Racjonalista - Strona głównaDo treści
Amber One

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
09-08-2014 14:48Mariusz Agnosiewicz (moderator)Amber One
Ocena 1 na 3
Pani minister od infrastruktury i rozwoju, Elżbieta Bieńkowska, postawiła niedawno diagnozę dotyczącą bolączek bieżących ludu pracującego miast i wsi: "Tam gdzie są bramki, tam są korki", komentując tym wakacyjną obstrukcję na polskich autostradach. Państwo wybudowało autostrady, postawiło bramki, po czym sprawdzono, że bramki są problemem. Teraz więc czas na transformację systemu bramkowego w coś innego.


Nim jednak do tego dojdzie czas na prowizorium. TVP Info podaje, że gdański premier zniósł w sierpniowe weekendy opłaty na autostradzie Amber One czyli A1 do Trójmiasta, zaś uszczerbek finansowy z tego tytułu zostanie pokryty z rezerwy celowej z której finansuje się pomoc dla ofiar katastrof.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hodża (11172 punktów)
>gdański premier zniósł w
>sierpniowe weekendy opłaty na autostradzie Amber One czyli A1 do Trójmiasta, zaś uszczerbek
>finansowy z tego tytułu zostanie pokryty

Cóż, to nie PiS-owskie babcie stoją w tych korkach. I jak tu nie wierzyć w Układ.

Jeśli Donaldinio ucieka się do tak prymitywnych chwytów po to, żeby uciułać u jakichś prywoli jeden procent głosów, mamy prawo zapytać, czy uważa się jeszcze tylko za dobrego wujka kumpli kapitalistów czy też już za miłościwie nam panującego króla szos.


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
Grzegorz (5685 punktów)
>Nim jednak do tego dojdzie czas na prowizorium.
Prowizorium to już jest od początku W Czechach załatwili to winietami i jakoś działa, ale zamiast uczyć się na dobrych przykładach nasi rządzący wolą wymyślać od początku koło, a jak się coś spieprzy to się stać najwyżej na refleksję w stylu "ojej, sorry, takie mamy drogi". No i oczywiście na naprawianie czegoś za naszą kasę.
DyktaFon (9281 punktów)
Najbardziej interesujące w tym temacie jest to, jak owieczki zgodnie zastanawiają się, jak je najlepiej strzyc: winietami, bramkami czy też innymi technologicznymi nowinkami. O podatku drogowym już cicho....
Frank Holman (5897 punktów)
>Najbardziej interesujące w tym temacie jest to, jak owieczki zgodnie zastanawiają się, jak je najlepiej strzyc: winietami, bramkami czy też innymi technologicznymi nowinkami. O podatku drogowym już cicho....
Oczywiście dla większości (oszołomów i pustaków) sytuacja gdy prywatne biznesmeny (częściowo dawni rządzący) za pomocą tajnych umów (obecnie w części przypadków zawartych niejako samemu ze sobą) pasie się i pasł się będzie przez co najmniej 1/3 XXI wieku na przyssaniu się do aparatu i mienia publicznego oraz potrzeb publicznych obywateli, to niewzruszalny wzorzec kapitalizmu oraz świętego prawa własności prywatnej.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365