 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-05-2014 11:34 | Jan Własnowolny (377 punktów) (zablokowany) | Fanatyzm zgubą ludzkości
2 na 4 | Postawić na głowie to, co stoi na nogach. Nie pozwolić Polakom na mobilność. Na świadomość. Na mądrość. ------------------- Polak ma być mądry po szkodzie ! ------------------------------ A przed szeregiem tylko SALON.
Obserwując współczesny świat można dojść do wniosku, że taki właśnie jest cel polskiego establishmentu. ----------------------------------- A cel uświęca środki.
Towarzysze wraz ze swoją partią komunistyczną przez dziesiątki lat w tamtej utopii, zakłamaniu i obłudzie twierdzili, że: " nie ma na świecie lepszego ustroju od socjalizmu i nie odejdziemy od tego na krok". Czy ich sumienie (jeśli je mają) rozróżnia honor od hańby ?
Uległość to posłuszeństwo ogołocone z godności. Jest obrzydliwością, gdy ktoś przemocą zabiera godność drugiemu (wtedy mówimy o zniewoleniu). Lecz większą ohydą jest dobrowolne oddawanie godności swemu zaborczemu oprawcy.
Miało być robotnika ludowe życie Wieczność całą w komuny dobrobycie Bo od Socjalizmu partyjny komitecie Nic lepszego nawet we wszechświecie
Zdradzili Engelsa, Marksa, Lenina Nóż w plecy wbija ręka Stalina I "gruba kreska" ich nie zasłoni Naród pamięcią zawsze dogoni
" Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie..." - ten cytat Jana Zamojskiego komuniści PZPR rozwieszali w szkołach. Obecnie - po wieloletnim opluwaniu kapitalistów - należałoby opluwać Marksa, Engelsa i po kolei Lenina, Stalina, oraz ich polskich namiestników.
******************
Trudno wyważyć kto wyrządził Polakom większą krzywdę. Niemcy napadając na nas 1 września, czy Sowieci wbijając nóż w plecy 17-ego i " wyzwalając " w 1945 r. Hitler i Stalin byli siebie warci, to jedno jest pewne. Ale spustoszenia moralnego czy umysłowego, jakiego dokonali na Polakach komuniści, długo jeszcze nie da się naprawić.
*******************************************
Od kiedy powstała III RP priorytetem był konkordat. Następnie aborcja. Potem zwrot kościołowi tego co Bierut zabrał. Wreszcie budowa nowych świątyń. Obowiązkowa religia. Krzyż w Sejmie. Czy nie jest to wyraźne dążenie do państwa wyznaniowego ?
Żadna modlitwa nie zbuduje fabryki samochodów ! Żaden fanatyk czy współczesny "Neron", nie będzie bogiem !
Nie ma gorszych, bardziej niebezpiecznych, nieodpowiedzialnych ludzi od fanatyków. To zaraza najbardziej niszcząca, jak tyfus, czarna ospa czy rak. Wystaczy przykład Hitlera, Stalina, Mao, czy innych drani opętanych polityką, komunizmem, nacjonalizmem, czy religią na świecie. Podporządkować sobie wszystko co żyje, zniewolić, stłamsić, zmanipulować dla swoich interesów - oto ich cel nadrzędny. Po trupach. Władza i pieniądze !!! Za wszelką cenę ponad wszystko. Fanatyzm to największy dramat ludzkości, to tragiczny nieodwracalny umysłowy kołtun. Jakże często przyczyna rujnujących wojen.
Wyznaniowe państwo kościelne może sprowokować narodziny tyranii porównywalnej do ludobójstwa w Rwandzie. Była to masakra osób pochodzenia Tutsi dokonana przez ekstremistów Hutu. Bojówek, których ofiarą w ciągu około 100 dni 1994 roku padło w/g szacunków od 800 000 do 1 070 000 ludzi. Oby zatriumfował ROZUM. I ..... UMIAR. Bywają również fanatycy niegroźni, którzy dla szpanu, szmalu, bądź przekory wyssanej z genami, uparcie próbują wmówić swój religijny czy polityczny jeden jedyny i jedynie słuszny punkt widzenia. Dla ludzi myślących nie ma znaczenia, że tacy agitatorzy są dopuszczani do publicznych mediów. Przepuszczają wszystko przez sitko - im większy prominent, tym mniejsze dziurki.
PLEWY
Miele, miele plewy Adam do Kaina Abel do Ewy Picassa Pabla Abstrakcja Fanatyka Bez ruchu akcja Rusza się grdyka EURYDYKA Archimedes nagi Bez blagi Jajko czy kura Geniusze Hurraaa! Czas ucieka!
