 |
Szatan w Pałacu Prezydenckim Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-04-2014 11:06 | KORUND (4922 punktów) | Szatan w Pałacu Prezydenckim
12 na 12 | -Kolejne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Kolejny raz w tych samych miejscach, grupy najbardziej umysłowo pokrzywdzonej części społeczeństwa gromadzą się, by dać upust nienawiści i bezgranicznej głupoty w religijnej oprawie. Nikogo normalnego to już specjalnie nie dziwi i był czas przywyknąć, że jak każdy naród, mamy pewien odsetek niereformowalnej ciemnoty. Tym razem jednak same zarzuty o zdradę i morderstwo wobec "ogólnie znanych winowajców" nie zaspokoiły katolickiej tłuszczy. Przyszedł czas na wypędzanie z nich szatana: wiadomosci(*)zed-palacem-prezydenckim/ngw7s-Cytat z księdza "dowcipnisia" egzorcysty: Cytat:Przeciwnik chce nam dać rozrywkę, która by nas poniżyła. Im głupsza rozrywka tym lepiej. Tego samego chcą nasi wrogowie zagraniczni i wewnętrzni. Oni działają w trójprzymierzu zwróconym przeciwko Polsce - mówił ksiądz. -Tu częściowo się zgadzam. Im głupsza rozrywka, czyli takie zgromadzenia i wygłaszanie takich andronów, tym bardziej przeciwnik się ośmiesza.  Dobrze by jednak było, aby można było równie radykalnie takie debilizmy krytykować, jak je wygłaszać. W publicznych mediach jednak, na to specjalnie liczyć nie można. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Christos (2696 punktów) | >Nikogo normalnego to już specjalnie nie dziwi i był czas przywyknąć, że jak każdy naród, mamy pewien odsetek niereformowalnej ciemnoty.< Owszem. I ten odsetek jest na tyle duży, aby mieć znaczący wpływ na przestrzeń publiczną. >W publicznych mediach jednak, na to specjalnie liczyć nie można.< Nie można, ponieważ krytyka staje się przyczynkiem do publicznej pyskówki.
No gods, no masters...I am who I am.
|
|
-4 na 6 | worek kości (2937 punktów) | Czyli ośmieszeniem naszego kraju nie jest fakt, że wrak prezydenckiego samolotu wciąż tkwi w Rosji - nas ośmiesza publiczna modlitwa o sprawniejsze działanie państwowych służb?
bembergiem w berg
|
|
 | 18 na 18 | KORUND (4922 punktów) | >Czyli ośmieszeniem naszego kraju nie jest fakt, że wrak prezydenckiego samolotu wciąż tkwi w Rosji - nas ośmiesza publiczna modlitwa o sprawniejsze działanie państwowych służb? -Modlitwa? Litości, kto ma pretensje o modlitwy, cóż mi do tego? Okrzyki, oskarżenia, nawoływanie do rozprawienia się z winnymi, to jakiś nowy rodzaj modlitwy? Odprawianie egzorcyzmów ma usprawnić działanie naszych służb? -Nie wydam też wojny Rosji o wrak samolotu. Ośmieszanie się to interpretowanie każdej wątpliwości i niewiadomej przez "macierewiczowców" jako dowodów na zamach i spisek...w skrócie Tuska z Putinem.
|
|
|  | -2 na 4 | worek kości (2937 punktów) | >Odprawianie egzorcyzmów ma usprawnić działanie naszych służb?
Jeśli nasze służby są opętane przez złe duchy, to całkiem możliwe, że egzorcyzmy ich działania mogą usprawnić.
>Okrzyki, oskarżenia, nawoływanie do rozprawienia się
Dziwi mnie, że na portalu, gdzie tyle się mówi o wolności słowa, ludzie czepiają się tych, którzy z tej wolności korzystają i zwracają uwagę na zaniedbania rządu w sprawie tak ważnej, jak śmierć prezydenta. Najwidoczniej "macierewiczowcy" źle z tej wolności korzystają, bo przecież temat Smoleńska jest już "nudny", podczas gdy np. główne media i rząd, ośmieszając "modlących się" "smoleńskich wyznawców", korzystają z wolności w sposób właściwy (i tolerancyjny).
