Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dwie prawdy ( TVN 24 )

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
19-02-2015 13:26e-duch (1053 punktów)Dwie prawdy ( TVN 24 )
Ocena 1 na 1
Dwie prawdy (TVN 24)
Oglądam , lubie i szanuje . Program jest bardzo wartościowy . Poszerza horyzonty , proponuje alternatywy , zachęca do refleksji .
Chcę powiedzieć o środowym programie w którym red. Wróbel zachwalał Popielcową środe jako święto antykonsumpcyjne , wyciszone , skromne . Przypomina nam o tym , że wszystko kończy się ... popiołem - mówił Wróbel .
Rzeczywiście z okazji Popielca nikt nie dostaje prezentów - to fakt ... natomiast czy rzeczywiście przypomina nam o tym , że wszystko kończy się popiołem ... ?
Przecież chrześcijanie wierzą w życie wieczne . Ich życie się wraz ze śmiercią fizyczną nie kończy - kończy się moje życie ateisty . Lecz nie sądze aby chrześcijanie z życzliwości dla mnie obchodzili solidarnościowe święto , solidarnościowe z ateistami .
Wydaje mi się , że red. Wróbel jak bardzo wielu chrześcijańskich inteligentów ma skłonność i tendencje do zawieszania myśli w próżni , do nie kończenia podjętych kwestii , do rezygnacji z konsekwencji i logiki . W swoich wypowiedziach niezwykle często mieszają dwa porządki ( dlaczego tego nie dostrzegają ? A może czynią tak celowo ? ) - porządek racjonalny z chaosem nawiedzonych mistycyzmów , nadrzeczywistych bytów , objawień , tabu i tajemnic
Prawdą jest , że dla wierzących nic nie kończy się popiołem !
Kończy się wieczną euforią lub wiecznym cierpieniem - na popiół nie ma tam miejsca .
To ateiści chcący uniknąć kary za swe ordynarne zboczenia ( brak wiary ) okłamują ludzi , że po śmierci nie ma nagrody ani nie ma kary a życie kończy się ... popiołem ...
Jak coś takiego może opowiadać osoba wierząca ? Jej racjonalny osąd musi być zaburzony ...
Dariusz Karłowicz kilka lat temu powiedział w rozmowie telewizyjnej coś co bardzo głęboko zapadło mi w pamięć - Dla wierzącego rozumienie wszystkich aspektów i wątków jego wiary nie jest tak ważne i istotne jak ... uczestnictwo , obecność w rytuałach , sakramenty , ceremonie , obrzędy ...
Cytat jest z pamięci ale parafrazując ... Dla potrzeb naszej rozmowy nie jest ważne i istotne aby podać dokładny cytat i opisać kontekst wypowiedzi - lecz ważne jest samo cytowanie
Taka postawa tysięcy intelektualistów chrześcijańskich bardzo psuje poziom społecznego dyskursu - co również jest już odczuwalne na naszym forum .
pozdrawiam
e-duch
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Myślenie (?) i wypowiadanie się z pominięciem logiki jest przecież fundamentem religii, więc n-ta, bezsensowna wypowiedź religianta nie robi na mnie żadnego wrażenia.
worek kości (2937 punktów)
>Przecież chrześcijanie wierzą w życie wieczne .
>dla wierzących nic nie kończy się popiołem !

Ojej, popiołem kończy się życie doczesne. Przypominanie ludziom o popiołach nie miałoby przecież większego sensu bez obietnicy, że jest coś więcej. No naprawdę. Przecież to jest spójne nawet z popularną gnostyczną karykaturą katolicyzmu, że wierzący to są wpatrzeni tylko w życie pozagrobowe, pogardzając tym, co tu i teraz.

bembergiem w berg
20-02-2015 11:57 
 Ocena 2 na 2
e-duch (1053 punktów)
Przypominanie ludziom o popiołach nie miałoby przecież większego sensu bez obietnicy, że jest coś więcej.

Ale nie ma nic więcej !
Obietnice są bez pokrycia
Są też bez sensu i wartości ponieważ tego typu obietnice wyrażają pogarde , lekceważenie lub w najlepszym wypadku ignoracje wobec tego co jest naszym rzeczywistym życiem .
Są manipulacją i oszustwem pozwalającym i zachęcającym ludzi do okłamywania sie i siebie nawzajem
Tego typu obietnice nakłaniają a nawet zmuszają ludzi do wybrania sennej wizji , omamu , zwidu , halucynacji zamiast zmierzenia się z realnym faktem naszej śmiertelności , fizyczności , wyewoluowanej umysłowości .
Może wiara w prawdziwość legend , mitów , baśni ma swe dobre strony ale ja sądze , że o wiele piękniej , mądrzej i szlachetniej jest zdawać sobie sprawę z tego , że to tylko i zaledwie mity i baśnie .
Możemy i powinniśmy się z nich uczyć - uczyć się stawania się świadomymi , dobrymi i mądrymi bytami
Jeżeli będziemy wierzyć - to niczego się nie nauczymy - ponieważ wiara nie jest nauką
Wiara jest raczej bezwarunkowym czyli ślepym zaufaniem ( komu / czemu / po co ) natomiast naukę charakteryzuje ciekawość i podważanie zaufania , sprawdzanie , weryfikowanie - A to są wartości w wierze nieobecne a nawet wierze wrogie i dla niej groźne .

pozdrawiam serdecznie
e-duch


szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
20-02-2015 22:16 
 Ocena 2 na 2
worek kości (2937 punktów)
> Przypominanie ludziom o popiołach nie miałoby przecież większego sensu bez obietnicy, że jest coś więcej.
>Ale nie ma nic więcej !

Skąd wiesz?

bembergiem w berg
Hodża (11172 punktów)
>To ateiści chcący uniknąć kary za swe ordynarne zboczenia ( brak wiary ) okłamują ludzi , że po
>śmierci nie ma nagrody ani nie ma kary a życie kończy się ... popiołem ...

Nie zawsze. Często kończy się np. szubienicą.

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
e-duch (1053 punktów)
O wiele częściej choroby , głód , katastrofy wszelkiej maści , wojny - kończą ludzkie życie .
Szubienica czy gilotyna to raczej powód nie częsty a nawet bardzo rzedki .
Taki Breivik umrze zapewne czysty , najedzony , w dobrym szpitalu pod profesjonalną opieką ...
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
Keres (29 punktów)
Ciało zamienia się w popiół. Dusza nie
19-02-2015 21:16 
 Ocena 10 na 10
Rupson (1793 punktów)
>Ciało zamienia się w popiół. Dusza nie
>
-Poniekąd prawda. Dusza w ogóle w nic się nie zamienia. Najpierw musiałby w ogóle istnieć.
19-02-2015 21:23 
 0 na 2
Keres (29 punktów)
>>Ciało zamienia się w popiół. Dusza nie
>>
>-Poniekąd prawda. Dusza w ogóle w nic się nie zamienia. Najpierw musiałby w ogóle istnieć.

Dowiemy się po śmierci, a właściwie dowiemy się jeśli dusza jest, jeśli nie, to się nie dowiemy bo nie istniejemy
19-02-2015 21:50 
 Ocena 4 na 4
Sygnał (4252 punktów)
>Dowiemy się po śmierci, a właściwie dowiemy się jeśli dusza jest, jeśli nie, to się nie dowiemy bo nie istniejemy

Nie dowiemy się, bo w momencie śmierci jakiekolwiek narządy do pojmowania umrą bezpowrotnie.

