 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-07-2014 12:05 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Happy end Trynkiewicza
11 na 11 | Telenowela informacyjna o Trynkiewiczu zakończyła się happy endem a jej bohater udał się na niezasłużony odpoczynek: 24 osoby doglądają zdrowia Trynkiewicza. Prawie 240 tys. zł kosztowało do tej pory utrzymanie ośrodka, w którym jest izolowany Mariusz Trynkiewicz. Specjalnie dla niego utworzono Krajowy Ośrodek Zapobiegania Zachowaniom Dysocjalnym, w którym przebywa zupełnie sam. Trynkiewicz mieszka w dwuosobowym pokoju w instytucji, która działa na piętrze Regionalnego Ośrodka Psychiatrii Sądowej w Gostyninie. Pobyt Trynkiewicza kosztuje więc 1,3 tys. zł. dziennie wiadomosci(*)sztuje-kozzd-w-gostyninie.html Media, które wyprodukowały ten temat zastępczy, mogą sobie pogratulować: obudzenie lęku społecznego, doprowadzenie do zmiany prawa pod Trynkiewicza i wreszcie kuriozalne koszty jego ośrodka wypoczynkowego - to ich dzieło. Media zajmują się produkowaniem tematów zastępczych, lewica z prawicą toczą boje obyczajowo-symboliczne - a gospodarka kraju leży i kwiczy... Drodzy rozemocjonowani rodacy zajmijmy się bazą naszego życia! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Jacek Przypadek (1069 punktów) | Bohater tego tematu zawczasu powinien wisieć. A skoro dostał karę pozbawienia wolności, nie ma powodu by go przetrzymywać w więzieniu wbrew zarówno prawu jak i moralności. Swój wyrok odsiedział, można się z tym wyrokiem nie zgadzać, ale nie można wymagać od Państwa by trzymało go tam.
Co więcej można zrobić? Rozumiem, że dzieciom należy się ochrona. I ten wymóg jest spełniony. Natomiast plakat, który zamieszczasz, z hasłem "On marzy o twoim dziecku" jest nie fair. Granie na emocjach, wypieranie racjonalnej dyskusji. A oczywiście trzeba kierować sie w takich sprawach rozumem a nie emocjami.
|
|
 | 6 na 6 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >Natomiast plakat, który zamieszczasz, z hasłem "On marzy o twoim dziecku" jest nie fair.
Nie zrozumieliśmy sie. Ja go nie zamieszczam, by popularyzować, lecz krytykować. To obrazek z mediów, które krytykuję.
|
|
|  | | Jacek Przypadek (1069 punktów) | W takim razie zwracam honor.
|
|
 | 4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | >...trzeba kierować sie w takich sprawach rozumem a nie emocjami.
Rozum zajmuje się z reguły tym, co podsuwają mu emocje. Chyba że chodzi o ćwiczenia z logiki.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
1 na 1 | Przemek J. (3008 punktów) | >Prawie 240 tys. zł kosztowało do tej pory utrzymanie ośrodka, w którym jest izolowany Mariusz Trynkiewicz.
Chciałem się odnieś tylko do tego jednego zdania i zawartej w niej informacji, która wygląda na błędną lub niepełną. Jeśli podana kwota dotyczy całego ośrodka, to jest to niewiele, jeśli weźmie się pod uwagę, że działa około 10 lat i rocznie przewija się przez niego kilkuset podopiecznych (pacjentów, klientów - przyznam, że nie wiem jak poprawnie ich nazwać).
Jeśli mowa o oddziale w którym pan T. jest przetrzymywany (wraz z drugą osobą, która tam trafiła), a wydaje mi się, że właśnie o kosztach tego oddziału mowa, to kolosalny koszt. Dodam tylko, że na tym oddziale na jedną zmianę przewidziano: 2 strażników, ratownika medycznego, pielęgniarkę i lekarza na każdą zmianę. Nie wiem tylko, czy faktycznie taka liczba osób została ostatecznie wdrożona i czy jest przewidziana na cały oddział czy na jednego osadzonego.