Czasem mam wrażenie, że w Polsce wciąż panuje jeszcze taka postsowiecka mentalność, zgodnie z którą każdy, kto nie zgadza się z oficjalną linią partii (oficjalnym przekazem medialnym), musi być oszołomem.
>Ośmieszanie się to interpretowanie każdej wątpliwości i niewiadomej przez "macierewiczowców" jako dowodów na zamach i spisek
Przed kim niby się mieliby ci "oskarżający rząd" ośmieszać, skoro wokół smoleńskiego śledztwa wciąż jest tyle niejasności? W USA, po zamachu na Kennediego dość szybko powstała rządowa, oficjalna teoria "jednego strzelca", a mimo to wciąż głośno się mówi, że mógł to być spisek "służb" - czy Twoim zdaniem np. Oliver Stone się ośmieszył kręcąc "JFK"?
bembergiem w berg
|
|
| |  | 10 na 10 | Sygnał (4252 punktów) | >Jeśli nasze służby są opętane przez złe duchy, to całkiem możliwe, że egzorcyzmy ich działania mogą usprawnić.
A jeśli odprawiana przez nich modlitwa nie jest egzorcyzmami, to mogą przywołać demony jeszcze gorsze. Raczysz żartować z zasadnością takiej argumentacji.
>Dziwi mnie, że na portalu, gdzie tyle się mówi o wolności słowa, ludzie czepiają się tych, którzy z tej wolności korzystają i zwracają uwagę na zaniedbania rządu w sprawie tak ważnej, jak śmierć prezydenta. Najwidoczniej "macierewiczowcy" źle z tej wolności korzystają, bo przecież temat Smoleńska jest już "nudny", podczas gdy np. główne media i rząd, ośmieszając "modlących się" "smoleńskich wyznawców", korzystają z wolności w sposób właściwy (i tolerancyjny).
Bo już jest nudny. Naprawdę, odsetek Polaków, których obchodzi tamta sprawa jest znikomy. Macierewicz jak z kapelusza wyjmuje kolejne "fakty" i "ekspertów", a wszyscy wiemy jak było w przypadku poprzednich ekspertyz. Smoleńsk teraz jest tylko i wyłącznie chamską zagrywką polityczną. To, co uprawia prezes Kaczyński z Macierewiczem to nic innego jak polityczna nekrofilia i robienie kampanii na śmierci swojego brata. Niebywale katolickie, nie uważasz ?
>Czasem mam wrażenie, że w Polsce wciąż panuje jeszcze taka postsowiecka mentalność, zgodnie z którą każdy, kto nie zgadza się z oficjalną linią partii (oficjalnym przekazem medialnym), musi być oszołomem.
Wiesz, media mediami, ale ważąc wyniki analiz obu stron i wiarygodność tychże, to wychodzi na to, że przekaz serwowany przez media jest bliższy prawdy.
>Przed kim niby się mieliby ci "oskarżający rząd" ośmieszać, skoro wokół smoleńskiego śledztwa wciąż jest tyle niejasności? W USA, po zamachu na Kennediego dość szybko powstała rządowa, oficjalna teoria "jednego strzelca", a mimo to wciąż głośno się mówi, że mógł to być spisek "służb" - czy Twoim zdaniem np. Oliver Stone się ośmieszył kręcąc "JFK"?
A jak dla mnie podobnie jak Polaków nie obchodzi już sprawa smoleńska, tak Amerykanów nie obchodzi zamach na Kennedy'ego. Owszem, są zawodowi teoretycy spiskowi, którzy doszukają się tam prawdy ukrytej i związków z masonerią, ale o nich chyba nie ma co mówić.