Dusza to piękna koncepcja, szkoda tylko, że nic za nią przemawia.
>
19-02-2015 22:52 
 Ocena 3 na 3
Rupson (1793 punktów)
>>>Ciało zamienia się w popiół. Dusza nie
>>>
>>-Poniekąd prawda. Dusza w ogóle w nic się nie zamienia. Najpierw musiałby w ogóle istnieć.
>Dowiemy się po śmierci, a właściwie dowiemy się jeśli dusza jest, jeśli nie, to się nie dowiemy bo nie istniejemy
>
-I właśnie na tym założeniu "jadą" wszyscy wierzący ze swoimi bajkami. Gdyby się okazało że dusza jest, to będą mogli powiedzieć: A jednak to my mieliśmy rację! Gdy nie ma, nikt nic nie powie. Nie grozi im pośmiertny blamaż, mimo iż dostatecznie ośmieszają się za życia.
19-02-2015 23:18 
 Ocena-2 na 4
Keres (29 punktów)
>>
>-I właśnie na tym założeniu "jadą" wszyscy wierzący ze swoimi bajkami. Gdyby się okazało że dusza jest, to będą mogli powiedzieć: A jednak to my mieliśmy rację! Gdy nie ma, nikt nic nie powie. Nie grozi im pośmiertny blamaż, mimo iż dostatecznie ośmieszają się za życia.
>

Może masz rację, ale to prawda. Zresztą czy to bajka czy nie dowiemy się po śmierci
20-02-2015 10:23 
 Ocena 2 na 2
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
> Może masz rację, ale to prawda.
Szczególnie z tym ośmieszaniem się.
>Zresztą czy to bajka czy nie dowiemy się po śmierci
Nie, nie dowiemy się. Zaświaty to bajki dla naiwnych i zindoktrynowanych.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
20-02-2015 17:54 
 0 na 2
Keres (29 punktów)
>Szczególnie z tym ośmieszaniem się

Raczej z tym że jeśli Boga nie ma, to ateiści nie wygrają, jeśli Jest to my wygramy

>Nie, nie dowiemy się. Zaświaty to bajki dla naiwnych i zindoktrynowanych.

Przyjacielu z agnostycyzmu zostałem chrześcijaninem, z chrześcijanina katolikiem niepraktykującym, a potem zostałem ,,katolem". Życie jest pełne niespodzianek i możesz się jeszcze zdziwić.

"Jestem przekonany, że Biblia jest Słowem Bożym, napisanym przez tych, których On inspirował. Studiuję ją codziennie" - Isaac Newton
e-duch (1053 punktów)
To jasne - prawdziwie wierzący wierzy właśnie dlatego , bo mu się wydaje , że jest osobistym przyjacielem samego pana boga ...
Większego zadufania , pychy i próżności , egomanii i narcyzmu nigdzie poza prawdziwą wiarą nie ma
Wierzyć w to , że bóg stworzył świat z całym niewyobrażalnym cierpieniem miliardów istot po to abyś ty był jego przyjacielem którego on zbawi - przed samym sobą - to po prostu himalaje absurdów aby nie powiedzieć mocniej , dosadniej

Jest tak jak piszesz kolego drogi : Życie jest pełne niespodzianek i możesz się jeszcze zdziwić.

To dotyczy także ciebie mój drogi rozmówco !
Być przekonanym często nie wystarcza - należy umieć wyjaśnić , wytłumaczyć , zrozumieć , uzasadnić , podać argumenty , fakty , przykłady - zweryfikować je , poddać w wątpliwość , prześwietlić , przestudiować
Miliony ludzi miało przekonanie , że po drugiej stronie oceanu nie ma nic , że ziemia jest płaska , że choroby to kara boska , że czarni afrykańczycy to nie ludzie a małpy , że kobiety nie powinny mieć praw wyborczych , że homoseksualizm jest osobistym wrogiem pana boga , że istnieją czarownice , duchy , demony , diabły , krasnale , gnomy , że są bogowie Wishnu , Thor i Ozyrys i tysiące innych ... Wszyscy oni tak jak ty byli o tym dogłębnie przekonani ...

Życie jest pełne niespodzianek i możesz się jeszcze zdziwić.

pozdrawiam
e-duch


szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
Keres (29 punktów)
>To jasne - prawdziwie wierzący wierzy właśnie dlatego , bo mu się wydaje , że jest osobistym przyjacielem samego pana boga ...
>Większego zadufania , pychy i próżności , egomanii i narcyzmu nigdzie poza prawdziwą wiarą nie ma

,,Przyjacielem Boga", raczej sługą czy dzieckiem. Bóg osądzi nas według naszych uczynków i każdy jest równy wobec Boskiego prawa. Sam Święty Paweł pisał

Biblia Warszawsko-Praska tłumaczenie Biskup Kazimierz Romaniuk - Wszystkie cytaty będą z tej oto Biblii

List do Rzymian 2, 9-10

(9) Ucisk i utrapienie spotka każdego człowieka, który dopuszcza się zła - Żyda naprzód, a potem i Greka; (10) chwała zaś i cześć, i pokój będą udziałem każdego dobrze czyniącego, Żyda naprzód, a potem i Greka

>Wierzyć w to , że bóg stworzył świat z całym niewyobrażalnym cierpieniem miliardów istot po to abyś ty był jego przyjacielem którego on zbawi - przed samym sobą - to po prostu himalaje absurdów aby nie powiedzieć mocniej , dosadniej

Bóg zbawi czyniących dobrze, czyli być może i ciebie i być może mnie. Wiara nie daje zbawienia, ale uczynki - Choć niektóre odłamy protestantyzmu mówią inaczej

List do Rzymian

2, 12-15

(12) Wszyscy ci, którzy bez Prawa grzeszyli, bez Prawa również zginą, ci zaś, którzy pod Prawem grzeszyli, przez Prawo będą sądzeni. (13) Nie ci bowiem są sprawiedliwi u Boga, którzy przysłuchują się Prawu, lecz ci, którzy je wypełniają, ci będą usprawiedliwieni. (14) Kiedy bowiem poganie, którzy nie mają Prawa, idąc za naturą czynią właśnie to, co nakazuje Prawo, to ludzie ci, nie posiadając Prawa, sami dla siebie są Prawem. (15) Dają dowód, że treść Prawa jest wypisana w ich sercach, przy czym sumienie ich jest niczym świadek, który w myślach oskarża ich lub bierze w obronę,

A czemu jest cierpienie ? To kara za grzechy, kiedyś mieliśmy raj za darmo, ale Adam i Ewa zgrzeszyli. Teraz każdy jest wypróbowany, a za udaną próbę jest raj.

>Jest tak jak piszesz kolego drogi : Życie jest pełne niespodzianek i możesz się jeszcze zdziwić.
>To dotyczy także ciebie mój drogi rozmówco !
>Być przekonanym często nie wystarcza - należy umieć wyjaśnić , wytłumaczyć , zrozumieć , uzasadnić , podać argumenty , fakty , przykłady - zweryfikować je , poddać w wątpliwość , prześwietlić , przestudiować
>Miliony ludzi miało przekonanie , że po drugiej stronie oceanu nie ma nic , że ziemia jest płaska , że choroby to kara boska , że czarni afrykańczycy to nie ludzie a małpy , że kobiety nie powinny mieć praw wyborczych , że homoseksualizm jest osobistym wrogiem pana boga , że istnieją czarownice , duchy , demony , diabły , krasnale , gnomy , że są bogowie Wishnu , Thor i Ozyrys i tysiące innych ... Wszyscy oni tak jak ty byli o tym dogłębnie przekonani ...
>Życie jest pełne niespodzianek i możesz się jeszcze zdziwić.
>pozdrawiam
>e-duch
>
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku


Czas pokaże.
20-02-2015 20:50 
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Raczej z tym że jeśli Boga nie ma, to ateiści nie wygrają, jeśli Jest to my wygramy
Jednakowoż stawiałbym na ośmieszanie się.
> Przyjacielu z agnostycyzmu zostałem chrześcijaninem, z chrześcijanina katolikiem niepraktykującym, a potem zostałem ,,katolem". Życie jest pełne niespodzianek i możesz się jeszcze zdziwić.
To zdaje się li tylko figura retoryczna, aleś żaden mi przyjaciel. Nadto koleje twojego losu mnie nie obchodzą. Istotnie jednak pewnie jeszcze wiele rzeczy mnie w życiu zdziwi, choć raczej ciężko o coś bardziej frapującego niż naiwność wierzących.
>"Jestem przekonany, że Biblia jest Słowem Bożym, napisanym przez tych, których On inspirował. Studiuję ją codziennie" - Isaac Newton
To nie szkółka niedzielna tu argumenty z autorytetu nie działają.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
20-02-2015 21:20 
 Ocena 1 na 1
Keres (29 punktów)
>Jednakowoż stawiałbym na ośmieszanie się.

Czym się ośmieszamy ? Modlitwą, pielgrzymką, staraniem się dobrze postępować ?

Istotnie jednak pewnie jeszcze wiele rzeczy mnie w życiu zdziwi, choć raczej ciężko o coś bardziej frapującego niż naiwność wierzących.

Tu najlepsza będzie wypowiedź pana JKM :
A dlaczego lepiej jest wierzyć, że TAM nie ma NIC? Czy NIC jako przedmiot Wiary jest w czymś lepsze od CZEGOŚ?

>To nie szkółka niedzielna tu argumenty z autorytetu nie działają.

