Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
18-03-2015 00:05e-duch (1053 punktów)Pytanie
Ocena 1 na 5
Witam !
Za zacytowanie wypowiedzi Denisowicza otrzymałem bana ...
Rozumiem - Nieporozumienie
Ale co z jego wypowiedziami ?
Pozostaną bezkarne ?
Kilka razy kolega Denisowicz napisał : Dla ciebie i tobie podobnych mam tylko pogarde
Napisał też kilka innych rzeczy - które zacytowałem - ale ... napisanie czegoś takiego : Mam dla ciebie i tobie podobnych tylko pogarde ... ?
To ma być tolerowane ?
Przypomnę , że istnieją dwa systemy , które swą ideologie budują na pogardzie - są to faszyzm i rasizm .
KOlega Denisowicz zbyt poważnie w swoich wypowiedziach zbliżył się do tego poziomu aby na portalu humanistów i racjonalistów pozostało to bez echa ...

Zaproponowałem koledze Denisowiczowi korekte :
Dla twoich poglądów mam tylko pogarde
Ale kolega z tego nie skorzystał - powtarzając swą pełną pogardy wypowiedź . że dla ludzi takich jak ja ma tylko pogarde ...

Dla jakich ludzi ?
Dla humanistów , racjonalistów , ateistów ... ?

Zresztą ... nawet nie o to chodzi

Dla mnie humanisty i racjonalisty istnieje wyraźna granica ...
Mońna powiedzieć : Dla twoich poglądów mam tylko pogarde
Natomiast powtarzanie : Dla ciebie i tobie podobnych mam tylko pogarde --- to rzeczywiście z wolnością słowa nic wspólnego nie ma - ma natomiast związek z tym o czym pisałem wcześniej ...

Dzięki za zdjęcie bana
pozdrawiam
e-duch
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Za zacytowanie wypowiedzi Denisowicza otrzymałem bana ...

Niestety z wpisu nie wynikało, że był to czyjś cytat. Na przyszłość proszę podkreślać cytowanie. Wpis zaś był chamski. Często niestety jest tak, że ludzie zgłaszają wypowiedzi tych, których nie lubią, nie zwracając uwagę, że to poprzednik zainicjował wpisy ad personam. Zacznę ignorować takich zgłaszających, więc apeluję o to, by nie zgłaszać do moderacji wypowiedzi, jeśli jest ona jedynie reakcją na atak personalny innej osoby.
Jeśli zbanowałem niesłusznie to przepraszam.
18-03-2015 11:26 
 Ocena 2 na 2
e-duch (1053 punktów)
Bardzo dziękuje za odpowiedź !

Cytując wypowiedzi kolegi użyłem cudzysłowu oraz napisałem , że są to jego wypowiedzi .

W jakim miejscu mój wpis był chamski ? Nie rozumiem .

Czy wypowiedź : Dla ciebie i tobie podobnych mam tylko pogarde - mieści się w granicach tolerowanych na forum ?

pozdrawiam
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Cytując wypowiedzi kolegi użyłem cudzysłowu oraz napisałem , że są to jego wypowiedzi .
Było to zaznaczyć tak: Cytat:
xxxxxxx
względnie standardowym zielonym ptaszkiem.
>W jakim miejscu mój wpis był chamski ? Nie rozumiem .
W tym, w którym niewystarczająco zaznaczyłeś, że cytujesz.
>Czy wypowiedź : Dla ciebie i tobie podobnych mam tylko pogarde - mieści się w granicach tolerowanych na forum ?
Mam nadzieję. Skoro mieści się trollizm, to dlaczego szczera opinia nie miałaby mieć miejsca dla siebie na forum?


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
18-03-2015 12:14 
 Ocena 2 na 4
e-duch (1053 punktów)
--->W jakim miejscu mój wpis był chamski ? Nie rozumiem .
W tym, w którym niewystarczająco zaznaczyłeś, że cytujesz.---

Mój wpis był chamski ponieważ ... niewystarczająco zaznaczyłem ?
Nie znam takiej definicji chamstwa

Są ludzie którzy innych nienawidzą , innymi gardzą - są bardzo szczerzy w tych emocjach
A jednak uważam , że owa "szczerość" w takim kontekście nie jest wartościowa , konstruktywna , racjonalna , kulturalna - raczej wiąże się z brakiem refleksji , namysłu , z brakiem kontroli nad destrukcyjnymi emocjami .

e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Mój wpis był chamski ponieważ ... niewystarczająco zaznaczyłem ?
>Nie znam takiej definicji chamstwa
Czytając to nie dziwię, się że nie rozumiesz co piszę i płaczesz o poglądach talibanu.
   Moderator uznał wpis za chamski a jako, że nie zaznaczyłeś wystarczająco, które słowa są czyje to bana zgarnąłeś ty.
>A jednak uważam , że owa "szczerość" w takim kontekście nie jest wartościowa , konstruktywna , racjonalna , kulturalna - raczej wiąże się z brakiem refleksji , namysłu , z brakiem kontroli nad destrukcyjnymi emocjami .
Uważaj sobie. Ja wolę taką nawet szczerość niż próby obrazy bardziej jakoby eleganckim językiem i następnie zgrywanie ofiary, czy bezzasadne zarzuty o faszyzm i (tu już w ogóle odleciałeś) o rasizm.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
21-03-2015 13:54 
 Ocena-2 na 2
e-duch (1053 punktów)
Ja nie oskarżam cie ani o faszyzm ani o rasizm - przypominam tylko , że oba te systemy oparte są na pogardzie dla drugiego człowieka .
Dla całych grup społecznych - A ty wszak mówisz ( i niczego nie zamierzasz korygować ani się za to wstydzić ) : UWAGA CYTAT :
Dla ciebie i tobie podobnych mam tylko pogarde

To wszystko
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Ja nie oskarżam cie ani o faszyzm ani o rasizm - przypominam tylko , że oba te systemy oparte są na pogardzie dla drugiego człowieka .
Tak, tak cokolwiek powiesz.
>Dla całych grup społecznych
Wątpię iżby całe grupy społeczne prezentowały twój niski poziom, więc można mówić o pogardzie dla ciebie i tobie podobnych "geniuszy".
>Dla ciebie i tobie podobnych mam tylko pogarde
Owszem.
>To wszystko
Tym razem naprawdę?

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
21-03-2015 14:59 
 Ocena-2 na 2
e-duch (1053 punktów)
Dobrze . Bardzo ładnie .
A więc dla mnie i mnie podobnych - czyli : humanistów , racjonalistów , okularników , grubych , muzyków , ateistów , pielęgniarzy ... masz tylko pogarde ?
To bardzo dobrze o tobie świadczy .
To jest jasny i logiczny przekaz
Dzięki za wyczerpującą i przekonującą a także merytoryczną wypowiedź
pozdrawiam
e-duch

Dziękuję również za lawine minusów - to dla mnie duży komplement !

