Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ciapaty czy ruski? Wsio rawno!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
17-09-2015 12:46Arminius (25555 punktów)Ciapaty czy ruski? Wsio rawno!
Ocena 2 na 6
Komentator A. Gregosiewicz wypowiadając się w debacie zainspirowanej tekstem "Nadgorliwość gorsza od faszyzmu", zamieścił nastepujący wpis:

"do szpadelmetrwgłąb:
telewizjarepubl(*)ie-i-sprzatac-ulice,23811.html
Szpadelmetrwgłąb przymierza turban .... "

Z podlinkowanego artykułu wynika, iż w Mariupulu na Ukrainie jest sporo Polaków, którzy chcieliby za wszelką cenę wrócić do Polski - ale jest to z różnych przyczyn niemożliwe. Jest też wyrażone ubolewania, iż Polska jest gotowa ( co do końca nie jest prawdą) przyjąć uchodźców muzułmańskich, a zaniedbuje swoich wlasnych rodaków w ciężkim położeniu. Z kontekstu wpisu wnosić można, iż jego autor dywersyfikuje stosunek Polaków w kraju do uchodżców nie będacych Polakami i takich, ktorzy nimi są. Tymczasem nic bardziej błędnego!
Stosunek Polaków do repatraintów ze wschodu jest odsłoną tego samego problemu - o którym tak ostatnio głośno, to jest stosunku Polaków do uchodźców i imigrantów wogóle.
Mając niechętny czy też wręcz wrogi stosunek do obcych uchodźców i imigrantów, mamy przecież podobny stosunek do repatriantów swoej własnej maści. I dlatego też owe postawy nacechowane ksenofobią, bezprzedmiotowym strachem, małostkowością, skąpstwem, zawiścią i histerią należy w sobie zwalczać. Bo to nie jest tak, iż one działają tylko - wybiórczo - wobec Araba z Syrii. One jak się okazuje mają tendencję do bycia uniwersalnymi i zakażają nasz stosunek do swoich, wyrażając się bardzo niskim wśród Polaków wskaźnikiem zaufanie do współobywateli oraz - właśnie - niechętnym czy wręcz wrogim stosunkiem do polskich repatriantów. Poniżej podaję link do wywiadu z działaczem Kongresu Polaków w Rosji, zamieszczając - in extenso - stosowny fragment:

"Po drugie Polaków na Syberii odstraszają przypadki nieudanej repatriacji, kiedy rodziny po roku i więcej czasu wracają na Syberię. Moim zdaniem w tej kwestii stan gospodarki polskiej (bezrobocie itp.) nie jest tu podstawowym problemem. Chodzi tu przede wszystkim o stosunek polskiego społeczeństwa do repatriantów ze Wschodu. Zwykli ludzi wrogo przyjmują rodaków ze Wschodu, którzy odbierają im pracę, nazywają ich „ruskimi”, często miejscowi Polacy nie są przychylni i nie chcą pomóc w adaptacji".

patriotycznapolonia.blox.pl/html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Dziękuję za tę wypowiedź. Niestety, zbyt wiele wypowiedzi w necie, także na tym forum, przypomina mi klimaty jakie panowały, gdy Kotan zakładał pierwsze Monary i domy dla zarażonych HIVem.
finerbijk (17282 punktów)
Po 70 paru latach to już nie jest żadna repatriacja. Ogromna większość tych ludzi urodziła się na miejscu, wychowała tam, ukształtowała i należy do tego miejsca. To jakby Amerykanów chcących zamieszkać w Anglii w latach 50-tych XIX wieku nazywać repatriantami.
Arminius (25555 punktów)Trochę empatii i sprawiedliwości
Ogromna większość tych ludzi urodziła się na miejscu, wychowała tam, ukształtowała i należy do tego miejsca.

