 |
Czy Bóg posiada Twittera? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-01-2015 22:20 | Monentor (475 punktów) (zablokowany) | Czy Bóg posiada Twittera?
7 na 9 | Ze smutkiem zaglądam na to forum patrząc jak nieustannie toczy się dyskusja na temat boga. W kółko to samo, wieczne dyskusję nie ustępujące innym - nieobadanym.  Hamp zaszczycił mnie swoim komentarzem stwierdzając w nim, że pytania o boga zrobiły się nudne i wielu ludzi znudziło odpowiadanie na owe pytania. Zatem - chciałbym podnieść larum i przysiąc i abyście Wy Forumowicze ze mną powiedzieli - Nie rozmawiamy o bogu. Ile można te same wersety analizować? Ile można o nim wspominać? Czy Bóg posiada Twittera, że ciągle komentujecie jego doniesienia jak to było? Jak krzyczy w swoich komentarzach, że jest Wszechmogący i Wszechobecny? Jak wychwala siebie wniebogłosy, że odbija się echem na tymże forum? Czy bóg, aż taką władze ma nad wami, że nie potraficie się uwolnić od dyskusji w jego temacie? Czy bóg posiada monopol na tematy tutaj prowadzone? Czy to kwestia rozwoju motoryzacyjnego, czy medycznego to zawsze widzicie w tym boga i nie ujdzie się od podtekstów z bogiem związane. Wg. mnie Racjonaliści powinni mieć już ustalony pogląd na sprawę boga, a nie oczekując dyskusji o nim - wytwarzają go (pogląd). Pierwszy raz zaglądając na forum miałem nadzieje, że siedzą tutaj same humany i ścisłe umysły, bądź ludzie o wszelakich zainteresowaniach - po części miałem rację, lecz gdy w czasie zauważyłem ubytek priorytetowej bazy intelektualnej to forum przestało tętnić życiem z powodu mielenia jednego materiału co stało się monotonne i znudziło część 'graczy' na tym forum do wypowiadania się. Chciałem podzielić z Wami moje przemyślenia i poglądy. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#1 6 na 8 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | Całkowicie popieram ten postulat. Wielu ateistów więcej gada o bogu (tudzież o kościele) aniżeli wierzący. To przesada. Może niegdyś sami się do tego przyczyniliśmy, lecz trzeba z tym skończyć i zająć się poważnymi tematami - TEGO świata. |
#2 9 na 9 daddy (2737 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | > Całkowicie popieram ten postulat. Wielu ateistów więcej gada o bogu (tudzież o kościele) aniżeli wierzący. To przesada. Może niegdyś sami się do tego przyczyniliśmy, lecz trzeba z tym skończyć i zająć się poważnymi tematami - TEGO świata.Rozmowy o Bogu zazwyczaj inicjują harcujące po forum trolle, a o kościele należy rozmawiać jak o każdej instytucji mającej wpływ na nasze życie NA TYM świecie. |
#3 5 na 5 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | > Rozmowy o Bogu zazwyczaj inicjują harcujące po forum trolle, a o kościele należy rozmawiać jak o każdej instytucji mającej wpływ na nasze życie NA TYM świecie.Ok, ale w Racjonaliście rozmawiamy o bogu i kościele w sposób dominujący od 13 lat. Racjonaliści powinni mieć znacznie szersze spektrum zainteresowania problematyką tego świata aniżeli specjalizacja z boga i kościoła. Rozmów o gospodarce, historii czy wielu innych problemów było dotąd kategorycznie za mało. |
#4 7 na 7 daddy (2737 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? |
> Ok, ale w Racjonaliście rozmawiamy o bogu i kościele w sposób dominujący od 13 lat. Racjonaliści powinni mieć znacznie szersze spektrum zainteresowania problematyką tego świata aniżeli specjalizacja z boga i kościoła. Rozmów o gospodarce, historii czy wielu innych problemów było dotąd kategorycznie za mało.Pełna zgoda. Należy zatem zastanowić się dlaczego jest jak jest. Moim zdaniem to kwestia braku moderacji, która ograniczałaby zalew postów o zerowej treści. Niczym brzytwą Ockhama ciachać bezlitośnie przez czas jakiś. Może pomoże. |
#5 11 na 11 logout (171 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | >Ze smutkiem zaglądam na to forum patrząc jak nieustannie toczy się dyskusja na temat boga.