EUREKA !!!
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
6 na 8 | finerbijk (17282 punktów) | > EUREKA !!! Jedno w czym Polacy są mistrzami, to płacz i zgrzytanie zębami. Bo zabory, bo wojny, bo źli komuniści, źli kapitaliści, Putin zły, piosenki nie takie, można dostać sraczki od tego.
|
|
 | Jan Własnowolny (377 punktów) (zablokowany) | można dostać sraczki od tego.
*************************
"RACJONALISTA.pl jest serwisem
....który tropi absurdy, przesądy,
szarlatanerię, uprzedzenia,
kłamstwa, fobie i głupotę."
**************
Niestety, nie tropi sraczki.
*****
|
|
3 na 5 | kogut59 (3090 punktów) | > Fanatyzm zgubą ludzkościNo  Patetyzm tez
|
|
 | 1 na 1 Jan Własnowolny (377 punktów) (zablokowany) | > Patetyzm tez  ************ KTO NIE ROZUMIE DRUGIEGO, TEN NIE ROZUMIE SAM SIEBIE. Frekwencja wypowiedzi kogutów i aktywność kur (bez urazy dla "kurnika") pojawiła się, gdy temat dotyczył "przedłużenia pleców" (vide wątek - Komu zależy na biednej Polsce ?). Rzeczownik "patetyzm" nie jest notowany przez najnowsze słowniki języka polskiego, dlatego może być zgubą żałosną - ( pathetic ) - dla fanów iluzji. Za dużo amerykańskich filmów  Goethe powiedział - "Umiar czyni mistrza". Więc czy nie byłby lepszy po prostu patos - nastrój powagi, który ma historyczne wzniosłe znaczenie ? *****************
|
|
|  | 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | > >Patetyzm tez  > Rzeczownik "patetyzm" nie jest notowany> przez najnowsze słowniki języka polskiego,Subtelną, piórkową aluzję Szarleya wymienię na cegłę - wiesz, co to jest "neologizm stylistyczny"?
|
|
| |  | Jan Własnowolny (377 punktów) (zablokowany) | >Subtelną, piórkową aluzję Szarleya wymienię na cegłę - wiesz, co to jest "neologizm stylistyczny"?
***********************
I takim sposobem
- bez wchodzenia po drabinie na dach -
stylem klasycznym
waga piórkowa
pokonała kogucią
*************
A skoro słowo się rzekło to kobył... tfu cegła sie należy.
No bo co ? Z gęby cholewę?
*******
|
|
| |  | 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | > >>Patetyzm tez  > >Rzeczownik "patetyzm" nie jest notowany> >przez najnowsze słowniki języka polskiego,> Subtelną, piórkową aluzję Szarleya wymienię na cegłę - wiesz, co to jest "neologizm stylistyczny"?Niejednemu się wydaje, że dotyka myśli prostej jak drut miedzianolśniącej wysoko nad głową nasyconej energią Proponuję Kogutowi, abyśmy się wybrali do Lasek, bo pewnie tam teraz ziemia się trzęsie, trzeba starego Mistrza uspokoić, że dla niektórych poezja to sięganie słowem do gwiazd, a nie pantografem do drutu. Kogut zapewne świetnie rozumie różnicę między gwiazdoezją a pantografomanią. Ciebie proszę, pójdź dziś na Lipową  Tam też jest komu świeczkę zapalić, tam też pewnie łomot obrotowy z jakiejś trumny słychać, bynajmniej nie po kogutowym neologizmie
|
|
| | |  | Jan Własnowolny (377 punktów) (zablokowany) | >Niejednemu się wydaje, że dotyka myśli >prostej jak drut
********************
Dla laika - posługującego w klasztorze - który nie widział fabryki drutu ciągnięcie - do - Lasek może być sięganiem nie tylko do gwiazd, ale nawet w zaświaty.