Jednakże jeżeli taka osoba ma odpowiedni rodowód i przede wszystkim czuje się Polakiem ( kwestia języka jest już wtórna i mniej ważna) powinno się ją witać z otwartymi rękami w kraju - zwłaszcza tych ze Wschodu, których przodkowie niejednokrotnie przeszli katorgę zesłań, prześladowań i Sybiru.
Po powstaniu II RP do Polski napłynęło z Rosji mnóstwo zdawałoby się zrusyfikowanych do cna Polaków - którzy okazali się bardzo cennym - i wiernym swej ojczyźnie - elementem.
finerbijk (17282 punktów)Odp: Trochę empatii i sprawiedliwości
>Jednakże jeżeli taka osoba ma odpowiedni rodowód i przede wszystkim czuje się Polakiem ( kwestia języka jest już wtórna i mniej ważna) powinno się ją witać z otwartymi rękami w kraju - zwłaszcza tych ze Wschodu, których przodkowie niejednokrotnie przeszli katorgę zesłań, prześladowań i Sybiru.
Zgadzam się, i nie pochwalam wcale postępowania tych, którzy ich jakoś dyskryminowali, przeciągali ich sprawy czy lekceważyli, bądź to na poziomie władz lub społeczności lokalnych, jednak stawianie ich za przykład ogólnej ksenofobii Polaków w zestawieniu z tzw. ciapatymi, uważam za nadużycie.
Myślę, że osoby mające polskie korzenie i rzeczywiście czujące się Polakami, a nie szukające tylko furtki do Unii powinny być jakoś preferowane, ale to problem dość złożony. Obecna sytuacja jest całkiem inna od tej z początków II RP.
Wenancjusz (16441 punktów)
> Ogromna większość tych ludzi urodziła się na miejscu, wychowała tam, ukształtowała i należy do tego miejsca.
>Jednakże jeżeli taka osoba ma odpowiedni rodowód i przede wszystkim czuje się Polakiem ( kwestia języka jest już wtórna i mniej ważna) powinno się ją witać z otwartymi rękami w kraju - zwłaszcza tych ze Wschodu, których przodkowie niejednokrotnie przeszli katorgę zesłań, prześladowań i Sybiru.
>Po powstaniu II RP do Polski napłynęło z Rosji mnóstwo zdawałoby się zrusyfikowanych do cna Polaków - którzy okazali się bardzo cennym - i wiernym swej ojczyźnie - elementem.
>
I tu się zgadzam jak nigdy z Arminiusem. Wiem, że to niepotrzebne Arminiusowi jak i jego podziękowania dla mnie. Z autopsji doskonale pamiętam czasy gdzie masowo (za "komuny") przyjmowano tzw. repatriantów, nb. nawet moich sąsiadów zza ściany. Z początku była niepisana wrogość wynikająca najprawdopodobniej z ksenofobii katolickiej.
Daję słowo, że po pięciu latach byli już akceptowalni i traktowani jak swoi. Co ciekawe! Z racji nie wiadomo jakiej (choć się domyślam) nazywano ich "Ukraińcami" i każdy jak mógł odwracał się do nich plecami. To byli Polacy, mający duszę polską, tyle tylko że rozmawiali po polsku ze śpiewnym, charakterystycznym akcentem. Sam nawet miałem takiego znajomego, z którym wiele lat później, prowadziłem działalność gospodarczą i stwierdzam, że z Polakiem by nie wyszło. Powiem więcej. Takiego przyjaciela dzielącego i wzloty i upadki nie miałem jak dotąd w życiu. Mnie bardzo boli ta polska mentalność. Ci ludzie nie pojechali do Rosji z miłości. Zostali siłą wywiezieni i zostawieni na przepastnej przestrzeni Syberii czy też Kazachstanu bez nawet nadziei na powrót. Wbrew ich woli. To jest dramat. Chciałbym widzieć pyszczących, oburzonych "prawdziwych" Polaków w takiej sytuacji. Dlaczego Polska tego nie widzi?! Dla mnie sprawa agresywnych, ciemnoskórych drani z Syrii, Libii, czy Azerbejdżanu absolutnie nie interesuje, bo są jeszcze ludzie inni (rodowodu polskiego), którym należy pomóc, a nasze, jak gdyby, rządy tego nie chcą widzieć. Nie cierpimy "ruskich", bo nic dobrego od nich nie uświadczyliśmy nigdy, tak jak od Niemców. Ale dlaczego generalizować swoją niechęć na "rosyjskich" Polaków? Ot tak się potoczyła historia w dużej mierze zawiniona też przez polskie rządy. Dlaczego tego nikt nie chce rozumieć? Daję słowo, że jakiemuś Syryjczykowi nie dałbym noclegu (Wałęsa niech to robi), ale "ruskiemu" Polakowi tak a nawet wikt i opierunek (Ukraińcowi nie). Bo widzę dziwną politykę, nieuzasadnioną, proeuropejską, która nas ubezwłasnowolnia jako stan samo stanowienia narodowego. To jeszcze jeden zły wytyk polityki państwa w stronę PO. Tak na marginesie PiS jest też niewiele warta. Uważam z całą powagą, że postawa "naszej" Kopaczki jest nijaka. Proszę zwrócić uwagę iż publicznie oświadczyła o przyjęciu do ok. 2,2 tys. imigrantów po spotkaniu wyszehradzkim, ale musi przyjąć na dziś ok. ponad 10,5 tys. Po co więc te kłamstwa? Kiedy, być może, czeka na powrót do upragnionej ojczyzny i milion Polaków tyle że mówiących ze "śpiewnym" akcentem?

