Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ateistyczna wartość

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
05-10-2014 16:29makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Ateistyczna wartość
hej,
Co może być istotną wartością w życiu ateisty ?

Przekazanie zdobytej wiedzy , doświadczenia , refleksji , namysłu , zachwytu , zrozumienia , pomysłów , opowieści o człowieczeństwie , ludzkości - istnieniu świadomego życia w bezgranicznym , pustym , zimnym kosmosie ...
A jeżeli przekazanie jest ważne to jeszcze ważniejszy jest ten ktoś komu można ( chcemy )
coś ( to ) - ( wszystko ) przekazać ...

pozdrawiam
i czekam na wasze wartości ...
makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

jamci (4752 punktów)
(zablokowany)
>hej,
Jude
>Co może być istotną wartością w życiu ateisty ?
Nieateiści mają jakieś istotne wartości w życiu? Może w życi...

Jedyną chyba taką jest samo życie.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Co może być istotną wartością w życiu ateisty ?
Stawiam na Prawdę, Dobro i Piękno tudzież Wolność, Równość i Braterstwo.

Nie upieram się natomiast przy Winie, Kobietach i Śpiewie, bo wydaje się, że Lemoniada, Mężczyźni i Gra na Saksofonie są porównywalnie atrakcyjne.

I dopiero takie zestawy jak Bóg - Honor - Ojczyzna, Miłość - Wiara - Nadzieja czy - o zgrozo! Kinder - Küche - Kirche - po trzykroć odpadają.
.
05-10-2014 23:22 
 Ocena 1 na 1
setarkos (10757 punktów)
> takie zestawy jak Bóg - Honor - Ojczyzna, Miłość - Wiara - Nadzieja czy - o zgrozo! Kinder - Küche - Kirche - po trzykroć odpadają.
Warto może jednak zachować honor (choćby jako prawo do odmowy) i ojczyznę w rozumieniu dbałości o wspólną przestrzeń (w tym przestrzeń językową).
06-10-2014 13:44 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Warto może jednak zachować honor (choćby jako prawo do odmowy) i ojczyznę w rozumieniu dbałości o wspólną przestrzeń (w tym przestrzeń językową).
Mnie na polszczyźnie zależy, ale rozumiem, jeśli innym nie.

Co innego honor jako ważniejszy od życia. Jest ważniejszy jak to się mówi "do czasu" bo kiedy naprawdę idzie o życie, życia bardziej żal. Choć i życie wadzi, gdy cierpimy, więc niby gdzie ten honor miałby zastosowanie? W symbolicznych gestach typu obraza słowna, ew. plucie w twarz.

Tylko że za symbole tym bardziej nie ma sensu umierać.
.
Wera (1540 punktów)
Może np wiedza, tolerancja, szacunek do innych, rozwijanie swoich zainteresowań..
astrotaurus (12445 punktów)

>Co może być istotną wartością w życiu ateisty ?
Cokolwiek.
Od flaszki mózgotrzepa po najbardziej wydumane ideały.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
>>Co może być istotną wartością w życiu ateisty ?
>Cokolwiek.

hej,
... dobre ...
makuś


szczególne pozdrowienia dla wegetarian
Sygnał (4252 punktów)
Ateizm to jedno stwierdzenie światopoglądowe. Tam nie ma co na siłę szukać wartości. Co innego w racjonalizmie.
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
hej,
Nic na siłę ...
Mnie się wydawało , że skoro istnieje bóg to on zajmie się wszystkim co jest nudne , trudne , frustrujące
Kiedy zrozumiałem , że boga nie ma - ten obowiązek spadł na mnie ...
Co oznacza być ateistą ... ?
Przecież nie niewiare w wartości !
Dlatego pytam o wartości
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian
frajer_pompka (8 punktów)
>hej,
>Co może być istotną wartością w życiu ateisty ?
>Przekazanie zdobytej wiedzy , doświadczenia , refleksji , namysłu , zachwytu , zrozumienia ,
>pomysłów , opowieści o człowieczeństwie , ludzkości - istnieniu świadomego życia w bezgranicznym ,
>pustym , zimnym kosmosie ...
>A jeżeli przekazanie jest ważne to jeszcze ważniejszy jest ten ktoś komu można ( chcemy )
>coś ( to ) - ( wszystko ) przekazać ...
>pozdrawiam
>i czekam na wasze wartości ...
>makuś

Pytanie podstawowe: Po co?
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)

>Pytanie podstawowe: Po co?

hej,
Do czego odnosi się to podstawowe pytanie ?
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365