Racjonalista - Strona głównaDo treści
ewolucja - czy są dowody

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
09-05-2015 09:02Markus57 (0 punktów)ewolucja - czy są dowody
Ocena -12 na 14
Ewolucjonista

Bałaganik niezły mam dziś w domu,
nie chce mi się sprzątać dodam,
myśli sobie tym zaprzątać – co tam.
Może jakoś się posprząta samo,
przecież życie przez przypadek też powstało.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 Dalej..
#31
10-05-2015 17:27
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: ewolucja - czy są dowody
W odpowiedzi finerbijk

>>Z badania przeprowadzonego wśród poborowych w wieku 18-19 lat wynika, że 80% poborowych nie rozumie prostego publicystycznego tekstu.
>...na taką aż skalę kretyństwa nie obserwuję.
Chyba faktycznie jakieś przesadzone badania, ale ostatecznie i ja znalazłam tę zaskakującą informację, że polskie wyniki zaniżają mężczyźni: "W rozumieniu tekstu Polki wypadły lepiej niż Polacy."

O czym donoszę bez związku z dzisiejszymi wyborami, zresztą linkowany tekst pochodzi sprzed prawie dwóch lat.

Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem.

#32
11-05-2015 11:10
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ewolucja - czy są dowody
W odpowiedzi Markus57
> Jakże więc można twierdzić,
> że bezrozumna materia
> stworzyła rozumne dzieła,
> skoro inteligentni ludzie
> są w tej samej kwestii
> niczym bezradne dzieci.

Markusie, a kiedy odpowiesz na moje pytania? Mam nadzieję, że nie pozostawiły inteligentnego człowieka w bezradności...
Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#33
11-05-2015 11:12
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ewolucja - czy są dowody
W odpowiedzi Markus57
> Pytam: jak mogli być pewni skoro teraz pojawiło się
> to ogniwo. Już sama logika podpowiada, że to lipa.

Ja jednak odpowiem na Twoje pytanie: to nie lipa, tylko pomimo licznych luk z czasem potwierdzająca się w empirii teoria.
Pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#34
11-05-2015 11:59
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ewolucja - czy są dowody
W odpowiedzi Wenancjusz
> moja babcia zawsze o takich mówiła jak o tej herbacie
> chińskiej. "Gdzie un sie taki ulung?"

Moja babcia zaś nazywała ludzi pokroju Markusa podskakiewiczami. Myślę, że mogłyby się zaprzyjaźnić...
A propos - próbowałeś kiedyś ulung'a? Pyszny!
Pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: ewolucja - czy są dowody
Ewolucjonista: leniwy brudas (nie chce mu się posprzątać w domu, ba - nie chce mu się o tym nawet myśleć) liczy na cud "może jakoś się posprząta samo", albo głupkowato na przypadek.

Teista: higieniczny, poukładany i praktyczny człowiek (w domu i w głowie porządek), nie liczy na cud i wszystko robi sam, ale w swojej mądrości nawet dom oddaje opatrzności boskiej.

Wybór należy do ciebie

Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

finerbijk (17282 punktów)Odp: ewolucja - czy są dowody
>Tyle tylko, że w tym przypisie chodziło o poziom intelektualny większości społeczeństwa, a nie rozpoczęcie jakiegoś okresu
Przecież stoi jak byk:
>Rozpoczyna się mroczny okres w historii Europy.

>Znowu, co ma piernik do wiatraka. Ale tak przy okazji osobiście uważam, że źle wróży przyszłość krajowi niedoinwestowanie w tzw. badaniach podstawowych oraz humanistyce.
Ja tam się na wróżbach nie znam. Ale ilu i po co można mieć politologów, kulturoznawców i podobnych socjo-, czy psychologów. Chociaż teraz ich częściej zastępują specjaliści od zarządzania czym się da i jak się da.

>Tak, całe życie byłem krytyczny wobec rzeczywistości dawanej nam łaskawie przez władze i uważam, że postęp prędzej dokonuje się poprzez tych krytycznych niż przez klaskających oportunistów.
Trudno się nie zgodzić.

finerbijk (17282 punktów)Odp: ewolucja - czy są dowody
>Chyba faktycznie jakieś przesadzone badania,
Jak badania mogą być przesadzone lub nie? Mogą być co najwyżej rzetelne lub nie.