Tonący cynizmu się chwyta. [P. Jarocki]
|
|
-1 na 5 | opalony Ernest (9 punktów) | >Media zajmują się produkowaniem tematów zastępczych, lewica z prawicą toczą boje >obyczajowo-symboliczne - a gospodarka kraju leży i kwiczy... Drodzy rozemocjonowani rodacy >zajmijmy się bazą naszego życia!
Po pierwsze: żeby gospodarka leżała i kwiczała, to ona j e s z c z e istnieć musi. A jakąż to Pan gospodarkę w Polsce miał na myśli, że zapytam nienachalnie? Ubezpieczenia, banki, montownie, czy może piramidy finansowe? W Polsce gospodarki nie ma, panie Agnosiewicz, Polska to tylko źródło taniej siły roboczej, jak powiedział Boni. A żeby się coś zmieniło, to rewolucji trzeba, a w Polsce nie ma komu jej robić.
Po drugie: w mojej ocenie sprawa pana Trynkiewicza to nie jest temat zastępczy. To jest bardzo poważna sprawa. Bowiem o zniewolenie społeczeństwa chodzi, a do tego prowadzi ewentualna ustawa o niebezpiecznych przestępcach, czy jakkkolwiek sobie ją nazwą. Społeczeństwo polskie ciemne będzie mieć wrażenie, że oczyszcza go władza demokratyczna z elementu niebezpiecznego. A tu dupa! Bo każdy z nas może za takiego zostać uznany. I nikt po nas wołać nie będzie, i nawet rodzina się nie dowie gdzie my i jakie zarzuty, bo my niebezpieczni. Po paru latach wyjdzie człowiek z aresztu wydobywczego, gołodupiec, bo majątek skonfiskowany i dochodź człowieku swoich praw, jak grosza na papugę nie masz. Trynkiewicz odbył karę i na pięć minut przed jego wyjściem sikali niektórzy przy władzy po nogach, bo jakże to tak, a jakaś ustawa była, czy projekt, ino kto złożył i gdzie, a moglimy go załatwić i w ogóle co tera. I próbowali! Materiały pedofilskie bowiem w celi jego znaleźli. I mało kto zauważył, że to strzał był w stopę, co po lekturze wpisów tu i tam w tym temacie tak wnosić mogę. Tedy pozwolę sobie o ostrożność w krzyczeniu, że coś tematem zastępczym jest postulować.
|
|
 | | Przemek J. (3008 punktów) | >A jakąż to Pan gospodarkę w Polsce miał na myśli, że zapytam nienachalnie? [...] >W Polsce gospodarki nie ma, panie Agnosiewicz,
A co w takim razie mamy w Polsce? Na jakiej definicji gospodarki się opierasz, że wyciągasz takie wnioski?
>I nikt po nas wołać nie będzie, i nawet rodzina się nie dowie gdzie my i jakie zarzuty, bo my niebezpieczni.
Chyba trochę fantazje Cię poniosła, albo nie zauważyłeś, że trochę się w tym naszym kraju zmieniło po tzw. transformacji.
>Trynkiewicz odbył karę [...]
Ten temat już był poruszany. Pierwotnie był to wyrok dożywocia, który zmieniono na 25 lat. Jedna ustawa zrobiła trochę bałaganu. Można dyskutować o tym, kto i gdzie bardziej zawalił i taka dyskusja miała miejsce na tym forum.
>Materiały pedofilskie bowiem w celi jego znaleźli. >I mało kto zauważył, że to strzał był w stopę [...]
I znów trochę masz racji a trochę nie masz. Gdy wcześniej (podobno) znajdowano te materiały to sprawę pokpiono i nie wyciągnięto z tego konsekwencji. Później (znów podobno) coś podrzucono i próbowano tego użyć. Generalnie kompromitacja systemu, ale nadal nie widzę by sprawa miała ciąg dalszy: brak zarzutów, brak winnych, brak podsumowania.
Zgadzam się, że cała ta sprawa obnażyła wiele ułomności naszego prawodawstwa, sądownictwa i władz więziennych, tzw. czwartej władzy czyli mediów, które jak zwykle skupiły się na chwytliwych tytułach a zabrakło rzetelnego dziennikarstwa, dążenia do rozliczenia winnych.
Tonący cynizmu się chwyta. [P. Jarocki]
|
|
|  | -1 na 7 | opalony Ernest (9 punktów) | >A co w takim razie mamy w Polsce?