|
|
| | |  | | worek kości (2937 punktów) | > >Jeśli nasze służby są opętane przez złe duchy, to całkiem możliwe, że egzorcyzmy ich działania mogą usprawnić.> A jeśli odprawiana przez nich modlitwa nie jest egzorcyzmami, to mogą przywołać demony jeszcze gorsze.W jakiej mitologii modlitwa do Boga przywołuje demony? > odsetek Polaków, których obchodzi tamta sprawa jest znikomy.A tych, których to obchodzi - obchodzi. > Smoleńsk teraz jest tylko i wyłącznie chamską zagrywką polityczną.W którym momencie nawoływania Kaczyńskiego stały się zagrywką polityczną? Bo coś mam wrażenie, że już od pierwszego dnia. Był w ogóle taki moment, w którym krytyka postępowania rządu w sprawie tej katastrofy była uzasadniona? > przekaz serwowany przez media jest bliższy prawdy.Mhm. > Amerykanów nie obchodzi zamach na Kennedy'ego."Majority in U.S. Still Believe JFK Killed in a Conspiracy" www.gallup(*)eve-jfk-killed-conspiracy.aspx
bembergiem w berg
|
|
| | | |  | 1 na 1 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) |
> >Amerykanów nie obchodzi zamach na Kennedy'ego.> "Majority in U.S. Still Believe JFK Killed in a Conspiracy"> www.gallup(*)eve-jfk-killed-conspiracy.aspxResults for this Gallup poll are based on telephone interviews conducted Nov. 7-10, 2013, on the Gallup Daily tracking survey, with a random sample of 1,039 adults, aged 18 and older, living in all 50 U.S. states and the District of Columbia. Czyli 1039 z 314 mlionow obywateli USA jest reprezentatywnym miernikiem? To tak jak by w Polsce zapytac 125 obywateli i wysnuc wniosek "Polacy uwazaja, ze...." Poza tym z tego wykresu, ktory podales nie wynika czy Amerykanow to obchodzi ino jakie maja zdanie na konretnie zadane 2 pytania. Gdyby zapytali "jakie masz zdanie" i wyszlo by, ze xx ma takie zdanie, xx ma takie zdanie a xx nie ma zdania w ogole to ewentualnie moglbys wyciagnac wniosek, ze ci co nie maja zdania - wsyzstkie inne odpowiedzi = procent Amerykanow, ktorych ten mit obchodzi (ale tylko w przyplywie dobrej woli krytykujacego Twoj przyklad).
|
|
| | | |  | 4 na 4 | Sygnał (4252 punktów) | > W jakiej mitologii modlitwa do Boga przywołuje demony?Biorąc pod uwagę, że bóstw może być nieskończenie wiele, to przekornie powiem, że takich mitologii jest nieskończenie wiele. Argument jest jak widzisz na wskroś teistyczny. > A tych, których to obchodzi - obchodzi.To niechaj ich to obchodzi, ale bezpodstawne oskarżenia są zupełnie nie na miejscu. > W którym momencie nawoływania Kaczyńskiego stały się zagrywką polityczną?Najwcześniej od momentu ujawnienia pierwszej analizy, a najpóźniej po blamażu jego własnej komisji. Każdy średnio rozgarnięty człowiek jak się nie zgadza z jakimś stwierdzeniem winien go obalić podając inne, lepiej ugruntowane w rzeczywistości. Kaczyński i Macierewicz robią dokładnie na odwrót. > Bo coś mam wrażenie, że już od pierwszego dnia. Był w ogóle taki moment, w którym krytyka postępowania rządu w sprawie tej katastrofy była uzasadniona?Do krytyki trzeba mieć podstawy. Kaczyński miał przeświadczenie (żeby nie powiedzieć psychozę), to powołał komiczną komisję, która dostarczyła kabaretu, a nie żadnych nowych danych. > Mhm.No wybacz, patrząc na obie komisje to ta Macierewicza wychodzi słabo. > "Majority in U.S. Still Believe JFK Killed in a Conspiracy"> www.gallup(*)eve-jfk-killed-conspiracy.aspxWynajdź mi więc współczesne grupy opłacane z amerykańskich podatków, które rozwiązują tę konspirację wyjmując co miesiąc nowe, kompletnie nie powiązane z poprzednimi teorię. Widzisz praktyczną różnicę?