Być może, ale zawsze to jakiś ciekawy dodatek
20-02-2015 21:51 
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Czym się ośmieszamy ?
Pytaniem się o oczywistości chociażby. Wiarą w rodzące dziewice czy boga tak miłosiernego, że aż potopy na ludzi zsyła. Nie mówiąc już o odpałach w stylu modlitwy o deszcz.
>Modlitwą,
Owszem. Modlitwa - jak nie robić nic i myśleć, że się pomaga.
>Tu najlepsza będzie wypowiedź pana JKM :
>A dlaczego lepiej jest wierzyć, że TAM nie ma NIC? Czy NIC jako przedmiot Wiary jest w czymś lepsze od CZEGOŚ?
Jak dla mnie Korwin to błazen i takimi wypowiedziami notowań sobie u mnie nie poprawia. Jego bełkot wygląda mi na kolejną próbę zarzucenia niewierzącym wiary. Ja w żadne tam nie wierzę, skoro brak jakichkolwiek na istnienie owego tam dowodów.
   Brak wiary w coś, to nie to samo co wiara w brak owego (bliżej niezdefiniowanego) czegoś.
>Być może, ale zawsze to jakiś ciekawy dodatek
Niezbyt.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
20-02-2015 22:13 
 Ocena 1 na 3
Keres (29 punktów)
>Pytaniem się o oczywistości chociażby. Wiarą w rodzące dziewice czy boga tak miłosiernego, że aż potopy na ludzi zsyła. Nie mówiąc już o odpałach w stylu modlitwy o deszcz.

Bóg jest sprawiedliwy, potop zesłał na niesprawiedliwych. Czy grzechem jest karanie złodzieja ?

>>Modlitwą,
>Owszem. Modlitwa - jak nie robić nic i myśleć, że się pomaga.

Biblia Warszawsko- Praska tłumaczenie Biskup Kazimierz Romaniuk.

List do Jakuba 2,14-19
(14) [Z kolei zapytajmy braci] jaki z tego pożytek, gdy ktoś twierdzi, że wierzy, ale w rzeczywistości wierze jego wcale nie towarzyszą dobre uczynki? Czy wiara zdoła go zbawić? (15) Jeśli na przykład jakiś brat lub siostra nie mają w co się ubrać lub co jeść, (16) a wy im powiecie: Idźcie sobie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie [gdzie indziej ] do syta - lecz sami nie dacie im nic z tego, co konieczne do życia - to na cóż wszystkie wasze słowa? (17) Tak tedy wiara, jeżeli nie towarzyszą jej dobre uczynki, martwa jest sama w sobie. (18) Ale może ktoś powie tak: Ty wierzysz, a ja spełniam dobre uczynki. [Otóż odpowiem wówczas Pokaż mi, w jaki to sposób twoja wiara może istnieć bez uczynków, bo ja mogę ci pokazać, jak moja wiara przejawia się w dobrych uczynkach. (19) Powiadasz, że wierzysz w istnienie jednego Boga. To bardzo dobrze. Nie zapominaj jednak, że złe duchy również [w to] wierzą, a przecież drżą z bojaźni.

Jak widzisz ważne są też czyny

>Jak dla mnie Korwin to błazen i takimi wypowiedziami notowań sobie u mnie nie poprawia. Jego bełkot wygląda mi na kolejną próbę zarzucenia niewierzącym wiary. Ja w żadne tam nie wierzę, skoro brak jakichkolwiek na istnienie owego tam dowodów.

Dowód by się , ale czy go przyjmiemy ? Każdy będzie widział co chce

I Janusz Korwin Mikke nie chce narzucić wam wiary:

Najpierw ogólnie. Ja bardzo wysoko cenię ateistów bo, po pierwsze, cenię oryginalność, a po drugie są oni bardzo pożyteczni (gdyby nie byli, to po co by ich Pan Bóg stworzył?). Bruneci nie wiedzieliby, że są brunetami, gdyby nie było blondynów - dla wierzących zetknięcie się z ateizmem działa jak szczepionka (i vice versa!). Ateizm pozwala spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy - i jest to bardzo ożywcze.

Ale ma rację w innej sprawie

I wreszcie ta jeszcze jedna ważna sprawa. Bardzo ważna! Nie chcemy żyć w społeczeństwie mrówek (które do pewnego stopnia przypominają np. Japończycy) gdzie życie jednostki mało lub w ogóle się nie liczy. Zdobycze Zachodu zawdzięczamy indywidualizmowi. Z drugiej strony indywidualizm oznacza, że jednostka dba tylko o siebie. Zawarta w Dekalogu Wiara w nagrodę w Życiu Wiecznym powoduje, że jednostka potrafi jednak poświęcić swoje życie doczesne dla jakiegoś ważnego celu. W nadziei na tę nagrodę.

Jeśli w społeczeństwie takich ludzi nie ma - społeczeństwo musi zginąć. Będzie się zachowywać jak ci "żołnierze" holenderscy ze Srebrenicy, którzy nie chcieli zaryzykować walki z Serbami i pozwolili wymordować powierzonych ich opiece Bośniaków. Ateiści istniejący jako swoista sekta nikomu nie szkodzą - są nawet bardzo pożyteczni. Gdyby jednak ateistom udało się przekonać zdecydowaną większość ludzi, że Lepszego Życia nie ma - sami przestaliby być bezpieczni.

Innymi słowy chrześcijaństwo (np.) pozwala zachować indywidualność - ale też potrafi jednostkę skłonić do poświęceń. Dzięki temu (udanemu, moim zdaniem) kompromisowi, nasza cywilizacja podbiła cały właściwie świat. Teraz się cofamy - bo straciliśmy Wiarę. A podbiją nas najprawdopodobniej muzułmanie - bo oni jej nie stracili.

>>Być może, ale zawsze to jakiś ciekawy dodatek
>Niezbyt.
A może jednak ?
>
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
> Bóg jest sprawiedliwy, potop zesłał na niesprawiedliwych.
Niewątpliwie. Nie widzę możliwości dyskusji z kimś kto usprawiedliwia postępowanie (fikcyjnego wprawdzie) ludobójcy. Ty i tobie podobni budzicie moje najgłębsze obrzydzenie.
>Biblia Warszawsko- Praska tłumaczenie Biskup Kazimierz Romaniuk.
Dla mnie książka rybackiego fanklubu nie jest żadnym dowodem. Wartości też nijakiej sobą nie przedstawia.
>Dowód by się , ale czy go przyjmiemy ?
Ty kpisz czy o drogę się pytasz?
>Każdy będzie widział co chce
Istotnie - ateista rzeczywistość taką jaką jest, religiant zaświatowe hoteliki, bogi i skrzaty szczające do mleka aby skisło.
>Najpierw ogólnie. Ja bardzo wysoko cenię ateistów bo, po pierwsze, cenię oryginalność, a po drugie są oni bardzo pożyteczni (gdyby nie byli, to po co by ich Pan Bóg stworzył?).
Bardzo ciekawe te perły twoich przemyśleń, ale na początek udowodnij, że twoje mzimu istnieje. Albo może nie próbuj udowadniać, czytanie podobnych wynurzeń to żadna przyjemność.
>Ale ma rację w innej sprawie
Korwin i racja to coś jak Kaczyński i prawdomówność - w teorii możliwe, ale rzeczywistość skrzypi.
>Z drugiej strony indywidualizm oznacza, że jednostka dba tylko o siebie.
Nie. Indywidualizm nie jest dbaniem tylko o siebie.
>W nadziei na tę nagrodę.
Ot i sedno katolickiej moralności - w nadziei na nagrodę. Dodaj jeszcze tylko ze strachu przed i wystarczy.
>Jeśli w społeczeństwie takich ludzi nie ma - społeczeństwo musi zginąć.
Dowody ewangelizatorze za dychę. Dowody nie rojenia i chciejstwo.
>Teraz się cofamy - bo straciliśmy Wiarę.
Jeśli utrata wiary miałaby być cofaniem się to daj buk aby cały kraj tak się cofał
>A podbiją nas najprawdopodobniej muzułmanie - bo oni jej nie stracili.
Śnij dalej.
>A może jednak ?
Nie. Tak samo nudny jak twoje ewangelizowanie i mamrotanie o wierze pisanej z wielkiej litery.

