Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pierwszy raz brzydzę się iść na wybory :/

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
20-05-2015 19:44Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Pierwszy raz brzydzę się iść na wybory :/
Ocena 2 na 2
1. Głosować na Komorowskiego to utrwalać wszechwładzę PO - zamiatanie afer/ w tym korupcyjnych afer swoich "kolesi"/ pod dywan, obłuda - trwanie +/- konserwatywnego skansenu Europy, upartyjnienie do granic możliwości wszystkiego co jest finansowane z budżetu Państwa...

2. Głosować na Dudę - krok wstecz (być może konieczny aby Polska mogła wykonać następnie więcej kroków naprzód), 5 lat 100% zastoju w posuwaniu Polski do przodu w kierunku drugiej Holandii...

3. Oddać nieważny głos = nabić frekwencję => ten który wygra +/- 1% będzie powoływał się na poparcie większości aktywnych (głosujących) obywateli...

4. Zostać w domu = zostać pod-obywatelem za którego zdecydują inni.

Taka sytuacja
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

spellbinder (8577 punktów)
>4. Zostać w domu = zostać pod-obywatelem za którego zdecydują inni.

W praktyce osoba, która nie agituje za jakąś opcją, a więc taka, której zdanie i działalność nie ma wpływu na wielkie poruszenie społeczne na korzyść kandydata ww. opcji, zawsze jest tą, za którą decydują inni, czy głosuje, czy nie.

Twój głos nie jest sprzężony z głosami innych ludzi. To, czy Ty pójdziesz na wybory nie warunkuje tego, czy pójdzie jeszcze 50.000 innych osób.
Jeśli różnica między kandydatami wyniesie więcej niż 1 głos, to w oczywisty sposób Twój głos nie miał by znaczenia.

A nawet jeśli pójdziesz i zagłosujesz na tego, co przegra, to też nie miałeś wpływu na wybory. Żaden z wyborców głosujących za przegranym nie miał. Gdyby tego dnia żaden nie stawił się na głosowaniu, wybory i tak miałyby ten sam wynik. Tak więc wszyscy głosujący za przegraną opcją są pod-obywatelami, za których decydują inni.

Oto demokracja
20-05-2015 20:07 
 Ocena 2 na 2
izdeb_zza_grobu (69 punktów)
>Tak więc wszyscy głosujący za przegraną opcją są pod-obywatelami, za których decydują inni.

A i głosujący za wygraną opcją lekko nie mają. Na tym demokracja pośrednia polega, żeby wybierać "innych", którzy za wyborców będą decydować o ważnych niekiedy sprawach w ich życiu. Jak się nie obrócisz, tak rzyć z tyłu.
20-05-2015 20:27 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Na tym demokracja pośrednia polega, żeby wybierać "innych", którzy za wyborców będą decydować...

Cytat:
Zgodnie z art. 16 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.), osoba pełnoletnia może być ubezwłasnowolniona częściowo z powodu choroby psychicznej, niedorozwoju umysłowego albo innego rodzaju zaburzeń psychicznych, w szczególności pijaństwa lub narkomanii, jeżeli stan tej osoby nie uzasadnia ubezwłasnowolnienia całkowitego, lecz potrzebna jest pomoc do prowadzenia jej spraw.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
DyktaFon (9281 punktów)

>4. Zostać w domu = zostać pod-obywatelem za którego zdecydują inni.
>Taka sytuacja

Sytuacja jest taka, że nie idąc na wybory, ma się 0,00000000 wpływu na sytuację... a idąc, ma się 0,000000003 wpływu na sytuację... Różnica kolosalna )))

Koniecznie idź!

Ja się zasadniczo nie zajmuję sprawami, na które nie mam wpływu (albo mam wpływ bliski zera...). Ale każdy o swoim życiu decyduje sam, więc zapraszam na wybory
20-05-2015 20:21 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>nie idąc na wybory, ma się 0,00000000 wpływu na sytuację... a idąc, ma się 0,000000003 wpływu na sytuację...

Czy chodzi o zastosowanie efektu motyla do wyborów?
W ten sposób może działać i modlitwa...

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
DyktaFon (9281 punktów)
>>nie idąc na wybory, ma się 0,00000000 wpływu na sytuację... a idąc, ma się 0,000000003 wpływu na sytuację...
>Czy chodzi o zastosowanie efektu motyla do wyborów?
>W ten sposób może działać i modlitwa...

Porównanie b. trafne Ja już dawno się nie modlę, więc i po co głosować? Przy 30 mln decydentów (wyborców) liczby i statystyka są najlepszą opcją (oczywiście z punktu widzenia mojego życia... bo z punktu widzenia życia np. kandydata na prezydenta to już wszystko wygląda inaczej).
20-05-2015 20:53 
 Ocena 1 na 1
spellbinder (8577 punktów)
>a idąc, ma się 0,000000003 wpływu na sytuację... Różnica kolosalna )))

To oczywiście pod warunkiem, że się wybrało tego, który wygrał. Bo jak wybrałeś tego, co przegrał, to masz dalej wpływ = 0.
20-05-2015 21:07 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>a idąc, ma się 0,000000003 wpływu na sytuację... Różnica kolosalna )))
>To oczywiście pod warunkiem, że się wybrało tego, który wygrał. Bo jak wybrałeś tego, co przegrał, to masz dalej wpływ = 0.

To już raczej nie ma znaczenia ) Wpływ zawsze jest identyczny: ZERO.
Wenancjusz (16441 punktów)
Moja opinia jest taka, że ani jeden ani drugi nie są godni pełnienia tej funkcji. Znów wraca sprawa wyboru mniejszego zła. Jeden i drugi plotą bzdury, licząc że zapomniałem o ich wyczynach (zobaczcie program Dudy w eurowyborach). Czuję się, że robi się ze mnie głupka i nie potrafię samodzielnie obserwować i myśleć. To jest uwłaczające i obraźliwe. Fakt ten wyzwala moją niechęć do obu kandydatów. Ale mimo tego pójdę na wybory, choć nie wiem jeszcze na kogo będę głosował. Cała ta kampania wyborcza była, jak dla mnie, spektaklem durnowatych obiecanek, które i tak nie będą spełnione. Wynika to z konstytucyjnych zapisów o kompetencjach prezydenckich. No więc zobaczymy co Polacy wybrali. Bo sami się wpędzili do wyborów między dwoma podobnymi partiami. Co więc może być? "Nihil novum sub sole".


Ich bin besser als mein Ruf
Kaszman (396 punktów)
>2. Głosować na Dudę - krok wstecz (być może konieczny aby Polska mogła wykonać następnie więcej

To jedyny powód, dlaczego mam nadzieję, że Duda wygra, chociaż jak pomyślę, że miałbym na niego zagłosować to mnie mierzi.

Where's your god now ?

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365