|
|
| |  | 13 na 13 | KORUND (4922 punktów) | >>Okrzyki, oskarżenia, nawoływanie do rozprawienia się >Dziwi mnie, że na portalu, gdzie tyle się mówi o wolności słowa, ludzie czepiają się tych, którzy z tej wolności korzystają i zwracają uwagę na zaniedbania rządu w sprawie tak ważnej, jak śmierć prezydenta. -A jeśli powiem tak sobie, że jesteś zdrajcą, mordercą i pachołkiem Putina i należy Cię powiesić, to korzystam z wolności słowa, czy bezpodstawnie oskarżam i jednocześnie się ośmieszam? Łapiesz różnicę? To ten, który oskarża ma przedstawić dowody. Katastrofa lotnicza to nie wypadek rowerzysty, nie jest łatwy do wyjaśnienia. I najważniejsze, wierzysz w to, że jakiekolwiek dowody przemówią do rozumu zwolennikom teorii o zamachu? Oni chcą w to wierzyć i nic im tego ze łbów nie wybije, żaden argument, chcą się wściekać i oskarżać, jednocześnie udając prześladowanych za prawdę i czcić swoich urojonych męczenników.
>Czasem mam wrażenie, że w Polsce wciąż panuje jeszcze taka postsowiecka mentalność, zgodnie z którą każdy, kto nie zgadza się z oficjalną linią partii (oficjalnym przekazem medialnym), musi być oszołomem. -Nigdy nie spotkałem tylu oszołomów skupionych w jednym miejscu, wokół jednej sprawy, jak w tym przypadku. Gdyby mało było Macierewicza z jego chorym uśmiechem (grymasem?), to jeszcze przybyli tu, pożal się boże eksperci zza oceanu, by zrobić z siebie durni. I każdy kto nie zgadza się z oficjalną wersją "macierewiczowych" oszołomów, z automatu staje się ich wrogiem i zdrajcą.
|
|
| | |  | -2 na 4 | worek kości (2937 punktów) | >>>Okrzyki, oskarżenia, nawoływanie do rozprawienia się >>Dziwi mnie, że na portalu, gdzie tyle się mówi o wolności słowa, ludzie czepiają się tych, którzy z tej wolności korzystają i zwracają uwagę na zaniedbania rządu w sprawie tak ważnej, jak śmierć prezydenta. >wierzysz w to, że jakiekolwiek dowody przemówią do rozumu zwolennikom teorii o zamachu?
Przeczytaj jeszcze raz - nie pisałem o zamachu, tylko o zaniedbaniach. I prowokacjach. Podgrzewanie przez rząd afery z krzyżem czy cyrk wokół pochówku na Wawelu, plotki o pijanym pilocie, kłamliwe cytaty ze stenogramów, plotki o czterech podejściach do lądowania itd. - to były - moim zdaniem - cyniczne akcje, aby przypadkiem PiS po katastrofie nie zyskał w sondażach.
>każdy kto nie zgadza się z oficjalną wersją "macierewiczowych" oszołomów, z automatu staje się ich wrogiem i zdrajcą.
A każdy, kto nie zgadza się z ustaleniami rządowych ekspertów, jest z automatu oszołomem?
bembergiem w berg
|
|
| | | |  | 7 na 7 | KORUND (4922 punktów) | >Przeczytaj jeszcze raz - nie pisałem o zamachu, tylko o zaniedbaniach. -Oszołomy nie mówią o zaniedbaniach, tylko o zamachu, zdradzie i spisku. Teraz dołączyli szatana.
>Podgrzewanie przez rząd afery z krzyżem czy cyrk wokół pochówku na Wawelu, -Rząd podgrzewa atmosferę? A Macierewicz studzi? Rząd pchał zwłoki "predenta" na wawel? Niewiedza czy bezczelność?
>plotki o pijanym pilocie, kłamliwe cytaty ze stenogramów, plotki o czterech podejściach do lądowania itd. - to były - moim zdaniem - cyniczne akcje, aby przypadkiem PiS po katastrofie nie zyskał w sondażach. -???? I rozsiewał je Tusk z Komorowskim? Celowo i złośliwie?