Nudnyś. Nadto alboś troll alboś głęboko wierzący (to nie komplement), w obu zaś przypadkach o dyskusji nie ma mowy, wobec czego dalszych odpowiedzi się nie spodziewaj.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
21-02-2015 00:45 
 0 na 2
Keres (29 punktów)
>Niewątpliwie. Nie widzę możliwości dyskusji z kimś kto usprawiedliwia postępowanie (fikcyjnego wprawdzie) ludobójcy. Ty i tobie podobni budzicie moje najgłębsze obrzydzenie.

Mnie obrzydzeniem napawają ludzie, którzy morderców szanują bardziej od ofiar. Tych którzy litują się nad zwyrodnialcami, a ofiarami gardzą

>Dla mnie książka rybackiego fanklubu nie jest żadnym dowodem. Wartości też nijakiej sobą nie przedstawia.

Użyłem jej, by wytłumaczyć zasady

>Ty kpisz czy o drogę się pytasz?

Jak sam widzisz ty ich nie przyjmiesz

>Istotnie - ateista rzeczywistość taką jaką jest, religiant zaświatowe hoteliki, bogi i skrzaty szczające do mleka aby skisło.

Obydwoje widzimy świat tak samo, ale inaczej go tłumaczymy. Po za tym to głównie osoby wierzące odkrywały świat

>Bardzo ciekawe te perły twoich przemyśleń, ale na początek udowodnij, że twoje mzimu istnieje. Albo może nie próbuj udowadniać, czytanie podobnych wynurzeń to żadna przyjemność.

Nie mam zamiaru przekonywać Cie, że Bóg istnieje. Bardzo łatwo można udowodnić, że nikt nigdy nie udowodni, że Bóg istnieje - jak równie łatwo można udowodnić, że nikt nigdy nie udowodni, że Bóg nie istnieje... Więc po co mamy tracić czas? Jest to kwestia Wiary

>>Ale ma rację w innej sprawie
>Korwin i racja to coś jak Kaczyński i prawdomówność - w teorii możliwe, ale rzeczywistość skrzypi.

Powiem tak, najczarniejsze statystyku pokazują że za 50 lat Francja będzie muzułmańska. Za ateizm jest kara śmierci w 13 krajach. Każdy ma tą samą religię.

>>Z drugiej strony indywidualizm oznacza, że jednostka dba tylko o siebie.
>Nie. Indywidualizm nie jest dbaniem tylko o siebie.

Indywidualizm - zasada filozofii politycznej i etyki, zgodnie z którą jednostka ludzka uznawana jest za najwyższe dobro

>>W nadziei na tę nagrodę.
>Ot i sedno katolickiej moralności - w nadziei na nagrodę. Dodaj jeszcze tylko ze strachu przed i wystarczy.

Jakiego strachu ? Raczej nadziei !

>Dowody ewangelizatorze za dychę. Dowody nie rojenia i chciejstwo.

Ślepy jesteś, licz, przyrost naturalny w
Wielka Brytania - 0,6 %
Francja - 0,5 %
Niemcy - 0,2
Szwecja - 0,8.

A tutaj wskaźnik urodzeń muzułmanek w Europie

i.wp.pl/a/(*)uzulmanie_infografika_610.jpeg

>Jeśli utrata wiary miałaby być cofaniem się to daj buk aby cały kraj tak się cofał

>>A podbiją nas najprawdopodobniej muzułmanie - bo oni jej nie stracili.
>Śnij dalej.

Ja będę śnił, ale czy wy będziecie ? Islam prowadzi dżihad i nie chodzi mi o tych idiotów z ISIS, to głupcy, prawdziwy dżihad jest w domach. Gdzie muzułmanie mają po 6 dzieci, a europejczycy po 1, które pewnie cudem przeżyło aborcję.

>Nie. Tak samo nudny jak twoje ewangelizowanie i mamrotanie o wierze pisanej z wielkiej litery.
>Nudnyś. Nadto alboś troll alboś głęboko wierzący (to nie komplement), w obu zaś przypadkach o dyskusji nie ma mowy, wobec czego dalszych odpowiedzi się nie spodziewaj.

Nie widzisz zagrożenia, ale tak to jest. Silniejszy je słabszego
e-duch (1053 punktów)

> Bóg jest sprawiedliwy, potop zesłał na niesprawiedliwych. Czy grzechem jest karanie złodzieja ?

Po pierwsze : Nie wiesz czy Bóg istnieje
Po drugie : Nie wiesz jaki jest
Po trzecie : Potop opisany w księdze to ordynarny holocaust w którym zginęli wszyscy z drobnym wyjątkiem . Nie ma tam nawet cienia intencji sprawiedliwości . Mowa jest wyłącznie o rozgoryczeniu , złości , frustracji bóstwa , które potopem pokazało , że jest POTWOREM krwawym i do szpikum kości zepsutym - i ty w takiego potwara w takie monstrum wierzysz ?
Po czwarte : Zamordowanie złodzieja nie jest karą lecz wyłącznie zdegenerowaną , pozbawioną etyki , prymitywną zemstą . A gdzie jest proces resocjalizacji , gdzie nauka , gdzie czas na poprawe ? A zresztą nie chodzi tu o żaden wymiar intelektualnej czy etycznej lekcji czy refleksji - chodzi wyłącznie o perwersyjny atak na emocje , chodzi o zastraszenie , o wywołanie przerażenia , strachu , rozpaczy , paniki ...
No jeżeli nie będziemy posłusznymi niewolnikami to pan nas również zamorduje , i zwierzęta nasze , i dzieci nasze i domy nam zniszczy i niewolników zabije i żony nasze też ...

To jest prawda o twoim bóstwie i twojej religii i twojej wierze
Wybacz bezpośredniość i szczerość ale tylko tak mogę ci pomóc wyjśś z tego narkomaństwa , z tego poddaństwa i niewolnictwa , odrzucić precz wizje boga - potwora i człowieka niewolnika

pozdrawiam
e-duch


szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
21-02-2015 00:13 
 0 na 2
Keres (29 punktów)
>Po pierwsze : Nie wiesz czy Bóg istnieje
Wierzę że jest, ale prawda, jest szansa że Go nie ma

>Po drugie : Nie wiesz jaki jest

Pismo Święte mówi jaki jest

>Po trzecie : Potop opisany w księdze to ordynarny holocaust w którym zginęli wszyscy z drobnym wyjątkiem . Nie ma tam nawet cienia intencji sprawiedliwości . Mowa jest wyłącznie o rozgoryczeniu , złości , frustracji bóstwa , które potopem pokazało , że jest POTWOREM krwawym i do szpikum kości zepsutym - i ty w takiego potwara w takie monstrum wierzysz ?

Wierzę w Boga, który każę niesprawiedliwych, a dobrych wspomaga. Z tego co mówi Biblia, ludzie na ziemi byli źli. I nie chodzi o to że nie składali ofiar.

>Po czwarte : Zamordowanie złodzieja nie jest karą lecz wyłącznie zdegenerowaną , pozbawioną etyki , prymitywną zemstą . A gdzie jest proces resocjalizacji , gdzie nauka , gdzie czas na poprawe ? A zresztą nie chodzi tu o żaden wymiar intelektualnej czy etycznej lekcji czy refleksji - chodzi wyłącznie o perwersyjny atak na emocje , chodzi o zastraszenie , o wywołanie przerażenia , strachu , rozpaczy , paniki ...

Od wieków była kara śmierci, czy odstraszała czy nie, zły człowiek wisiał. Współczesne więzienia często zamieniają się w hotele. Anders Behring Breivik, zabójca i szaleniec, o to co dostał
- Telewizor
- Cela 24 metry
- Sprzęt do ćwiczeń
- Komputer z internetem

Normalnym kraju, po badaniach psychiatrycznych albo by trafił do zakładu psychiatrycznego, lub na szubienicę. Ale nie ! trzeba resocjalizować. Islam się śmieje, Breivik się śmieje.

>No jeżeli nie będziemy posłusznymi niewolnikami to pan nas również zamorduje , i zwierzęta nasze , i dzieci nasze i domy nam zniszczy i niewolników zabije i żony nasze też ...
>To jest prawda o twoim bóstwie i twojej religii i twojej wierze
>Wybacz bezpośredniość i szczerość ale tylko tak mogę ci pomóc wyjśś z tego narkomaństwa , z tego poddaństwa i niewolnictwa , odrzucić precz wizje boga - potwora i człowieka niewolnika

Porównam to do prawa, polskie prawo każe za kradzież, gwałt, zabójstwo itp. My też musimy być niewolnikami bo pójdziemy do więzienia. Ale czy to nazwiesz niewolnictwem
Mówisz że zabicie tych ludzi było ,,holokaustem". Powiedz mi, co zrobiłbyś z muzułmanami z ISIS ? Dałbyś im dożywocie ? Żeby inni terroryści mogli porywać i żądać ich uwolnienia ? Każdy żołnierz z ISIS wie co się dzieje, wie jak się zabija i robi to z przyjemnością. Załóżmy że jest ich 100 000, co im byś zrobił ?
21-02-2015 06:34 
 Ocena 1 na 1
Sygnał (4252 punktów)
>Wierzę że jest, ale prawda, jest szansa że Go nie ma

Wiara nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Nic nie wskazuje, żeby był, a już na pewno taki, którego postulują chrześcijanie.

