Witam wszystkich miłośników filozofii. Nie mogę znaleźć kilku istotnych dla mnie zagadnień. Może tutaj się uda.  1.) 4 założenia stojące u podstaw współczesnych nauk przyrodniczych (empirycznych). Czy to chodzi o np. -problem elementarnych składników materii; -natura czasu i przestrzeni; -problemy nieskończoności czasu i przestrzeni; -istota życia i jego geneza; -problem matematyczności przyrody Ale to są raczej zagadnienia, z Wikipedii z resztą. :? 2.) Kontekst akceptacji. (Kontekst odkrycia i uzasadnienia znalazłem u Poppera, ale tego pierwszego nie mogę. ) 3.) 4 różnice pomiędzy naukami humanistycznymi a przyrodniczymi. Znalazłem kilka założeń z obu nauk, ale czy może ktoś mógłby krótko napisać o takich konkretnych różnicach? Może ktoś będzie znał odpowiedzi i się nimi podzieli.  Pozdrawiam |