Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kapitał = hierarchia społeczna

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
18-10-2014 23:17krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Kapitał = hierarchia społeczna
Ocena 1 na 1
Wiem już, że moderatorzy tego forum nie lubią wszelkich zboczeń od powszechnych poglądów czy definicji więc rozpoczynam temat od razu w bazgrołach gdzie nikomu nie powinienem przeszkadzać.

Kapitał - inaczej hierarchia społeczna - stosunek nadrzędności i podporządkowania w społeczności homo sapiens przyjmujący jedną z trzech postaci:
1. własności prywatnej.
2. zobowiązania
3. oszczędności w pieniądzu.

Kapitał, którego podstawę stanowi PRAWO CYWILNE jest systemem hierarchii społecznej konkurencyjnym i sprzecznym wobec systemu hierarchii jaki tworzy PRAWO ADMINISTRACYJNE oparte na nakazach, przymusach, egzekucjach i karach.

Twierdzę, że KAPITAŁ bez społeczeństwa nie istnieje albowiem cały zawiera się w stosunkach społecznych i poza nimi nie istnieje.

--------------
Proszę mnie natychmiast nie banować - będę pisał sobie wyłącznie w bazgrołach.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..
#46
22-10-2014 07:06
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Kapitał = hierarchia społeczna
W odpowiedzi krystkon_1976
Odniosę się tylko do nagorszych elementów Twojego bełkotu

>Mi jest obojętne co zostanie uchwalone byleby źródłem takiej uchwały była demokracja bezpośrednia.
Czyli masz ideę, wiesz, że jest nierealna, ale w nią brniesz

>>Zakaz kont w banku? Zakaz przelewów? Absurd
>Absurd?
>Nie tylko brak kont w banku lecz także brak pisemnych umów czy rachunkowości.
Przy jednoczesnym pełnym nadzorze państwa nad stanem posiadania obywateli...

>W moim modelu rzeczywiście zakazuje się kreacji pieniądza bezgotówkowego przez banki w postaci zapisów na kontach poprzez zakaz egzekucji długów. Zabrania się także pośrednio kreacji pieniądza bezgotówkowego poprzez umowy zobowiązaniowe.
A jednocześnie każdy może wykreować bitcoina

>Powinna istnieć wyłącznie GOTÓWKA, której ilość powinna zależeć od ilości osób używających GOTÓWKI i chwilowej wielkości wymiany handlowej. GOTÓWKA powinna mieć postać cyfrową i być utrzymywana w portfelach cyfrowych prowadzonych przez państwo dla obywateli. Pieniądz bezgotówkowy w postaci zapisów na kontach prowadzonych przez banki komercyjne to społeczna choroba, której efektem są pasożytnictwo sektora finansowego i inflacja.

Bełkot pełen sprzeczności

>>Czyli jak zrobię wynalazek, to możesz sobioe z niego korzystać bez zapłaty? Pełne piractwo!
>Chcesz pobierać opłatę za naśladownictwo? To nie w moim modelu społecznym. To w Ameryce.
Zarobiłem poważne pieniądze na patentach. Pracowałem miesiącami nad pomysłami znacząco poprawiającymi bezpieczeństwo pracy. W Twoim modelu, miałbym tę pracę wykonywać za darmo?

>>Super, co za idiota będzie płacił czynsze!
>W moim modelu opodatkowana progresywnym podatkiem własność prywatna jest państwowo chroniona. Ktoś, kto nie ma twojej akceptacji dla korzystania z twojej opodatkowanej własności, ten nie może z niej korzystać.

Dobrowolny podatek progresywny.... Bełkot

>Rozkład wszelkiego kapitału musi być ewidencjonowany przez państwo aby wszystkim znana była struktura społeczna, aby każdy wiedział kto jest w społeczeństwie władcą a kto jest poddanym i aby każdy mógł pojęć powód tych podziałów społecznych i je zaakceptować.
nie zamiaruję ich akceptować

>>Jak dobrowolnie opłcany, to nigdy nie powstaną zaległości, trzeba być matołem, żeby napisać taki zdanie.
>Kiedy ktoś nie zapłaci podatku od własności prywatnej - własność taka nie będzie uznana dłużej przez społeczeństwo. Konsekwencją nieopłacenia dobrowolnego podatku od własności prywatnej jest przejście własności na rzecz państwa.
Dobrowolny podatek zapłaci każdy. Ja deklaruję podatek dobrowolny 10 groszy od morgi i zawsze go zapłacę

>Masz prawo znać swoich władców.
Mma prawo być obywatelem = suwerenem, nie uznającym władców

>Gotówka ma postać cyfrową
A masło jest smalcem

>>Czyli zakaz spoleczeństwa obywatelskiego
>Osobowość prawna to zaledwie proxy dla własności prywatnej żywych ludzi.