>A każdy, kto nie zgadza się z ustaleniami rządowych ekspertów, jest z automatu oszołomem? -Oszołomem jest każdy, kto wbrew faktom i prawom fizyki, interpretuje wszelkie dane, jak również ich brak, wszelkie wątpliwości i nieścisłości, na korzyść swojej teorii. -W cywilizowanym świecie, aby kogoś oskarżyć o zbrodnię trzeba mieć poważne podejrzenia, a potem ich dowieść. By uniewinnić wystarczy zasiać wątpliwości. Tutaj mamy do czynienia z czymś przeciwnym, wątpliwości, mimo ich systematycznego rozwiewania, są dla oszołomów dowodami. Na co? Na wszystko co sobie tylko uroili.
|
|
| |  | 4 na 4 | pawel_wr (4297 punktów) |
>Przed kim niby się mieliby ci "oskarżający rząd" ośmieszać, skoro wokół smoleńskiego śledztwa wciąż jest tyle niejasności?
Największa niejasność dotyczy Antoniego M. Chłopina nie potrafi się zdecydować, czy przyczyną katastrofy była a) bomba baryczna, b) hel c) dwa (trzy) wybuchy. d) mega-magnes próżniowo-helowy e) kosmici. f)trotyl g) szczur,który przegryzł kable awioniki.
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
 | 10 na 10 | maniek1 (3407 punktów) | >Czyli ośmieszeniem naszego kraju nie jest fakt, że wrak prezydenckiego samolotu wciąż tkwi w Rosji - nas ośmiesza publiczna modlitwa o sprawniejsze działanie państwowych służb
W zasadzie nie wiem dlaczego Ruscy nie oddali polskiemu Państwu tego złomu. Być może jest jakiś ważny powód, a być może to zwykłe zaniedbania i wynik chorych biurokratycznych procedur. Mnie do niczego ten wrak nie jest potrzebny (ołtarzyka budować sobie z niego nie będę), wyniki śledztwa ogólnie znane, przyczyny tej katastrofy wyjaśnione, co jeszcze może przynieść złomowanie w innym miejscu? Zaznaczam - uważam, że wrak powinni oddać i mieć "święty" spokój, ale nie dopatruję się w jego uporczywym przetrzymywaniu dowodu na winę za katastrofę, a co najwyżej złośliwości . Wciąż zastanawia mnie coś całkiem innego. Mianowicie - jak piloci z tak dużym doświadczeniem mogli popełnić taki (katastrofalny w skutkach) szkolny błąd? Pod jaką presją musi być postawiony pilot, aby zdobyć się na tak ogromną głupotę, narażając życie swoje i innych? Nasuwają mnie się na szybko dwie podpowiedzi - presja otoczenia, lub wiara w dobrego boga, który jak damy dupy, to pomoże i niczym Superman uniesie samolot na własnych barkach na bezpieczną wysokość. Niestety, nie pomógł, widocznie w swej dobroci w tym czasie (niczym niedozwolony doping) pomagał Adamkowi, lub Stochowi wygrać sportową rywalizację.
|
|
|  | -2 na 2 | worek kości (2937 punktów) | >wyniki śledztwa ogólnie znane, przyczyny tej katastrofy wyjaśnione
A które przyczyny przyjmujesz - te podawane przez śledztwo rosyjskie czy polskie?
Od 4 lat czytam na racjonaliście, że właściwie wszystko jest jasne - np. w pierwszych dniach po katastrofie przyczyną był pijany generał w kokpicie i brawura pilotów ("patrzcie, jak lądują debeściaki"), a dopiero niedawno okazało się, że jednak Błasik pijany nie był, a słowa o debeściakach nigdy nie padły. No ale przyczyny wciąż są jasne.
bembergiem w berg
|
|
| |  | 13 na 13 | maniek1 (3407 punktów) | >>wyniki śledztwa ogólnie znane, przyczyny tej katastrofy wyjaśnione >A które przyczyny przyjmujesz - te podawane przez śledztwo rosyjskie czy polskie? > A czym się różnią? Piloci nie powinni (na tym lotnisku) podejmować próby lądowania we mgle, chyba co do tego nie ma żadnych wątpliwości? Z całą pewnością nie przyjmuję przyczyn podawanych przez psychopatę z zaburzeniami psychicznymi i niepohamowaną żądzą oddania reszty majatku kraju Watykanowi.
|
|
| |  | 15 na 15 | Sygnał (4252 punktów) | >Od 4 lat czytam na racjonaliście, że właściwie wszystko jest jasne - np. w pierwszych dniach po katastrofie przyczyną był pijany generał w kokpicie i brawura pilotów ("patrzcie, jak lądują debeściaki"), a dopiero niedawno okazało się, że jednak Błasik pijany nie był, a słowa o debeściakach nigdy nie padły. No ale przyczyny wciąż są jasne.
