Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nie tak to sobie wyobrażałem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
20-03-2014 22:20-jad- (18783 punktów)Nie tak to sobie wyobrażałem
Ocena 18 na 18
Nie tak dawno temu Mariusz obiecał większą niż wcześniej wolność na forum. Że nawet bardzo niepopularni użytkownicy nie będą blokowani bez poważnego powodu, bo forum ma być miejscem "ścierania się poglądów". Mniej więcej w tym samym czasie z moderowania forum zrezygnowały liliac i Meretseger- moje forumowe sympatie uznawane przez niektórych za wcielenia moderatorskiego zamordyzmu.
Od początku byłem zwolennikiem tych zmian, bo podobnie jak Mariusz, miałem nadzieję, że otwartość ożywi to forum. Wolność, nienachalna moderacja sprzyjają odważnemu wyrażaniu najbardziej nawet niepopularnych poglądów a o to przecież w racjonalizmie chodzi- niech przemówią argumenty a uprzedzenia i przesądy złamią się pod ich ciężarem.

Miałem naiwną nadzieję, że razem z zablokowanymi z niejasnych przyczyn użytkownikami będziemy tu miło i kulturalnie, choć nie bez emocji "ścierać poglądy" a co widzę?
Głównie bezsensowne wzajemne oskarżenia. Dotychczasowi pupile "ścierają" się z dotychczasowymi trollami. Nie merytorycznie, i na jakiś konkretny temat tylko przez pryzmat tego, po której stronie barykady kto miał swoje miejsce nim ona runęła. Wyrzucono niemało moderatorkom ale z braku odzewu z ich strony chyba się wszystkim uwolnionym znudziło. Burza minęła, żale wylano i chyba wystarczy...?
Chyba nie. Trzeba przecież wszystko wypomnieć i dowalić jeszcze Bogusławskiemu oraz każdemu kto opowie się po jego stronie. Jednak strasznie szkoda, że nie ma big-zyda, bo jemu też by się należało. Komu by tu jeszcze żywemu..

Ludzie opanujcie się. Macie coś ciekawego, mądrego, oryginalnego, zabawnego do powiedzenia na jakiś temat, to mówcie. Chcecie wykazać tutejszej elicie swoją rację, to róbcie to z klasą. Póki co, wiele mi nie brakuje by ze wstydem przyznać, że amnestia i wolność, to był jednak zły pomysł.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2
#16
24-03-2014 11:37
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi Elasp
> była faktycznie dość ostra i z całą pewnością nie przebierała w słowach

Faktycznie, taka była.

> przede wszystkim jej adresata, p. A. Bogusławskiego, do którego nie żywię
> żadnej osobistej urazy, a jedynie nie zgadzam się z jego poglądami.

Pytanie, czy luźno rzucone słowo "przepraszam" wystarczy.
Zarzut wyprania mózgu, oskarżenia o marksistowskie brednie, przyrównanie do barana, sugestie jakoby Pana interlokutor marzył o powrocie marksizmu. Ojcowskie głaskanie pod włos "warto odnotować, że wyraźnie spokorniał Pan i przycichł" a na koniec atak ad personam w kwestii języków obcych (czytając ten wpis domyślamy się, że Pan oczywiście zna je wszystkie lepiej i głębiej niż p. Bogusławski-Izdebski, co niedawno wyszło np. na przykładzie słowa "mołodiec").

Czy to wszystko przystoi polskiemu katolikowi?

Pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#17
24-03-2014 11:43
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Apeluję, żeby nie rozpoczynać tu kolejnej kłótni.

#18
24-03-2014 11:47
 Ocena 1 na 1
Barbiel (1106 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi -jad-
>Apeluję, żeby nie rozpoczynać tu kolejnej kłótni.
Nie sądzę, aby było możliwe pogorszenie sytuacji.

#19
24-03-2014 11:50
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Z niejaką satysfakcją widzę jadzie, że zbliżasz się nieco (kroczek) do moich obaw i punktu widzenia, wyrażonego m.in. Tobie przed miesiącem.

Tak. Nigdy nie twierdziłem, że Twój (czy raczej Wasz) punkt widzenia jest pozbawiony podstaw. Chodzi o to, żeby nie przeginać za bardzo w żadną stronę, znaleźć złoty środek. Wydaje mi się, że nietolerowanie chamstwa przy jednoczesnym tolerowaniu niepopularnych tu opinii jest właśnie takim środkiem.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi Barbiel
> Nie sądzę, aby było możliwe pogorszenie sytuacji.

Fakt. Z resztą czasem też potrzebne jest coś twardego pod nogami, aby m.in. móc się odbić..

