Racjonalista - Strona głównaDo treści
Problemy z "teściami"? Prośba o poradę

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
17-10-2014 11:40Ania.maria (21 punktów)Problemy z "teściami"? Prośba o poradę
Witam,
piszę tutaj, bo sama już nie wiem co zrobić. Jestem z moim chłopakiem od 4 lat, jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi i jest nam bardzo dobrze ze soba. Naturalnie przyszły myśli o wspólnej przyszłości i zamieszkaniu razem. Jednak gdy to zaproponowałam, odmówił. Powodem są jego rodzice, dla których mieszkanie przed ślubem to grzech ciężki. Temat zniknął, jednak pojawiły się rozmowy o ślubie. Oboje jesteśmy niewierzący już ładnych parę lat, dużo rozmawiamy na tematy związane z religią, znałam jego poglady, więc logiczną rzeczą było dla mnie, że nie będziemy brać ślubu w kościele. Niestety bardzo się myliłam... Mój partner dał mi do zrozumienia, że ślub kościelny to jedyne wyjście i skoro go kocham to nie powinien być problem.. Staram się zrozumieć jego punkt widzenia, jego rodzice a zwłaszcza matka to zagorzali katolicy i każdy kto ma sprzeczne poglądy z tymi kościelnymi jest w ich oczach po prostu zły.. Jednak nie wyobrażam sobie, że w tak ważnej chwili, miałabym udawać i być hipokrytką przed moją rodziną i przyjaciółmi, którzy wiedzą jakie są moje poglądy... Nie byłoby problemu, gdyby mój chłopak był wierzący- zgodziłabym się wtedy na ślub w kościele...Niestety on uważa, że nie może się przyznać rodzicom, że jest ateistą i tak samo nie chce żeby się dowiedzieli, że ja też. Nie wiem co mam robić, bo nie chce żeby przez to przestali się do niego odzywać.. A niestety Ci ludzie są do tego zdolni...Jego matka nie chodziła do domu swojej córki póki ta nie powiesiła krzyża na ścianie.. Boję się, że jeśli tym razem ulegnę i zrobimy tak jak jego rodzice chcą to potem będzie tylko gorzej, bo będą dzieci. Nie mam pojęcia co zrobić, jestem pewna, że chce spędzić przyszłość z tym mężczyzną, ale nie chce żyć w ciągłym kłamstwie i uleganiu.. Proszę o jakąś poradę.
Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..
#106
11-01-2015 15:22
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)Odp: Problemy z "teściami"? Prośba o poradę
W odpowiedzi janson.peer
>>Zazdroszczę.
>Każdy ma jakiś problem z sobą.

Skoro tak, współczuję.
Przekonanie o własnej moralnej wyższości, tym bardziej wyższości wynikającej z przynależności do jakiejś grupy, lub światopoglądu nie zasługuje na pozazdroszcenie

Terlikowski, Rydzyk, janson.peer....
Wiele Was łączy

#107
11-01-2015 16:08
 Ocena 1 na 1
janson.peer (69 punktów)Odp: Problemy z "teściami"? Prośba o poradę
W odpowiedzi szarley

>Terlikowski, Rydzyk, janson.peer....
>Wiele Was łączy

Was o wiele więcej...

#108
11-01-2015 16:21
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Problemy z "teściami"? Prośba o poradę
W odpowiedzi janson.peer
>>Terlikowski, Rydzyk, janson.peer....
>>Wiele Was łączy
>Was o wiele więcej...
>

Ciebie z nimi łączy przekonanie o własnej moralnej wyższości. A Mnie?

Jakiś przykład? Jakąś jedną moją wypowiedź proszę, która upodobniałaby mnie do Rydzyka czy Terlikowskiego
Proszę
Prooooooszę.
Prooooooooooooooooooooooooooszę!