Poza sieciami zagranicznych hipermarketów, montowni, banków i ubezpieczycieli - gówno! Polska to neokolonia. Tu się nic nie produkuje. Można się upierać, że gospodarka kraju istnieje, choć nie na przemyśle oparta, a na finansowej piramidzie, najlepszy przykład USA, gdzie ta produkcją oranżady z kofeiną podparta.
>albo nie zauważyłeś, że trochę się w tym naszym kraju zmieniło po tzw. transformacji.
Mogę poczytać o mym według ciebie niezauważeniu tego, co to się w Polsce po transformacji zmieniło. Nie żebym był zobowiązany.
|
|
| |  | 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Panie kolego, Ty może gdzieś pracujesz?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
|
|
6 na 6 bass (4786 punktów) (zablokowany) | Sprawa Trynkiewicza, to polska wersja coraz bardziej rozpowszechniającego się na świecie paradygmatu, wedle którego włada się społeczeństwem. "Elastyczne przedłużenie konstytucji", czyli policyjne pały i siły porządkowe, którymi podpierało sie dawniej nakazy władz, zastąpiono wytworzeniem nieokreślonego wroga, przed którym władza broni społeczeństwa, na jego żądanie, oczywiście! A więc terroryści, potem narkomani, pedofile, przestępcy po odbyciu kary (Trynkiewicz!) - przed nimi obroni nas nawałnica coraz to nowych przepisów, kontroli, służb specjalnych (aktualnie mamy ich 17), baz danych, kamer monitoringu i innych dla naszego dobra wprowadzanych utrudnień normalnego życia; dalej szatan i jego pomiot - ateiści, genderowcy, homosie, aborcjoniści (nowa kategoria społeczna!) - tu odpór da Episkopat i jego ludzie. Bój się, obywatelu i chodź na wybory, no bo kto cię obroni, jak nie wybierzesz ludzi, którzy potrafią cały kraj zabezpieczyć przed Trynkiewiczem, dawaj na tacę w kościołach, bo egzorcyzmy kosztują, a szatan nie śpi! A tu jeszcze Putin! Groza rośnie, koszta również, ale czego się nie robi, żeby być bezpiecznym!
|
|
 | 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Tyle pesymistyczno - spiskowe spojrzenie. A masz jakieś pozytywne propozycje rozwiązania tej sprawy? Pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
|
|
|  | bass (4786 punktów) (zablokowany) | Nie istnieje recepta na "załatwienie wszystkiego i zadowolenie wszyskich".
Ale im więcej ludzi rozumie, co się dzieje i dlaczego, tym większe są szanse, że cokolwiek da się poprawić.
|
|
| |  | 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Nie pytałem o "receptę na zadowolenie wszystkich". Pytałem o coś optymalnego. Złoty środek.
> A tu jeszcze Putin! Groza rośnie, koszta również, ale czego się nie robi, żeby być bezpiecznym!
Wpadnij do mnie "pod latarnię, pod którą jest zazwyczaj najciemniej" to sobie o tym pogadamy. Pozdrowienia z Rosji!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
|
|
| | |  | bass (4786 punktów) (zablokowany) | > Złoty środek.
To jest właśnie coś, co (teoretycznie) powinno zadowolić wszystkich. Niestety, rozwiązanie optymalne - to najczęściej konieczność wyboru mniejszego zła. A i tak ten wybór jest w większości przypadków arbitralny.
|
|
| | | |  | | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Niestety, rozwiązanie optymalne - to najczęściej konieczność wyboru > mniejszego zła.
Dlaczego niestety. To po prostu wybór mniejszego zła. Takie jest życie.
> A i tak ten wybór jest w większości przypadków arbitralny.