Zmień dilera albo psychiatrę
>W moim modelu niedopuszczalny jest zarząd nad cudzą własnością bowiem niedopuszczalna jest nadmierna koncentracja kapitału
A w innych jest dopuszczalny?

>Twoja własność nie może być cudzą własnością za opłatą.
taaaa
>Twoje oszczędności nie mogą być cudzymi oszczędnościami za opłatą.
taaaa
>Jedynie ty możesz dysponować swoją własnością i nikomu nie możesz pożyczyć swoich pieniędzy. Proste nie?
Proste, jak siostra chce dopożyczyć na nowe auto to mam ją wysłać na lipkę prostować banany.

>>Zwłaszcza tajemnicy lekarskiej
>Również bowiem tajenie wg mojej moralności nie może być etyczne.
Pewnie. Każdy listonosz powinien najpierw przeczytać co dziewczyna do Ciebie pisze

>Sam sobie odpowiedz jaki jest społeczny cel tajenia?
Odpowiedziałem.

>Przedsiębiorstwa państwowe muszę płacić te same opłaty od używanej własności państwowej co prywaciarze od własności prywatnej. Co będzie bez powodzenia tego nie będzie.
Bełkot
>>Najpierw musiłabyś je zamknąć. Wytrzeźwiej
>Ciekawe co na to ci z Bangladeszu, którzy w oparach chemii pracując po 12h na dobę, produkują dla ciebie i twoich dzieci buty, zarabiając 60 EUR na miesiąc?
Przy Twoich rządach dostawaliby 6 EUR na miesiąc.

Powtórzę: zmień dilera albo psychiatrę

#47
22-10-2014 09:35
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kapitał = hierarchia społeczna
W odpowiedzi krystkon_1976
>To jest tylko wyraz mojej moralności.
Szczęśliwie niczym więcej nie będzie.
>Zdaję sobie sprawę, że inni ludzie mają odmienną moralność, sprzeczną z moją.
A zdajesz sobie sprawę z absurdu i nierealności swoich postulatów?
>Co wg mnie jest DOBRE wg innych ludzi jest ZŁE i odwrotnie.
>Co zrobić?
Odpuścić sobie bezsensowne projekty i zająć się polepszaniem bytu innych, jeśli rzecz jasna zależy ci na tym.
>Po prostu je wyrażam, ze świadomością iż wielu a pewnie większość nie zaakceptuje ich.
Na szczęście, zdrowy rozsądek jednak istnieje.
>Chcę innego świata. Istnieje jednak cała masa ludzi, którzy nie pozwolą mi współczesnego świata zmienić.
Po raz kolejny na szczęście. Postulowane przez ciebie zmiany to istna katastrofa.
>Czeka nas walka ponieważ ja nie zamierzam rezygnować i poddawać się innym. Mam nadzieję, że walka poglądowa ale niczego nie można przecież wykluczyć.
Będziesz walczył o pokój do ostatniego naboju?


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kapitał = hierarchia społeczna
W odpowiedzi krystkon_1976
hej,
Spora zgoda co do krytyki pieniądza i wrażliwości humanistycznej
Natomiast zupełnie nie rozumiem jak mogłeś napisać , że obojętne ci jest co ludzie wybiorą byleby wybrali to w odpowiedniej formie ( ??? )
Nie istnieje mądrość ludowa - ludzie mogliby wybrać cokolwiek - na przykład powrót do wieszania lub obcinania rąk
Czy wprowadzimy to poprzez bezpośrednią demokracje czy ukaz carski będzie to złe !
makuś


szczególne pozdrowienia dla wegetarian

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kapitał = hierarchia społeczna
W odpowiedzi szarley

>>W moim modelu niedopuszczalny jest zarząd nad cudzą własnością bowiem niedopuszczalna jest nadmierna koncentracja kapitału
>A w innych jest dopuszczalny?
hej,
Czym jest demokracja ?
Demokracja jest ochroną obywateli przed systemami opresyjnymi takimi jak totalitaryzm , dyktatura , teokracja
Nadmierna koncetracja kapitału powoduje niszczenie demokracji ponieważ od pewnego poziomu koncentracji kapitału przesteje on być kontrolowany przez społeczeństwo i jego przedstawicieli - natomiast kapitał zaczyna rządzić