Ich bin besser als mein Ruf
dzentelmen (2000 punktów)Odp: Ciapaty czy ruski? Wsio rawno!
>Mając niechętny czy też wręcz wrogi stosunek do obcych uchodźców i imigrantów, mamy przecież podobny stosunek do repatriantów swoje własnej maści.
>I dlatego też owe postawy nacechowane ksenofobią, bezprzedmiotowym strachem, małostkowością, skąpstwem, zawiścią i histerią należy w sobie zwalczać.

Przede wszystkim należy tu jasno sobie powiedzieć,że obecna "fala potopowa uchodźców", to nie przypadek,czy jak w kontekście repatriacji -czynnik historyczny.
Jesteśmy świadkami -zakrojonej na szeroką skalę- realizacji absurdalnej polityki ekonomiczno-społecznej..Chodzi tu o aspekt dotyczący problemu demografi, i o tyle "ta sprawa" jest absurdalna,że obrosła przeróżnymi ideologiami.

www.dw.com(*)ryzys-demograficzny/a-16068410

Stosunek do imigrantów muzułmańskich siłą rzeczy nie może być jednakowy,jak wobec migrantów wewnątrz Unijnych czy szerzej wewnątrz Europejskich.Konfrontowanie i ocena postaw, wobec jednych (ciapate) i drugich (europejczycy) jest relatywizmem moralnym,będącym zwyczajną próbą usprawiedliwienia zaistniałej sytuacji,bądź pogodzenia się i zakceptowania lewicowych wyczynów Unijnych decydentów.

wpolityce.(*)u-zakowskiego-bo-to-samobojcze

Potrzebujący oczywiście są,tyle tylko,że pomagać należy skutecznie.Istnieje szereg możliwości, których podjąć może się np.stała rada bezpieczeństwa ONZ.


"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae "
Grzegorz (5685 punktów)
>Mając niechętny czy też wręcz wrogi stosunek do obcych uchodźców i imigrantów, mamy przecież podobny stosunek do repatriantów swojej własnej maści.

Uogólnienie. Ja jestem w miarę pozytywnie nastawiony do repatriantów ze Wschodu (również do emigracji z Ukrainy niezależnie od pochodzenia), natomiast przyznaję że mam niechętny stosunek do muzułmanów. Żeby nie wywoływać pseudodyskusji typu "stereotypy", "trzeba zwalczać" - po prostu wiem czym to pachnie, mieszkałem na Zachodzie kilka lat.
Celecrin (6386 punktów)Odwracanie kota ogonem
Proszę nie uważać czytelników Forum za idiotów. Po pierwsze istnieje karta Polaka, po drugie młodzież litewska i ukraińska dziesiątkami tysięcy studiuje w Polsce, po trzecie w Polsce setki tysięcy Ukraińców pracuje i uczy się z powodzeniem (może nawet 700 tysięcy). Jak oni sobie radzą kiedy jakaś syberyjska rodzina nie potrafiła? Może z polskości mieli tylko rodowód (dobre , jak psy) i nie potrafili odnaleźć się w polskiej rzeczywistości? Mi jest przykro. Co zresztą wspólnego odnoszenie się pojedynczych osób do polityki rządu czy ekstrapolowania tego na cały naród? Czy Polacy sprzeciwiają się masowo sprowadzaniem Polaków z Donbasu? Nie!
Czy rząd miał jakikolwiek całościowy plan ratowania tych ludzi? Nie!