>Pismo Święte mówi jaki jest

Używanie Biblii do udowadniania istnienia Boga to tautologia i argument co najmniej chybiony.

>Od wieków była kara śmierci, czy odstraszała czy nie, zły człowiek wisiał. Współczesne więzienia często zamieniają się w hotele. Anders Behring Breivik, zabójca i szaleniec, o to co dostał
>- Telewizor
>- Cela 24 metry
>- Sprzęt do ćwiczeń
>- Komputer z internetem
>Normalnym kraju, po badaniach psychiatrycznych albo by trafił do zakładu psychiatrycznego, lub na szubienicę. Ale nie ! trzeba resocjalizować. Islam się śmieje, Breivik się śmieje.

A teraz spójrz na to z tej strony: Anders Breivik, morderca i ideolog został sprowadzony do poziomu dziecka, które domaga się nowego PlayStation. Odebrano mu tym sposobem godność i powagę i efektywnie pozbawiono jakiegokolwiek wpływu na otoczenie.

Kara śmierci jest nieefektywna jako straszak, i, paradoksalnie, droższa niż dożywocie:

www.hg.org/article.asp?id=31614

Znowu, patrząc na wybór pomiędzy więzieniem w stylu skandynawskim i więzieniem w stylu amerykańskim paradoksalnie wychodzi, że tańszy jest model skandynawski:

www.thegua(*)/bastoy-norwegian-prison-works

Powyższy nie aplikuje się do nadmiernie agresywnych więźniów, no ale dla takich są zamknięte zakłady psychiatryczne. Reasumując, Szwedzi wybrali po prostu najlepszą z opcji.

>Porównam to do prawa, polskie prawo każe za kradzież, gwałt, zabójstwo itp. My też musimy być niewolnikami bo pójdziemy do więzienia. Ale czy to nazwiesz niewolnictwem

Trzeba być skrajnie nieprzyjaznym wobec drugiego człowieka, żeby prawo równać z niewolnictwem.

> Mówisz że zabicie tych ludzi było ,,holokaustem". Powiedz mi, co zrobiłbyś z muzułmanami z ISIS ? Dałbyś im dożywocie ? Żeby inni terroryści mogli porywać i żądać ich uwolnienia ? Każdy żołnierz z ISIS wie co się dzieje, wie jak się zabija i robi to z przyjemnością. Załóżmy że jest ich 100 000, co im byś zrobił ?

A Ty prewencyjnie byś ich pozabijał? Odpowiedź jest prosta: nic, dopóki oni nic nie zrobią. A jak zaatakują to wystarczy strzelać w obronie własnej.
>
21-02-2015 15:13 
 Ocena 1 na 1
Keres (29 punktów)
>Wiara nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Nic nie wskazuje, żeby był, a już na pewno taki, którego postulują chrześcijanie.

Dyskutowałbym

>Używanie Biblii do udowadniania istnienia Boga to tautologia i argument co najmniej chybiony.

Użyłem Biblii do powiedzenia jaki jest Bóg, a nie żeby udowodnić że Jest

>A teraz spójrz na to z tej strony: Anders Breivik, morderca i ideolog został sprowadzony do poziomu dziecka, które domaga się nowego PlayStation. Odebrano mu tym sposobem godność i powagę i efektywnie pozbawiono jakiegokolwiek wpływu na otoczenie.

Są rodziny które nie mają telewizorów itp. Choć całe życie ciężko i uczciwie pracowali. Pomyśl jak muszą się czuć, gdy bydlak który zabił (jeśli się nie mylę) 70 osób ma lepsze życie od nich

>Kara śmierci jest nieefektywna jako straszak, i, paradoksalnie, droższa niż dożywocie:

Odstrasza zabójstwa planowane.

I spójrzmy logicznie, mamy pole z kolcami, człowiek myśli ,, przejdę sobie, najwyżej się skaleczę", ale skrócę drogę
Ale jeśli to pole jest pełne min, to powie ,,lepiej nie pójdę, bo mi może nogę rozerwać"

>Znowu, patrząc na wybór pomiędzy więzieniem w stylu skandynawskim i więzieniem w stylu amerykańskim paradoksalnie wychodzi, że tańszy jest model skandynawski:

Tylko że USA dawno przestały być krajem czystko Kapitalistycznym. Trzeba przeprowadzać reformy sądownictwa i skrócić czas. A nie jak teraz że w USA gangster czeka 10 lat na śmierć

>Powyższy nie aplikuje się do nadmiernie agresywnych więźniów, no ale dla takich są zamknięte zakłady psychiatryczne. Reasumując, Szwedzi wybrali po prostu najlepszą z opcji.

>>Porównam to do prawa, polskie prawo każe za kradzież, gwałt, zabójstwo itp. My też musimy być niewolnikami bo pójdziemy do więzienia. Ale czy to nazwiesz niewolnictwem
>Trzeba być skrajnie nieprzyjaznym wobec drugiego człowieka, żeby prawo równać z niewolnictwem.

Ale kiedyś było takie prawo, bandytów skazywano na niewolnictwo, oddawano się do niewoli by spłacić długi.

>A Ty prewencyjnie byś ich pozabijał? Odpowiedź jest prosta: nic, dopóki oni nic nie zrobią. A jak zaatakują to wystarczy strzelać w obronie własnej.

Problem jest taki że ci mili panowie, planują rozszerzyć się na cały świat i idą tutaj. Kiedyś to np królestwo Wielkie Brytanii zaatakowało by ISIS ,, żeby uratować ludność" i założyła by kolonię.
Ja bym ich osądził p
- Czy służyłeś ISIS ?
- Tak
- Czy robiłeś to z własnej woli ?
- Tak
- Czy wiedziałeś co robią ?
- Tak
- Dziękuję, proszę się udać z katem na dziedziniec

Ewentualnie jeśli powie ,,nie" ruszyłby proces
21-02-2015 11:20 
 Ocena 1 na 1
e-duch (1053 punktów)
Wytkne ci dwie fundamentalne manipulacje .
Manipulujesz jak sądze świadomie choć chciałbym się mylić !

1) Pismo Święte mówi jaki jest

Pismo w żadnym wypadku nie mówi jak jest
Pismo jest zbiorem powstałym przez tysiące lat , są to bardzo różne teksty pisane przez różnych ludzi w różnych czasach , wielokrotnie redagowane , zmienine , tłumaczone , przepisywane .
W dużej części jest to "polityczna" historia pewnego narodu , opisująca jego zwyczaje i obrzędy i prowadzone wojny
W dalszej kolejności jest to zbiór alegorii , metafor , poezji , przypisów
Następnie zbiór legend , marzeń , obietnic , kar - w kontekście tradycji starej i nowej , narodu , grupy , życia wiecznego . Poprzez wymyślenie niewidocznego i wszechmocnego boga izraelici mogli postraszyć swych wrogów i choć trochę skonsolidować swą "państwowożć"
Chrześcijaństwo wymyślił Paweł , który jest autorem tak zwanego zmartwychwstania ...
Przez i dzięki zmartwychwstaniu chrześcijaństwu udało się przetrwać i zdominować religijny targ i rynek . Poza tym Paweł otworzył sekte żydowską na obcych to też był strzał w 10 !
Nastąpiło zestawienie trzech elementów
1) Bóg niewidoczny , wszechmocny
2) Zmartwychwstanie , życie wieczne
3) Nowy naród wybrany - Chrześcijanie

To nie pismo mówi jak jest ale wyłącznie twoje interpretacje , tylko twoje interpretacje , tylko ! A jest tak dlatego , że twoj stosunek do pisma jest fundamentalistyczny czyli ślepy , bezwarunkowy , bezrefleksyjny ... I to twoja bezrefleksyjność decyduje o tym co pismo mówi !