Teza o pijanym Błasiku była szerzona przez media, a nie przez zespoły, które badały katastrofę. W każdym razie, wszystko wskazuje na to, że to był zwyczajnie nieszczęśliwy wypadek, czy to spowodowany przez brawurę pilotów, czy to naciski przewożonych polityków/duchownych/cholera wie kogo, czy też oba. Farsą jest, że jeszcze się ktoś o to upomina, a zespoły badające tę sprawę przeżerają podatki.
|
|
| |  | 11 na 11 | Fizyk (17637 punktów) | > No ale przyczyny wciąż są jasne.Są jasne i stały się jasne wkrótce po katastrofie. Katastrofa była wynikiem kontrolowanego lotu ku ziemi ( CFIT). Przeczą temu tylko cyniczni kłamcy lub zwykli głupcy.
|
|
| |  | 5 na 5 | niestadny (2492 punktów) |
Dla mnie sprawa była jasna po miesiącu od katastrofy; temat był zresztą przerabiany na fR już w 2010 roku. Polecam uważne obejrzenie filmu National Geographic "Katastrofa w przestworzach: Śmierć prezydenta". Można go bez problemu znaleźć w Sieci. Podpowiem: Gwoździem do trumny było ukształtowanie terenu, nastawy barometru i odczyty radiowysokościomierza. Dziwi, że ludzie mają skłonność do wiary w najbardziej nawet fantastyczne wersje zamiast zwyczajnego pójścia po rozum do głowy. Pamiętam jak onegdaj jeden z moich znajmych, fan Jarosława Kaczyńskiego, przekonywał mnie, że to była bomba termobaryczna i sztuczna mgła. Ech.  "Warunków do lądowania nie ma" - mówili kontrolerzy z wieży. Pewnie chcieli naszych podpuścić... 
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/
|
|
|  | 5 na 5 | Anna Salman (16360 punktów) | >W zasadzie nie wiem dlaczego Ruscy nie oddali polskiemu Państwu tego złomu. ... Pewnie zwykła złośliwość. Przecież oni chyba mają już dość tej rusofobii wypiskiwanej przez naszych politycznych kurdupli. A radość z oglądania, jak się Polacy za łby biorą - bezcenna. >... jak piloci z tak dużym doświadczeniem mogli popełnić taki (katastrofalny w skutkach) szkolny błąd? Gdybyś się wczytał w artykuły na temat spec-pułku (niestety drukowane dopiero po jego rozwiązaniu), tobyś wiedział, że wcale owo doświadczenie nie było takie ogromne. Najlepsi piloci zginęli rok, czy dwa wcześniej i gdyby wtedy przeprowadzono śledztwo i zlikwidowano uchybienia do tej katastrofy w 2010r może by nie doszło. Dość powiedzieć, że nawigator miał wylatane aż ... 72 godziny, o czym pisało Nie. Bo to, że nie znał rosyjskiego (i nikt nie znał poza kapitanem) to już rybka. Fałszowanie liczby odbytych lotów, obok manipulacji przy urządzeniach było w owej jednostce nieomalże standardem. Stopień Protasiuka nie odpowiadał jego rzeczywistemu stażowi i doświadczeniu - po tamtej katastrofie na siłę awansowali oficerów. Ich umiejętności to mit budowany później. Poza tym kapitan Protasiuk był drugim pilotem w Gruzji i wiedział, co grozi za niespełnienie kaprysu prezydenta (dla tamtego kapitana był to ostatni lot). Myślałam nawet dziś o nieszczęsnym Protasiuku, bo mijałam jego grób - leży na tym samym cmentarzu, co mój ojciec.
|
|
 | | farmer (22440 punktów) | >Czyli ośmieszeniem naszego kraju nie jest fakt, że wrak prezydenckiego samolotu wciąż tkwi w Rosji - nas ośmiesza publiczna modlitwa o sprawniejsze działanie państwowych służb?
