 |
Czy Bóg posiada Twittera? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-01-2015 22:20 | Monentor (475 punktów) (zablokowany) | Czy Bóg posiada Twittera?
7 na 9 | Ze smutkiem zaglądam na to forum patrząc jak nieustannie toczy się dyskusja na temat boga. W kółko to samo, wieczne dyskusję nie ustępujące innym - nieobadanym.  Hamp zaszczycił mnie swoim komentarzem stwierdzając w nim, że pytania o boga zrobiły się nudne i wielu ludzi znudziło odpowiadanie na owe pytania. Zatem - chciałbym podnieść larum i przysiąc i abyście Wy Forumowicze ze mną powiedzieli - Nie rozmawiamy o bogu. Ile można te same wersety analizować? Ile można o nim wspominać? Czy Bóg posiada Twittera, że ciągle komentujecie jego doniesienia jak to było? Jak krzyczy w swoich komentarzach, że jest Wszechmogący i Wszechobecny? Jak wychwala siebie wniebogłosy, że odbija się echem na tymże forum? Czy bóg, aż taką władze ma nad wami, że nie potraficie się uwolnić od dyskusji w jego temacie? Czy bóg posiada monopol na tematy tutaj prowadzone? Czy to kwestia rozwoju motoryzacyjnego, czy medycznego to zawsze widzicie w tym boga i nie ujdzie się od podtekstów z bogiem związane. Wg. mnie Racjonaliści powinni mieć już ustalony pogląd na sprawę boga, a nie oczekując dyskusji o nim - wytwarzają go (pogląd). Pierwszy raz zaglądając na forum miałem nadzieje, że siedzą tutaj same humany i ścisłe umysły, bądź ludzie o wszelakich zainteresowaniach - po części miałem rację, lecz gdy w czasie zauważyłem ubytek priorytetowej bazy intelektualnej to forum przestało tętnić życiem z powodu mielenia jednego materiału co stało się monotonne i znudziło część 'graczy' na tym forum do wypowiadania się. Chciałem podzielić z Wami moje przemyślenia i poglądy. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#31 2 na 2 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | > nie o tym mowa była.Nie o korelacji między duchem a prawdą? |
#32 -2 na 2 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | > Nie o korelacji między duchem a prawdą?Nie. O wiedzy ateistów.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#33 2 na 2 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | > O wiedzy ateistów.To zaskakujące. Czyżby istniała także wiedza nie-ateistyczna? |
#34 -1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | > To zaskakujące.> Czyżby istniała także wiedza nie-ateistyczna?Zgubiłeś wątek, więc przypominam: "Co prawda są wśród ateistów wiedzący, że Boga nie ma, ale cóż, wśród wierzących też są wiedzący, że Bóg jest..., ot tacy wiedzący mędrcy..."
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#35 3 na 3 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | > Zgubiłeś wątekOdnoszę się do ateistycznych mądrości: "są wśród ateistów wiedzący, że Boga nie ma (..) ot tacy wiedzący mędrcy...". Ty widocznie miałeś na myśli "mędrców" teistycznych (których pomijam jako bałamutną, niewartą snucia osnowę)). |
#36 -1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | > Odnoszę się do ateistycznych mądrości:> "są wśród ateistów wiedzący, że Boga nie ma (..) ot tacy wiedzący mędrcy...".> Ty widocznie miałeś na myśli "mędrców" teistycznych (których pomijam jako bałamutną, niewartą snucia osnowę)).Miałem na myśli "mędrców" teistycznych i ateistycznych.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#37 1 na 1 | starog (359 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | > >Odnoszę się do ateistycznych mądrości:> >"są wśród ateistów wiedzący, że Boga nie ma (..) ot tacy wiedzący mędrcy...".> >Ty widocznie miałeś na myśli "mędrców" teistycznych (których pomijam jako bałamutną, niewartą snucia osnowę)).> Miałem na myśli "mędrców" teistycznych i ateistycznych.A może nie potrzeba żadnych mądrości? Może wystarczy racjonalne - logiczne rozumowanie aby dość do "zaskakującego" wniosku, że nie ma i nigdy nie było ... istoty, istnienia czy bytu ... zwanego czasami bogiem (lub Bogiem), który jednego dnia stworzył wszystkie zwierzęta, a dnia następnego ludzi rozumnych.