2) Wierzę w Boga, który każę niesprawiedliwych, a dobrych wspomaga. Z tego co mówi Biblia, ludzie na ziemi byli źli. I nie chodzi o to że nie składali ofiar.
Breivik się śmieje.

Mam tu dwa aspekty :
Pierwszy : W jaki sposób połączyłeś Breivika z potopem ?
Przed potopem wszyscy byli Breivikami ?
Kobiety , dzieci , starcy ... zwierzęta
Wszyscy idealnie tak samo źli ?
Bez różnicy ? Byli źli to znaczy jacy ? Jacy konkretnie , co konkretnie robili , w czym przejawiało się to zło ? Konkrety proszę !

Jeżeli wszyscy byli identycznie źli - kto jest za to odpowiedzialny ?
Mam odpowiedź : Stwórca - jego trzeba pociągnąć do odpowiedzialności

Drugi : Jeżeli dziecko jest złe , niegrzeczne to należy je zamordować ?
A gdzie jest proces wychowawczy , gdzie nauka , gdzie możliwość poprawy i zrozumienia
Dlaczego Bóg niczego nie wyjaśnia , nie uczy , nie ochrania lecz bestialsko morduje - w dodatku on sam i tylko on jest odpowiedzialny za wszystko !
Pismo mówi , że bogu się nie podobało co stworzył - to są te kategorie etyczne
Podoba się bogu lub się nie podoba
Nie ma tu prawa ani żadnych norm
Jest całkowita wybiórczość i dowolność
Kain i Abel to znakomity przykład : Bogu spodobało się mięcho a wzgardził marchewką - z tego powodu z powodu boskiej niesprawiedliwości i arogancji i prymitywizmu polała się krew i leje się nadal bo wielu jest którzy wierzą w ten obłęd ...
Pan i król może wszystko , niczym nie jest ograniczony
Jak gwałci to ma racje i prawo a jak nie gwałci to też ma swe - zawsze słuszne powody .
Jakie to dla ludzi uwłaczające , upokarzające
Jakie to tragiczne , że nadal miliony ludzi wierzą w coś tak ohydnego etycznie i intelektualnie

pozdrawiam
e-duch


szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
Keres (29 punktów)
>Wytkne ci dwie fundamentalne manipulacje .
>Manipulujesz jak sądze świadomie choć chciałbym się mylić !
>1) Pismo Święte mówi jaki jest
>Pismo w żadnym wypadku nie mówi jak jest
>Pismo jest zbiorem powstałym przez tysiące lat , są to bardzo różne teksty pisane przez różnych ludzi w różnych czasach , wielokrotnie redagowane , zmienine , tłumaczone , przepisywane .

Oczywiście, tylko że my uznajemy te Pisma za natchnione, mamy wiele kopi i żeby wiedzieć jakie są ,,dodatki" porównuje się je

>W dużej części jest to "polityczna" historia pewnego narodu , opisująca jego zwyczaje i obrzędy i prowadzone wojny

Historia Izraela, zgodna z historią

>W dalszej kolejności jest to zbiór alegorii , metafor , poezji , przypisów
>Następnie zbiór legend , marzeń , obietnic , kar - w kontekście tradycji starej i nowej , narodu , grupy , życia wiecznego . Poprzez wymyślenie niewidocznego i wszechmocnego boga izraelici mogli postraszyć swych wrogów i choć trochę skonsolidować swą "państwowożć"

I magicznie uznali że lepiej odejść od starych bogów i mieć jednego ? Zakończyłoby się to wojną i prawdopodobnie dalej istnieliby spadkobiercy ,,prawdziwych" bogów

>Chrześcijaństwo wymyślił Paweł , który jest autorem tak zwanego zmartwychwstania ...
>Przez i dzięki zmartwychwstaniu chrześcijaństwu udało się przetrwać i zdominować religijny targ i rynek . Poza tym Paweł otworzył sekte żydowską na obcych to też był strzał w 10 !

1 Słyszałem już że Święty Piotr, ale Święty Paweł to nowość. Chrześcijanie istnieli przed nawróceniem Pawła, o czym on sam pisał.

>1) Bóg niewidoczny , wszechmocny

Kiedy przyszedł Jezus, zobaczyliśmy Boga

>2) Zmartwychwstanie , życie wieczne

>3) Nowy naród wybrany - Chrześcijanie

Błąd, Jest wyraźnie mowa że Jezus przyszedł dać zbawienie każdemu

>To nie pismo mówi jak jest ale wyłącznie twoje interpretacje , tylko twoje interpretacje , tylko ! A jest tak dlatego , że twoj stosunek do pisma jest fundamentalistyczny czyli ślepy , bezwarunkowy , bezrefleksyjny ... I to twoja bezrefleksyjność decyduje o tym co pismo mówi !

Pismo nie jest prostą książką, dlatego Jezus nakazał tłumaczyć je kapłanom. Są tysiące interpretacji to fakt.

>Mam tu dwa aspekty :
>Pierwszy : W jaki sposób połączyłeś Breivika z potopem ?

Bardzo proste, otóż kiedyś niesprawiedliwi byli karani, a dziś jak pan Breivik żyją sobie za nasze w luksusach

>Przed potopem wszyscy byli Breivikami ?
>Kobiety , dzieci , starcy ... zwierzęta
>Wszyscy idealnie tak samo źli ?
>Bez różnicy ? Byli źli to znaczy jacy ? Jacy konkretnie , co konkretnie robili , w czym przejawiało się to zło ? Konkrety proszę !

Byli źli, a co mamy namyśli przez zło ? Od Sodomi, po składanie z ofiar z ludzi, prawdopodobnie wszystko to

>Jeżeli wszyscy byli identycznie źli - kto jest za to odpowiedzialny ?
>Mam odpowiedź : Stwórca - jego trzeba pociągnąć do odpowiedzialności

A czy Bóg nie dał nam wolnej woli ?

>Drugi : Jeżeli dziecko jest złe , niegrzeczne to należy je zamordować ?

Trzy sprawy
1 To byli mężczyźni i kobiety w sile wieku
2 Odebranie życia przez Boga, to nie to samo co przez człowieka. Gdyż Bóg moze im to życie przywrócić, a my nie.
3 Kto wie co działo się w Szeolu i po przyjściu Jezusa

>A gdzie jest proces wychowawczy , gdzie nauka , gdzie możliwość poprawy i zrozumienia
>Dlaczego Bóg niczego nie wyjaśnia , nie uczy , nie ochrania lecz bestialsko morduje - w dodatku on sam i tylko on jest odpowiedzialny za wszystko !

Nasze prawo mówi że za zabójstwo jest nawet dożywocie. I ja się pytam a gdzie czas na poprawę, czemu się ich nie nauczy by już tego nie robili ? Przecież oni umrą w więzieniu. Kara to kara i to my ją na siebie sprowadzamy

Bóg nie jest odpowiedzialny za nasze czyny.

>Pismo mówi , że bogu się nie podobało co stworzył - to są te kategorie etyczne
>Podoba się bogu lub się nie podoba
>Nie ma tu prawa ani żadnych norm
>Jest całkowita wybiórczość i dowolność

Nie podobało się bo ludzie byli źli

>Kain i Abel to znakomity przykład : Bogu spodobało się mięcho a wzgardził marchewką - z tego powodu z powodu boskiej niesprawiedliwości i arogancji i prymitywizmu polała się krew i leje się nadal bo wielu jest którzy wierzą w ten obłęd ...

Przeczytaj nim powiesz,

Biblia Warszawsko-Praska- tłumaczenie Biskup Kazimierz Romaniuk

Księga Rodzaju 4, 4-7

(4) także Abel przygotował ofiarę z najprzedniejszych sztuk swojej trzody i z ich tłuszczu. Otóż, Jahwe wejrzał łaskawie tylko na Abla i jego ofiarę, (5) nie zaś na Kaina i na to, co on składał w ofierze. Bardzo to Kaina zasmuciło i chodził ze spuszczoną głową. (6) Wtedy zapytał Jahwe Kaina: Dlaczego jesteś taki smutny i chodzisz ze spuszczoną głową? (7) Gdybyś postępował SPRAWIEDLIWIE, nie miałbyś powodu chodzić ze spuszczoną głową. [Pamiętaj] jednak: Jeśli nie będziesz postępował uczciwie, to grzech zaraz pojawi się u bramy [twojego domu] i będzie czyhał na ciebie. A to przecież ty masz nad nim panować.