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
21-03-2015 15:19 
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>A więc dla mnie i mnie podobnych - czyli : humanistów , racjonalistów , okularników , grubych , muzyków , ateistów , pielęgniarzy ... masz tylko pogarde ?
Dla oszołomów twojego pokroju. Ale po co ja to piszę skoro ty i tak w swoim zaślepieniu nie pojmiesz i będziesz bełkotał o pogardzie dla całych grup społecznych?
>To bardzo dobrze o tobie świadczy .
Istotnie. To, że wobec oszołomów szacunku nie odczuwam bardzo dobrze o mnie świadczy. Tu się (o dziwo) zgadzamy.
>To jest jasny i logiczny przekaz
Czyli coś z czym ty masz wielki problem.
>Dzięki za wyczerpującą i przekonującą a także merytoryczną wypowiedź
Nie ma sprawy. Może jak trochę więcej poczytasz też się choć o merytoryczność otrzesz. Wątpię w to, ale nadzieja umiera ostatnia.
>Dziękuję również za lawine minusów - to dla mnie duży komplement !
Nie ma sprawy. Dostaniesz następne.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
e-duch (1053 punktów)
Być może w swych rozpalonych emocjach zapomniałeś ...
Racjonalizm polega przede wszystkim na uzasadnieniach .
Każde twierdzenie musi zostać poparte dobrze uzasadnioną argumentacją ...

Jak na razie to co piszesz to .. pustosłowie ...

Oszołomem nazywasz mnie ponieważ : ... ???

Innym problemem ( twoim ) jest niezdolność rozróżnienia braku szacunku dla osoby bądź poglądów od pogardy dla danej osoby bądź poglądów ...

Mógłbyś na chwilę obniżyć poziom swej agresji werbalnej i zniżyć się do merytorycznej wymiany poglądów ?

e-duch

Minusuj do woli
Jeśli to twoje hejterskie hobby , jeśli takie zabawki lubisz

Ja mam inne - mogę ci o tym opowiedzieć , mogę cię tego nauczyć - jeśli chcesz ...

Ja tobą nie gardze a tym bardziej nie gardze takimi jak ty ...
Mnie się wydaje , że potrzebujesz na gwałt pomocy
Z tego co piszesz wnioskuje , że nie posiadasz dostatecznej ochrony przed swymi agresywnymi , destrukcyjnymi emocjami - to nie dobrze
Ludzie posiłkujący się agresją i destrukją wpadają dość łatwo w sidła nihilizmu ...
Tutaj mogę ci pomóc !
Przedstawiając logiczny i spójny model wartości humanistycznych

e-duch


szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Jak na razie to co piszesz to .. pustosłowie ...
Napisał mistrz... pustosłowia.
>Oszołomem nazywasz mnie ponieważ : ... ???
Nim jesteś? Czytasz kiedyś swoje wypowiedzi?
>Innym problemem ( twoim ) jest niezdolność rozróżnienia braku szacunku dla osoby bądź poglądów od pogardy dla danej osoby bądź poglądów ...
Za poglądami stoi osoba.
>Mógłbyś na chwilę obniżyć poziom swej agresji werbalnej i zniżyć się do merytorycznej wymiany poglądów ?
Mógłbyś najpierw wznieść się na poziom umożliwiający merytoryczną wymianę poglądów? Ostatnia merytoryczna (na tyle na ile z tobą merytoryczna rozmowa była możliwa) nie skończyła się dla ciebie za dobrze.
   Skoro jednak nalegasz to masz tu coś o moim podejściu do ateizmu:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,556361#w556370
www.racjonalista.pl/forum.php/s,556361#w556378
www.racjonalista.pl/forum.php/s,556361#w556384
www.racjonalista.pl/forum.php/s,596496#w596520
Ty chcesz nazwijmy to ateizmu z wartościami. Dlaczego jednak inni mieliby się zgodzić z twoją wizją? Uważasz, że ateizm jako negacja nie jest wartościową alternatywą dla teizmu. Jakie poza swoim uważaniem masz na to argumenty. Piszesz o rachitycznych wolnościach samych dla siebie - co niby jest złego w ateizmie jako tylko i wyłącznie niewierze?
>Minusuj do woli
Dziękuje za łaskawe przyzwolenie. Minusy wprawdzie gucio znaczą, ale nie widzę powodu, dla którego miałbym ci ich nie dawać. Swoją drogą widzę, że muszą cię bardzo boleć, skoro tak ciągle o nich wspominasz.
>Ja mam inne - mogę ci o tym opowiedzieć , mogę cię tego nauczyć - jeśli chcesz ...
Ty i nauczanie. Jakoś smutnawy dzisiaj byłem a tu taka humoru poprawa.
>Ja tobą nie gardze a tym bardziej nie gardze takimi jak ty ...
Aha. Oczekujesz oklasków?
>Mnie się wydaje , że potrzebujesz na gwałt pomocy
Mnie się tam zdaje, że to raczej ty potrzebujesz pomocy, ale ja bynajmniej nie mam zamiaru jej oferować.
>Ludzie posiłkujący się agresją i destrukją wpadają dość łatwo w sidła nihilizmu ...
Zaprawdę przerażająca to wizja.
>Tutaj mogę ci pomóc !
Zacznij od siebie.
>Przedstawiając logiczny i spójny model wartości humanistycznych
Jak będzie tak logiczny i spójny jak twoja twórczość to się obejdzie. Prawdę powiedziawszy tak czy inaczej się obejdzie, nie potrzebuję twoich "nauk" czy modeli.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
21-03-2015 16:44 
 Ocena 1 na 1
e-duch (1053 punktów)
>Ty chcesz nazwijmy to ateizmu z wartościami. Dlaczego jednak inni mieliby się zgodzić z twoją wizją>

Ależ nie muszą się zgadzać
Ale przecież mam prawo do wyrażenia swojego poglądu ...
Nigdzie i nigdy nie napisałem , że pogardzam ludźmi którzy myślą inaczej niż ja ... w przeciwieństwie do ciebie

Ty pogardzasz ludźmi , którzy myślą inaczej ...
Wielokrotnie to podtrzymywałeś
I to bardzo ciebie upodabnia do religijnych fanatyków
Oni też mają tylko pogarde dla innych ...
To są wasze wspólne wartości
Ja posiadam inne ... liberalne

e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
21-03-2015 16:54 
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Ależ nie muszą się zgadzać
Jakież to łaskawe z twojej strony.
>Ale przecież mam prawo do wyrażenia swojego poglądu ...
Kusi mnie teraz, żeby napisać nie, nie masz tak aby twoje oskarżenia o próby odbierania ci wolności miały jakieś uzasadnienie.
>Nigdzie i nigdy nie napisałem , że pogardzam ludźmi którzy myślą inaczej niż ja ... w przeciwieństwie do ciebie
Pogardzam głupcami, nie ludźmi myślącymi inaczej.
>Ty pogardzasz ludźmi , którzy myślą inaczej ...
Głupkami i oszołomami.
>To są wasze wspólne wartości
Tak, tak. Krytykuje ktoś twój bełkot to się z religiantami zgadza.
>Ja posiadam inne ... liberalne
Teraz żeś walnął. Gość pytający co jest złego w dogmatach bełkoce o posiadaniu liberalnych wartości.
   Jak w "liberalnych" wartościach mieści się krzyczenie o faszyzmie i rasizmie?