#109
11-01-2015 16:34
 Ocena 1 na 1
janson.peer (69 punktów)Odp: Problemy z "teściami"? Prośba o poradę
W odpowiedzi szarley
Chyba zeszliśmy z właściwego tematu, może lepiej doradź coś kobiecie z problemami a nie prowadź inkwizycji pseudo intelektualnej...

#110
11-01-2015 17:38
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Problemy z "teściami"? Prośba o poradę
W odpowiedzi janson.peer
>Chyba zeszliśmy z właściwego tematu, może lepiej doradź coś kobiecie z problemami a nie prowadź inkwizycji pseudo intelektualnej...

1. Zauważyłeś, że już wypowiadałem sie w tym wątku?
2. Jakie masz kwalifikacje żeby udzielać rad?
3. Napisałeś, że coś mnie łączy z fanatykami. Pytam co?

#111
11-01-2015 17:51
 Ocena 1 na 1
janson.peer (69 punktów)Odp: Problemy z "teściami"? Prośba o poradę
W odpowiedzi szarley

>1. Zauważyłeś, że już wypowiadałem sie w tym wątku?

"Co do samego ślubu kościelnego, kościół nie wymaga abyś była wierząca, jeśli nie jesteś, ksiądz przyjmie przysięgę tylko od niego. Dla niego to będzie sakrament, dla Ciebie nie"

Faktycznie wiesz co mówisz, co piszesz, jak znawca teologi od samego środka - proszę księdza.

>2. Jakie masz kwalifikacje żeby udzielać rad?

Jakie masz kwalifikacje by o to pytać?

>3. Napisałeś, że coś mnie łączy z fanatykami. Pytam co?

Nie odpowiadam na pytania na które odpowiedzi zna zadający pytania...

#112
11-01-2015 18:02
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Problemy z "teściami"? Prośba o poradę
W odpowiedzi janson.peer
>>1. Zauważyłeś, że już wypowiadałem sie w tym wątku?
>"Co do samego ślubu kościelnego, kościół nie wymaga abyś była wierząca, jeśli nie jesteś, ksiądz przyjmie przysięgę tylko od niego. Dla niego to będzie sakrament, dla Ciebie nie"
>Faktycznie wiesz co mówisz, co piszesz, jak znawca teologi od samego środka - proszę księdza.

Tak. wiem, co mówię
Nie jestem księdzem, ale przyznaję, że wyżej cenię sobie znajomość z mądrym księdzem, niż z głupcem

>>3. Napisałeś, że coś mnie łączy z fanatykami. Pytam co?
>Nie odpowiadam na pytania na które odpowiedzi zna zadający pytania...
Pytam.
Ciebie łączy z fanatykami czarno - biały obraz świata i przekonanie o własnej moralnej wyższości
Napisaleś, że mnie też coś z nimi łączy
Pytam co.
Nie poradzisz odpowiedzieć, to znaczy, że ciskasz bezmyślnie obelgami, nie poradząc ich uzasadnić.
Nie lubię obelg.

#113
11-01-2015 18:11
 Ocena 1 na 1
janson.peer (69 punktów)Odp: Problemy z "teściami"? Prośba o poradę
W odpowiedzi szarley

>Nie poradzisz odpowiedzieć, to znaczy, że ciskasz bezmyślnie obelgami, nie poradząc ich uzasadnić.

"ciskam bezmyślnie obelgami"?, cóż że jest dla Ciebie obelgą?

#114
11-01-2015 18:22
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)Odp: Problemy z "teściami"? Prośba o poradę
W odpowiedzi janson.peer
>>Nie poradzisz odpowiedzieć, to znaczy, że ciskasz bezmyślnie obelgami, nie poradząc ich uzasadnić.
>"ciskam bezmyślnie obelgami"?, cóż że jest dla Ciebie obelgą?

Napisaem
Cytat:
Ciebie łączy z fanatykami czarno - biały obraz świata i przekonanie o własnej moralnej wyższości


Napisałeś
Cytat:
jest człowiekiem słabym i zakłamanym, co gorsza taki człowiek nie może być ateistą


Napisaleś:
Cytat:
Faktycznie wiesz co mówisz, co piszesz, jak znawca teologi od samego środka - proszę księdza.