>Powtórzę: zmień dilera albo psychiatrę
hej
Nieładnie tak mówić
>Bangladesz jest realny !!!

makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

#50
22-10-2014 11:05
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Kapitał = hierarchia społeczna
W odpowiedzi makuś
>>>W moim modelu niedopuszczalny jest zarząd nad cudzą własnością bowiem niedopuszczalna jest nadmierna koncentracja kapitału
>>A w innych jest dopuszczalny?
>Demokracja jest ochroną obywateli przed systemami opresyjnymi takimi jak totalitaryzm , dyktatura , teokracja
>Nadmierna koncetracja kapitału powoduje niszczenie demokracji ponieważ od pewnego poziomu koncentracji kapitału przesteje on być kontrolowany przez społeczeństwo i jego przedstawicieli - natomiast kapitał zaczyna rządzić
Demokracja nie ma nic wspólnego z zarządzaniem cudzą własnością.
W modelu Krystkona "niedopuszczalny jest zarząd nad cudzą własnością" Popatrz na spółdzielnie w któych spółdzielcy powierzają zarząd na swoją własnością oosbie trzeciej, ale dzieje się tak za ich zgodą. Bez ich zgody nawet w demokracji zarząd na cudzą własnością jest niedopuszczalny

>>Powtórzę: zmień dilera albo psychiatrę
>hej
>Nieładnie tak mówić
>>Bangladesz jest realny !!!

Tak . Realny, ale żaden z pomysłów Krystkona nie wyeliminuje negatywnych zjawisk jakie tam zachodzą.

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kapitał = hierarchia społeczna
W odpowiedzi makuś
>hej,
>Spora zgoda co do krytyki pieniądza i wrażliwości humanistycznej
>Natomiast zupełnie nie rozumiem jak mogłeś napisać , że obojętne ci jest co ludzie wybiorą byleby wybrali to w odpowiedniej formie ( ??? )
>Nie istnieje mądrość ludowa - ludzie mogliby wybrać cokolwiek - na przykład powrót do wieszania lub obcinania rąk
>Czy wprowadzimy to poprzez bezpośrednią demokracje czy ukaz carski będzie to złe !
>makuś
>
szczególne pozdrowienia dla wegetarian


To bedzie ZLE dla ciebie.
W ogolnosci jednak DOBRE poniewaz wiekszosc tego chce a to potrzeby okrealaja podzial na dobro i zlo.

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kapitał = hierarchia społeczna
W odpowiedzi szarley

>Demokracja nie ma nic wspólnego z zarządzaniem cudzą własnością.

hej
Wybierając rząd dajemy mu pełnomocnictwa aby rządził w naszym imieniu i naszym interesie
Nadmierna koncentracja kapitału powoduje , że rządy coraz bardziej rządzą w interesie klasy posiadaczy
Ograniczając wspólną przestrzeń i wspólne dobro a właściwie pozwalając je posiadaczom zawłaszczyć

>Tak . Realny, ale żaden z pomysłów Krystkona nie wyeliminuje negatywnych zjawisk jakie tam zachodzą.

hej,
A co wyeliminuje ?
makuś


szczególne pozdrowienia dla wegetarian

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kapitał = hierarchia społeczna
W odpowiedzi szarley
Odpowiem ci później teraz jestem zniewolony przez system i kapitaliste.
Pozyczanie pieniedzy jest kreacja pieniedzy - taka sama jak wybijanie nowych monet. Nie ma zadnej roznicy pomiedzy wybiciem monety a pozyczeniem jej. Poczytaj sobie o kreacji pieniadza w wiki.