Bo ciągle pojawiają się nowi użytkownicy którzy mają deficyt w rozmowach na temat boga. W przestrzeni publicznej prędzej usłyszysz rydzyka i jemu podobnych. Dyskusji na temat nieistnienia boga i szkodliwości kk jest mało. Można oczywiście przejrzeć archiwum i przemielić wszystkie dyskusje ale założenie nowego wątku jest łatwiejsze.
Ta dyskusja trochę przypomina dyskusję o trollach forumowych. Rozumiem role moderacji ale my sami możemy ignorować takich użytkowników oraz możemy ignorować oklepane tematy o bogu jeżeli nie mamy nic nowego do powiedzenia.
|
#6 7 na 7 | farmer (22440 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? |
> Pełna zgoda. Należy zatem zastanowić się dlaczego jest jak jest. Moim zdaniem to kwestia braku moderacji, która ograniczałaby zalew postów o zerowej treści. Niczym brzytwą Ockhama ciachać bezlitośnie przez czas jakiś. Może pomoże.Moderator pierwszego kontaktu to jedno. Ten powinien ciąć nie pytać. Bardziej brakuje tu moderatora dyskusji. Takiego rozrusznika kaowca czy jak mu tam. Przyjdzie zagai pogada z tym i z tamtym tego opierd....temu przypomni o tym i tamtym. Tu brakuje kierownika wycieczki. Druga sprawa jest taka że gdybym szukał wiadomości o gospodarce ni h.ja nie wpadłbym kiedyś na pomysł że to portal Racjonalista serwuje takie tematy. Takie zwroty w akcji jak przeskok z wiary na węgiel bez zaplecza to ciężka sprawa. Możemy tu sobie szukać Świętego Gralla rozmów do woli. Na drzwiach tego portalu widać gdzie się wchodzi. Inna rzecz że czasem jak ktoś zarzuci temat to qrwa dla tak wąskiej grupy że ja dziękuję. Jak ktoś się zna na czymś niech weźmie wytłumaczy choć trochę o co kaman w sposób przystępny. Bo już nie przesadzajmy z tą inteligencją znać się na wszystkim nie da. Ja nie potrafię. |
#7 18 na 18 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | . Rozmowy o Bogu zazwyczaj inicjują harcujące po forum trolle, a o kościele należy rozmawiać jak o każdej instytucji mającej wpływ na nasze życie NA TYM świecie.> Ok, ale w Racjonaliście rozmawiamy o bogu i kościele w sposób dominujący od 13 lat.Zupełnie zrozumiałe, gdy już samym tytułem portal odwołuje się do starej tradycji takich dyskusji. Warto tu wspomnieć choćby Racjonalistę z roku 1930. Nie można też ludziom narzucać problematyki interesujących ich problemów. Gdzie indziej w internecie trudno swobodnie i merytorycznie o Bogu, Kościele, klerze, czy państwie wyznaniowym porozmawiać. > Racjonaliści powinni mieć znacznie szersze spektrum zainteresowania problematyką tego świata aniżeli specjalizacja z boga i kościoła.Z moich doświadczeń, a mam ich sporo, wynika zdecydowanie, iż takie mają i na ogół kompetentnie się wypowiadają. > Rozmów o gospodarce, historii czy wielu innych problemów było dotąd kategorycznie za mało.Było tu sporo i to na wysokim poziomie merytorycznym, ale rok temu z nieznanych mi i zupełnie niezrozumiałych przyczyn dokonano tu rewolucji rozstając się w różny sposób z elitą intelektualną tego forum. Może czas na samorefleksję. Rzadko tak jest, że cały świat jest przeciwko nam, a ci którzy pozwolą sobie na krytykę naszych poczynań muszą zaraz być naszymi wrogami. Często to więksi przyjaciele od tych, którzy nam kadzą i opowiadają jacy to jesteśmy piękni i mądrzy. @@@ . |