Polacy są przeciw sprowadzaniu do Polski niewiadomo kogo w niewiadomej ilości w sposob narzucony Polsce! Przypomnę że Fundacja Estera zamierza uratować z Syrii 2500 ludzi, chrześcijan i nie ma przeciw temu protestów (za dużych). Niestety 150 syryjskich chyba chrzescijan nie pomaga sprawie! Nie minął miesiąc od ich przyjazdu a w mediach już było o nich głośno kilka razy. Połowa już zwiala do Niemiec, zapewne słyszałeś o rodzinie ze Śremu, którą opiekowała się parafia? Porzucili podarowane mieszkanie i czmychneli do Niemiec! 2700zl na rodzinę i mieszkanie to za mało! To są uciekinierzy!?

Polacy pomimo swoich wad mają rację. Udowodniła to frau Merkel, zamykając granicę wczoraj o północy! To jest dopiero hipokryzja! Węgry, Słowacja, Czechy i Polska bronią w tej chwili jako jedyne porządku prawnego w UE i sprzątają burdel jaki stworzyło niemieckie zielone lewactwo. Próbujesz kazuistycznie odwrócić kota ogonem!
Dotarło? Niemcy zamknęły granicę islamofilu! Jak to skomentujesz?
18-09-2015 04:00 
 Ocena 4 na 4
sawra (286 punktów)Odp: Odwracanie kota ogonem
>Proszę nie uważać czytelników Forum za idiotów. Po pierwsze istnieje karta Polaka, po drugie młodzież litewska i ukraińska dziesiątkami tysięcy studiuje w Polsce<

U la, la, to paniczu chyba już wywiało z pamięci przesłynną przyjaźń polsko-ukraińską. Nie dziwię się, wszak nowy wróg puka do bram.
Po pierwsze zielone karty, możliwość studiowania i wszelkie inne dobrości dało państwo, przy skowycie mantry "znów dają z mojego portfela" i "przyjedzie kacapskie bydło ze wschodu". Ja to doskonale pamiętam, bo tego typu postawy są dla mnie jak tzw. "liść" otrzymany we własny policzek, albowiem sama jestem emigrantką i wiem jak jest o wiele lepiej od popularnego eksperta - Kolonko Maksa. O tym jak się żyje "kacapom" w Polsce, proszę popytać chociażby ukraińskie sprzątaczki.

>po trzecie w Polsce setki tysięcy Ukraińców pracuje i uczy się z powodzeniem (może nawet 700 tysięcy).<

I znalazła się praca pozwalająca na utrzymanie rodzin? I studia nie-chujowe typu Wyższa Szkoła Klejenia Durnia dla Uzyskania Papierka? I wszyscy żyją, miód, wino piją? Zapachniało chatką z piernika.

>Czy Polacy sprzeciwiają się masowo sprowadzaniem Polaków z Donbasu? Nie!<

Ludzie w masowości, to poprą lub przeciwstawią się temu co im się w tiwi sugeruje lub odsugeruje, co do tego nie mam żadnych złudzeń.

>Czy rząd miał jakikolwiek całościowy plan ratowania tych ludzi? Nie!<

Nie, to ludzie wyszli z chlebem i solą, wszystko dali, zafundowali i dzięki temu 700 tysięcy żyje sobie spokojnie, jak pan bóg przykazał.

>Polacy są przeciw sprowadzaniu do Polski niewiadomo kogo w niewiadomej ilości w sposob narzucony Polsce!<

Nie nie wiadomo kogo, tylko muzułmańskich ekstremistów, pasożytów, brudasów i hołotę - to już nawet dzieci wiedzą. Ilość jest znana na tyle, że w najczarniejszych z czarnych założeń, nie jest w stanie zagrozić blisko 40sto milionowemu społeczeństwu. A że narzucili... cóż, jak się bierze pieniążki, to trzeba być przygotowanym na jakieś fanaberie dawcy. Nie?

>Przypomnę że Fundacja Estera zamierza uratować z Syrii 2500 ludzi, chrześcijan i nie ma przeciw temu protestów (za dużych).<

Niestety, pani szefowa Estery kandyduje, a na chrześcijańskich uchodźcach zbija sobie kapitał. Ślepy jesteś?

>Niestety 150 syryjskich chyba chrzescijan nie pomaga sprawie!<

No chyba, że chyba, bo jak chrześcijanin mógłby takie świństwo zrobić? Muzułmanin już tak.

>Nie minął miesiąc od ich przyjazdu a w mediach już było o nich głośno kilka razy. Połowa już zwiala do Niemiec, zapewne słyszałeś o rodzinie ze Śremu, którą opiekowała się parafia? Porzucili podarowane mieszkanie i czmychneli do Niemiec! 2700zl na rodzinę i mieszkanie to za mało! To są uciekinierzy!?