Nie trudź się odpisywaniem:

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
e-duch (1053 punktów)
>Jak w "liberalnych" wartościach mieści się krzyczenie o faszyzmie i rasizmie?<

Dlaczego krzyczenie ?
Ja bardzo spokojnie o tym przypominam , tłumaczę i wyjaśniam a jeżeli ty słyszysz krzyk to najprawdopodobniej swój własny .
Liberalizm jest w swym ideologicznym przekazie sprzeczny z faszyzmem i rasizmem .
Faszyzm i rasizm karmią się pogardą dla drugiego człowieka , wykluczeniem , dyskryminacją
Liberalizm jako nurt wolnościowy jednoznacznie takie poglądy potępia .
Pogarda dla drugiego człowieka , którą ty tutaj tak bezwstydnie i ochoczo wyrażasz , korygować nie zamierzasz a może i dumny z niej jesteś ustawia twoje poglądy w kontrze do liberalizmu natomiast po stronie ideologii dyskryminacji , wykluczenia i pogardy właśnie - to chyba jest absolutnie jasne i bezsprzeczne .
Wolność w liberalizmie nie polega na gardzeniu innymi ludźmi - rozumiem , że musisz to przemyśleć , nowe wiadomości muszą się w głowie ułożyć , znaleźć dla siebie przestrzeń ...
Jeśli o dogmaty chodzi to ty prezentujesz stanowisko idealnie i perfekcyjnie dogmatyczne :
> Nic nie musze , nie musze tłumaczyć , nie musze wyjaśniać , nic nie będe korygował , niczego się nie wstydzę < Takie stanowisko nazywamy dogmatyzmem - można też mówić o egotyzmie lub narcyzmie

pozdrawiam liberalnie
nadal tobą nie gardze lecz poglądów twych nie szanuje
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
18-03-2015 15:38 
 Ocena 1 na 1
julian (1206 punktów)
(zablokowany)
Pan Iwan Denisowicz oddał na mnie głos negatywny - zdradzi może swoje motywy?
18-03-2015 15:40 
 Ocena 2 na 2
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
> Pan Iwan Denisowicz oddał na mnie głos negatywny - zdradzi może swoje motywy?
Zważywszy na to, że cofnął to nie zdradzi.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
18-03-2015 19:51 
 Ocena 4 na 4
niestadny (2492 punktów)
>Bardzo dziękuje za odpowiedź !
>Cytując wypowiedzi kolegi użyłem cudzysłowu oraz napisałem , że są to jego wypowiedzi .

Kurde, naucz się wreszcie porządnie cytować. Kiedyś - jeszcze w Twoim poprzednim "wcieleniu" - pisałem jak poprawnie cytować na fR; inni także. Pozostałeś obojętny na nauki. Za powyższe należał Ci się ban jak nic!
Jeszcze raz zatem, na poważnie.
Przed cytowanym zdaniem bądź fragmentem wypowiedzi do którego się odnosisz stawiasz taki oto znak: >
W efekcie otrzymujesz piękny, zielony cytat:
> Bardzo dziękuję za odpowiedź !
Poniał?


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
21-03-2015 13:58 
 Ocena-2 na 2
e-duch (1053 punktów)
Dobrze .
A co powiesz i jak skomentujesz ów cytat ?
Wiemy już ( choć zdania są podzielone ) , że niedostatecznie oznaczyłem cytat - ale co z samym cytatem ?
Czy wart jest twojego komentarza ?
Czy też uważasz , że wyrażanie pogardy dla całych grup społecznych nie jest na tyle ciekawe aby się do tego merytorycznie odnieść ?
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
e-duch (1053 punktów)
Właściwie okazało się , że ban był niesłuszny - czy więc nie powinienem otrzymać punktów , które mi niesłucznie odebrano ?
Można by też usunąć ostrzeżenie , prawda ?
I jeszcze raz : W czym i gdzie mój wpis byłą chamski - nikt tego nie wyjaśnił ani nie wytłumaczył ani nie uzasadnił .
A przecież jesteśmy na racjonaliście !
Jeżeli mój wpis był chamski to jak należy określić wypowiedzi , które poprawnie zacytowałem ?

pozdrawiam
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
23-03-2015 19:43 
 Ocena 1 na 1
niestadny (2492 punktów)

Nie ciągnij tego bezsensownie na forum lecz napisz na poniższy adres:
lp.atsilanojcar@muigelok

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Ale co z jego wypowiedziami ?
>Pozostaną bezkarne ?
Możliwe. Gwoli sprawiedliwości zapewne nie powinny, ale i zbanowania ciebie pomyłką bym nie nazwał.
>Kilka razy kolega Denisowicz napisał : Dla ciebie i tobie podobnych mam tylko pogarde
I wcale się tego nie wstydzi ani nie wypiera.
>Napisał też kilka innych rzeczy - które zacytowałem - ale ... napisanie czegoś takiego : Mam dla
>ciebie i tobie podobnych tylko pogarde ... ?
>To ma być tolerowane ?
Mam nadzieję. Dziwne gdyby nie było. Alboż to muszę cię szanować?
>Przypomnę , że istnieją dwa systemy , które swą ideologie budują na pogardzie - są to faszyzm i
>rasizm .
Przypomnę - jak ktoś nie ma argumentów to rzuca oskarżeniami o rasizm czy faszyzm. To "świetny" sposób na uciszenie oponenta.
>KOlega Denisowicz zbyt poważnie w swoich wypowiedziach zbliżył się do tego poziomu aby na portalu
>humanistów i racjonalistów pozostało to bez echa ...
"Kolega" e-duch nadto swobodnie się do rasizmu i faszyzmu odwołał, więc ban był zasłużony, ale jak widać nauka poszła w las.
>Zaproponowałem koledze Denisowiczowi korekte :
>Dla twoich poglądów mam tylko pogarde
>Ale kolega z tego nie skorzystał - powtarzając swą pełną pogardy wypowiedź . że dla ludzi takich jak
>ja ma tylko pogarde ...
Nie widzę potrzeby korekty. Szczęśliwie nie ma wymogu szanowania wszystkich dyskutantów.
>Dla jakich ludzi ?
>Dla humanistów , racjonalistów , ateistów ... ?
Dla ignorantów oskarżających innych o faszyzm.
>Zresztą ... nawet nie o to chodzi
>Dla mnie humanisty i racjonalisty istnieje wyraźna granica ...
Jakoś nie było tego widać przy oskarżaniu mnie o faszyzm czy zaburzenia psychiczne. Łatwo gadać o innych, ale zauważenie swoich przewin to widać sprawa znacznie trudniejsza.
>Mońna powiedzieć : Dla twoich poglądów mam tylko pogarde
>Natomiast powtarzanie : Dla ciebie i tobie podobnych mam tylko pogarde --- to rzeczywiście z
>wolnością słowa nic wspólnego nie ma - ma natomiast związek z tym o czym pisałem wcześniej ...
Tobie się może roić, że nie ma to nic wspólnego z wolnością słowa, ale jak pokazałeś wolności to masz specyficzne pojmowanie.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
18-03-2015 03:48 
 Ocena 2 na 2
julian (1206 punktów)
(zablokowany)
..
>Nie widzę potrzeby korekty. Szczęśliwie nie ma wymogu szanowania wszystkich dyskutantów.