>że polskie wyniki zaniżają mężczyźni
Ale nie wiadomo czy bruneci, blondyni, czy może łysi?

#38
11-05-2015 19:54
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: ewolucja - czy są dowody
W odpowiedzi finerbijk
.
>Trudno się nie zgodzić.
A jeszcze trudniej, tę Pańską wypowiedź skomentować.

@@@
.

#39
12-05-2015 11:38
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: ewolucja - czy są dowody
W odpowiedzi finerbijk

>>Chyba faktycznie jakieś przesadzone badania,
>Jak badania mogą być przesadzone lub nie? Mogą być co najwyżej rzetelne lub nie.
Masz rację, chyba chciałam uniknąć brnięcia w karkołomną argumentację, jaką pociąga zarzucenie nierzetelności wprost.

Ale z drugiej strony przesadą jest w ocenie poziomu intelektualnego społeczeństwa orientowanie się na akurat poborowych i to tych z roku 2008 (jedyna podana data badań), który był rokiem ostatecznego zaprzestania poboru po kilkuletnim okresie jego zmniejszania. Także niewymierność "rozumienia" oraz "prostoty" odniesionych do użytego w badaniach "tekstu publicystycznego" może sprzyjać uzyskaniu przesadnie ekstremalnych wyników...

>>że polskie wyniki zaniżają mężczyźni
>Ale nie wiadomo czy bruneci, blondyni, czy może łysi?
Czyżbyś zalinkowany tekst zrozumiał jako zapowiadający rozstrzygnięcie tej kwestii?


Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem.

finerbijk (17282 punktów)Odp: ewolucja - czy są dowody
>Ale z drugiej strony przesadą jest w ocenie poziomu intelektualnego społeczeństwa orientowanie się na akurat poborowych
Tak, tym bardziej, że ci to faceci, którzy generalnie poziom zaniżają.

>Także niewymierność "rozumienia" oraz "prostoty" odniesionych do użytego w badaniach "tekstu publicystycznego" może sprzyjać uzyskaniu przesadnie ekstremalnych wyników...
No właśnie, rozumienie publicystyki z GW i ND może się diametralnie różnić w różnych środowiskach. To jakaś mętna woda, te niby badania.

#41
12-05-2015 14:08
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: ewolucja - czy są dowody
W odpowiedzi finerbijk

>>Ale z drugiej strony przesadą jest w ocenie poziomu intelektualnego społeczeństwa orientowanie się na akurat poborowych
>Tak, tym bardziej, że ci to faceci, którzy generalnie poziom zaniżają.
W sumie to nie podano, że to faceci, a przecież "kobiety posiadające kwalifikacje przydatne w siłach zbrojnych" także podlegały poborowi.

Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem.

finerbijk (17282 punktów)Odp: ewolucja - czy są dowody
>A jeszcze trudniej, tę Pańską wypowiedź skomentować.

Byłoby łatwiej, gdyby się czytało co się wkleja.

finerbijk (17282 punktów)Odp: ewolucja - czy są dowody
>W sumie to nie podano, że to faceci, a przecież "kobiety posiadające kwalifikacje przydatne w siłach zbrojnych" także podlegały poborowi.
A to margines, jakaś tam medycyna, weterynaria czy coś.

#44
12-05-2015 14:45
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: ewolucja - czy są dowody
W odpowiedzi finerbijk

>>W sumie to nie podano, że to faceci, a przecież "kobiety posiadające kwalifikacje przydatne w siłach zbrojnych" także podlegały poborowi.
>A to margines, jakaś tam medycyna, weterynaria czy coś.
Ale może to blondynki poważnie zaniżające statystyczną kumację poborowych.


Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem.

finerbijk (17282 punktów)Odp: ewolucja - czy są dowody
>Ale może to blondynki poważnie zaniżające statystyczną kumację poborowych.
Zapytaj Bogusławskiego.

1 2 3 4 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365