Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak news trafia do serwisu informacyjnego?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
12-05-2014 14:17Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)
Jak news trafia do serwisu informacyjnego?
Czy wiedzą Państwo, w jaki sposób konkretna wiadomość przebija się na pierwsze strony gazet, na pierwsze miejsca w serwisach internetowych czy do wieczornego wydania telewizyjnych wiadomości? Jak wygląda proces medialnej selekcji i promocji konkretnego newsa? Kto daje newsowi życie i je podtrzymuje, a kto go uśmierca? Mile widziane odsyłacze do wszelkich zasobów na ten temat. Mile widziane również przykłady ważnych wiadomości, które z nieznanych względów nie przebiły się do głównego nurtu medialnego szumu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kogut59 (3090 punktów)
>Czy wiedzą Państwo, w jaki sposób konkretna wiadomość przebija się na pierwsze strony gazet, na pierwsze miejsca w serwisach internetowych czy do wieczornego wydania telewizyjnych wiadomości? .
Powiem tak, zależy gdzie tzn. co kraj to obyczaj

>Mile widziane również przykłady ważnych wiadomości, które z nieznanych względów nie przebiły się do głównego nurtu medialnego szumu.
Mnie interesowało ostatnie dwa lata jak np. będzie rozwiązany problem soli drogowej w polskiej żywności ! Często jestem częstowany polska wędliną i muszę zawsze odmówić ponieważ polskie media milczą na ten temat nie potrafię do dzisiaj być pewnym czy nadal nie faszeruje się polskiej wędliny takowa sola..
Anna Salman (16360 punktów)
>... Jak wygląda proces medialnej selekcji i promocji konkretnego newsa? Kto daje newsowi życie i je podtrzymuje, a kto go uśmierca? ...
To jest po części (ogródkami) opisane w podręcznikach akademickich dla studentów dziennikarstwa, reszta już w praktyce.
Newsy prasowe są czasem uśmiercane przy użyciu pieniędzy. Tak robią instytucje finansowe, gdy dowiedzą się, że coś dziennikarze na nich mają - nie proponują łapówek, tylko zamieszczenie własnych reklam. Miejmy tego świadomość - jeżeli reklamy jakiegoś banku pojawiają się zbyt często ...
>widziane również przykłady ważnych wiadomości, które z nieznanych względów nie przebiły się do głównego nurtu medialnego szumu.
Oprócz ww soli drogowej zamiera Amber Gold, afera informatyczna w ministerstwach, ale również cicho jakoś o tej pani z Podlasia oraz rodzinie zastępczej, która zabiła dwoje dzieci, gdy tymczasem o Katarzynie W. i Mariuszu T. huczało miesiącami.
Ulderico (19376 punktów)
(zablokowany)

> (...) ale również cicho jakoś o tej pani z Podlasia oraz rodzinie zastępczej, która zabiła dwoje dzieci, gdy tymczasem o Katarzynie W. i Mariuszu T. huczało miesiącami.

Ale czemu?


"And high permission of all-ruling Heaven left him at large to his own dark designs, that with reiterated crimes he might heap on himself damnation, while he sought Evil to others..." - John Milton
13-05-2014 09:01 
 Ocena 3 na 3
Anna Salman (16360 punktów)
>Ale czemu?
>
Mogę tylko domniemywać - Katarzyna W. jest idealnym przykładem podłej matki (głównie z powodu, że miała fatalną linię obrony) - młoda, ładna, w miarę wykształcona, nieźle sytuowana. Czyli zabiła, bo ... pewnie kobiety tak mają. Jakoś półgębkiem tylko wspominano jej żarliwość religijną oraz "tradycjonalizm" całej rodziny. W tym samym czasie, gdy omawiano jej proces, facet w Łodzi zarąbał pięcioletniego syna siekierą - rzecz niewarta wzmianki w głównych mediach. Ta historia ma wykreować rzeczywistość alternatywną, że nam niepotrzebne są ustawy o zapobieganiu przemocy, bo owej dopuszczają się obie płcie po równo. Nieważne, co mówią statystyki, ważne co zapada ludziom w pamięć.
W odróżnieniu od ww Katarzyny kobieta z Podlasia (bodajże sześcioro noworodków, przynajmniej na tym etapie skończyłam) jest ... biedna i niewykształcona. Taki przypadek zbyt nagłośniony wywołałby znowu dyskusję o realiach "zielonej wyspy", gdzie ubóstwo popycha do zbrodni albo (nie daj bóg) o dostępności i refundacji antykoncepcji / aborcji z przyczyn społecznych.
Rodzina zastępcza? Cały czas dominuje idea likwidacji domów dziecka, pewnie z wyjątkiem kościelnych, bo te - jak od niedawna wiadomo - działają bez zarzutu i wprowadzenia zawodowych rodzin zastępczych (przestępczych? ). Kosztów to de facto nie obniży, ale zmniejszy poziom bezrobocia i poprawi wskaźniki ekonomiczne, liczone wg przepływów pieniądza w gospodarce.
Podkreślam, że to tylko domysły, ale jakoś dostrzegam ten kierunek medialnej propagandy.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365