Nie śledzę poczynań "podopiecznych" pani Shaded, ale osobiście nie chciałabym trafić pod skrzydła korwinistki. Paniusia obwąchuje się z najgorszą swołoczą, jaką wydała polska polityka od 89 roku, tak więc albo jest idiotką do kwadratu, albo zimną, wyrafinowaną mendą. W pierwszym i drugim przypadku wolę Niemcy.

>Polacy pomimo swoich wad mają rację. Udowodniła to frau Merkel, zamykając granicę wczoraj o północy! To jest dopiero hipokryzja! Węgry, Słowacja, Czechy i Polska bronią w tej chwili jako jedyne porządku prawnego w UE i sprzątają burdel jaki stworzyło niemieckie zielone lewactwo.<

Frau Merkele (jak ją nazywam), w przeciwieństwie do Węgrów, Czechów, Polaków i ich polityków, prowadzi dobrze prosperujący biznes. Jeśli ty sądzisz, że cokolwiek robi, robi to z empatii i wrażliwości, to kup sobie smoczek. A jak nie odróżniasz rzeczywistych działań od populistycznego bełkotu, to kup sobie smoczki dwa. Agresywna, łupieżcza polityka nie robi się lewicowa od tego, że jej organizatorzy i wykonawcy snują głodne kawałki o równości, sprawiedliwości i dobru ogólnym. Frau już nie takie numery robiła, żeby zaproszenie, zamknięcie drzwi przed nosem zaproszonych i pozostawienie problemu oddzwiernym, miałoby robić wrażenie na kimkolwiek. W tym lewackim, równościowym tworze jak z lubością nazywają Unię prawacy, lewackie Niemcy wy...korzystały wszystkich słabszych uczestników. Udając dziecko z piaskownicy, które nie wie z kim się bawi i komu daje kanapkę, uzależniły od siebie większość Europy i nikt nawet nie piśnie pod ich lewacką, wolnościową hegemonią. Taka to i lewica.
A co do uchodźców, to mnie też ów exodus nie jest w smak, ale przynajmniej nie udaję głupiego który nie rozumie, co się dzieje gdy napieprza się drągiem w mrowisko i kto napieprza.

&#183; Nie należy ludzi sądzić według ich przekonań, lecz według tego, co przekonania z nich czynią.
Celecrin (6386 punktów)
Za długi post napisałaś by odpowiedzieć na niego z tableta, ale skoro już o smoczkach była mowa i o ślepocie to zwrócę Ci uwagę na Twój brak logiki myślenia w jednej kwestii.
Fundacja Estera jako JEDYNA na razie cokolwiek robi by rzeczywiście pomóc Syryjczykom, żaden lewak nawet nie kiwnal palcem. Szefowa fundacji sama jest Syryjka i prawdę mówiąc guzik mnie obchodzi skąd kanduduje.☺
22-09-2015 01:31 
 Ocena 3 na 3
sawra (286 punktów)
>Za długi post napisałaś by odpowiedzieć na niego z tableta, ale skoro już o smoczkach była mowa i o ślepocie to zwrócę Ci uwagę na Twój brak logiki myślenia w jednej kwestii.
>Fundacja Estera jako JEDYNA na razie cokolwiek robi by rzeczywiście pomóc Syryjczykom, żaden lewak nawet nie kiwnal palcem. Szefowa fundacji sama jest Syryjka i prawdę mówiąc guzik mnie obchodzi skąd kanduduje.☺<

Nie śledzę sprawy, ale w minutę znalazłam trzy, które zajmują się pomocą dla Syryjczyków;
Fundacja Ocalenie
Fundacja Refugee.pl
Fundacja dla Somalii
Nie wiem czy są lewackie, ale skoro nie rozróżniają pomiędzy chrześcijanami i muzułmanami, to chyba trochę są.
O pani Shaded jej były współpracownik;
natemat.pl(*)-w-polsce-to-calkowita-porazka

Pies z kulawą nogą nie słyszał o tej postaci i raptem trach; jeszcze emocje nie zdążyły opaść, jeszcze bilansu zysków i strat fundacja się nie dochrapała, a Miriam już kandyduje, i to z ramienia KORWiNa, partii faszystowskich gnomów. Ciekawi mnie, cóż owa pani chce wnieść swoją kandydaturą, bo jak na razie plasuje się w jednym rzędzie z Ogórek, tyle że Ogórek nie miała uchodźców w sezonie.
I jeszcze jedno; lewactwo, nawet jeśli nie kiwnie palcem aby pomóc, nie kiwnie też aby zaszkodzić. Nie będzie bić na ulicach, prześladować w szkołach, szpitalach, urzędach, wypisywać antyimigranckich hasełek na ścianach i podpalać domów czy ośrodków. Lewactwo i prawactwo to nie ideologia, to stan umysłu.


