsze warto szukać jakichś pozytywów w nowej sytuacji.

Warto też sobie zadać pytanie, czy celem udzielania się na fR, ma być dowalanie komuś?
A skoro ktoś się czuje, że mu dowalają, to może najlatwiej byłoby dać przykład jak to można rozmawiać bez dowalania?
Mozliwości:

- Nie reagować na to, co sami odbieramy jako dowalanie i odpowiadać tylko na meritum.
- Szukanie sposobu na możliwie kultularne obracanie w żart tego, co odbieramy jako atak na nas w sensie np. wykorzystania siły przeciwnika?

Np.: To co Pan napisał o mojej wypowiedzi świadczy tylko o głębokości Pańskiej wiary w jej głupotę, a to już zupełnie nie mój problem, gdyż ja moje twierdzenie uzasadniam w następujący sposób [...].

Fajniejsze (bardziej humanitarne) jest aikido od boksu, choć wszystko zależy od tego, jakie konkretnie mamy cele.

Jak dla mnie zawsze dobra wola i chęć nauczenia się czegoś (jakkolwiek realizacja tego zadania wcale nie jest prosta)zawsze będą ważniejsze od cwaniaczkowatego podgryzania i pustej retoryki - używanych tylko w celu lansu własnej osoby o skrzywdzonym, względnie rozbuchanym ego.

Oczywiście do tej drugiej postawy nikt się sam przed sobą nie przyzna. Warto więc zastanowić się przynajmniej nad środkami jakie się stosuje w rozmowie, a także komu i czemu ma ona służyć.

#6
21-03-2014 16:20
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi maceox
>- Nie reagować na [...] dowalanie i odpowiadać tylko na meritum.
>- kultularne obracanie w żart tego, co odbieramy jako atak na nas
Kulturalne.

Pewnie, że można udać, że się nie widzi, obrócić w żart, w końcu to tylko internet, tylko słowa, a my to nie my, tylko nicki. Zresztą i w realu byłyby to słowa, ew. jeszcze jakiś umownie obraźliwy gest, ew. trochę śliny na twarzy, nic takiego, jakaś chemia organiczna, którą można obetrzeć, no i też albo obrócić w żart, albo przemilczeć...

Znieważenie jest kwestią umowną, podobnie jak formy grzecznościowe, więc umówmy się na dyskusję kulturalną np. wg tej zasady.

>dobra wola i chęć nauczenia się czegoś (jakkolwiek realizacja tego zadania wcale nie jest prosta)zawsze będą ważniejsze od cwaniaczkowatego podgryzania i pustej retoryki
Ale oczywiście nikogo tu nie podgryzasz, bo ta tłuściutka dobra wola jest po Twojej stronie. A skoro każdy tak uważa, są potrzebne, a zapewne i będą wystarczające twarde zasady.

>Oczywiście do tej drugiej postawy nikt się sam przed sobą nie przyzna. Warto więc zastanowić się...
Warto zastanowić się nad wprowadzeniem zasad, ot co.

#7
21-03-2014 16:56
 Ocena 4 na 4
Barbiel (1106 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi Burnham
>Ludzie, czy wy możecie przestać smęcić i żalić się na otaczającą was forumową "rzeczywistość" ? Wyjdźcie sobie na spacer, pograjcie na gitarze, posłuchajcie muzyki, umówcie się z kobietą czy tam mężczyzną. Nie wiem, generalnie zróbcie coś ze sobą bo poziom smęcenia na tym forum, jest po prostu żałosny. Same stare dziady i baby tutaj chyba siedzą. Jednemu się nie podoba liczba minusów, drugi ubolewa bo forumowa sympatia go opuściła, ja pierdziele.
Musiałem zacytować całość.

Normalnie nie da się czytać tego smęcenia i użalania się.
Aż przykro, jaka tu się krzywda niektórym dzieje.
Nawet myślałem przez parę godzin, żeby dać sobie spokój z tym forum, ale mi przeszło i teraz myślę - nie, za dobrze by mieli.

#8
21-03-2014 18:30
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi Wilhelm Wokulski
> Nikt nas nie skompromituje bardziej niż uczynimy to sami.

Widzę, że chcesz się ścigać

>Miłego dnia.

Dziękuję. Wzajemnie.

#9
21-03-2014 18:34
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi maceox
Szkoda, że nie jestem autorem tego wpisu

#10
21-03-2014 18:39
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
Sorry za plusa. Miał być dla maceoxa

Nie żebym nie chciał Ci go dać ale akurat ten mógł sprawić, że moje mrugnięcia do Ciebie okiem to jakiś tik

#11
21-03-2014 18:54
 Ocena 8 na 8
-jad- (18783 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi Burnham
>drugi ubolewa bo forumowa sympatia go opuściła,

Ubolewam. Szkoda, że liliac już się nie udziela i nie tylko jej mi tu brakuje.

>ja pierdziele.

Ja też właśnie.

#12
22-03-2014 00:50
 Ocena 4 na 6
Elasp (6859 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem

>Chyba nie. Trzeba przecież wszystko wypomnieć i dowalić jeszcze Bogusławskiemu oraz każdemu kto
>opowie się po jego stronie. Jednak strasznie szkoda, że nie ma big-zyda, bo jemu też by się
>należało. Komu by tu jeszcze żywemu..
>Ludzie opanujcie się.

Podejrzewam, ze kol. Jad czyni aluzję do mojej osoby i do mojej wypowiedzi:

www.racjonalista.pl/forum.php/s,611775#w612758

Pozostaje mi zatem przeprosić wszystkich, których mogła ona urazić - była faktycznie dość ostra i z całą pewnością nie przebierała w słowach - przede wszystkim jej adresata, p. A. Bogusławskiego, do którego nie żywię żadnej osobistej urazy, a jedynie nie zgadzam się z jego poglądami.

#13
22-03-2014 11:52
 Ocena 10 na 10
Klapaucjusz (3379 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
>Nie tak dawno temu Mariusz obiecał większą niż wcześniej wolność na forum.
Niczego nikomu nie obiecał.
Obiecał tylko samemu sobie że statystyki się poprawią.
Reszta ma raczej małe znaczenie, co widać i czuć.

Tak na marginesie: od jakiegoś czasu pojawiły się tutaj bardzo agresywne reklamy, które bardzo przeszkadzają w czytaniu (zwłaszcza artykułów na głównej). Ten portal był jedynym, który miał u mnie wyłączonego adblocka. Cierpiałem i nie wyłączałem go bo warto było wspierać ten portal. Teraz nie widzę już sensu robić takiego wyjątku.
Adblock On.

Pozdrawiam.

#14
23-03-2014 01:20
 Ocena 4 na 4
-jad- (18783 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi Elasp
> Podejrzewam, ze kol. Jad czyni aluzję do mojej osoby i do mojej wypowiedzi:
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,611775#w612758

Ta wypowiedź tylko mnie zainspirowała ale nieprzypadkowo nie określiłem adresata. Nieprzypadkowo też oskarżyłem tylko jedną stronę. Więcej wyjaśniać, mam nadzieję, nie muszę i nie będę. Kto chce, ten weźmie sobie coś z tego do serca a kto woli uznać, że gadam bzdury, to dziękuję za uwagę

#15
24-03-2014 11:12
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
Z niejaką satysfakcją widzę jadzie, że zbliżasz się nieco (kroczek) do moich obaw i punktu widzenia, wyrażonego m.in. Tobie przed miesiącem.
pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365