Co byś zrobił gdyby gdyby armia rosyjska wkroczyła do Polski ? Chwyciłbyś za broń?
|
|
|  | | worek kości (2937 punktów) | >Co byś zrobił gdyby gdyby armia rosyjska wkroczyła do Polski ? Chwyciłbyś za broń?
W obronie swoich bliskich - pewnie tak.
bembergiem w berg
|
|
| |  | 4 na 4 | farmer (22440 punktów) | >>Co byś zrobił gdyby gdyby armia rosyjska wkroczyła do Polski ? Chwyciłbyś za broń? >W obronie swoich bliskich - pewnie tak.
To sąsiadka już ma przerąbane. W wojsku broni się wszystkich, pewnie nie masz nawet kategorii i wszystko Ci jedno.
|
|
| | |  | | worek kości (2937 punktów) | A jak Ty byś odpowiedział na swoje pytanie?
bembergiem w berg
|
|
| | | |  | 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | >A jak Ty byś odpowiedział na swoje pytanie?
Ja mam przydział. Gdy była akcja na Ukrainie rozsyłano aktualizację przydziałów. Ludzie myślą że jak by była wojna to wszyscy zwiali by do Anglii. W "miarę" potrafię wyobrazić sobie mobilizację, pierwsze dni itd.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | > Ludzie myślą że jak by była wojna to wszyscy zwiali by do Anglii.Wszyscy to może nie, ale część raczej tak. W czym tak swoją drogą nic złego nie widzę.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
|
|
| | | | | |  | 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | > >Ludzie myślą że jak by była wojna to wszyscy zwiali by do Anglii.> Wszyscy to może nie, ale część raczej tak. W czym tak swoją drogą nic złego nie widzę.Część to zawsze, ale tu bardziej chodzi o aspekt techniczny. Na wypadek "W" zapewne zostały by zamknięte granice i wprowadzone kontrole drogowe. Jeśli uciekać to teraz. Potem to jak na filmach. A to że ludzie nie umieją trzymać karabinu i nie czują tego....gdyby ruszyła machina....
|
|
| | | |  | | farmer (22440 punktów) | > A jak Ty byś odpowiedział na swoje pytanie?Długo myślisz.
|
|
| |  | 6 na 6 daddy (2737 punktów) (zablokowany) | >>Co byś zrobił gdyby gdyby armia rosyjska wkroczyła do Polski ? Chwyciłbyś za broń? >W obronie swoich bliskich - pewnie tak. > bembergiem w berg
A jeśli miałbyś bronić Polaków, obcych Tobie, może wstrętnych, żulów, gejów, komunistów, brudasów, ateistów, innowierców, nie bliskich? To już nie?
|
|
 | 8 na 8 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | >Czyli ośmieszeniem naszego kraju nie jest fakt, że wrak prezydenckiego samolotu wciąż tkwi w Rosji
A co niby można zrobić, jak Ruscy nie chcą oddać i za każdym razem powtarzają to samo, czyli że po zakończeniu ich śledztwa? Mamy tam wojska wysłać, żeby odbić ten złom?
>- nas ośmiesza publiczna modlitwa o sprawniejsze działanie państwowych służb?
Mnie to osobiście nie śmieszy, a żenuje, ale jestem przyzwyczajony do uprawiania tej głupoty i pielęgnowania zabobonów, a Jurka wzywającego posłów do modlitwy o deszcz ciężko przebić - więc nie dziwi. Problemem jest raczej ta nienawiść i pogarda ludzi widzących się jako prawych, dobrych i miłujących, których celem ewidentnie jest poniżenie, zrównanie z ziemią i odmówienie człowieczeństwa przeciwnikom politycznym przez sugestię opętania, konszachtów z diabłem. W nomenklaturze katolickiej chyba się nie da już dalej posunąć? Oczywiście trudno winić zebranych tam ludzi za szaleństwo, pogardę i nienawiść księdza, ale patrząc na te uśmiechnięte, rozradowane twarze, to trudno mieć o nich dobre zdanie. Ksiądz robi z siebie wariata (a może nim jest, słyszałem takie sugestie w TV od katolickich dziennikarzy?) a ci się cieszą. Dno zupełne. Jak by to była jakaś zwyczajna modlitwa za Ojczyznę, czy coś w tym stylu, to nikt by na to uwagi nie zwrócił, ale jak facet przepełniony pogardą i nienawiścią robi z siebie publicznie idiotę, no to jest jak jest. Tylko on chyba ma jakiś poważny wewnętrzny problem, bo co chwilę z czymś podobnym wyskakuje. Przypomina Natanka.