>Pan i król może wszystko , niczym nie jest ograniczony
>Jak gwałci to ma racje i prawo a jak nie gwałci to też ma swe - zawsze słuszne powody .
>Jakie to dla ludzi uwłaczające , upokarzające
>Jakie to tragiczne , że nadal miliony ludzi wierzą w coś tak ohydnego etycznie i intelektualnie

Tylko że wtedy były dwa wyjścia
1 zabijamy króla
2 prosimy o pomoc innego

I była szansa że następny będzie dobry. A teraz mamy samych złych przywódców, a jak trafi się dobry, to ten kolejny to sknoci.
Pozdrawiam

>pozdrawiam
>e-duch
>
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

>
e-duch (1053 punktów)
---A czy Bóg nie dał nam wolnej woli ?---

Nie , nie dał - rozkazał nam kochać go i wielbić i dziękować za wszystko na kolanach w strachu i przerażeniu - za nie wielbienie i nie jochanie szantażuje nas wiecznymi cierpieniami w piekle
Nie ma mowy o wolnej woli - argumentowałem wielokrotnie w postach do ciebie
Bóg stworzył świat w którym człowiek aby żyć musi oddychać - siebie bźg ustanowił powietrzem - odnieś się proszę do tego

---Bóg nie jest odpowiedzialny za nasze czyny.---

Jako stwórca wszeświata , wszechmocny i wszechwiedzący - jest jedynym odpowiedzialnym za absolutnie wszystko co się w tym świecie dzieje - tylko on może zapobiec , nie dopuścić , zmienić - ale tego nie robi : nie zapobiega , dopuszcza i nie zmienia ... a więc dzieje się to zgodnie z jego wolą !!!!
Mógł stworzyć inny świat - równie wartościowy lecz bez cierpienia i przerażenia - jest wszechmocny ... Ale stworzył akurat ten - ounaczać to MUSI - że bóg o którym mówimy lubi , kocha patrzeć na męki , cierpienia i ból stworzonych przez siebie istot . Gdyby nie lubił , gdyby był współczujący wybrałby inną wersje !

---my uznajemy te Pisma za natchnione---

Na jakiej podstawie ?
Twierdzisz , że dowiemy się po śmierci
Z tego co wiem to jeszcze nie umarłeś a więc nie wiesz ... czyli twoje uznawanie czegoś za natchnione nie posiada żadnej obiektywnej wartości i nie masz prawa ani oczekiwać czy wymagać aby inni twoje wydawanie się akceptowali czy szanowali
W twoim prywatnym zakresie możesz sobie uznawać za natchnione co chcesz - natomiast wychodząc z tym na forum publiczne postępujesz nieuczciwie i nierzetelnie i bezprawnie domagając się od innych uczestnictwa w twojej prywatnej narracji tylko dlatego , że tak ci się wydaje - dowiemy się po śmierci - bądź konsekwentny i uczciwy
Jeżeli ... po śmierci to znaczy , że wiara nie może i nie powinna mieć żadnego wpływu na kształtowanie ludzi i społeczeństw

pozdrawiam
e-duch



szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
22-02-2015 14:01 
 Ocena-1 na 3
Keres (29 punktów)
>Nie , nie dał - rozkazał nam kochać go i wielbić i dziękować za wszystko na kolanach w strachu i przerażeniu - za nie wielbienie i nie jochanie szantażuje nas wiecznymi cierpieniami w piekle

Nie ! Nakazał nam być ludźmi dobrymi, oddawanie mu czci jest na III planie.

>Nie ma mowy o wolnej woli - argumentowałem wielokrotnie w postach do ciebie
>Bóg stworzył świat w którym człowiek aby żyć musi oddychać - siebie bźg ustanowił powietrzem - odnieś się proszę do tego

Ależ możesz nie oddychać, nikt ci nie zabrania, możesz przeżyć bez oddychania jakiś czas

>Jako stwórca wszeświata , wszechmocny i wszechwiedzący - jest jedynym odpowiedzialnym za absolutnie wszystko co się w tym świecie dzieje - tylko on może zapobiec , nie dopuścić , zmienić - ale tego nie robi : nie zapobiega , dopuszcza i nie zmienia ... a więc dzieje się to zgodnie z jego wolą !!!!

Bóg dał nam wolną wolę, robimy jak sami chcemy, nasze grzechy są naszą winą.

>Mógł stworzyć inny świat - równie wartościowy lecz bez cierpienia i przerażenia - jest wszechmocny ... Ale stworzył akurat ten - ounaczać to MUSI - że bóg o którym mówimy lubi , kocha patrzeć na męki , cierpienia i ból stworzonych przez siebie istot . Gdyby nie lubił , gdyby był współczujący wybrałby inną wersje !

Stworzył Eden, ale zostaliśmy z niego wyrzuceniu, teraz każdy musi zostać wypróbowany. I jest współczujący bo dał nam szansę na poprawę.

>Na jakiej podstawie ?

Po nauce, jaką dają.

>Z tego co wiem to jeszcze nie umarłeś a więc nie wiesz ... czyli twoje uznawanie czegoś za natchnione nie posiada żadnej obiektywnej wartości i nie masz prawa ani oczekiwać czy wymagać aby inni twoje wydawanie się akceptowali czy szanowali

Widzisz tylko że myślę trochę inaczej, nie wiem nawet ćwierci tego co jest i uznaje że jest szansa że Boga nie ma, bo nie wiem wszystkiego. Ale ty uznajesz że nie ma szans że jest, choć nie wiesz wszystkiego. Jak już napisałem, nie wiem czy do ciebie, nie mam zamiaru was nawracać

>W twoim prywatnym zakresie możesz sobie uznawać za natchnione co chcesz - natomiast wychodząc z tym na forum publiczne postępujesz nieuczciwie i nierzetelnie i bezprawnie domagając się od innych uczestnictwa w twojej prywatnej narracji tylko dlatego , że tak ci się wydaje - dowiemy się po śmierci - bądź konsekwentny i uczciwy

Widzisz to jest właśnie problem ateistów, wy traktujecie chrześcijan, jako osoby które wezmą krzyż i będą was chcieli nawracać siłą. Czy napisałem ,,nawróć się bo.." lub ,,Pójdziesz do piekła" ? Nie ! Ja tylko rozmawiam, rozmawiam też z muzułmanami, protestantami czy nawet z żydami i nikt z nich nigdy się nie denerwował, mało tego bardzo chętnie rozmawiał. Ale jak ateista, choć zobaczy Cytat z Biblii, czy usłyszy język religijny, to krzyczy ,, CHCESZ MNIE NAWRÓCIĆ, TY ...".

>Jeżeli ... po śmierci to znaczy , że wiara nie może i nie powinna mieć żadnego wpływu na kształtowanie ludzi i społeczeństw

Może, zależy czy będziemy stosować się do zasad religii

Pozdrawiam

>
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

e-duch (1053 punktów)
Jesteś przerażająco niekonsekwentny , wybiórczy i posługujesz się dowolną uznaniowością ...
Nie potrafisz się zdecydować ?
Manipulujesz ?
Nie ogarniasz tematu ?

Albo opisanie bpga jest precyjne , łatwe i proste , zrozumienie boga podobnież - jego pkanów , zamierzeń , intencji
Albo dowiemy się po śmierci ...

A ty z jednej strony oznajmiasz , że dowiemy się po śmierci ale jednak piszesz :
Nakazał
Dał nam
Stworzył

A dwie toje wypowiedzi szczególnie mi się nie spodobały
1) Ależ możesz nie oddychać, nikt ci nie zabrania, możesz przeżyć bez oddychania jakiś czas
Jest to prymitywne , chamskie i świadczy wyłącznie o tym , że jesteś nie zdolny do przedstawienia rzetelnej , sensownej argumentacji
2)rozmawiam też z muzułmanami, protestantami czy nawet z żydami
Rozmawiasz "nawet z żydami" - wybacz ale to brzmi po prostu antysemicko a nawet jeszcze groźniej
Albo się z tego wytłumaczysz albo przestaje z tobą rozmawiać

na razie jeszcze pozdrawiam
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
22-02-2015 20:18 
 0 na 4
Keres (29 punktów)
>A ty z jednej strony oznajmiasz , że dowiemy się po śmierci ale jednak piszesz :
>Nakazał
>Dał nam
>Stworzył

Użyj szarych komórek, dowiemy się po śmierci czy Bóg istnieje, tylko że ja wierzę że jest i mówią o Nim jako o fakcie