Wymogu pewnie nie ma, to raczej kwestia kultury osobistej. Nie rozumiem, jak można gardzić drugim człowiekiem, który nic złego nie zrobił. Rozumiem, że można gardzić poglądami np. faszystowskimi, komunistycznymi, religijnymi.
18-03-2015 08:35 
 0 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>napisanie czegoś takiego : Mam dla ciebie i tobie podobnych tylko pogarde ... ?
>>To ma być tolerowane ?
>Mam nadzieję.
I ja jestem za pełną wolnością słowa, ale skoro na forum obowiązuje w tej mierze ustawowa oględność, niechby autor miał odwagę swoje autorstwo banującym zgłosić.

>Alboż to muszę cię szanować?
Szanować nawet siebie nie musisz (z czego - jak ci powyżej wykazałam - ochoczo skorzystałeś).

Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem.
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>I ja jestem za pełną wolnością słowa, ale skoro na forum obowiązuje w tej mierze ustawowa oględność, niechby autor miał odwagę swoje autorstwo banującym zgłosić.
A dlaczego miałby zgłaszać? Żeby tak "wartościowym" osobnikom jak ty nie roiło się, iż autor nie ma do siebie szacunku?
>Szanować nawet siebie nie musisz (z czego - jak ci powyżej wykazałam - ochoczo skorzystałeś).
Ty i wykazywanie czegokolwiek to istna kpina, ale powarczeć widzę trzeba.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
18-03-2015 10:44 
 0 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>I ja jestem za pełną wolnością słowa, ale skoro na forum obowiązuje w tej mierze ustawowa oględność, niechby autor miał odwagę swoje autorstwo banującym zgłosić.
>A dlaczego miałby zgłaszać?
By nie wyjść na zasługującego na pogardę tchórza.


Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem.
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>By nie wyjść na zasługującego na pogardę tchórza.
User tak "wartościowy" jak ty uznający mnie za tchórza to zaiste tragedia na miarę zatonięcia Titanica .

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
18-03-2015 18:30 
 Ocena-1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> ty uznający mnie za tchórza
Ja tylko formułowałam zasadę.

Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem.
18-03-2015 12:01 
 Ocena 1 na 5
e-duch (1053 punktów)
---Alboż to muszę cię szanować?---

Nie - nie musisz mnie szanować . Jednak trzeba przejść długą droge od braku szacunku do pogardy .
W dodatku "tylko pogardy" i "do takich jak ty"

Jeżeli ktoś gardzi nie tylko poglądami drugiego człowieka ale samym człowiekiem a nawet całą grupą ludzi to wydaje mi się całkiem sensowne przypomnienie dwóch ideologii na pogardzie opartych
Na dyskryminacji , wykluczeniu - na odbieraniu godności innym ludziom .

Możesz oczywiście uważać , że gardzenie innymi ludźmi jest częścią twojej wolności
Ja jednak uważam , że nasza wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiej osoby .
Gardzenie innym człowiekiem jest odbieraniem mu jego godności a więc też jego wolności .

Chronologicznie było tak :
Napisałem , że w moim rozumieniu ateizm wyłącznie jako negacja , nie wpisany w szerszy kontekst światopoglądowy i nie odwołujący się do żadnego modelu wartości nie jest w stanie konkurować ze światopoglądem religijnym .
Ty odpisałeś , że "Nic nie musisz , nie musisz uzasadniać , nie musisz wyjaśniać "
Ja odpisałem , że "Nic nie muszę" wpisuje się w dogmatyzm " Nie bo nie lub Tak bo tak
I w tym momencie pojawia się pogarda dla mnie i mnie podobnych - bardzo jasno przez ciebie wyrażona .
Następnie ja przypominam , że pogarda dla drugiego człowieka jest fundamentem dwóch systemów : faszyzmu i rasizmu .

---ale jak pokazałeś wolności to masz specyficzne pojmowanie.---

Rzeczywiście nie uważam aby pogarda dla innych ludzi była częścią wolności

I na koniec powiem tak :
Uważam , że wszyscy powinniśmy dbać o kulture słowa , wypowiedzi - jeżeli nie będziemy dbać o to łatwo nam będzie stać się " prostackim bydłem" - przy czym zaznaczam , że "bydło" już jest prostactwem ...
Powiedzieć o kimś , że jest "prostackim bydłem" już w jakiejś części zrównuje mówiącego z ... owym bydłem ...

e-duch



szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Nie - nie musisz mnie szanować . Jednak trzeba przejść długą droge od braku szacunku do pogardy .
Doprawdy?
>Jeżeli ktoś gardzi nie tylko poglądami drugiego człowieka ale samym człowiekiem a nawet całą grupą ludzi to wydaje mi się całkiem sensowne przypomnienie dwóch ideologii na pogardzie opartych
>Na dyskryminacji , wykluczeniu - na odbieraniu godności innym ludziom .
Tobie się coś sensownym może wydawać, ale wcale to nie znaczy, iż sensownym jest.
>Możesz oczywiście uważać , że gardzenie innymi ludźmi jest częścią twojej wolności
Dziękuję bardzo za łaskawą zgodę.
>Ja jednak uważam , że nasza wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiej osoby .
Toteż nie mam zamiaru ci szkodzić czy odbierać wolności. Nic ci do tego co wobec ciebie odczuwam, jeśli na odczuwaniu się kończy.
>Gardzenie innym człowiekiem jest odbieraniem mu jego godności a więc też jego wolności .
Gucio prawda. Bardzo widzę mocno chciałbyś się jako ofiara, które wolność odebrano przedstawić.
>Chronologicznie było tak :
Chronologicznie to pierwszy mi zarzuciłeś talibanizm a w innym wątku wykazałeś swoją jakże wielką kulturę proponują mi nauczenie się myślenia. Zgrywanie ukrzywdzonej ofiary możesz więc sobie odpuścić, podobnie jak próby manipulacji.
   Ciekawe to zacząć kogoś obrażać a potem dziwić się, że odpowiada.
>Ty odpisałeś , że "Nic nie musisz , nie musisz uzasadniać , nie musisz wyjaśniać "
Bo nie muszę. Mogę, może nawet powinienem, ale nie muszę.
>I w tym momencie pojawia się pogarda dla mnie i mnie podobnych - bardzo jasno przez ciebie wyrażona .
Do człowieka piszącego naucz się myśleć i rzucającego oskarżeniami o talibanizm mam odczuwać szacunek?
>Następnie ja przypominam , że pogarda dla drugiego człowieka jest fundamentem dwóch systemów : faszyzmu i rasizmu .
I jakoś tak o wcześniejszych swoich jakże na poziomie postach zapominasz i bawisz się w ukrzywdzoną księżniczkę. A ten twój faszyzm i rasizm to już nudny jest.
>Rzeczywiście nie uważam aby pogarda dla innych ludzi była częścią wolności
Tak jak mówiłem. Specyficzne masz pojmowanie wolności.
>I na koniec powiem tak :
>Uważam , że wszyscy powinniśmy dbać o kulture słowa , wypowiedzi - jeżeli nie będziemy dbać o to łatwo nam będzie stać się " prostackim bydłem" - przy czym zaznaczam , że "bydło" już jest prostactwem ...
Wszyscy więc również i ty. Łatwo jednak krytykować zachowanie innych, w swoim nie widząc nic złego.
>Powiedzieć o kimś , że jest "prostackim bydłem" już w jakiejś części zrównuje mówiącego z ... owym bydłem ...
Widzę chamstwo nawet teraz z ciebie wychodzi, bo kogoż niby nazywałem prostackim bydłem w poniższym cytacie?
Cytat:
Mam nadzieję, że zgodzisz się, iż nikt nie powinien zachowywać się jak prostackie bydło. I skąd wzięła ci się te ruja i poróbstwo?



