 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 01-03-2015 18:07 | diogenes (42753 punktów) | Sakroelektronika
13 na 13 | Latarnie instaluje się z myślą o tym, aby było jaśniej. Ale nie w Ciemnogrodzie: "Elektroniczna kropielnica to urządzenie, które dzięki fotokomórce dozuje na ręce wiernych po kilka kropel święconej wody. Dzięki temu kościelny rytuał jest bardziej higieniczny. ..." wiadomosci(*)1,wiadomosc.html?ticaid=1146e2 W kolejce do automatyzacji (i higieny) czekają taca, komunia, znak pokoju, chrzest, spowiedź, kolęda, relikwie, ostatnie namaszczenie, zmartwychwstanie... No i w końcu ... sam bóg. W takim kontekście wydział sakroeletroniki na kościelnych uczelniach wydaje się kwestią czasu. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..#1 2 na 2 | galvani (1345 punktów) | Odp: Sakroelektronika |
> W kolejce do automatyzacji (i higieny) czekają taca, komunia, znak pokoju, chrzest, spowiedź, >kolęda, relikwie, ostatnie namaszczenie, zmartwychwstanie... No i w końcu ... sam bóg. W takim >kontekście wydział sakroeletroniki na kościelnych uczelniach wydaje się kwestią czasu.
W moich szkolnych czasach (bardzo dawno to było) powszechny był kawał o grzechomierzu księdza. Strach pomyśleć, jaką wersję może stworzyć współczesna młodzierz będąca z elektroniką za pan brat. Na dodatek intensywnie indoktrynowana religijnie, zazwyczaj w sposób bardzo groteskowy
|
#2 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Sakroelektronika | > W moich szkolnych czasach (bardzo dawno to było) powszechny był kawał o grzechomierzu księdza.Przypomnij ...
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#3 10 na 10 | galvani (1345 punktów) | Odp: Sakroelektronika |
> Przypomnij ...Ksiądz proboszcz miał starą zakonnicę do mycia pleców. Pewnego dnia przyszedł nabór nowych zakonnic, więc proboszcz postanowił sobie wybrać jakąś młodą i niedoświadczoną. Pewnego dnia młoda myje księdzu plecy i pyta z ciekawością: - Księżę proboszczu, co to tak pływa po wodzie? - A to, moje dziecko, jest "Święty Grzechomierz". - A czy ksiądz mógłby mi tym "Świętym Grzechomierzem" zmierzyć grzechy? Wtedy ksiądz ją zabrał do sypialni, zrobił co swoje i mówi: - Nie masz żadnego grzechu. Ta, uradowana biegnie do starej zakonnicy i chwali się, że proboszcz ma taki "Święty Grzechomierz", którym mierzy grzechy.Stara na to: - A to oszust! Mnie mówił, że to "Święty Flet" i kazał dmuchać.. Przyznaję, skopiowalem akurat w necie. Zdziwiłem się, że ten kawał przetrwał z grubsza licząc cztery dziesięciolecia. W formie niezmienionej. |
#4 5 na 5 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Sakroelektronika | > W kolejce do automatyzacji (i higieny) czekają taca, komunia...Nie bój, nie bój. Nadążają! TACA:  HOSTIOMAT:  WINOMATU jeszcze nie wynaleźli...  Drobner, prof. doc. dr inż. teologii technologicznej (albo odwrotnie, już nie pamiętam). |
#5 2 na 2 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Sakroelektronika | Deus ex machina się nasuwa ... |
#6 4 na 4 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Sakroelektronika |
>"Elektroniczna kropielnica to urządzenie, które dzięki fotokomórce dozuje na ręce wiernych po kilka >kropel święconej wody. Dzięki temu kościelny rytuał jest bardziej higieniczny. ..."
To poswiecona woda dziala na diably i wampiry a ze zwyklymi bakteriami daje ciala????
|
#7 6 na 6 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Sakroelektronika | > To poswiecona woda dziala na diably i wampiry a ze zwyklymi bakteriami daje ciala????Zaiste, dziwna to woda. Nawet katolik jest zagrożony.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#8 5 na 5 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Sakroelektronika |  Tekst co najmniej dwuznaczny. Wyobraźmy sobie, że wieczorem księżulo otwiera skarbonkę i nie zastaje w niej nic (albo mniej...). Taka moja wiara...myśli sobie.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#9 5 na 5 | galvani (1345 punktów) | Odp: Sakroelektronika | > WINOMATU jeszcze nie wynaleźli...Jesteś człowiekiem małej wiary...  |
#10 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Sakroelektronika | Ale to świecka, niegodna konstrukcja! Automat nie jest poświęcony! Nie liczy się! No i wino: ani mszalne, ani z wody... Drobner, winny i wódny |
#11 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Sakroelektronika | > No i wino: ani mszalne, ani z wody...Ani nie cieknie z monitora...
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#12 3 na 3 | galvani (1345 punktów) | Odp: Sakroelektronika | > Ale to świecka, niegodna konstrukcja!> Automat nie jest poświęcony! Nie liczy się!> No i wino: ani mszalne, ani z wody...Spoko, liczy się tak jak Twoje hostiomaty. W Polsce wszystko jest poświęcone, automaty do żelków i wine dispenser. Wszystko na chwałę stwórcy... |
#13 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Sakroelektronika | > Ani nie cieknie z monitora...Bardzo interesujący kierunek. Mniam. Byłbym stale nawrócony! I na pewno przewrócony. Drobner, horyzontalny |
#14 -1 na 5 | Miłośnik ateistów (9 punktów) | Odp: Sakroelektronika | Witam. Uważam, że to bardzo przydatne urządzenie, zwłaszcza gdy dzieci szanownie oświeconych ateistów przychodzą do kościoła, by napluć do wody święconej. Skażonej ślinie ateistów mówimy stanowcze: NIE!  Któś mógłby się jeszcze ateizmem zarazić  |
#15 5 na 5 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Sakroelektronika | Co za frustracja, wściekłość i bezradność, że nie możesz nic zbezcześcić ateistom. Żal Ci dupę ściska, że nie możesz ateistom nigdzie napluć, choć tak bardzo pragniesz? Mam dla Ciebie dwa rozwiązania: 1. Idź do wikarego. On chętnie wymasuje Ci od wewnątrz bolący organ. Albo Ty jemu. 2. Smaruj codziennie:  Drobner, oszczędnie gospodarujący śliną. |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|