Racjonalista - Strona głównaDo treści
Będzie gorzej ...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
23-10-2014 17:51makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Będzie gorzej ...
hej,
Ilu ludzi myśli , że choruje ponieważ nie wie co ze sobą zrobić ?
Dotyczy to głównie ludzi starszych ale ... coraz więcej młodych również cierpi na różne dolegliwości i zaburzenia .
To jest już teraz a będzie jeszcze większy problem .
Rozpad więzi społecznych , rodzinnych .
Nowe technologie - świat wirtualny jest narkotykiem tak jak alkohol i nie można tego już ukrywać
Edukacja wypłukana z humanizmu , empatii , wrażliwości , kreatywności
Praca nie dająca żadnej satysfakcji a w dodatku niepewna
Pewnie możecie dodać więcej ...

To jest olbrzymi problem społeczny . Ludzie szukają jedynego możliwego wytłumaczenia swego złego samopoczucia im znajdują : Jestem chory/chora - potrzebuje lekarstw , pigulek , kroplówek , coraz wymyślniejszej diagnostyki
I tutaj niestety - aby zarabiać - szpitale badają na wszystko co egzotyczne . Proste wyjaśnienia są .z reguły nie brane pod uwagę ... bo nie można na nich zarobić ani obronić doktoratu ...

Niestety kompletnie zapomniano i zlekceważono fakty ...
Potrzeba nam światła , ruchu , powietrza , działania , pozytywnych traści , czułości , ufności , dobroci , inspiracji , kreatywności , zajęcia , motywacji , zachwytu , fascynacji , euforii , namiętności , podniecenia

Ale kupić tego nie można - choć gdy jest się wystarczająco bogatym to pewnie można i to kupić ( jakiś czs temu oglądałem program o niemieckich milionerach na Majorce - nie wyobrażacie sobie jak oni cierpią - może nie są wystarczająco bogaci ...)

A szpital jest obok ...

I szpital musi na równi zająć się tym który żle się czuje i tym , który ma raka
Ale to nie jest puenta ...
W tym wpisie puenty nie będzie ...

makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365