&#183; Nie należy ludzi sądzić według ich przekonań, lecz według tego, co przekonania z nich czynią.
22-09-2015 12:24 
 Ocena 5 na 5
Celecrin (6386 punktów)
>Nie śledzę sprawy, ale w minutę znalazłam trzy, które zajmują się pomocą dla Syryjczyków;
>Fundacja Ocalenie
>Fundacja Refugee.pl
>Fundacja dla Somalii
Trochę szukalem w wujku i nadal nie wiem JAK one pomagają. Sprowadzili jakichś Syryjczykow do Polski?
>O pani Shaded jej były współpracownik
No wspaniale w fundacji jest burdel. Przyjechaly nie te osoby co trzeba, już są pewnie w Niemczech, no i co z tego?
>I jeszcze jedno; lewactwo, nawet jeśli nie kiwnie palcem aby pomóc, nie kiwnie też aby zaszkodzić. Nie będzie bić na ulicach, prześladować w szkołach, szpitalach, urzędach, wypisywać antyimigranckich hasełek na ścianach i podpalać domów czy ośrodków. Lewactwo i prawactwo to nie ideologia, to stan umysłu.
Twoja wiedza o muzułmanach w Europie jest porażająca. Oni żyją w jakimś obozie zagłady. Faktycznie muszę sie zgodzić, że są prześladowani na każdym kroku. A to inne dzieci noszą kanapki z wieprzowina do szkoły, współpracownicy noszą krzyżyki na szyjach, muszą sprzedawać alkohol, w restauracjach nie ma sal tylko dla kobiet, o zgrozo w publicznej komunikacji też nie rozdziela się płci, w parkach jest pełno psów. Jak żyć szawro, jak żyć?
22-09-2015 23:09 
 Ocena 1 na 1
sawra (286 punktów)
>>Nie śledzę sprawy, ale w minutę znalazłam trzy, które zajmują się pomocą dla Syryjczyków;
>>Fundacja Ocalenie
>>Fundacja Refugee.pl
>>Fundacja dla Somalii
>Trochę szukalem w wujku i nadal nie wiem JAK one pomagają. Sprowadzili jakichś Syryjczykow do Polski?<

Ja też nie wiem, bo jak pisałam nie interesuję się tematem, ale wydaje mi się, że są różne sposoby pomocy, nie tylko ściąganie ludzi do Polski.

>>O pani Shaded jej były współpracownik
>No wspaniale w fundacji jest burdel. Przyjechaly nie te osoby co trzeba, już są pewnie w Niemczech, no i co z tego?<

Gdyby fundacją kierowała osoba której cokolwiek zależy na uchodźcach, do tego kompetentna, burdelu by nie było. Syryjczykami zajmują się wolontariusze, a pani Shaded spija śmietankę w mediach. To z tego.
Zresztą czemu się mnie o to pytasz, wszak to ty ubolewałeś nad mentalnością esterowych gości, a gdy podlinkowałam ci artykuł sporo wyjaśniający, raptem "i co z tego"? Nie rozmawiasz uczciwie.

>>I jeszcze jedno; lewactwo, nawet jeśli nie kiwnie palcem aby pomóc, nie kiwnie też aby zaszkodzić. Nie będzie bić na ulicach, prześladować w szkołach, szpitalach, urzędach, wypisywać antyimigranckich hasełek na ścianach i podpalać domów czy ośrodków. Lewactwo i prawactwo to nie ideologia, to stan umysłu.
>Twoja wiedza o muzułmanach w Europie jest porażająca. Oni żyją w jakimś obozie zagłady. Faktycznie muszę sie zgodzić, że są prześladowani na każdym kroku. A to inne dzieci noszą kanapki z wieprzowina do szkoły, współpracownicy noszą krzyżyki na szyjach, muszą sprzedawać alkohol, w restauracjach nie ma sal tylko dla kobiet, o zgrozo w publicznej komunikacji też nie rozdziela się płci, w parkach jest pełno psów. Jak żyć szawro, jak żyć?