#8 19 na 19 darkside (7775 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | > Całkowicie popieram ten postulat. Wielu ateistów więcej gada o bogu (tudzież o kościele) aniżeli wierzący. To przesada. Może niegdyś sami się do tego przyczyniliśmy, lecz trzeba z tym skończyć i zająć się poważnymi tematami - TEGO świata. Ale sprawy TEGO świata mają głębokie, fundamentalne zakorzenienie w kulturze ludzi ów świat zamieszkujących. Postawy życiowe i sposób uczestnictwa Polaków w życiu i świecie to efekt określonej percepcji rzeczywistości wynikającej z żenującej wersji katolicyzmu (a gdzie nie jest żenująca?), gdzie choćby etyka jest czymś powierzchownym, intuicyjnym i generalnie pozornym. Wszystkie wskaźniki dotyczące wzajemnych relacji, od zaufania poprzez umiejętność współpracy do sympatii wobec drugiego wyglądają w tym kraju fatalnie, a badani to przecież głównie katolicy. To ludzie kształtowani przez "kulturę" katolicką. Kompletna nieufność, nieumiejętność współpracy - przez to, zawiść, zazdrość, nieżyczliwość, kopanie dołków, wykorzystywanie, oszukiwanie, nadużywanie uprzywilejowanej pozycji do poniżania gorzej usytuowanych, korupcja, złodziejstwo, prywata, cwaniactwo, kombinatorstwo, nepotyzm, kłótliwość, nieustępliwość, nieumiejętność zawierania kompromisów, powszechne lekceważenie prawa i państwa. Taka jest tu rzeczywistość. I Ty się bierzesz za gospodarkę. Nie ta kolejność. Oczywiście, że można sobie o tym pogadać, ale i tak nikt z tym nie zamierza tutaj nic sensownego zrobić. A nawet, jakby chciał, to nie będzie mógł, szybko zostanie sprowadzony na ziemię, bo od 25 lat jest tutaj realizowana doktryna społeczno-gospodarcza pod przewodnictwem banksterów i KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO, którą najlepiej opisał wicepremier Goryszewski, bo mu się kiedyś chlapnęło: "nie jest ważne, czy Polska będzie bogata, czy biedna, ważne jest tylko, żeby była katolicka". I to jest z brutalną premedytacją realizowane. Potężny rezerwuar taniej siły roboczej, nerwowi i zbuntowani wypad na Zachód, a biznes, kasta rządzących i ich kolesie plus oczywiście kk eldorado. To jest sytuacja gospodarcza tego kraju. Świadomie wykreowana i pielęgnowana. To cała masa różnych, bardzo poważnych interesów, od służb specjalnych i biznesu, przez kościół z jego agenturą i podstawionych przez nich rządzących i zarządzających, po CIA i interesy obcych państw. Ch.. d... i kamieni kupa. A sami ludzie nikogo nie interesują, mają mieć w większości minimum i nic więcej, żeby im się w głowach nie poprzewracało. Przecież rządzący, którzy są pachołkami kk niosącymi mu miliony/miliardy w zębach, na kolanach i z merdającym ogonem temu mają służyć. Po to byli kształtowani/tresowani za komuny po plebaniach. Bogacenie się społeczeństwa to sekularyzacja, laicyzacja, przykłady wszędzie dookoła, więc kościół i jego wszędzie już prawie poobsadzani żołnierze do tego nie dopuszczą. Goryszewski o tym wiedział, wiedzą o tym zarządzający tym krajem dziś. A już zwłaszcza ich mocodawcy. Dryfowanie. To było świadome działanie od samego początku przemian. Rozwój, co najwyżej bardzo powolny, społeczeństwo trzymane na krawędzi i w wiecznym niedosycie, praca ciężka i długa, płaca marna, starczająca głównie na jedzenie i opłaty. Co najwyżej na wczasy na zachodzie raz w roku. Uważam, że to dziadowanie było i jest ustawione, odgórnie zalecone i cały czas w pełni kontrolowane. W końcu od nas miała wyjść nowa ewangelizacja, to społeczeństwo ma być odpowiednie i pod stałą kontrolą, czyli