#54
22-10-2014 11:39
 Ocena 1 na 1
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kapitał = hierarchia społeczna
W odpowiedzi krystkon_1976

>To bedzie ZLE dla ciebie.
>W ogolnosci jednak DOBRE poniewaz wiekszosc tego chce a to potrzeby okrealaja podzial na dobro i zlo.

hej,
Tym razem wyrażam pełen sprzeciw
Wartości ( w tym - dobro ) charakteryzują się poziomem świadomości ludzi , którzy je określają i tu nie liczy się nie ilość lecz jakość .
Nie można na ślepo , bezwzględnie zakładać , że wybór większości oznacza dobro - to jest doprowadzenie utylitaryzmu do poziomu patologii .
Niezależnie od ilości ludzi chcących legalizacji gwałtów - gwałt pozostanie złem
Poddawanie się woli większości to ślepa uliczka - i nie ma tu mowy o dobru a wyłącznie o darwinizmie społecznym
Z jednej strony mamy twoją wrażliwość społeczną a z drugiej niewolnicze wręcz poddanie się woli tłumu
Nie widzisz tu sprzeczności ?
Demokracja na tą wolę większości nakłada ograniczenia w postaci praw podstawowych , ktorych żadne głosowanie znieść nie może
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

#55
22-10-2014 11:42
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Kapitał = hierarchia społeczna
W odpowiedzi makuś
>>Demokracja nie ma nic wspólnego z zarządzaniem cudzą własnością.
>hej
>Wybierając rząd dajemy mu pełnomocnictwa aby rządził w naszym imieniu i naszym interesie
>Nadmierna koncentracja kapitału powoduje , że rządy coraz bardziej rządzą w interesie klasy posiadaczy
Z pewnością nadmierna koncentracja kapitału jest zagrożeniem dla demokracji, ale nie wspomoże demokracji zakaz zaciągania kredytów i pożyczania pieniędzy na flaszkę (jak też inne krystkonowe pomysły).

>>Tak . Realny, ale żaden z pomysłów Krystkona nie wyeliminuje negatywnych zjawisk jakie tam zachodzą.
>A co wyeliminuje ?

To zapewne temat na długą dyskusję. Wiem, że nie wyleczę ospy aspiryną, nie wiem czym leczy się ospę.

#56
22-10-2014 11:52
 Ocena-1 na 1
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kapitał = hierarchia społeczna
W odpowiedzi makuś
Ludzie sa sprzeczni moralnie. Co dla jednego jest dobrem dla drugiego jest zlem.
Dobro czy zlo uniwersalne istnieje tylko w twojej glowie i jest funkcja twoich zakodowanych potrzeb.
Wyjscia sa dwa:
albo akceptujemy iz dobro i zlo definiowac będzie wola wiekszosci
albo wszyscy wzajemnie pozabijamy sie

Jesli wiekszosc potrzebuje gwallcic musisz gwalt zaakceptowac lub alternatywnie mozesz walczyc zabijac i dominowac aby inni czynili cos wbrew wlasnym potrzebom.

Wspolczesnie różnice moralne rozwiazuje się walka i dominacja oraz swietym przekonaniem ze jest sie kims lepszym od reszty.

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kapitał = hierarchia społeczna
W odpowiedzi szarley

>Z pewnością nadmierna koncentracja kapitału jest zagrożeniem dla demokracji,

hej,
Jeżeli tak to jest nas już trzech , którzy są co do tego zgodni

ale nie wspomoże demokracji zakaz zaciągania kredytów i pożyczania pieniędzy na flaszkę (jak też inne krystkonowe pomysły).

hej,
Jedynym , który mówi o flaszce jesteś na razie ty , Szarleyu

Wiem, że nie wyleczę ospy aspiryną, nie wiem czym leczy się ospę.

hej,
Manganian potasu , acyklowir , immunglobulina , maści i kremy wysuszające
Ale tym nie zablokujemy wyzysku i neoniewolnictwa opartego na wykorzystywaniu siły kapitału
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kapitał = hierarchia społeczna
W odpowiedzi szarley

>Z pewnością nadmierna koncentracja kapitału jest zagrożeniem dla demokracji,

hej,
Jeżeli tak to jest nas już trzech , którzy są co do tego zgodni

ale nie wspomoże demokracji zakaz zaciągania kredytów i pożyczania pieniędzy na flaszkę (jak też inne krystkonowe pomysły).

hej,
Jedynym , który mówi o flaszce jesteś na razie ty , Szarleyu

Wiem, że nie wyleczę ospy aspiryną, nie wiem czym leczy się ospę.

hej,
Manganian potasu , acyklowir , immunglobulina , maści i kremy wysuszające
Ale tym nie zablokujemy wyzysku i neoniewolnictwa opartego na wykorzystywaniu siły kapitału
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Kapitał = hierarchia społeczna
W odpowiedzi krystkon_1976
>Ludzie sa sprzeczni moralnie. Co dla jednego jest dobrem dla drugiego jest zlem.
>Dobro czy zlo uniwersalne istnieje tylko w twojej glowie i jest funkcja twoich zakodowanych potrzeb.