|
|
 | 3 na 3 | Christos (2696 punktów) | >Czyli ośmieszeniem naszego kraju nie jest fakt, że wrak prezydenckiego samolotu wciąż tkwi w Rosji - nas ośmiesza publiczna modlitwa o sprawniejsze działanie państwowych służb?< Nie ma nic śmiesznego w modlitwie samej w sobie. Ośmieszający, za to, jest fakt, że drugie co do wielkości ugrupowanie parlamentarne za państwowe pieniądze wspiera autorytetem państwa błazenadę pod tytułem komisji Macierewicza. Dyskredytuje to Polskę jako partnera w jakimkolwiek międzynarodowym przedsięwzięciu bo przecież rządzący się zmieniają. PIS-owska ostentacyjna rusofobia zapewne będzie konstruktywnym elementem w relacjach choćby UE-Rosja. Jeśli Macierewicz i Kaczyński robią z siebie błaznów w prywatnym czasie to ich sprawa, jeśli jednak angażują państwo do realizacji swoich paranoicznych wizji, ośmieszają i czynią niewiarygodnym cały kraj.
No gods, no masters...I am who I am.
|
|
6 na 6 | Anna Salman (16360 punktów) | > -Cytat z księdza "dowcipnisia" ...Coś mnie w tym zaintrygowało. Po pierwsze żaden z członków mojej rodziny, którzy przeżyli wojnę nie opowiadał, jak dobrze się wtedy bawili, jak to im Niemcy zapewniali rozrywkę itd. Czy nie chcieli, żebym zazdrościła, czy po prostu rodzina tego księdza ... walczyła po innej stronie. Po drugie - ciekawa jestem, czy jemu płacą za reklamę tego przybytku na Krakowskim Przedmieściu - nie hospicjum - przecież podał adres, a teraz jeszcze media go cytują. Jeżeli nawet uczestnicy zgromadzenia nie zdążyli zanotować albo im nie wypadało lub mieli ręce zajęte (transparentami oczywiście  ), to mogą sobie teraz sprawdzić w necie. Jeśli jednak jest to reklama za darmo, to teraz wszystkie agencje towarzyskie, kluby go-go i tego typu przybytki będą walczyły, żeby wylądować w pobliżu kościoła / kaplicy / klasztoru / katolickiego hospicjum, czy domu dziecka i oszczędzą na ulotkach i naganiaczach. A może on się już szykuje do wyniesienia na ołtarze i znalazł sobie grupę docelową, której będzie patronem.  PS. Ciekawe, czy ten facet jest świadom, że sam kult Matki Boskiej to bluźnierstwo, a cóż dopiero egzorcyzmy w jej imieniu ...
|
|
 | 2 na 2 | Christos (2696 punktów) | >czy po prostu rodzina tego księdza ... walczyła po innej stronie.< Coś w tym jest...AK oznacza Armię Krajową ale i Afrika Korps.
No gods, no masters...I am who I am.
|
|
1 na 1 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | |
|
 | 2 na 2 | KORUND (4922 punktów) | > Chodzi oczywiście o klub "Cocomo", to ja teraz wrzucam link do wywiadu z jego szefem. Można się uśmiać. Patrzcie, co to za gość:> wiadomosci(*)como-boje-sie-tylko-boga/k6p78> Polski katolicyzm i jego wyznawcy są jednak boscy.-Facet jest zabawny i na luzie, a przy okazji zrobił świetną "reklamę" mszom w telewizji...."tam jest człowiek na to skazany"  . To jakaś kara dodatkowa? Przecież chodzi o resocjalizację, a nie pastwienie się nad więźniami? Czemu nie włączą im "National Geographic", czy "Discovery"?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|