zagonioną, tanią siłą roboczą, a ci, którzy mogliby się burzyć, czyli głównie młodzi, drogę mają mieć wolną. Daje się im w łatwy sposób papiery z wykształceniem i w ten sposób pozbywa się elementów, co bardziej nerwowych, niecierpliwych i destrukcyjnych, a reszta pracuje za czapkę śliwek i lata do kościoła z niekończącymi się troskami i problemami po pomoc do Najwyższego, bo państwo ma ich totalnie w dupie. Nie dla nich ono jest przecież. To mają zamiast rozbijania się po świecie i sycenia się hedonistycznymi rozrywkami, a kościoły nadal w miarę odwiedzane. I o to chodzi. Uważam, że to było i jest celowe. Rozwalenie przemysłu, konkurencyjność rynku pracy poprzez tanie koszty, a więc niskie płace, wieczny strach przed bezrobociem i generalnie nieprzyjazne państwo, które wyłącznie życie utrudnia, czyni je frustrującym. Bardzo dobry układ dla finansjery, rządzących i przed wszystkim kościoła. Żałosny dla społeczeństwa, które nie umie już nawet się wkurwić, bo nie rozumie, co się dzieje, choć widzi, że jest łupione z każdej strony. Więc Twoja twórczość o gospodarce w tej sytuacji, to nic nieznaczące hobby, bo władza i ich nadzorcy nie maja w tym interesu. Żeby mieć gospodarkę, to najpierw musisz mieć kulturę. Polska kultura katolicka to ziemia jałowa. Stara, wyschnięta pochwa, która niczego wartościowego już nie zrodzi. Gospodarki również. Bo taka to kultura, która tworzy takich, a nie innych ludzi. > |
#9 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | . > Taka jest tu rzeczywistość. I Ty się bierzesz za gospodarkę. Nie ta kolejność. Oczywiście, że można sobie o tym pogadać, ale i tak nikt z tym nie zamierza tutaj nic sensownego zrobić. A nawet, jakby chciał, to nie będzie mógł, szybko zostanie sprowadzony na ziemię, bo od 25 lat jest tutaj realizowana doktryna społeczno-gospodarcza pod przewodnictwem banksterów i KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO, którą najlepiej opisał wicepremier Goryszewski, bo mu się kiedyś chlapnęło: "nie jest ważne, czy Polska będzie bogata, czy biedna, ważne jest tylko, żeby była katolicka". I to jest z brutalną premedytacją realizowane.Od początku swojego udziału w naszym forum staram się pokazać oraz przedstawić na poparcie swojej tezy racjonalne argumenty, że w dzisiejszej Polsce rządzą dwie - wydawałoby się sprzeczne - ideologie/religie, a są nimi katolicyzm i neoliberalizm. Obie bardzo społecznie groźne. Pomimo - wydawałoby się całkowicie odmiennych inspiracji - są one mocno (szczególnie personalnie) ze sobą powiązane. Polak potrafi. Mówienie w Polsce o gospodarce bez zaznaczania w niej roli religii i Kościoła jest mówieniem oderwanym od rzeczywistości. Racjonalnym jest widzieć i rozumieć społeczną rzeczywistość taką jaką ona jest w istocie. Docierać i opisywać istotę rzeczy zamiast samego rozpatrywania różnych propozycji rozważań o wyobrażeniach tej rzeczywistości podawanych do wiary i społecznej akceptacji przez partyjnych ideologów różnych opcji. Czynić tak nawet wtedy, gdy te zafałszowane opisy są zgodne z naszymi politycznymi poglądami. Racjonalizm już z założenia jest krytyczny i sceptyczny wobec wszystkiego i wszystkich. @@@ . |
lumbago (2520 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | >Hamp zaszczycił mnie swoim komentarzem stwierdzając w nim, że pytania o boga zrobiły się nudne i wielu ludzi znudziło odpowiadanie na owe pytania.