***********
|
|
|  | 2 na 2 | kogut59 (3090 punktów) | > Więc czy nie byłby lepszy po prostu patosFanatyzm i patetyzm sie rymowały  Mam na Mozilla aktualny słownik j.polskiego wiec widziałem niezgodność z regułami ale reguły są żeby je obchodzić czy zmieniać.  i dlatego świat jest tak ciekawy ! Warto przy tej okazji podyskutować kto ustala nam reguły i dlaczego takie a nie inne Kto decyduje co jest normalne co jest nienormalne ? W Europie normalne nie musi już w Azji czy Afryce uchodzić za normalne. Jedni Naukowcy twardzi 6 g soli jest norma a Indianie w Amazonii w pożywieniu przyjmują do 1 g soli (przy tym nie chorując na to czy tamto) Wiec jaka mam przyjąć regule ? Musze sam zdecydować. Słownik j.polskiego mówił mi nie ma takiego słowa a ja uznałem to słowo za odpowiednie i kropka. Istnieją reguły których łamanie możne mieć poważne konsekwencje i takie i nieistotne dla ludzkości jak słowo patetyzm. Wiec Ciao
|
|
 | 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | > >Fanatyzm zgubą ludzkości> No  > Patetyzm tez  Wybierzmy się na wycieczkę do Lasek, niedaleko Warszawy, kwiaty na grób położymy....
|
|
|  | 3 na 3 | kogut59 (3090 punktów) | > Wybierzmy się na wycieczkę do Lasek, niedaleko Warszawy, kwiaty na grób położymy....Straszne miejsce tyle symboli tortur i śmierci skumulowanych w jednym miejscu brrrrr. Zapraszam do lasu-cmentarza jest pięknie i przyjemnie. www.waldfr(*)uhe.de/bildergalerie/index.phpCzy w Polsce istnieją już lasy cmentarze dla Ateistów ? Tam sobie można miejsce spoczynku samemu wyszukać, drzewko na 100 lat dla całej rodziny wydzierżawić itp itd. Finansowo korzystniejsze jak opłaty dla cmentarnych hien.
|
|
| |  | 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | >Czy w Polsce istnieją już lasy cmentarze dla Ateistów ?
Nie wiem, mało się tym interesuję. Rodziców pochowałem poza Polską, na klasycznym cmentarzu, ja sam podpisałem dokument dający prawo do moich zwłok uczelni medycznej najbliższej miesjcu zgonu...
|
|
1 na 1 dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | Bardzo rzadko stawiam plusa (minusa nigdy - funkcja minus jest poniżej mojej godności), ale ten post jest cenny - zbyt rzadko zwracamy uwagę na to, że socjalizm jest takim samym złem jak religia. Nie można być racjonalistą i walczyć tylko z religiami, opowiadając się przy tym za socjalizmem. Oczywiście pamiętam już takie dyskusje i pamiętam racjonalistów, którzy argumentowali za "socjalizmem", powołując się na jakieś mętne a piękne idee, które ja wolę nazywać "socjaldemokracją", żeby jasno odróżniać dobro od zła.
Na wszelki wypadek powtórzę, żeby było jasne. Nie chcę obrażać tych socjaldemokratów (ludzi dobrych), którzy nazywają siebie "socjalistami", a więc słowem określającym ludzi złych. Zależy mi tylko na tym, żeby nie mieszać pojęć i nie mieszać ludziom w głowach. NSDAP i KPZR to były partie socjalistyczne, dlatego obie te partie możemy traktować jako siły zła, reprezentujące ten sam rodzaj zła, wywodzący się z tej samej idei zła, o nazwie "socjalizm".
Dlatego po raz kolejny proszę socjaldemokratów z tego forum i, za ich pośrednictwem, wszystkich pozostałych socjaldemokratów: Przestańcie kalać swoje piękne idee użyciem słowa "socjalizm"! Socjalizm skompromitował się wszędzie, gdzie rządził. Tam, gdzie pozostał, np. w Korei Pn, Syrii czy na Kubie, tam jest Piekło na Ziemi. Jaki sens ma ratowanie tego skompromitowanego słowa? Nie widzicie, że próby ratowania tego słowa po prostu szkodzą racjonalizmowi? Racjonalna idea, okraszona słowem socjalizm, jest trudna do przyjęcia przez ludzi dobrych, ale niezbyt mądrych. Jeśli mamy dobrą wolę, to powinno nam zależeć na sprawnej edukacji ludzi młodych za pomocą idei racjonalnych, bez zrażania ich i bez mieszania im w głowach.
doku (Tomasz Kamiński)
|
|
 | Jan Własnowolny (377 punktów) (zablokowany) | ...zbyt rzadko zwracamy uwagę na to,że socjalizm jest takim samym złem jak religia...
********************************
Dziękuję
za zrozumienie moich intencji
i komentarz.
------------ Pozdrawiam JW
|
|
 | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | > socjalizm jest takim samym złem jak religia.
A kapitalizm (ostatnio w swej informatycznej postaci - koncerny typu Google, Yahoo, Facebook, ...) jest lepszym złem?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | 1 na 1 dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | >A kapitalizm (ostatnio w swej informatycznej postaci
To zależy od przedmiotu oceny. Jeśli oceniamy socjalizm i kapitalizm z odległej perspektywy, gdzie przedmioty te jawią się, jako konkretne i spójne byty (np. jako idee), to mamy proste przeciwstawienie dobra i zła. Kapitalizm jest dobrem, socjalizm jest złem.
