Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rosja dostarczy Danii głowice jądrowe?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
22-03-2015 06:44Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
Rosja dostarczy Danii głowice jądrowe?
Ocena 4 na 4
Podczas gdy stosunki kilku europejskich stolic z Moskwą pozostają napięte, europejska jedność stanowisk wobec Rosji w związku z sytuacją na Ukrainie znów została wystawiona na próbę. Jak podają media, relacje na linii Rosja - Dania mogą się znacznie ocieplić, wobec propozycji dostarczenia Kopenhadze przez Moskwę dowolnej liczby głowic jądrowych. Propozycja rosyjskiego ambasadora w Kopenhadze spotkała się ze sporym zainteresowaniem opinii publicznej, tym bardziej, że warunki jej realizacji okazują się niezbyt wygórowane: Dania musi tylko wywiązać się ze swoich sojuszniczych zobowiązań i zezwolić na zainstalowanie na swoim terytorium systemu obrony antyrakietowej. Jak zaznaczył rosyjski ambasador, jeśli będzie taka potrzeba, rosyjskie głowice jądrowe mogą zostać dostarczone Duńczykom w mniej niż godzinę, bezpośrednio na okręty duńskiej marynarki wojennej.

Jest to kolejny przykład na to, że w relacjach z Rosją warto przyjmować mniej wojownicze, a bardziej kooperacyjne stanowisko. Lepsze wsłuchiwanie się w głos Rosji może się opłacać nie tylko w dziedzinie cywilnego wykorzystania energii atomowej, jak ma to miejsce w przypadku Węgier, ale również na niwie wojskowości. Szkoda tylko, że niektóre kraje nie potrafią skorzystać z tej szansy...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Eliath (1441 punktów)
Nowe wideo z kotem który utknął na drzewie też spotkało się ze sporym zainteresowaniem opinii publicznej...

Jak rozumiem:
Dania się zgodzi i powie: "Ok, policzyliśmy sobie i okazuje się że potrzebujemy wszystkich waszych głowic."
Rosja na to: "Za godzinkę będą."

Nie słyszałem o tej ciekawej propozycji. Jak rozumiem system antyrakietowy ma być rosyjski? Czy pan ambasador składał tą propozycje przed czy po tym jak ostrzegł że przyłączenie się Dani do systemu obrony antyrakietowej NATO oznaczać będzie iż duńskie statki staną się celami ewentualnych ataków jądrowych (Sic!)

Propozycja wydaje się jeszcze ciekawsza w obliczu traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej... który i Rosja i Dania ratyfikowały.
Może chodzi po prostu o namieszanie, szczególnie wśród krajów nordyckich?

>Lepsze wsłuchiwanie się w głos Rosji może...

To brzmi jak dobra rada: Pamiętaj jak będą gwałcić to nie stawiaj oporu, będzie bardziej bolec!"

>również na niwie wojskowości.

Tak, gdyby Ukraina skapitulowała to i ludzie by nie cierpieli, a kraj nie był by zniszczony... a tak sami chcieli to mają!

Rzeczywistość jest kłamstwem
22-03-2015 14:44 
 Ocena 2 na 2
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
>Nowe wideo z kotem który utknął na drzewie też spotkało się ze sporym zainteresowaniem opinii publicznej...

A które?

>Dania się zgodzi i powie: "Ok, policzyliśmy sobie i okazuje się że potrzebujemy wszystkich waszych głowic."

To bardzo interesujący scenariusz. Uff... Aż mi się gorąco zrobiło, jakby owionął mnie ognisty podmuch o temperaturze milionów stopni Celsjusza.

>Rosja na to: "Za godzinkę będą."

Za godzinkę to może nie, ale w ciągu godzinki - to już co innego.

>Nie słyszałem o tej ciekawej propozycji. Jak rozumiem system antyrakietowy ma być rosyjski?

Ja tego nie powiedziałem. Ale też nie skłamałem.

>Czy pan ambasador składał tą propozycje przed czy po tym jak ostrzegł że przyłączenie się Dani do systemu obrony antyrakietowej NATO oznaczać będzie iż duńskie statki staną się celami ewentualnych ataków jądrowych (Sic!)

Jakby to powiedzieć... Ani przed, ani po, tylko jakby w trakcie.

>
Rzeczywistość jest kłamstwem


Kuszące. Tylko czym jest wtedy kłamstwo?


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
Eliath (1441 punktów)
Mistrzu...
Przepraszam.

Nie dałem rady się wzbić na Twój poziom abstrakcji.


Rzeczywistość jest kłamstwem
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

Dobra, dobra, nie zmieniaj tematu i dawaj to wideo z kotem na drzewie!

"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
GrzeTor (1279 punktów)
Hmm. - z Chinami mieli starcia na granicy, a teraz oddali im 3 wysepki na Amurze. Amerykanów szanują i się boją. Dania jest od nich jakoś mniej wojownicza...

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365