Może właśnie tędy droga, wydobyć temat z odmętów tabu i zanudzić do urzygu.
|
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | > Żeby mieć gospodarkę, to najpierw musisz mieć kulturę. Polska kultura katolicka to ziemia jałowa. Stara, wyschnięta pochwa, która niczego wartościowego już nie zrodzi. Gospodarki również. Bo taka to kultura, która tworzy takich, a nie innych ludzi.I Wy naprawdę w to wierzycie? W spisek banków, mafii i KK? W Radiu MAryja wierzą w inne spiski: Żydów, lewaków i pedałów oraz komunistów. A gdzie wieki historii, gdzie geopolityka? A na końcu i tak wychodzi, że to wszsytko przez religię jest? A Radiu Maryja, przez komunistów! Jak już chcesz takie głupoty pisać, to lepiej o już o bogu coś napisz
Ignoruję Bogusławskiego i rafała73 |
#12 4 na 4 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | >Zatem - chciałbym podnieść larum i przysiąc i abyście Wy Forumowicze ze mną powiedzieli - Nie >rozmawiamy o bogu. Dlaczego? >Ile można te same wersety analizować? Tak długo jak będą miały wpływ na życie innych. >Ile można o nim wspominać? Dopóki wiara w ów wyimaginowany byt będzie miała realne konsekwencje. >Czy bóg, aż taką władze ma nad wami, że nie potraficie się uwolnić od dyskusji w jego temacie? Czy jego personel nie ma władzy na tyle dużej, iż swobodnie może lać na prawo i forować swoje tabu? Czy fanklub owego boga nie wpływa na życie niewierzących? Czy tego chcesz czy nie chcesz ów bliżej niesprecyzowany - i najpewniej nieistniejący - bóg ma wpływ na życie nader sporej części obywateli oraz pozwala ciemnogrodowi na narzucanie różnych tabu światlejszej części społeczeństwa. Wobec tego dyskusję o bogu uznaję za zasadne - każda osoba przekonana o więcej niż znikomej możliwości jego istnienia to potencjalny krok w kierunku laicyzmu i Polski bez jarzma kleru.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#13 1 na 1 | oportunista (1711 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | Bo widzisz postawić sprawę trzeba tak - czym byłby Tusk bez Kaczyńskiego? Przeto ateista bez Boga obejść się nie może. |
#14 -1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | > Przeto ateista bez Boga obejść się nie może.Ateista bez Boga obchodzi się całkiem dobrze, ale bez fałszywego wyobrażenia boga serwowanego w "świętych" księgach różnych pseudoreligii i głoszonego w instytucjonalnych kościołach i związkach wyznaniowych obejść się nie może. Ateiści tak dalece posunęli się w walce z tym "bogiem", że wymyślili własnego "boga" Potwora Spaghetti i chwała im za to, bo otwierają pole dla prawdziwej Religii i czystej Wiary, wolnej od "wiedzy" o Bogu, Wiary opartej na Nadziei, że być może Bóg poza religijny, poza instytucjonalny, poza wyobrażeniowy istnieje. Co prawda są wśród ateistów wiedzący, że Boga nie ma, ale cóż, wśród wierzących też są wiedzący, że Bóg jest..., ot tacy wiedzący mędrcy...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#15 4 na 4 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | > .. Co prawda są wśród ateistów wiedzący, że Boga nie ma..., ot tacy wiedzący mędrcy...Może nie zajmują ich bóstwa, gdyż wystarczy im .. duch prawdy.  |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|