Racjonalista - Strona głównaDo treści
Eutopia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
09-04-2014 17:45diogenes (42753 punktów)Eutopia
0 na 2
Eutopia - tak nazywa się wychodzący od dzisiaj magazyn online poświęcony problemom Europy:

www.eutopiamagazine.eu/en/issue

"The website is managed by an editorial team based in Rome and it is directed by Eric Jozsef, Italian correspondent of the French newspaper Liberation. The magazine has been launched by 4 publishers: S. Fischer Verlag (Germany), Editorial Debate (Spain), Éditions du Seuil (France) and Editori Laterza (Italy) and by a partner, Telecom Italia, who manages the concept and technical aspects of the website. The magazine is open for future collaborations with other publishers in other European countries."

Personalnie szef redakcji związany jest z francuskim dziennikiem Liberation:

pl.wikipedia.org/wiki/LibĂŠration

W gronie autorów wymieniony jest Zygmunt Bauman. Rozmowa z nim otwiera pierwszy numer magazynu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 Dalej..
#1
09-04-2014 18:06
 Ocena 1 na 1
Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Eutopia

Wszystko, co próbowałem przeczytać na rekomendowanej przez Ciebie stronie, do usrania ociekało ideologią. Dziękuję, wolę gazetki promocyjne z supermarketów - przynajmniej można w nich znaleźć jakieś konkrety, a nie zjełczałe wykwity umysłowe jakichś dziadków, wyalienowanych i oderwanych od rzeczywistości. Nadaje się do czytania tylko pod wpływem substancji, na przykład tlenku węgla.

"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

#2
09-04-2014 18:27
 Ocena 9 na 11
diogenes (42753 punktów)Odp: Eutopia
W odpowiedzi Ulderico
>Wszystko, co próbowałem przeczytać na rekomendowanej przez Ciebie stronie,...

Rekomendacja to opinia, zwykle pochlebna, o kimś lub o czymś, polecenie czegoś, kogoś.

Gdzie ja rekomendowałem tę stronę? Rozróżnijmy informację od rekomendacji.

>Wszystko, co próbowałem przeczytać...

Mój wpis ukazał się o 17.45, Twój o 18.06 = 16 minut na opinię "zjełczałe wykwity umysłowe jakichś dziadków, wyalienowanych i oderwanych od rzeczywistości". Skąd możesz wiedzieć, czy nie nawiązują kontaktu z rzeczywistością tam, gdzie nie sięgnął Twój galopujacy wzrok?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#3
09-04-2014 18:35
 Ocena-4 na 6
Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Eutopia
W odpowiedzi diogenes

Każdy ma jakieś ograniczenia. Ja na przykład nałożyłem sobie takie ograniczenie, że nie czytam niczego, co wyszło spod pióra pokolenia 50+. Dlaczego? Bo towar nieświeży mnie brzydzi.


"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

#4
09-04-2014 18:51
 Ocena 9 na 9
kika (1657 punktów)Odp: Eutopia
W odpowiedzi Ulderico
> Ja na przykład nałożyłem sobie takie ograniczenie, że nie czytam niczego, co wyszło spod pióra pokolenia 50+. Dlaczego? Bo mnie to brzydzi.>

Tia.... Musi być z Ciebie bardzo mądry człowiek.
Pewnie to przykre, tak rozsiewać perły swego intelektu przed niegodnymi tego zaszczytu, czytelnikami Racjonalisty.

#5
09-04-2014 19:06
 Ocena 1 na 3
Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Eutopia
W odpowiedzi kika

Aby się przekonać, ile jest warte gadanie tych dziadków, nie trzeba czytać ich wątpliwej wartości produkcji - wystarczy się rozejrzeć do czego to pokolenie skorumpowanych nieudaczników doprowadziło Europę i jakie perspektywy szykuje młodym. Trzeba przykręcić rozdymane emeryturki i inne przywileje, pogonić darmozjadów, to zobaczymy, jakimi będą śpiewać cienkimi głosikami. Może się wtedy wezmą do konkretnej roboty, a nie będą dalej rozpleniać swoje bezwartościowe brednie.


"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

#6
09-04-2014 19:51
 Ocena 10 na 12
kika (1657 punktów)Odp: Eutopia
W odpowiedzi Ulderico

>
"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton>


Nie chcę Cię martwić, ale John Milton miał więcej niż 50 lat, a na dodatek jego myśli mają ponad 300 lat.

#7
09-04-2014 19:59
 Ocena-6 na 6
Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Eutopia
W odpowiedzi kika

Ale ma tę niezaprzeczalną przewagę nad współczesnymi podstarzałymi mędrkami, że już nie żyje, choćby w tym sensie, że się już nawet nie rozkłada i nie chuchnie. Mam gorącą nadzieję, że inni z pokolenia 50+ niedługo uwolnią innych od ciężaru swojego nieproszonego towarzystwa i rychło do niego dołączą, czego im wszystkim życzę.