Nigdzie nie napisałam, że prześladuje się u nas muzułmanów. Zwracam jedynie uwagę, że młodzieżowe grupki chuliganów (w tym internetowych) i politycy, którzy lubią znęcać się nad mniejszościami, są prawicowej proweniencji. A co, może nieprawda?
Moja wiedza o muzułmanach wynika stąd, że mieszkam w Atenach, w dzielnicy multikulti już od kilunastu lat. Czarnych i ciapatach jest skolko ugodna, na mojej klatce połowa to Pakistańczycy. Żadnych incydentów na tle religijnym czy narodowościowym nie zarejestrowałam jak dotychczas, a wręcz przeciwnie, bo ciapaci z bloku najpierw chodzili po ścianach na widok moich psów i mruczeli coś wrogo pod nosem - teraz się do nich uśmiechaja, a młodsi nawet je głaszczą - zasymilowali się - taka ać ich podwodna!
Nie wiem, może tu powietrze lub woda są inne, a może to dlatego że w Atenach nie ma gett a dzielnice obcokrajowców są naprawdę multikulti a nie monokulturowe i pozostawione na pastwę religijnych oszołomów jak np. w Paryżu?
A ty skąd czerpiesz swoje wiadomości?


· Nie należy ludzi sądzić według ich przekonań, lecz według tego, co przekonania z nich czynią.
23-09-2015 20:18 
 Ocena 2 na 2
Celecrin (6386 punktów)
>Ja też nie wiem, bo jak pisa4łam nie interesuję się tematem,
To nie pisz, że pomagają skoro tego nie wiesz.
>Gdyby fundacją kierowała osoba której cokolwiek zależy na uchodźcach, do tego kompetentna, burdelu by nie było.
Przeczytałem artykuł bardzo dokładnie. Wynika z niego, że nie sposób określić kto przyjeżdża do Polski, bo decydują o tym lokalni "przywódcy". Przeczytalem także że Fundacja wypłaca regularnie pieniądze Syryjczykom. Nie znam szczegółów ale na przykład rodziną ze Śremu miała się opiekować parafia.
>Zresztą czemu się mnie o to pytasz, wszak to ty ubolewałeś nad mentalnością esterowych gości, a gdy podlinkowałam ci artykuł sporo wyjaśniający, raptem "i co z tego"? Nie rozmawiasz uczciwie.
Uczciwie Ci napisałem co myślę. Artykuł nic mi nie udowodnił, może przeczytaj jeszcze raz bez uprzedzeń do korwinowki. Fundacja sprowadza Syryjczyków do Polski i płaci im regularnie 2600 miesięcznie. Słuchaj to są naprawdę dobre pieniądze.
>A co, może nieprawda?
No przecież lewactwo ich kocha, to kto ma ich ganiac? Co może nie ma lewicowych bojowek?
>Moja wiedza o muzułmanach wynika stąd, że mieszkam w Atenach, w dzielnicy multikulti już od kilunastu lat.
To nie jest wiedza o muzułmanach. Sawra daj spokój.
> zasymilowali się - taka ać ich podwodna!
Glaszcza Twojego psa, no tak wygląda asymilacja...
>Nie wiem, może tu powietrze lub woda są inne, a może to dlatego że w Atenach nie ma gett a dzielnice obcokrajowców są naprawdę multikulti a nie monokulturowe i pozostawione na pastwę religijnych oszołomów jak np. w Paryżu?
Nie wiem też.
>A ty skąd czerpiesz swoje wiadomości?
Jestem bardziej wymagający co do nich. Na basenie spotkalem Syryjczyka (jeszcze przed wojną było), fajny facet, był z żoną. Miała założoną pełną piankę z rekawiczkami. W momencie kiedy zacząłem z nim rozmawiać przeniosła się na drugą stronę basenu. MINUS.
Niedawno w sklepie zauważyłem 4 letnią dziewczynkę z tatusiem, miała chustę. MINUS.
Kolega mieszkał z Arabem, wynajmowali mieszkanie, mieli jedną łazienkę. Arab zawsze stawał pod prysznicem na krześle bo nie mógł się kąpać po niewiernym, ksenofobia nie przeszkadzała mu za to chedożyć starych Niemek z hostelu. MINUS
Przeszkadza mi, że moja żona w kostiumie kąpielowym jest dla muzułmanina dziwka. Przeszkadza mi, że muzułmanie useksualniaja małe dziewczynki. Przeszkadza mi, że są ksenofobami. Też mieszkam za Zachodzie. Znajoma mieszkała w Dubaju (mąż miał pracę ona wychowywała dziecko) kiedyś ktoś zadzwonił do mieszkania, otworzyła drzwi, wdarł się facet i zaczął ja gwalcic, dostał w jaja, no a ponieważ to fest kobieta, został po tym obezwladnieniu dotkliwie pobity.
Może tu skończę. Dodam na koniec, że nie jestem przeciw ludziom, tylko ich ideologii.
Ilu Niemców było faszystami?
sawra (286 punktów)
>>Ja też nie wiem, bo jak pisa4łam nie interesuję się tematem,
>To nie pisz, że pomagają skoro tego nie wiesz.<

