 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-10-2014 16:29 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Ateistyczna wartość | hej, Co może być istotną wartością w życiu ateisty ?
Przekazanie zdobytej wiedzy , doświadczenia , refleksji , namysłu , zachwytu , zrozumienia , pomysłów , opowieści o człowieczeństwie , ludzkości - istnieniu świadomego życia w bezgranicznym , pustym , zimnym kosmosie ... A jeżeli przekazanie jest ważne to jeszcze ważniejszy jest ten ktoś komu można ( chcemy ) coś ( to ) - ( wszystko ) przekazać ...
pozdrawiam i czekam na wasze wartości ... makuś | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
jamci (4752 punktów) (zablokowany) | >hej, Jude >Co może być istotną wartością w życiu ateisty ? Nieateiści mają jakieś istotne wartości w życiu? Może w życi...
Jedyną chyba taką jest samo życie.
|
|
7 na 7 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> Co może być istotną wartością w życiu ateisty ?Stawiam na Prawdę, Dobro i Piękno tudzież Wolność, Równość i Braterstwo. Nie upieram się natomiast przy Winie, Kobietach i Śpiewie, bo wydaje się, że Lemoniada, Mężczyźni i Gra na Saksofonie są porównywalnie atrakcyjne. I dopiero takie zestawy jak Bóg - Honor - Ojczyzna, Miłość - Wiara - Nadzieja czy - o zgrozo! Kinder - Küche - Kirche - po trzykroć  odpadają. .
|
|
 | 1 na 1 | setarkos (10757 punktów) | > takie zestawy jak Bóg - Honor - Ojczyzna, Miłość - Wiara - Nadzieja czy - o zgrozo! Kinder - Küche - Kirche - po trzykroć odpadają.Warto może jednak zachować honor (choćby jako prawo do odmowy) i ojczyznę w rozumieniu dbałości o wspólną przestrzeń (w tym przestrzeń językową).
|
|
|  | 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>Warto może jednak zachować honor (choćby jako prawo do odmowy) i ojczyznę w rozumieniu dbałości o wspólną przestrzeń (w tym przestrzeń językową). Mnie na polszczyźnie zależy, ale rozumiem, jeśli innym nie.
Co innego honor jako ważniejszy od życia. Jest ważniejszy jak to się mówi "do czasu" bo kiedy naprawdę idzie o życie, życia bardziej żal. Choć i życie wadzi, gdy cierpimy, więc niby gdzie ten honor miałby zastosowanie? W symbolicznych gestach typu obraza słowna, ew. plucie w twarz.
Tylko że za symbole tym bardziej nie ma sensu umierać. .
|
|
-1 na 1 | Wera (1540 punktów) | Może np wiedza, tolerancja, szacunek do innych, rozwijanie swoich zainteresowań..
|
|
2 na 2 | astrotaurus (12445 punktów) |
>Co może być istotną wartością w życiu ateisty ? Cokolwiek. Od flaszki mózgotrzepa po najbardziej wydumane ideały.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | >>Co może być istotną wartością w życiu ateisty ? >Cokolwiek.
hej, ... dobre ... makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian
|
|
1 na 1 | Sygnał (4252 punktów) | Ateizm to jedno stwierdzenie światopoglądowe. Tam nie ma co na siłę szukać wartości. Co innego w racjonalizmie.
|
|
 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | hej, Nic na siłę ... Mnie się wydawało , że skoro istnieje bóg to on zajmie się wszystkim co jest nudne , trudne , frustrujące Kiedy zrozumiałem , że boga nie ma - ten obowiązek spadł na mnie ... Co oznacza być ateistą ... ? Przecież nie niewiare w wartości ! Dlatego pytam o wartości makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian
|
|
| frajer_pompka (8 punktów) | >hej, >Co może być istotną wartością w życiu ateisty ? >Przekazanie zdobytej wiedzy , doświadczenia , refleksji , namysłu , zachwytu , zrozumienia , >pomysłów , opowieści o człowieczeństwie , ludzkości - istnieniu świadomego życia w bezgranicznym , >pustym , zimnym kosmosie ... >A jeżeli przekazanie jest ważne to jeszcze ważniejszy jest ten ktoś komu można ( chcemy ) >coś ( to ) - ( wszystko ) przekazać ... >pozdrawiam >i czekam na wasze wartości ... >makuś
Pytanie podstawowe: Po co?
|
|
 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) |
>Pytanie podstawowe: Po co?
hej, Do czego odnosi się to podstawowe pytanie ? makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|