"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

#8
10-04-2014 00:50
 Ocena 13 na 13
lipschitz (1674 punktów)Odp: Eutopia
W odpowiedzi Ulderico
>Każdy ma jakieś ograniczenia. Ja na przykład nałożyłem sobie takie ograniczenie, że nie czytam niczego, co wyszło spod pióra pokolenia 50+. Dlaczego? Bo towar nieświeży mnie brzydzi.

Pierwszy raz spotykam się z przypadkiem przedawkowania gazetkami reklamowymi.

#9
10-04-2014 01:37
 Ocena 2 na 2
worek kości (2937 punktów)Odp: Eutopia
W odpowiedzi Ulderico
>nie czytam niczego, co wyszło spod pióra pokolenia 50+.

Co warto więc czytać?

bembergiem w berg

#10
10-04-2014 06:54
 Ocena-1 na 1
Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)
Odp: Eutopia
W odpowiedzi worek kości

>Co warto więc czytać?

Każdy sam powinien sobie odpowiedzieć na to pytanie.


"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton

#11
10-04-2014 07:39
 Ocena 11 na 11
Meretseger (61860 punktów)Odp: Eutopia
W odpowiedzi Ulderico
>nie czytam niczego, co wyszło spod pióra pokolenia 50+. Dlaczego? Bo towar nieświeży mnie brzydzi.
Serdecznie dziękuję.
>do czego to pokolenie skorumpowanych nieudaczników doprowadziło Europę i jakie perspektywy szykuje młodym.
Ponownie serdecznie dziękuję za tak dobre zdanie o mnie.
>Mam gorącą nadzieję, że inni z pokolenia 50+ niedługo uwolnią innych od ciężaru swojego nieproszonego towarzystwa i rychło do niego dołączą, czego im wszystkim życzę.
Urwać nać, miły jesteś.

#12
10-04-2014 08:03
 Ocena 9 na 11
KORUND (4922 punktów)Odp: Eutopia
W odpowiedzi Ulderico
>Aby się przekonać, ile jest warte gadanie tych dziadków, nie trzeba czytać ich wątpliwej wartości produkcji - wystarczy się rozejrzeć do czego to pokolenie skorumpowanych nieudaczników doprowadziło Europę i jakie perspektywy szykuje młodym.

>Każdy ma jakieś ograniczenia. Ja na przykład nałożyłem sobie takie ograniczenie, że nie czytam niczego, co wyszło spod pióra pokolenia 50+. Dlaczego? Bo towar nieświeży mnie brzydzi.

-Oceniasz całe pokolenie, a nie konkretnych ludzi? A do czego może doprowadzić pokolenie roszczeniowo nastawionych gówniarzy, którym w głowach tylko imprezy, hip hop, moda i "gwiazdorzenie"? Naukowcy po 50-tce, astronomowie, fizycy, ewolucjoniści też nic ciekawego nie mają do powiedzenia? A zdajesz sobie sprawę, że żyjemy jednak coraz dłużej i wkrótce 50 to będzie naprawdę wiek średni, człowiek w sile wieku? Za 1000 lat może taka będzie młodzież? Czy po 50-tce palniesz sobie w łeb? Rodziców już wykończyłeś?

#13
10-04-2014 08:09
 Ocena 10 na 12
diogenes (42753 punktów)Odp: Eutopia
W odpowiedzi Ulderico
>nie czytam niczego, co wyszło spod pióra pokolenia 50+.... towar nieświeży mnie brzydzi.

Co zrobisz po 50+? Podniesiesz poprzeczkę obrzydzenia? Umrzesz z obrzydzenia do siebie?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#14
10-04-2014 08:34
 Ocena 7 na 7
Piękny Lolo (2082 punktów)Odp: Eutopia
W odpowiedzi Ulderico
>Mam gorącą nadzieję, że inni z pokolenia 50+ niedługo uwolnią innych od ciężaru swojego nieproszonego towarzystwa i rychło do niego dołączą, czego im wszystkim życzę.

Tego samego, co Ulderico i równie gorąco pragnie ZUS!

Ale z tego Ulderico oryginał!
   

#15
10-04-2014 11:16
 Ocena 2 na 2
kogut59 (3090 punktów)Odp: Eutopia
W odpowiedzi Ulderico
>Dziękuję, wolę gazetki promocyjne z supermarketów - przynajmniej można w nich znaleźć jakieś konkrety, a nie zjełczałe wykwity umysłowe jakichś dziadków, wyalienowanych i oderwanych od rzeczywistości.
Uwaga gazetki promocyjne z supermarketów mogą być pisane przez cwaniaków 50+
polecam filmy np. "ŚWIEŻE FILETY Z DORSZA I ŁOSOSIA - KUCHNIA LIDLA" mniej czytania i świeże !
www.youtube.com/watch?v=2ju_muNstXI

Dlaczego zataiłeś swój wiek ? Profil ? filozofia ? gazetki z supermarketu ?
www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,52761

1 2 3 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365