>1) Ależ możesz nie oddychać, nikt ci nie zabrania, możesz przeżyć bez oddychania jakiś czas
>Jest to prymitywne , chamskie i świadczy wyłącznie o tym , że jesteś nie zdolny do przedstawienia rzetelnej , sensownej argumentacji

Nie ! To jest właśnie wolna wola. Możesz nie oddychać, nikt ci nie zabrania

wybacz ale to brzmi po prostu antysemicko a nawet jeszcze groźniej
>Albo się z tego wytłumaczysz albo przestaje z tobą rozmawiać

Narodowy Spis Powszechny 2002 - Żydów w Polsce jest 1133, czyli bardzo mało, a muzułmanów jest 35 000 (maksymalnie), ciężko znaleźć żyda chętnego do rozmowy. - Widzę że jesteś jednym z tych ludzi co wszędzie widzą antysemitów

Pozdrawiam
>
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

22-02-2015 21:42 
 Ocena 1 na 1
e-duch (1053 punktów)
Twoja wiara to twój sen , halucynacja , omamy, iluzje - niekt twoich wizji nie musi traktować poważnie a ty nie masz prawa tego wymagać ani oczekiwać . Nie masz intelektualnego ani etycznego prawa mówić o swoich fantazjach jako o fakcie . To nie są fakty lecz wyłącznie twoje fantazje . Przedstawianie ich jako faktów to oszustwo , kłamstwo i manipulacja .


---Możesz nie oddychać, nikt ci nie zabrania ---

Uważam tą wypowiedć za prymitywną i chamską , bezczelną i arogancką
( za to otrzymujesz tłustego minusa )

Poieważ powtórzyłeś ją mimo iż zwróciłem ci kulturalnie uwage na jej niestosowność - nasz kontakt uważam za zamknięty rozdział

Nie było mi przyjemnie
I nie pozdrawiam

e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
20-02-2015 23:33 
 Ocena 1 na 1
jamci (4752 punktów)
(zablokowany)
Lubię takich jak ty
Wklejaj więcej!
Efekt będzie taki, że szukający trafią na stronę mocno zniechęcającą do oszołomienia religijnego.
(ten wpis GŁOS mi podpowiedział)
Keres (29 punktów)
>Lubię takich jak ty
>Wklejaj więcej!
>Efekt będzie taki, że szukający trafią na stronę mocno zniechęcającą do oszołomienia religijnego.
>(ten wpis GŁOS mi podpowiedział)
>

Pokazałem tylko co o tym mówi JKM, nic więcej
e-duch (1053 punktów)
Czy NIC jako przedmiot Wiary jest w czymś lepsze od CZEGOŚ?

To bardzo proste i oczywiste
Nic w niczym nikomu nie zagraża , nikomu żadnej szkody nie czyni
Coś natomiast może być nie tylko niebezpieczne lecz nawet zdegenerowane i zboczone

pozdrawiam ateistycznie
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
19-02-2015 21:47 
 Ocena 5 na 5
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Ciało zamienia się w popiół. Dusza nie<<
Tylko przy kremacji. Zazwyczaj zmienia się w półpłynną, cuchnącą masę. A dusza jest pojęciem, które znika razem z tym, który to pojęcie wyznaje.
Pazel (699 punktów)
>Dwie prawdy (TVN 24)
>Oglądam , lubie i szanuje . Program jest bardzo wartościowy . Poszerza horyzonty , proponuje
>alternatywy , zachęca do refleksji .
>Chcę powiedzieć o środowym programie w którym red. Wróbel zachwalał Popielcową środe jako święto
>antykonsumpcyjne , wyciszone , skromne . Przypomina nam o tym , że wszystko kończy się ... popiołem
>- mówił Wróbel .
>Rzeczywiście z okazji Popielca nikt nie dostaje prezentów - to fakt ... natomiast czy rzeczywiście
>przypomina nam o tym , że wszystko kończy się popiołem ... ?
>Przecież chrześcijanie wierzą w życie wieczne . Ich życie się wraz ze śmiercią fizyczną nie kończy -
>kończy się moje życie ateisty . Lecz nie sądze aby chrześcijanie z życzliwości dla mnie obchodzili
>solidarnościowe święto , solidarnościowe z ateistami .

Chrześcijaństwo jest jedną z najbardziej depresjogennych i antyhumanistycznych religii na świecie. Jednak jak łatwo się domyślić, wielu (jeśli nie większość) przedstawicieli kleru myśli dokładnie odwrotnie: żyją normalnie, tak jak żyje każdy zwykły szczęśliwy człowiek, czyli hedonistyczno-konsumpcyjnie. Ażeby mieć środki na takie życie, należy stworzyć ideologię dla baranów (,,owieczek'') która zohydzi i splugawi im ziemski żywot, strasząc piekłem, a jednocześnie finansowo doić świeckich ludzi (śluby, chrzty, taca niedzielna, ofiara na ,,kolędzie''). Brak opłat, to brak sakramentów, czyli grzech ciężki, czyli piekło. Zatem płać teraz, albo płacz w piekle, katoliku.

>Wydaje mi się , że red. Wróbel jak bardzo wielu chrześcijańskich inteligentów ma skłonność i
>tendencje do zawieszania myśli w próżni , do nie kończenia podjętych kwestii , do rezygnacji z
>konsekwencji i logiki . W swoich wypowiedziach niezwykle często mieszają dwa porządki ( dlaczego
>tego nie dostrzegają ? A może czynią tak celowo ? ) - porządek racjonalny z chaosem nawiedzonych
>mistycyzmów , nadrzeczywistych bytów , objawień , tabu i tajemnic

Prawda jest taka, że linia programowa TVN-u prowadzi z KK wojnę, ale w sposób ukryty- współczesna liberalna lewica, której niewątpliwym przedstawicielem jest właśnie TVN niszczy KK od środka, wspierając lewicowych księży, takich jak Lemański, mających gdzieś dogmaty i prawidła organizacji KK, a okazujących ją, jako fajną organizację charytatywną. Ten sam mechanizm zaczyna stosować Biedroń w Słupsku, współpracując z takimi kapłanami jak Lemański- czyli liczą się między innymi:
- dobroczynność/charytatywność
-Jezus to fajny gość kochający wszystkich, grzeszyć możesz ile chcesz i tak ci wybaczy
- przestrzeganie dogmatów KK to obciach, ciemnota itp. itd. myślę, ze jest to zrozumiałe.

>Prawdą jest , że dla wierzących nic nie kończy się popiołem !
>Kończy się wieczną euforią lub wiecznym cierpieniem - na popiół nie ma tam miejsca .
>To ateiści chcący uniknąć kary za swe ordynarne zboczenia ( brak wiary ) okłamują ludzi , że po
>śmierci nie ma nagrody ani nie ma kary a życie kończy się ... popiołem ...
>Jak coś takiego może opowiadać osoba wierząca ? Jej racjonalny osąd musi być zaburzony

Tu sobie trochę strzelili w stopę, bo dogmaty mówią o wskrzeszeniu zbawionych w ciałach fizycznych, zatem ten proch znów się zmaterializuje. Ale skoro laikat się tyle lat nie zorientował, to kler nie będzie tego prostował. Ważne, że źródło finansowe nadal tryska mamoną.

...
>Dariusz Karłowicz kilka lat temu powiedział w rozmowie telewizyjnej coś co bardzo głęboko zapadło mi
>w pamięć - Dla wierzącego rozumienie wszystkich aspektów i wątków jego wiary nie jest tak ważne i
>istotne jak ... uczestnictwo , obecność w rytuałach , sakramenty , ceremonie , obrzędy

Dla przeciętnego katolika ważny jest obrzęd. Liczą się święta i rytuały, jeśli będzie chodził co niedziela i w święta do kościółka to połowa sukcesu, a grzeszyć to on może ile wlezie- na spowiedzi przecież dostanie rozgrzeszenie- mamy zatem błędne koło, ale go to nie interesuje, proboszcz i obyczaj, robią wszystko za niego, on myśleć nie musi wcale.
jamci (4752 punktów)
(zablokowany)
>Oglądam , lubie i szanuje . Program jest bardzo wartościowy . Poszerza horyzonty , proponuje alternatywy , zachęca do refleksji .
Serio???
Widocznie trafiają w twoje gusta i poglądy. Nie odpuszczaj i oglądaj 24 godziny na dobę.
e-duch (1053 punktów)
Dzięki za merytoryczną wypowiedź
Wiele z niej wynika
To wartość sama w sobie
Trzymaj tak dalej
pozdrawiam promiennie
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365