Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sakroelektronika

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
01-03-2015 18:07diogenes (42753 punktów)Sakroelektronika
Ocena 13 na 13
Latarnie instaluje się z myślą o tym, aby było jaśniej. Ale nie w Ciemnogrodzie:

"Elektroniczna kropielnica to urządzenie, które dzięki fotokomórce dozuje na ręce wiernych po kilka kropel święconej wody. Dzięki temu kościelny rytuał jest bardziej higieniczny. ..."

wiadomosci(*)1,wiadomosc.html?ticaid=1146e2

W kolejce do automatyzacji (i higieny) czekają taca, komunia, znak pokoju, chrzest, spowiedź, kolęda, relikwie, ostatnie namaszczenie, zmartwychwstanie... No i w końcu ... sam bóg. W takim kontekście wydział sakroeletroniki na kościelnych uczelniach wydaje się kwestią czasu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 Dalej..
#1
01-03-2015 18:23
 Ocena 2 na 2
galvani (1345 punktów)Odp: Sakroelektronika

> W kolejce do automatyzacji (i higieny) czekają taca, komunia, znak pokoju, chrzest, spowiedź,
>kolęda, relikwie, ostatnie namaszczenie, zmartwychwstanie... No i w końcu ... sam bóg. W takim
>kontekście wydział sakroeletroniki na kościelnych uczelniach wydaje się kwestią czasu.

W moich szkolnych czasach (bardzo dawno to było) powszechny był kawał o grzechomierzu księdza. Strach pomyśleć, jaką wersję może stworzyć współczesna młodzierz będąca z elektroniką za pan brat. Na dodatek intensywnie indoktrynowana religijnie, zazwyczaj w sposób bardzo groteskowy

#2
01-03-2015 18:42
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)Odp: Sakroelektronika
W odpowiedzi galvani
>W moich szkolnych czasach (bardzo dawno to było) powszechny był kawał o grzechomierzu księdza.

Przypomnij ...

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#3
01-03-2015 18:51
 Ocena 10 na 10
galvani (1345 punktów)Odp: Sakroelektronika
W odpowiedzi diogenes

>Przypomnij ...

Ksiądz proboszcz miał starą zakonnicę do mycia pleców. Pewnego dnia przyszedł nabór nowych zakonnic, więc proboszcz postanowił sobie wybrać jakąś młodą i niedoświadczoną.
Pewnego dnia młoda myje księdzu plecy i pyta z ciekawością:
- Księżę proboszczu, co to tak pływa po wodzie?
- A to, moje dziecko, jest "Święty Grzechomierz".
- A czy ksiądz mógłby mi tym "Świętym Grzechomierzem" zmierzyć grzechy?
Wtedy ksiądz ją zabrał do sypialni, zrobił co swoje i mówi:
- Nie masz żadnego grzechu.
Ta, uradowana biegnie do starej zakonnicy i chwali się, że proboszcz ma taki "Święty Grzechomierz", którym mierzy grzechy.Stara na to:
- A to oszust! Mnie mówił, że to "Święty Flet" i kazał dmuchać..

Przyznaję, skopiowalem akurat w necie. Zdziwiłem się, że ten kawał przetrwał z grubsza licząc cztery dziesięciolecia. W formie niezmienionej.

#4
01-03-2015 18:52
 Ocena 5 na 5
Drobner (19539 punktów)Odp: Sakroelektronika
> W kolejce do automatyzacji (i higieny) czekają taca, komunia...

Nie bój, nie bój.
Nadążają!

TACA:



HOSTIOMAT:




WINOMATU jeszcze nie wynaleźli...

Drobner, prof. doc. dr inż. teologii technologicznej (albo odwrotnie, już nie pamiętam).

#5
01-03-2015 19:04
 Ocena 2 na 2
Sygnał (4252 punktów)Odp: Sakroelektronika
Deus ex machina się nasuwa ...

#6
01-03-2015 19:25
 Ocena 4 na 4
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Sakroelektronika

>"Elektroniczna kropielnica to urządzenie, które dzięki fotokomórce dozuje na ręce wiernych po kilka
>kropel święconej wody. Dzięki temu kościelny rytuał jest bardziej higieniczny. ..."

To poswiecona woda dziala na diably i wampiry a ze zwyklymi bakteriami daje ciala????

#7
01-03-2015 19:28
 Ocena 6 na 6
diogenes (42753 punktów)Odp: Sakroelektronika
W odpowiedzi rafal73
>To poswiecona woda dziala na diably i wampiry a ze zwyklymi bakteriami daje ciala????

Zaiste, dziwna to woda. Nawet katolik jest zagrożony.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#8
01-03-2015 19:44
 Ocena 5 na 5
diogenes (42753 punktów)Odp: Sakroelektronika
W odpowiedzi Drobner


Tekst co najmniej dwuznaczny. Wyobraźmy sobie, że wieczorem księżulo otwiera skarbonkę i nie zastaje w niej nic (albo mniej...). Taka moja wiara...myśli sobie.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#9
01-03-2015 20:07
 Ocena 5 na 5
galvani (1345 punktów)Odp: Sakroelektronika
W odpowiedzi Drobner
>WINOMATU jeszcze nie wynaleźli...

Jesteś człowiekiem małej wiary...



#10
01-03-2015 20:16
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: Sakroelektronika
W odpowiedzi galvani
Ale to świecka, niegodna konstrukcja!
Automat nie jest poświęcony! Nie liczy się!

No i wino: ani mszalne, ani z wody...

Drobner, winny i wódny

#11
01-03-2015 20:21
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)Odp: Sakroelektronika
W odpowiedzi Drobner
>No i wino: ani mszalne, ani z wody...

Ani nie cieknie z monitora...

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#12
01-03-2015 20:35
 Ocena 3 na 3
galvani (1345 punktów)Odp: Sakroelektronika
W odpowiedzi Drobner
>Ale to świecka, niegodna konstrukcja!
>Automat nie jest poświęcony! Nie liczy się!
>No i wino: ani mszalne, ani z wody...

Spoko, liczy się tak jak Twoje hostiomaty. W Polsce wszystko jest poświęcone, automaty do żelków i wine dispenser. Wszystko na chwałę stwórcy...

#13
01-03-2015 20:35
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: Sakroelektronika
W odpowiedzi diogenes
>Ani nie cieknie z monitora...

Bardzo interesujący kierunek.
Mniam.

Byłbym stale nawrócony!
I na pewno przewrócony.

Drobner, horyzontalny

#14
02-03-2015 11:39
 Ocena-1 na 5
Miłośnik ateistów (9 punktów)Odp: Sakroelektronika
Witam.

Uważam, że to bardzo przydatne urządzenie, zwłaszcza gdy dzieci szanownie oświeconych ateistów przychodzą do kościoła, by napluć do wody święconej. Skażonej ślinie ateistów mówimy stanowcze: NIE! Któś mógłby się jeszcze ateizmem zarazić

#15
02-03-2015 12:28
 Ocena 5 na 5
Drobner (19539 punktów)Odp: Sakroelektronika
Co za frustracja, wściekłość i bezradność, że nie możesz nic zbezcześcić ateistom.

Żal Ci dupę ściska, że nie możesz ateistom nigdzie napluć, choć tak bardzo pragniesz?

Mam dla Ciebie dwa rozwiązania:

1. Idź do wikarego. On chętnie wymasuje Ci od wewnątrz bolący organ. Albo Ty jemu.

2. Smaruj codziennie:


Drobner, oszczędnie gospodarujący śliną.

1 2 3 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365