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#21
24-03-2014 12:03
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi -jad-
> Wydaje mi się, że nietolerowanie chamstwa przy jednoczesnym
> tolerowaniu niepopularnych tu opinii jest właśnie takim środkiem.

No właśnie. Popieram Cię tu w 100%. Pytanie, czy można to realnie osiągnąć tzn. jakie mamy narzędzia, aby tępić chamstwo ale niekoniecznie reagować nerwowo na niepopularne (a często urągające zdrowemu rozsądkowi) opinie.
Pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#22
24-03-2014 13:17
 Ocena 3 na 3
-jad- (18783 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Żółty wykrzyknik

Barbiel (1106 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi -jad-
>Nieprzypadkowo też oskarżyłem tylko jedną stronę. Więcej wyjaśniać, mam nadzieję, nie muszę i nie będę. Kto chce, ten weźmie sobie coś z tego do serca a kto woli uznać, że gadam bzdury, to dziękuję za uwagę
Cóż, widzę, że wszyscy się z Tobą zgadzają w tym wątku.
Pora wyciągnąć wnioski.

Przepraszam wszystkich za to, co tu na forum pisałem.

#24
24-03-2014 20:10
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi Barbiel
>Cóż, widzę, że wszyscy się z Tobą zgadzają w tym wątku.

Może zrozumieli, o co mi chodziło

>Przepraszam wszystkich za to, co tu na forum pisałem.

Naprawdę nie ma za co.

#25
24-03-2014 20:53
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi -jad-
.
>Żółty wykrzyknik
Nieprawda! W wykazie brak: chamstwa, głupoty, trollizmu itp. określeń.
Gdy kilka osób napisze, iż coś jest głupotą - można przejść nad tym do porządku dziennego (mogą go zwyczajnie nie lubić), gdy kilkanaście - należy się nad tym zastanowić, gdy kilkadziesiąt - trzeba coś z tym zrobić.
Aby wykrzyknik spełnił rolę społecznej moderacji wykaz musiałby być znacznie dłuższym, a i tak mądry osąd "nadmoderatora" nad tymi ocenami by się jeszcze przydał.

Pozdrawiam.

@@@
.

#26
24-03-2014 22:03
 Ocena 3 na 3
-jad- (18783 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
>.
>>Żółty wykrzyknik
>Nieprawda! W wykazie brak: chamstwa, głupoty, trollizmu itp. określeń.

Ale jest "znieważenie osoby" czy "wyraźny brak kultury". To i tak aż nadto, bo odczucie moderatora jest kryterium ostatecznym. Jeśli coś jest nie tak z wypowiedzią, to sam powinien zauważyć co.
Można by zostawić tylko dwa powody- "naruszenie praw autorskich"- bo tego moderator może nie wiedzieć i "cała reszta".

>Aby wykrzyknik spełnił rolę społecznej moderacji wykaz musiałby być znacznie dłuższym, a i tak mądry osąd "nadmoderatora" nad tymi ocenami by się jeszcze przydał.

To tak jak z tym pytaniem o to, kto stworzył Boga
Nie sposób zagwarantować obiektywizmu nawet najwyższej instancji.

>Pozdrawiam.

Wzajemnie.

#27
25-03-2014 00:32
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi -jad-
.
>Jeśli coś jest nie tak z wypowiedzią, to sam powinien zauważyć co.
Tak, jak z bogiem. Na pewno zauważy, ale pod warunkiem, iż istnieje.

Pozdrawiam.

@@@
.

#28
25-03-2014 01:05
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
> Aby wykrzyknik spełnił rolę społecznej moderacji wykaz
> musiałby być znacznie dłuższym,

Wątpię. Zawsze będzie zbyt krótki, fantazja ludzka nie zna granic (piszącego i tego który ocenia).
Teoretycznie można by dać tam do wyboru wolne pole i możliwość opisu, ale to już rozdrabnianie się.

> a i tak mądry osąd "nadmoderatora" nad tymi ocenami by się jeszcze przydał.

To się zgadza. Mądry i racjonalny, tylko że.. "nadmoderator" nic innego by nie robił, tylko czytał te zgłoszenia i oceniał.
Pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#29
25-03-2014 22:46
 Ocena 2 na 2
Barbiel (1106 punktów)Odp: Nie tak to sobie wyobrażałem
W odpowiedzi -jad-
>Naprawdę nie ma za co.
Może się trochę rozpędziłem z tymi "wszystkimi".
Nie każdemu przeszkadzały osoby, które zaniżają poziom forum.

1 2

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365