The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
21-03-2015 13:59 
 Ocena-2 na 2
e-duch (1053 punktów)
Nie widzisz potrzeby korekty u siebie
Natomiast widzisz ją u innych

Bardzo dobrze - tak trzymaj !

e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Nie widzisz potrzeby korekty u siebie
>Natomiast widzisz ją u innych
>Bardzo dobrze - tak trzymaj !
Widać łatwiej dostrzec drzazgę w oku bliźniego niż całą puszczę w swoim. Niczego jednak innego się nie spodziewam po kolesiu próbującym zgrywać ofiarę i rzucającym oskarżeniami o faszyzm.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
21-03-2015 15:03 
 Ocena-2 na 2
e-duch (1053 punktów)
Człowiek , który pisze :
> Dla ciebie i tobie podobnych mam tylko pogarde<
sam siebie oskarża !
Tym bardziej kiedy dodaje :
> nie zamierzam cię poznawać , twoje interes mam w poważaniu , nic nie muszę , nie wstydzę się tego <

e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
21-03-2015 15:12 
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Człowiek , który pisze :
>> Dla ciebie i tobie podobnych mam tylko pogarde<
>sam siebie oskarża !
Niewątpliwie. Masz coś mądrego do napisania czy dalej planujesz robić z siebie ofiarę wielce urażoną faktem, iż inni nie chcą jej poznawać czy dbać o jej interes?
>Tym bardziej kiedy dodaje :
>> nie zamierzam cię poznawać , twoje interes mam w poważaniu , nic nie muszę , nie wstydzę się tego <
W jaki sposób się oskarżam pisząc, iż nie zamierzam cię poznawać? Taka z ciebie ważna osobistość? Chyba masz chłopie zbyt duże o własnej ważności mniemanie. Co jest złego w tym, że nie obchodzi mnie twój interes? Nie jestem Armią Zbawienia, żeby takim jak ty pomagać. Nadto istotnie niewiele muszę co widać bardzo cię boli.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
21-03-2015 15:26 
 Ocena-1 na 1
e-duch (1053 punktów)
No nie wiem ...
Skoro jestem tak dla ciebie nieistotny to czemu obdarzasz mnie tak intensywnym zaintresowaniem ?
I wkładasz tak wiele wysiłku w interakcje ze mną ?
Obdarzasz mnie tak intensywnym uczuciem , emocją jak pogarda ... ?
Pogarda nie jest przecież obojętnością czy zwykłą ignorancją - jest czymś o wiele więcej ...
Jest bardzo intensywnym zaangażowaniem ...
Aby kimś gardzić trzeba się rzetelnie zaangażować
Ty to czynisz a więc mimo twych zapewnień uważasz mnie za coś bardzo dla siebie ważnego ... choćby jako kotrapunkt ...
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>No nie wiem ...
Wielu rzeczy. Ważne, że uczciwie się do tego przyznajesz.
>Skoro jestem tak dla ciebie nieistotny to czemu obdarzasz mnie tak intensywnym zaintresowaniem ?
Zaraz tam zainteresowaniem. Pośmiać się chcę, nadto uważam, iż nie powinno się głupot bez odpowiedzi zostawiać.
>I wkładasz tak wiele wysiłku w interakcje ze mną ?
Wysiłku? O wysiłku można by mówić gdybyś miał coś mądrego do napisania.
>Obdarzasz mnie tak intensywnym uczuciem , emocją jak pogarda ... ?
>Pogarda nie jest przecież obojętnością czy zwykłą ignorancją - jest czymś o wiele więcej ...
>Jest bardzo intensywnym zaangażowaniem ...
>Aby kimś gardzić trzeba się rzetelnie zaangażować
Ot psycholog z bożej łaski.
>Ty to czynisz a więc mimo twych zapewnień uważasz mnie za coś bardzo dla siebie ważnego ... choćby jako kotrapunkt ...
Uważam cię za oszołoma. Ale jeśli sprawi ci to przyjemność i da jakoś radochę w życiu to mogę poudawać, iż coś dla mnie znaczysz. Jak ładnie poprosisz to nawet napiszę jakiś ty ważny i wspaniały i jak to każdą godzinę spędzam myśląc o tym jakie głupstwa jeszcze napiszesz

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
21-03-2015 15:13 
 Ocena-2 na 2
e-duch (1053 punktów)
Ale to nie ja piszę :
> niczego nie zamierzam korygować , nie wstydzę się tego <

Kto nie zamierza niczego korygować ?
Ten , który krytycznie na siebie patrzy czy raczej ten , który bezkrytycznie podchodzi do swoich poglądów ?

> Nic nie muszę <

To piękny wstęp do zamykania oczu na swoje deficyty i wady .
I piękny wstęp do dogmatyzmu i totalitaryzmu .

A twoje minusowanie to dla mnie czysta przyjemność !
Mam nadzieję , że dla ciebie również
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Ten , który krytycznie na siebie patrzy czy raczej ten , który bezkrytycznie podchodzi do swoich poglądów ?
Jakoś w twoim zgrywaniu ofiary nie zauważyłem krytycznego na siebie patrzenia.
>To piękny wstęp do zamykania oczu na swoje deficyty i wady .
Niewątpliwie.
>I piękny wstęp do dogmatyzmu i totalitaryzmu .
Tak, tak. I faszyzmu i rasizmu oraz pogardy dla całych grup społecznych. Nudna się robi ta twoja błazeńska śpiewka.
>A twoje minusowanie to dla mnie czysta przyjemność !
Cóż, szkoda.
>Mam nadzieję , że dla ciebie również
Zawsze lubiłem piętnować głupotę, choć przyznam, iż pisząc w jednym ze swoich postów
Cytat:
Nic nie rozumiem .
dokonałeś wyjątkowo trafnej samokrytyki. Zapewne niezamierzonej, ale co tam.