Co napiszesz o prawdziwym bibliście, jakim jest Andrzej.51? Też go nawiesz księdzem? Przy nim to nawet ministrantem bym nie był z moją wiedzą

Napisałeś że mnie o wiele więcej łączy z Terlikowskim czy Rydzykiem, więc pytam po raz kolejny CO ŁACZY i dopóki na to pytanie nie odpowesz, będzie to obelga.

A ponieważ nie inteersują mnie pyskowki ma forum, na którym przywykłem do rozmów z poważnymi ludźmi, spodziewaj się, że dopóki swoich racji w racjonalny sposób nie wybronisz, a zarzutu wobec mnei nie udowodnisz, będziesz sobie mógł z Duchem Prawdy co najwyżej podiskutować

#115
11-01-2015 18:48
 Ocena 1 na 1
janson.peer (69 punktów)Odp: Problemy z "teściami"? Prośba o poradę
W odpowiedzi szarley

>Co napiszesz o prawdziwym bibliście, jakim jest Andrzej.51? Też go nawiesz księdzem? Przy nim to nawet ministrantem bym nie był z moją wiedzą

Z urojeniami nie dyskutuję

>Napisałeś że mnie o wiele więcej łączy z Terlikowskim czy Rydzykiem, więc pytam po raz kolejny CO ŁACZY i dopóki na to pytanie nie odpowesz, będzie to obelga.

Jak to sobie tłumaczysz to Twoja sprawa, nie mnie to oceniać.

>A ponieważ nie inteersują mnie pyskowki ma forum, na którym przywykłem do rozmów z poważnymi ludźmi, spodziewaj się, że dopóki swoich racji w racjonalny sposób nie wybronisz, a zarzutu wobec mnei nie udowodnisz, będziesz sobie mógł z Duchem Prawdy co najwyżej podiskutować

Nie wyolbrzymiaj problemu, no chyba że jest Ci to na rękę.

#116
11-01-2015 19:02
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Problemy z "teściami"? Prośba o poradę
W odpowiedzi janson.peer
Czyli nie poradzisz swojej obelgi uzasadnić

#117
11-01-2015 19:09
 Ocena 1 na 1
janson.peer (69 punktów)Odp: Problemy z "teściami"? Prośba o poradę
W odpowiedzi szarley
>Czyli nie poradzisz swojej obelgi uzasadnić

Fanatykom jakiekolwiek uzasadnianie nie ma sensu.

szarley (54913 punktów)Odp: Problemy z "teściami"? Prośba o poradę
W odpowiedzi janson.peer
>>Czyli nie poradzisz swojej obelgi uzasadnić
>Fanatykom jakiekolwiek uzasadnianie nie ma sensu.
Zarzucasz mi fanatyzm?
Udowodnij zarzut

#119
11-01-2015 19:36
 Ocena 1 na 1
janson.peer (69 punktów)Odp: Problemy z "teściami"? Prośba o poradę
W odpowiedzi szarley
>>>Czyli nie poradzisz swojej obelgi uzasadnić
>>Fanatykom jakiekolwiek uzasadnianie nie ma sensu.
>Zarzucasz mi fanatyzm?
>Udowodnij zarzut

Udowodnij że nie jesteś starym, księdzem na usługach określonej grupy, siedzącym przy klawiaturze i manipulującym forum.

Udowodnij że jesteś facetem, a nie babą.

Udowodnij że czarne to czarne a białe to białe -

Tryb jaki tu używasz, "udowodnij", stosowali już kilkaset lat temu skazując na śmierć i nie biorąc żadnych innych argumentów pod rozwagę!

#120
11-01-2015 19:39
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Problemy z "teściami"? Prośba o poradę
W odpowiedzi janson.peer
Udowodnij zarzut, jak przed cywilizowanym sądem

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365