Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prośba

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
18-08-2014 18:04makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Prośba
hej,

Szukam polskiego tłumaczenia Thomasa Paine'a Age of Reason - czy istnieje takie tłumaczenie ?
Nie potrafię nic znaleźć .
Może ktoś coś wie
dzięki
makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Frank Holman (5897 punktów)
>hej,
>Szukam polskiego tłumaczenia Thomasa Paine'a Age of Reason - czy istnieje takie tłumaczenie ?
>Nie potrafię nic znaleźć .
>Może ktoś coś wie
>dzięki
>makuś
Oczywiście, że istnieje. Propponowałbym wycieczkę do biblioteki.
pompa (524 punktów)
Wiek rozumu
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)

>Oczywiście, że istnieje. Propponowałbym wycieczkę do biblioteki.

hej,
Do której ?
Czytałeś polskie tłumaczenie ?
Masz tą książke ?
Możesz podać namiary ?

Już teraz dzięki
makuś


szczególne pozdrowienia dla wegetarian
Frank Holman (5897 punktów)
>>Oczywiście, że istnieje. Propponowałbym wycieczkę do biblioteki.
>hej,
>Do której ?
Najlepiej do jakiejś większej, ale można podzwonić, żeby daleko nie jeźdić.
>Czytałeś polskie tłumaczenie ?
Fragment.
>Masz tą książke ?
Nie.
>Możesz podać namiary ?
Fragment jest dostępny na chomiku. Niestety link do chomika tu nie da się zapodać.
>Już teraz dzięki
"Nie ma ca zo".
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
hej,
Na chomiku już byłem -
Gdzie można kupić książkę lub pdf ?
Ja mieszkam w Niemczech - wyobraź sobie , że niemieckiego tłumaczenia również znaleźć nie mogę
Książka nie jest w sprzedaży
Na amazonie czy allegro są tylko wersje angielskie
makuś


szczególne pozdrowienia dla wegetarian
19-08-2014 15:10 
 Ocena 1 na 1
Frank Holman (5897 punktów)
>hej,
>Na chomiku już byłem -
>Gdzie można kupić książkę lub pdf ?

Ta książka została po polsku zdaje się wydana dekady temu. Nie sądzę aby była w sprzedaży. na prawdę Udaj się do najbliższej biblioteki, na pewno Ci pomogą. PDF. nie widziałem też w necie.

Problem w tym - i tu przywołuję jako przykład do innego wątku o prawie autorskim - że monopol autorkodystrybucyjny oryginału z XVIII wieku dawno wreszcie wygasły, ale do polskiego jak mniemam powojennego tłumaczenia NIE. I stąd to dobro kultury, które nie ma ekonomicznej wartości przekraczającej koszty wznowienia, jest w naszym kraju NIEDOSTĘPNE. I będzie tak długo, aż ktoś nie wypożyczy z biblioteki, nie zeskanuje i nie wrzuci na chomika. Chwała twórcom chomika.
19-08-2014 16:57 
 Ocena 5 na 5
belvedere (82 punktów)
(zablokowany)
>Gdzie można kupić książkę?

Proponuję skorzystać z usług antykwariatu.
W necie znajdziesz namiary.
I nie sugeruj się wielkością miasta. Czasem w antykwariacie w mniejszym mieście mają perełki. Sama w takim zdobyłam sporo pozycji literatury rosyjskiej w oryginale.
Zgłaszasz szukany tytuł i jak tylko się pojawi dadzą Ci znać, mailem lub telefonicznie, jak wolisz.
Zamawiasz, wysyłka, książkę masz.
No, czasem trzeba poczekać.
   
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
hej,
Dzięki bardzo
mile zaskoczony
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian
28-08-2014 13:46 
 Ocena 1 na 1
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)

>Oczywiście, że istnieje. Propponowałbym wycieczkę do biblioteki.

hej,
A widzisz !
Nie istnieje . Nie ma polskiego tłumaczenia a nawet nie ma niemieckiego tłumaczenia .
Szukałem intensywnie i NIC . Tłumaczenia nie ma . Czyżby nadal była to książka tak niebezpieczna jak wtedy kiedy wydawców tej książki prześladowano i wsadzano do więzień ? Paine pisał tą książke dla informacji w więzieniu w Paryżu w 1794 roku .
Dzisiaj byłem w Bibliotece Uniwersyteckiej we Frankfurcie . Otrzymałem egzemplarz z 1796 roku . To było dla mnie wielkim doświadczeniem - trzymać w dłoniach pierwsze wydanie . Niestety nie ma nowych wydań .
Widzisz - okazuje się , że twoja oczywistość wcale nie jest oczywista - niestety dla mnie .
makuś


szczególne pozdrowienia dla wegetarian

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365