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
21-03-2015 15:30 
 Ocena-1 na 1
e-duch (1053 punktów)
>Zawsze lubiłem piętnować głupotę.<

Ale przecież wyłącznie cudzą głupotę , prawda ?
Własna głupota jest ci bliska , nie ?

Gdyby nie była ci bliska nie pisałbyś :
> niczego nie zamierzam korygować >
> nie wstydze się <

Błogosławieni ci , którzy nie widzieli a uwierzyli !

e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Własna głupota jest ci bliska , nie ?
To jakaś projekcja? Sądząc po głębi twoich wypowiedzi twoja durnota jest ci tak bliska, iż nie jesteś w stanie zasnąć nie dając jej buzi na dobranoc.
>Gdyby nie była ci bliska nie pisałbyś :
>> niczego nie zamierzam korygować >> nie wstydze się <
>Błogosławieni ci , którzy nie widzieli a uwierzyli !
Mam się może wstydzić, iż do osobników twojego pokroju nie odczuwam szacunku? Co do tych błogosławionych to miej nadzieję, iż również głupi będą błogosławieni bo wtedy wielka zaprawdę łaska na ciebie spłynie.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
e-duch (1053 punktów)
Wiem już kim jesteś ...
Mój syn mnie oświecił ...
Powiedział : Takie wypowiedzi są typowe dla trollizmu !
Brak uzasadnienia zastępowany jest werbalną agresją ...

Oczywiście , że nie masz się wstydzić - a właściwie ... wstyd to emocja dla ciebie nieosiągalna
Wstyd to coś co dla ciebie jest niezrozumiałe , niepojęte
Ty się przecież nie wstydzisz ... nic nie korygujesz , nic nie musisz
Jesteś jak bóg ...
Dla ateisty to mógłby być problem ale dla ciebie ... żaden !

Brak boga zrekompensowałeś sobie ustanowieniem innej boskości - swojej własnej

Jak inaczej wytłumaczyć można wypowiedzi :
Nic nie muszę , niczego nie będą korygował -to wypisz wymaluj wypowiedzi Jehowy z jego najdurniejszego okresu ...

pozdrawiam
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
21-03-2015 16:26 
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Brak uzasadnienia zastępowany jest werbalną agresją ...
Owszem, na przykład wrzaskami o faszyzmie.
>Wstyd to coś co dla ciebie jest niezrozumiałe , niepojęte
Długo patrzyłeś w swoją czarodziejską kulę?
>Ty się przecież nie wstydzisz ... nic nie korygujesz , nic nie musisz
>Jesteś jak bóg ...
A ty jak dureń wciąż powtarzający to samo. Same słowa nie muszę powodują, że się pienisz czy co? Widzisz "nie muszę" i zaraz zaczynasz bzdurzyć i bełkotać zamiast napisać coś z sensem.
>Dla ateisty to mógłby być problem ale dla ciebie ... żaden !
>Brak boga zrekompensowałeś sobie ustanowieniem innej boskości - swojej własnej
Powiedział koleś od ateistycznych wartości pytający się dlaczego dogmaty są złe. Ciekawi mnie też czym ty rekompensujesz sobie brak boga? Może twój zarzut w stosunku do mnie to próba wyparcia własnej tęsknoty za religią i jej sztywną klatką?
>Jak inaczej wytłumaczyć można wypowiedzi :
>Nic nie muszę , niczego nie będą korygował -to wypisz wymaluj wypowiedzi Jehowy z jego najdurniejszego okresu ...
Takie właśnie wypowiedzi sprawiają, że uważam cię za oszołoma i głupka.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
e-duch (1053 punktów)
>Takie właśnie wypowiedzi sprawiają, że uważam cię za oszołoma i głupka.<

A jakie masz na to uzasadnienie ?

Ja swoje podałem !

e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>A jakie masz na to uzasadnienie ?
Lubisz robić z siebie większego głupka niż nim jesteś?

Straciłem na ciebie wystarczająco dużo czasu a twój trollizm robi się raczej żałosny niż śmieszny więc:

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
21-03-2015 18:35 
 Ocena 1 na 1
Episode_2 (3284 punktów)
>
Właśnie miałem pisać, żebyście już dali sobie spokój.
21-03-2015 15:35 
 Ocena-1 na 1
e-duch (1053 punktów)
Ależ jak najbardziej zamierzonej - bardzo świadomej
Być może nieudolnie ale jednak próbowałem naśladować mistrza Sokratesa ...
Wiem , że nic nie wiem ... to podstawa sceptycyzmu
To maja droga ...
Twoja nazywa się : Nic nie muszę i niczego nie będę korygował

Zdumiewające jaką nietolerancją na wiedze wykazują pewne jednoski

e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
21-03-2015 15:43 
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Ależ jak najbardziej zamierzonej - bardzo świadomej
>Być może nieudolnie ale jednak próbowałem naśladować mistrza Sokratesa ...
Mierz lepiej chłopie siły na zamiary.
>Wiem , że nic nie wiem ... to podstawa sceptycyzmu
>To maja droga ...
Twoja droga to absurd i bełkot oraz jakieś dziwne fochy i generalnie rzecz ujmując problemy ze zrozumieniem. Nadto krzyki o faszyzmie.
>Twoja nazywa się : Nic nie muszę i niczego nie będę korygował
Widzę totalniak bardzo by chciał żebym musiał.
>Zdumiewające jaką nietolerancją na wiedze wykazują pewne jednoski
Istotnie zdumiewające. Ciekawe tylko czy od małego byłeś taki pusty czy to wina jakieś wypadku?

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
e-duch (1053 punktów)
To jest raczej wina wypadku ...
Ty wierzysz w przeznaczenie ?
Znaki zodiaku i żyły wodne - grzech pierworodny ?

Ja obstawiałbym ... przypadek wyoadku ...

Poznałem na swej życiowej drodze kilka bardzo mądrych osób . które uwrażliwiły mnie ... szczególnie na przejawy egomani i narcyzmu ...

Nauczyłem się od nich nie rzucać słów na wiatr
Nauczyłem się aby uzasadniać swe wypowiedzi

Te mądre osoby mówiły mi :
Macieju , dopóki nie będziesz mógł przedstawić racjonalnych argumentów na daną teze - lepiej milcz ...

I tak czynie !