hej,
Strasznie i niepotrzebnie uogólniasz
Dla mnie dobrem będzie na przykład bezpieczeństwo , brak głodu , możliwość edukacji dla wszstkich , opieka medyczna dla wszystkich , dostęp do kultury dla wszystkich ... a z innej beczki - uśmiech , przytulenie , uścisk dłoni , dobre słowo ...
Nie ma kogoś zdrowego na umyśle który mógłby powiedzieć , że dla niego to jest zło
Z wartościami tak już jest , że nie występują w stanie naturalnym ale należy je wymyślić
Są więc w naszych głowach właśnie ... współczucie , życzliwość , uczciwość , otwartość , tolerancja nie leżą na ulicy - tego trzeba się nauczyć
Potrzeby są różne ... jedne są zakodowane jak na przykład pragnienie , głód
Inne są nabyte przez wychowanie , wpływ środowiska
Poprzez wychowanie , edukacje , nauke można uwolnić się od ślepej posłuszności wobec nieświadomych instynktów

>Wyjscia sa dwa:
>albo akceptujemy iz dobro i zlo definiowac będzie wola wiekszosci
>albo wszyscy wzajemnie pozabijamy sie
>Jesli wiekszosc potrzebuje gwallcic musisz gwalt zaakceptowac lub alternatywnie mozesz walczyc zabijac i dominowac aby inni czynili cos wbrew wlasnym potrzebom.

hej
Nie zauważasz , że potrzeby mogą być patologiczne i złe ? Jak możesz formułować zasady etyki w oparciu o nieświadome potrzeby , instynkty i przydawać im w dodatku wyższą wartość niż filozoficzna refleksja , porozumienie , kompromis ...
Jakie ograniczenia stawiasz potrzebom ?
Ja wartości humanistyczne a ty ?
Jeśli większość potrzebuje gwałcić musisz gwałt zaakceptować - i unać za dobro ???
Przerażające jest to co piszesz - to jakiś radykalny fundamentalizm , fanatyzm raczej ...

>Wspolczesnie różnice moralne rozwiazuje się walka i dominacja oraz swietym przekonaniem ze jest sie kims lepszym od reszty.

hej,
Nie wiem jaki rok pokazuje twój kalendarz ...
Kiedyś rzeczywiście tak było
Lecz dzisiaj mówimy coraz więcej o etyce
A zbrodniarze muszą się ze swoich zbrodni tłumaczyć
Tak dobrze jeszcze nigdy nie było - chociaż wcale dobrze nie jest
makuś

www.youtube.com/watch?v=IyHiLRr2mgg
www.youtube.com/watch?v=_-AiIRTW5QM


szczególne pozdrowienia dla wegetarian

#60
22-10-2014 13:34
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Kapitał = hierarchia społeczna
W odpowiedzi makuś
>>Z pewnością nadmierna koncentracja kapitału jest zagrożeniem dla demokracji,
>Jeżeli tak to jest nas już trzech, którzy są co do tego zgodni
> ale nie wspomoże demokracji zakaz zaciągania kredytów i pożyczania pieniędzy na flaszkę (jak też inne krystkonowe pomysły).
>Jedynym , który mówi o flaszce jesteś na razie ty , Szarleyu
Cytat:
Jedynie ty możesz dysponować swoją własnością i nikomu nie możesz pożyczyć swoich pieniędzy


W tym mieści się też zakaz pozyczania na flaszkę, ale przede wszytskim mieści sie likwidacja banków. Wiem, że banki mają sporo na sumieniu, ale ich likwidacja jest wylaniem dziecka z kąpielą.

>>Wiem, że nie wyleczę ospy aspiryną, nie wiem czym leczy się ospę.
>Manganian potasu , acyklowir , immunglobulina , maści i kremy wysuszające
>Ale tym nie zablokujemy wyzysku i neoniewolnictwa opartego na wykorzystywaniu siły kapitału
Tak nie tym, ale w przeciwieństwie do Krystkona, ja nie mam cudownej stosowalnej recepty na całkowitą likwidację wyzysku. Wiem tylko, że jego absurdalne pomysły nie poprawią nikomu żywota. (Przy tym są wypełnione sprzecznościami jak dobre ciasto rodzynkami)

1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365