Jeżeli jednak oceniasz z bliska określone formy, tak że widzisz szczegóły i możesz stwierdzić, że dana forma kapitalizmu jest o wiele gorsza od tej, którą uważasz za właściwą, to wtedy możesz nawet dojść do wniosku, że oceniana przez ciebie forma kapitalizmu jest tak bardzo odległa od kapitalizmu, że stała się wręcz bliższa socjalizmowi - np. zbyt wiele jest centralnych regulacji - i wtedy możesz powiedzieć śmiało, że taki kapitalizm jest zły, bo bardziej przypomina socjalizm niż kapitalizm.
doku (Tomasz Kamiński)
|
|
| |  | 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | >Jeśli oceniamy socjalizm i kapitalizm z odległej perspektywy, gdzie przedmioty te jawią się, jako konkretne i spójne byty (np. jako idee), to mamy proste przeciwstawienie dobra i zła. Kapitalizm jest dobrem, socjalizm jest złem.
Ustroje ekonomiczne nie są systememi formalnymi, w których chodziłoby o ich logiczne własności (spójność np.). Teorie, które w praktyce są złe, są dla mnie równoważne. Tak więc nie o teoretyczne byty tu chodzi, ale o relacje między sferą gospodarczą a rzeczywistym człowiekiem, zwłaszcza jego emocjonalną sferą, która jest punktem odniesienia dla ocen. Kapitalizm jest dobrem? Dla kogo? Kiedy? Czy dla rodzin pogrzebanych żywcem górników, kiedy kosztem bezpieczeństwa obniżono standardy bezpieczeństwa pracy pod ziemią (ostatnia katastrofa w Turcji)? Bez osadzenia tego rodzaju tez w konkretnej rzeczywistości są one pozbawione sensu. W życiu zawsze potkniemy się o problem społecznego rozwarstwienia, o rozbieżne oceny (sondaże), itp. Przede wszystkim nie chodzi o żaden ustrój, ale o to, na ile ludzie są w stanie realizować w nim swoje życiowe potrzeby.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| | |  | 1 na 1 dokowski (7933 punktów) (zablokowany) | > Kapitalizm jest dobrem? Dla kogo? Kiedy? Czy dla rodzin pogrzebanych żywcem górników, kiedy kosztem bezpieczeństwa obniżono standardy bezpieczeństwa pracy pod ziemią
Oczywiście, dla nich też. Sam sobie zresztą odpowiadasz na to podstawowe pytanie: kto jest winny? W Chinach i Korei Pn. też zdarzały się wypadki i zbrodnie w kopalniach. Winni zaniedbań i niezachowania standardów są przestępcy, a nie ustrój. Jednak w Wolnym Świecie przynajmniej można liczyć na ukaranie winnych, w Imperium Zła to ci źli rządzą i karzą ludzi dobrych.
> Przede wszystkim nie chodzi o żaden ustrój, ale o to, na ile ludzie są w stanie realizować w nim swoje życiowe potrzeby.
Socjalizm nieodmiennie skutkuje głodem, kapitalizm daje dobrobyt. Nawet ZSRR - Imperium pasożytujące na satelickich krajach RWPG - musiało w 1989 błagać Wolny Świat o żywność.
Gdyby ktoś nie znał historii, patrząc na Koreę musiałby uznać, że widzi laboratorium zbudowane w celu zbadania, który ustrój jest lepszy: kapitalizm czy socjalizm. Naród ten sam, wsparcie zewnętrzne takie samo... niemal naukowo. Podobnie Niemcy - podzielone i wspierane - miały być wizytówką lepszego ustroju. Wynik tych i innych "eksperymentów" zaskoczył chyba wszystkich. Wynik nie jest taki, że kapitalizm jest lepszy niż socjalizm. Wynik jest taki, że kapitalizm jest dobry, a socjalizm jest zły. Stąd wzięła się idea "trzeciej drogi" - ustroju mieszanego: trochę dobra, trochę zła... żeby wszystkim ludziom żyło się dobrze, zarówno dobrym, jak i złym. Niestety, takie pomieszanie nie może się sprawdzić, gdyż zło polega na krzywdzeniu innych, najczęściej dobrych. "Trzecia droga" jest więc faktycznie dobra tylko dla ludzi złych
doku (Tomasz Kamiński)
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|