W twoim wypadku nie ma najmniejszego problemu
przedstawiłem cały wachlarz argumentów - ty - ... nie poparłeś swych wypowiedzi żadnym argumentem

e-duch


szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
21-03-2015 16:36 
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>To jest raczej wina wypadku ...
Powiedziałbym, że bardzo współczuje ale po co kłamać.
>Ty wierzysz w przeznaczenie ?
>Znaki zodiaku i żyły wodne - grzech pierworodny ?
Pewnie. I jeszcze w jednorożce.
>Poznałem na swej życiowej drodze kilka bardzo mądrych osób . które uwrażliwiły mnie ... szczególnie na przejawy egomani i narcyzmu ...
Doprawdy? Żeby jeszcze tak nauczyły cię wypowiadać się z sensem.
>Nauczyłem się aby uzasadniać swe wypowiedzi
Jakoś tego nie widać.
>Macieju , dopóki nie będziesz mógł przedstawić racjonalnych argumentów na daną teze - lepiej milcz Lepiej więc byś zrobił gdybyś milczał.
>przedstawiłem cały wachlarz argumentów - ty - ... nie poparłeś swych wypowiedzi żadnym argumentem
Przedstawiłeś bełkot o talibanie i faszyzmie po tym jak skończyło ci się to co za argumenty uważałeś. Ale dziwne by było gdyby ktoś tak zadufany w sobie jak ty dostrzegł swoje błędy.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
e-duch (1053 punktów)
Nadal brak nawet cienia argumentacji !
Podejrzewam , że trudno ci wyjść poza schemat : tak bo tak - nie bo nie ...
Ale staraj się
Ja wciąż czekam
I nadal tobą nie pogardzam

e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
21-03-2015 16:58 
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Nadal brak nawet cienia argumentacji !
A gdzie twoja? Szczekasz o braku argumentacji a swoją masz? Zarzuty wynikające z nadmiaru wyobraźni to nie argumentacja, choćbyś nie wiem jak bardzo tego chciał.
>Podejrzewam , że trudno ci wyjść poza schemat : tak bo tak - nie bo nie ...
Podejrzewam, że trudno ci przeżyć dzień bez pieprzenia głupot.
>Ale staraj się
>Ja wciąż czekam
Choćbym nie wiem jak się starał osobnik twojego pokroju nie będzie w stanie pojąć. Jeśli sam swojego pieprzenia i zgrywania ofiary nie dostrzegasz to nikt inny ci tego nie uświadomi.
>I nadal tobą nie pogardzam
A ja tobą gardzę, chyba nawet mocniej bo bzdur w twoich postach nie brak. Szczególnie żałosne jest to, iż uważasz, że podajesz jakieś argumenty kiedy w rzeczywistości tylko szczekasz.

Straciłem nadzieję na to, iż napiszesz coś mądrego zrobię więc to co powinienem zrobić już dawno:

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
22-03-2015 20:50 
 Ocena 1 na 1
e-duch (1053 punktów)

>A ja tobą gardzę, chyba nawet mocniej bo bzdur w twoich postach nie brak. Szczególnie żałosne jest to, iż uważasz, że podajesz jakieś argumenty kiedy w rzeczywistości tylko szczekasz.<

Piękna wypowiedź !
Oddająca znakomicie charakter , intencje i poziom kolegi Iwana .

Są dwa modele ideologiczne w których pogarda dla drugiego ( innego ) człowieka jest umieszczona w samym centrum ich fundamentu .
To jest rasizm ik faszyzm .

Liberalizm nie zawiera w swym ideologicznym przesłaniu pogardy dla drugiego człowieka .

Ponieważ nie potrafisz pogodzić się z faktami , podać żadnych argumentów ani nie potrafisz wycofać się ze swych skandalicznych wypowiedzi uprawiasz wraz z kolegą Dumeru hejterskie minusowanie ( wspólnie nabiliście mi tych minusóów z 60 ) - wstyd panowie , wstyd i obciach

Na czym polega ignorancja ?
Na niezdolności do korekty swych błędów - a ty zabetonowałeś się całkowicie powtarzając wielokrotnie , że żadnych z wypowiedzianych słów się nie wwstydzisz , nic nie będziesz korygował ani zmieniał - to jasny przykład bezwstydnej ignorancji właśnie . Sam zresztą tak ją nazywasz .

Czytając i spokojnie analizując twe wypowiedzi dochodzę do wniosku , że powtarzając po wielokroć : >gardze tobą< - czerpiesz z tej potwornie destrukcyjnej emocji jakąś przyjemność
To oczywiście twoja sprawa - ale ostrzegam , że to może mieć smutne konsekwencje ... dla ciebie a może i dla innych ... dla tych wszystkich którymi gardzisz :
Anna Grodzka , Robert Biedroń , Magdalena środa , Sierakowski , Dymek , Piątek , Michalski , Kik , żakowski , Kurkiewicz , Elżanowski , Hartman , Woleński , Gombrowicz , Lem , Thomas Paine , David Hume , Sokrates , Dawkins , Bartoś , Obirek , Harris , Hitchens , Dennet , Wolter , Kant , Kołakowski , Mikołejko , Płatek , Michalik -
Z tego co wiem nikt z nich nie wypowiedział słów
>dla ciebie i tobie podobnych mam tylko pogarde < i za to bardzo ich cenie i szanuje !

A tobą w dalszym ciągu nie pogardzam choć nie szanuje twych poglądów
Wstyd mi za ciebie - tak po ludzku i ... żal mi cie ... nic na to nie poradze ...
Nie wstydzę się tego i nie będę korygował
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
23-03-2015 19:27 
 Ocena 2 na 2
niestadny (2492 punktów)

>Piękna wypowiedź !
>Oddająca znakomicie charakter , intencje i poziom kolegi Iwana .
Dajże już chłopu spokój jako i on sobie z Tobą dał, ukrywając Twoje wypowiedzi.
Niech se gardzi kim chce. Jego prawo.
Gdybym był moderatorem za "szczekanie" dałbym ostrzeżenie a w razie recydywy - trzydniowego bana. Tyle.

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
23-03-2015 20:42 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Gdybym był moderatorem za "szczekanie" dałbym ostrzeżenie
Pisanie, że ktoś "szczeka" to szczekanie warte ostrzeżenia.

>w razie recydywy
Recydywa to fajne w tej sytuacji zagadnienie. Bo jeśli teraz obelg użyje i Iwan Denisowicz i e-duch, to który zostanie recydywistą: Denisowicz, bo już lżył, czy e-duch, bo już był karany?

>Tyle.
Mało.

Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem.
Episode_2 (3284 punktów)
3 dni kary za utrudnianie innym czytania to nic wielkiego. Mam nadzieję, że pomoże i zaczniesz porządnie cytować.

PS.
Temu, kto zgłosił post do moderacji, "gratuluję" obiektywizmu lub wnikliwości czytania.
19-03-2015 09:58 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>3 dni kary za utrudnianie innym czytania to nic wielkiego. Mam nadzieję, że pomoże i zaczniesz porządnie cytować.
Tam był cytat z posta "niebezpośrednio poprzedzającego", więc by cytowanie było wykonane porządnie, powinno być w innym niż forumowa konwencja stylu, np. przez ujęcie w cudzysłów i wskazanie autorstwa - i tak właśnie zrobiono.

Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem.
Episode_2 (3284 punktów)
>Tam był cytat z posta "niebezpośrednio poprzedzającego", więc by cytowanie było wykonane porządnie, powinno być w innym niż forumowa konwencja stylu, np. przez ujęcie w cudzysłów i wskazanie autorstwa - i tak właśnie zrobiono.
W tym przypadku było poprawnie.
Ale ten niekonwencjonalny styl powoduje, że często trzeba się domyślać, o co e-duchowi chodzi, co jest cytatem, a co nie jest. A przecież można nauczyć się cytować tak, jak wszyscy.

Spójrz na ten post:
www.racjon(*)orum.php/s,659351/i,86#w659380
21-03-2015 01:21 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>często trzeba się domyślać, o co e-duchowi chodzi
Jednak nie na tyle często, by dało się go zbanować za faktyczne przewinienie?

Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem.
Episode_2 (3284 punktów)
>Jednak nie na tyle często, by dało się go zbanować za faktyczne przewinienie?
Nie miał kto zgłosić faktycznego przewinienia?

W pewnym sensie został zbanowany za faktyczne przewinienie, bo dostał karę przez pomyłkę, a do pomyłki przyczynił się chaotyczny styl wypowiedzi.
21-03-2015 14:38 
 Ocena-2 na 2
e-duch (1053 punktów)
>W pewnym sensie został zbanowany za faktyczne przewinienie, bo dostał karę przez pomyłkę, a do pomyłki przyczynił się chaotyczny styl wypowiedzi.<

Choć w poprzednim poście piszesz :

> W tym przypadku było poprawnie.<

Nic nie rozumiem .

Za co dostałem bana ? Za to , że było poprawnie ?
Za inne posty ?
Za błędnie przypisane mi chamstwo wypowiedzi , które zacytowałem ?
A co właściwie sądzisz o wypowiedzi , którą zacytowałem - to dla mnie jest interesujące .

Co chamskiego było w mojej wypowiedzi ?
Nawet jeśli przyjmiemy , że było to nieuctwo lub niechlujstwo stylistyczne to przecież chamstwem tego nazwać nie można bo do innych spraw pojęcie "chamstwo" jest stosowane i przypisane .

Denisowicz ma jasny , nie chaotyczny styl wypowiedzi :
>Dla ciebie i tobie podobnych mam tylko pogarde , niczego nie chce korygować , nie wstydzę się tego , nie chcę cie poznawać , twoje interesy mam w poważaniu , nic nie muszę , twoje wypowiedzi to szczekanie <

A moje wypowiedzi są chaotyczne ponieważ : ... ?
Ponieważ uważam , że ateizm warto wpisać w szerszy kontekst światopoglądowy .
Ponieważ uważam , że ateizm nie oparty na wartościach humanistycznych , racjonalistycznych - będący wyłącznie negacją i zaprzeczeniem nie potrafi nawiązać równorzędnej interakcji ze światopoglądem religijnym ?

Nic nie rozumiem .
Nie wiem o co wam chodzi

Ale to może dlatego , że - jak pisze Denisowicz -
>twoje rojenie o wartościach to szczekanie i bełkot <

W zwarciu z takimi potężnymi argumentami nawet najpoprawniej oznaczone cytaty są bezsilne .

e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
Episode_2 (3284 punktów)
>Choć w poprzednim poście piszesz :
>> W tym przypadku było poprawnie.<
Brawoo! Tak należy cytować.

>Nic nie rozumiem .
>Za co dostałem bana

To są 2 sprawy.
1. Bana oczywiście dostałeś przez pomyłkę.
2. Jakaś nauczka Ci się należała za niedbanie o czytelność wypowiedzi.
No i tak wyszło przypadkiem, że dostałeś karę.
22-03-2015 20:21 
 Ocena 1 na 1
e-duch (1053 punktów)
Piszesz , że należała mi się nauczka ... niech będzie
Jak skomentujesz wypowiedzi Denisowicza ?
Czyżbym był jedynym , którego takie wypowiedzi przerażają i bulwersują ?
Nikt do tej pory nie wspomniał słowem o skandalicznych słowach pod adresem wielu ludzi wypowiedzianych przez Denisowicza
>Mam dla ciebie i tobie podobnych tylko pogarde< jest na tym portalu w zupełności akceptowane , natomiast mnie należała się nauczka ?

Jestem zdumiomny , oburzony i zniesmaczony .

e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Nie miał kto zgłosić faktycznego przewinienia?
Zgłoszeniem faktycznego przewinienia był ten post e-ducha, za który dostał on bana.

Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem.
Episode_2 (3284 punktów)
No i widzisz, znów się okazało, że konwencja to podstawa.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>konwencja to podstawa.
Co stało się przedmiotem krytyki tego wątku.


Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem.
diogenes (42753 punktów)
>Przypomnę , że istnieją dwa systemy , które swą ideologie budują na pogardzie - są to faszyzm i rasizm .

Od pogardy jako jednostkowego uczucia, do systemu, ideologii - droga daleka.

>na portalu humanistów...

Nic co ludzkie nie jest humanistom obce, pogarda również.

>...i racjonalistów...

Wolter np., mistrz pozytywnej pogardy.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
27-03-2015 15:05 
 Ocena-1 na 1
e-duch (1053 punktów)
Może i droga jest daleka ale kierunek ten sam

Może i obce nie jest ale poddane krytyce powinno być ponieważ pogarda niezgodna jest z podstawowymi wartościami humanizmu .

Czy istnieje jakościowa różnica pomiędzy zdaniem : Nie szanuje twoich poglądów a zdaniem : Dla ciebie i tobie podobnych mam tylko pogarde ?

pozdrawiam
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
27-03-2015 17:12 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Może i droga jest daleka ale kierunek ten sam

W żadnym wypadku. Pogarda nie ma nic wspólnego z pogardą jako elementm systemu. Czy pogarda dla faszyzmu jest faszyzmem?

>...pogarda niezgodna jest z podstawowymi wartościami humanizmu .

Klasyka:

Dziś gardzę głupią ostrożnością gminu,
Gardzę przestrogą, zapalam się, płonę.

(Słowacki, Kordian)

Pogarda jest zwykle ważną cezurą w periodyzacji dziejów. Pojawia sie w momentach granicznych, przejściowych: średniowiecze/ renesans/ oświecenie/ romantyzm/ pozytywizm...

>szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

To samo z pogardą.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
e-duch (1053 punktów)

Czy istnieje jakościowa różnica pomiędzy zdaniem : Nie szanuje twoich poglądów a zdaniem : Dla ciebie i tobie podobnych mam tylko pogarde ?

e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku
27-03-2015 17:37 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Czy istnieje jakościowa różnica pomiędzy zdaniem

A jakości zdania to...?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
e-duch (1053 punktów)
Czy istnieje różnica pomiędzy zdaniem :
Nie szanuje twoich poglądów
A zdaniem :
Dla ciebie i tobie podobnych mam tylko pogarde

pozdrawiam
e-duch

szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365