.. i subiektywny. Tak to działa. Nikt nie siedzi w domu, w pracy czy też na dworze z superkomputerem posiadajacym w pamięci wszystkie zdarzenia świata i przypisane im wagi, gotowym po wprowadzeniu danych do wyrzucenia wyniku co będzie optymalne. Pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać
|
|
5 na 5 | finerbijk (17282 punktów) | A la gierkowska meblościanka i akwarium nad monitorem wielkości znaczka pocztowego? To mi podpada pod niehumanitarne traktowanie. A w ogóle to oczywiście jawne kpiny z prawa i podatnika. Jak chory i niebezpieczny to do psychiatryka, a jak zdrowy i odsiedział to na wolność.
|
|
1 na 1 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | >>Trynkiewicz mieszka w dwuosobowym pokoju w instytucji, która działa na piętrze Regionalnego Ośrodka Psychiatrii Sądowej w Gostyninie. << Szkoda, że nie słychać nawet o planach kompleksowych badań tego osobnika. Jestem właśnie po wysłuchaniu serii wykładów na temat biologicznych uwarunkowań ludzkich zachowań. Szło by o poznanie przyczyn jego patologicznych zachowań i jeśli to możliwe, skorygowanie tego, albo chociażby wypracowanie metod i procedur zapobiegawczych, żeby w przyszłości zawczasu radzić sobie z takimi patologiami. Nasze zachowania naprawdę zależa w dużej mierze od genetyki, fizjologii, biochemii oraz środowiska, w jakim przyszło nam wzrastać.
|
|
 | 2 na 2 | Anna Salman (16360 punktów) | > ... Szło by o poznanie przyczyn jego patologicznych zachowań i jeśli to możliwe, skorygowanie tego, albo chociażby wypracowanie metod i procedur zapobiegawczych, żeby w przyszłości zawczasu radzić sobie z takimi patologiami. ...Podobno był molestowany w dzieciństwie przez księdza. Nasuwa ci się jakiś pomysł na prewencję?  Pytanie retoryczne oczywiście.
|
|
|  | 1 na 1 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | > >Podobno był molestowany w dzieciństwie przez księdza. Nasuwa ci się jakiś pomysł na prewencję? Pytanie retoryczne oczywiście.<<Gdyby udało się stwierdzić, jakie to zmiany nastąpiły pod wpływem owej czarnej bestii, to albo można by przystąpić do leczenia, jeśli by to było odwracalne, albo - jeśli to jest nieodwracalne - ma się prawne podstawy do naprawdę surowego karania pedofilów.
|
|
| |  | 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | >Gdyby udało się stwierdzić, jakie to zmiany nastąpiły pod wpływem owej czarnej bestii... Po latach leczenie pewnie niemożliwe, a nikt nie chce tego analizować. Dwóch spośród wychowanków siostry Bernadetty dokonało poważnych przestępstw na tle seksualnym. Kto wziął pod uwagę warunki, w jakich byli wychowywani? Dostali bardzo wysokie kary, a ona 2 lata. Przecież jest współwinna! Ich biografie powinny być okolicznością łagodzącą, ona powinna być potraktowana jak sprawczyni demoralizacji i degeneracji. No ale nie jestem prawnikiem.
|
|
1 na 1 | Marcin Trollosiewicz (1120 punktów) | Lipa, nie widzę Playstation... 
"Lecz tylko trollizm śpiących budzi" - Osnowa
|
|
2 na 2 | maciejo (3492 punktów) | W całej tej aferze z Trynkiewiczem najgorsze nie jest to, że zbudowano ośrodek, który kosztuje państwo itp. lecz to, że tworzy się ustawy naprędce, byle jak, o bardzo wątpliwej zgodności z konstytucją. Tworzenie prawa - które powinno być egalitarne, odbywać się w dyskursie pomiędzy profesorami, ekspertami zastąpił populizm penalny czyli używanie prawa jako narzędzia dla zdobycia doraźnych korzyści politycznych. Podsycanie absurdalnej atmosfery strachu, tak jakby na co dzień nie wychodzili z więzień bardzo groźni przestępcy. Oczywiście w całym tym cyrku żaden polityków nie powie, że to ich wina, że znosząc karę śmierci nie pomyśleli o dożywociu. Lepiej przytaczać najbardziej skrajne opowieści, zastraszać, zapraszać do miliona wywiadów rodziny ofiar. Lepiej łamać standardy. A przecież są one niezwykle ważne. Każdy precedens w stanowieniu prawa może przyczynić się do następnego, dać pewną moralną legitymacje dla wprowadzania ustaw godzących w podstawowe wartości - w końcu to ja nie byłem pierwszy, taki stan już istnieje, to tylko mały kroczek... i tak powolutku do dyktatury.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|