(vide wykopaliska dinozaurów) Tym torem rozumowania podążając ... istotę ("stwórcę")... którego ktoś opisał w Torze, Biblii czy Koranie należy zrównać z np. postacią Lorda Vadera czy inną postacią z S.F. (tyle tylko, że monopol nieporównywalnie mniejszy) Natomiast co do mędrców teistycznych ... hymm ? Twierdzą oni, że niejaki Jezus - ubogi Żyd z Nazaretu, odleciał w kosmos przed ruskoj gieroj - Jurij Gagarin. Chwilowo niby nic, jednak biorąc pod uwagę ostatnią drażliwość "strony wschodniej" ... być może należy się spodziewać znacznego przyrostu męczenników ... "za wiarę"?, czy głupotę?. > > |
#38 -1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | > A może nie potrzeba żadnych mądrości? Może wystarczy racjonalne - logiczne rozumowanie aby dość do "zaskakującego" wniosku, że nie ma i nigdy nie było ... istoty, istnienia czy bytu ... zwanego czasami bogiem (lub Bogiem), który jednego dnia stworzył wszystkie zwierzęta, a dnia następnego ludzi rozumnych.(vide wykopaliska dinozaurów)Logiczny wniosek. > Tym torem rozumowania podążając ... istotę ("stwórcę")... którego ktoś opisał w Torze, Biblii czy Koranie należy zrównać z np. postacią Lorda Vadera czy inną postacią z S.F.Tak. > (tyle tylko, że monopol nieporównywalnie mniejszy)Monopol? > Natomiast co do mędrców teistycznych ... hymm ? Twierdzą oni, że niejaki Jezus - ubogi Żyd z Nazaretu, odleciał w kosmos przed ruskoj gieroj - Jurij Gagarin.> Chwilowo niby nic, jednak biorąc pod uwagę ostatnią drażliwość "strony wschodniej" ... być może należy się spodziewać znacznego przyrostu męczenników ... "za wiarę"?, czy głupotę?.W szeregach terrorystów walczą islamiści, oni pewnie za wiarę...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#39 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | > Zgubiłeś wątek, więc przypominam:> "Co prawda są wśród ateistów wiedzący, że Boga nie ma, ale cóż, wśród> wierzących też są wiedzący, że Bóg jest..., ot tacy wiedzący mędrcy..."Nie o tym mowa. Wybacz że się wtącam, ale cytując siebie zgubiłeś wątek. Sprostowanie: mowa była o tym, czego wg Ciebie nie wiedzą ateisci. A więc o "prawdziwej Religii i czystej Wierze, wolnej od "wiedzy" o Bogu, Wierze opartej na Nadziei, że być może Bóg poza religijny, poza instytucjonalny, poza wyobrażeniowy istnieje".Tak, nie wiemy o tym wszystkim. Dla nas to tylko słowa. Ale przecież Ty - jako osoba wierząca - również o Pozareligijnym Bogu Prawdy zdajesz się nie wiedzieć.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | > Nie o tym mowa. Wybacz że się wtącam,To Forum, każdy może się wypowiadać. > ale cytując siebie zgubiłeś wątek.Nawet jeżeli się myli. > Sprostowanie: mowa była o tym, czego wg Ciebie nie wiedzą ateisci. A więc o "prawdziwej Religii i czystej Wierze, wolnej od "wiedzy" o Bogu, Wierze opartej na Nadziei, że być może Bóg poza religijny, poza instytucjonalny, poza wyobrażeniowy istnieje".Tak, nie wiemy o tym wszystkim. Dla nas to tylko słowa.Zanim kolejny raz będziesz prostował to, co jest proste, przeczytaj jeszcze raz uważnie moją rozmowę z setarkosem to się dowiesz, że nie rozmawialiśmy o mojej wierze, lecz o wiedzy ateistów i teistów co do nieistnienia\istnienia Boga. > Ale przecież Ty - jako osoba wierząca - również o Pozareligijnym Bogu Prawdy zdajesz się nie wiedzieć.Pisałem wielokrotnie, że wszystko co piszę o Bogu jest Wiarą, a nie Wiedzą. Być może za moją Wiarą jest ( pustka - Wierzę w Boga, którego nie ma ), mam tego świadomość, czy muszę to umieścić w stopce, żeby Jacek Głodzik zapamiętał? Wydajesz się być człowiekiem dość inteligentnym, który powinien zapamiętać taką prostą do zapamiętania nawet dla dziecka myśl.