Homo sapiens jest zróżnicowany. Jest to fakt notoryjny. To czy owe odmiany nazwiemy rasą, podgatunkiem, odmianą osobniczą ma znaczenie drugorzędne. W obrębie homo sapiens występuje spore zróżnicowanie co do wyglądu człowieka, zachowań, inteligencji, (wspołczynnik inteligencji), wielkości mózgu itd. Potwierdzają to obiektywne badania naukowe, które często są wyciszane ze względów natury społeczno - politycznej (polityczna poprawność). Fakt powyższy - zrożnicowanie homo sapiens - MUSI mieć miejsce jeżeli teoria ewolucji Darwina jest prawdziwa. Człowiek na poziomie biologicznym jest tylko zwierzęciem, więc względem niego działają prawa walki o byt, doboru naturalnego, przetrwania najlepiej przystosowanych, selekcji naturalnej, które prowadzą do różnicowania się w obrębie gatunku. Kto twierdzi inaczej uprawia swoisty kreacjonizm albo - jeszcze lepiej - łysenkizm. Nadmienię, iż ubolewam nad tym faktem (zróżnicowanie w obrębie homo spaiens) ale utrzymywanie ze względów ideologicznych, iż jest inaczej jest i naiwne i żałosne.
|