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#41 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | > Nawet jeżeli się myli.Wiesz jakoś mnie to nie zdziwiło, tak zawsze będą twierdzić ludzie, którzy posiedli Jedyną Prawdę. > >Sprostowanie: mowa była o tym, czego wg Ciebie nie wiedzą ateisci. A więc o "prawdziwej Religii i czystej Wierze, wolnej od "wiedzy" o Bogu, Wierze opartej na Nadziei, że być może Bóg poza religijny, poza instytucjonalny, poza wyobrażeniowy istnieje".Tak, nie wiemy o tym wszystkim. Dla nas to tylko słowa.> Zanim kolejny raz będziesz prostował to, co jest proste, przeczytaj> jeszcze raz uważnie moją rozmowę z setarkosemI niepotrzebnie mnie do tego nakłaniasz. Naprawdę nie ma co się fatygować, ale dziękuję za wskazówkę. > to się dowiesz, że nie rozmawialiśmy o mojej wierze, lecz> o wiedzy ateistów i teistów co do nieistnienia\istnienia Boga.Toż dokładnie o tym traktuje cytat z Ciebie, który podałem. Rozumiem, że to pamiętasz. A o wiedzy ateistów co do nieistnienia\istnienia Boga akurat napisałem wyżej. A teraz do meritum. > >Ale przecież Ty - jako osoba wierząca - również o Pozareligijnym Bogu Prawdy zdajesz się nie wiedzieć.> Pisałem wielokrotnie, że wszystko co piszę o Bogu> jest Wiarą, a nie Wiedzą.Dokładnie tak. Dlatego wbrew pozorom nie stoisz bardzo od ateizmu daleko. Oni nie wiedzą na 100% czy Boga nie ma, Ty nie wiesz czy jest, czy go nie ma. Podobieństwo samo się narzuca. Są oczywiście różnice (i to znaczne), ale i podobieństwa. > Być może za moją Wiarą jest ( pustka - Wierzę w Boga,> którego nie ma ), mam tego świadomość, czy muszę to umieścić> w stopce, żeby Jacek Głodzik zapamiętał?I w czym Ty widzisz problem? Po co ta cała gimnastyka, udowadnianie sobie że Jacek Głodzik czegoś tam nie pamięta, a później wyruszanie w dydaktyczny bój ze swoim fałszywym obrazem? Twoje wpisy są bardzo proste i czytelne, zwłaszcza do zapamiętania kluczowych rzeczy (fakt, że od niespełna miesiąca ich nie czytam, ale myślę że straciłem niewiele). Uspokoję Cię: doskonale rozumiem co piszesz i jakie zasady w kwestii wiary wyznajesz. Tu akurat jesteś konsekwentny. I po co ta cała tyrada o tak nieistotnej rzeczy, jak zapamiętywania czegoś przez Jacka Głodzika? Powiedz. Powtórzę meritum mojego wpisu, który właśnie czytasz. Właściwie wszystko poza tym jest nieistotne: wbrew pozorom wcale Duchu nie stoisz bardzo od ateizmu dalekoTeraz wracaj do rozmowy z setarkosem. Serdecznie pozdrawiam i życzę udanego wieczoru! |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | Ale co to ma do rzeczy, Twoje wpisy to sarkazm nic więcej, nie rozumiesz meritum sprawy więc dajmy sobie spokój, jak zapewne zauważyłeś ja nie tykam Twoich wypowiedzi, bo już dawno zrozumiałem Twój sposób dedukowania i WIEM, że Ty rozumiesz mój, więc daj spokój, mamy odmienne światopoglądy i dobrze, realizuj swój uczciwie, po co zaczepki, sarkazm.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#43 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | Ale to proste. Wbrew pozorom z jakiegoś cienia sympatii (ciągle niestety na kredyt) no i też życzliwości, bo mimo wszystko pyszałków jakoś tam lubię. I co odpowiesz na to Duchu, że masz jednak coś spólnego z ateistami? Chyba nic nie powiesz.. Zatem będę już kończył, życzę Ci kolorowych snów PS zaczepki mają to do siebie, że motywują do myślenia i wybijają z utartych 1000 razy przemierzonych w te i we wte ścieżek. W każdej nieomal rzeczy można znaleźć pozytyw
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#44 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | > nie rozumiesz meritum sprawy.. albo tylko Tobie się tak zdaje 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Czy Bóg posiada Twittera? | > Ale to proste. Wbrew pozorom z jakiegoś cienia sympatii (ciągle niestety na kredyt) no i też życzliwości, bo mimo wszystko pyszałków jakoś tam lubię.Samouwielbienie nie jest Ci obce. > I co odpowiesz na to Duchu, że masz jednak coś spólnego z ateistami? Chyba nic nie powiesz..Zapewne chodzi Ci o "wspólnego". Wierzę w Boga.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|