Nie wiem, ale wydaje się nieprawdopodobieństwem, aby na całą Polskę jedna Estera działała.

>>Gdyby fundacją kierowała osoba której cokolwiek zależy na uchodźcach, do tego kompetentna, burdelu by nie było.
>Przeczytałem artykuł bardzo dokładnie. Wynika z niego, że nie sposób określić kto przyjeżdża do Polski, bo decydują o tym lokalni "przywódcy". Przeczytalem także że Fundacja wypłaca regularnie pieniądze Syryjczykom. Nie znam szczegółów ale na przykład rodziną ze Śremu miała się opiekować parafia.<

Przywódcy przywódcami, ale tam było też o zaproszeniach dla osób nie wymagających pomocy, i o tym że poza wypłacaniem pieniędzy fundacja dała ciała na całej linii. Uszło to twojej uwadze? A to, że wypłacają to żadna łaska, tylko zobowiązanie wobec uchodźców i darczyńców.

>>Zresztą czemu się mnie o to pytasz, wszak to ty ubolewałeś nad mentalnością esterowych gości, a gdy podlinkowałam ci artykuł sporo wyjaśniający, raptem "i co z tego"? Nie rozmawiasz uczciwie.
>Uczciwie Ci napisałem co myślę.<

Nie mówię że co innego myślisz a co innego piszesz, tylko że odwracasz kota ogonem.

>Artykuł nic mi nie udowodnił, może przeczytaj jeszcze raz bez uprzedzeń do korwinowki.<

Nie? To dlaczego napisałeś że w fundacji jest burdel? Obejrzałeś program który podlinkowałam? Pani prezes oprócz gotowej nawijki o emigrantach, nie ma kompletnie nic do powiedzenia ani pojęcia na jakim świecie żyje. Tekst o wzywającym ją narodzie i "głupotkach" Korwina zabił mnie na miejscu. Dzięki bogu, że współpracownicy fundacji stanęli na wysokości zadania i zaopiekowali się ludźmi, bo z tą fruzią... ech, szkoda gadać.

>Fundacja sprowadza Syryjczyków do Polski i płaci im regularnie 2600 miesięcznie. Słuchaj to są naprawdę dobre pieniądze.<

Kasa jest w porządku ale co dalej?
"Największą trudnością, z którą muszą zmagać się uchodźcy, jest brak środków do życia wywołany utratą wszystkich dotychczasowych dóbr materialnych oraz koniecznością rozpoczęcia życia zawodowego w zupełnie nowym dla nich miejscu o innej kulturze, tradycji, sytuacji ekonomicznej i rynku pracy. Ponadto nie można zapomnieć o barierze językowej. Dlatego musimy mieć świadomość, że rozpoczęcie przez nich nowego życia zawodowego musi być poprzedzone okresem aklimatyzacji." - to ze strony Estery.

>>A co, może nieprawda?
>No przecież lewactwo ich kocha<

Ja jestem lewaczką i wcale ich nie kocham, no chyba że uznanie muzułmanina za człowieka jak każdy inny, jest dowodem miłości.

>Co może nie ma lewicowych bojowek?<

Są, a jakże, z tym że nie leja za kolor skóry, orientację seksualna, religię czy wygląd. Nie hajlujesz - nie maja nic do ciebie.

>>Moja wiedza o muzułmanach wynika stąd, że mieszkam w Atenach, w dzielnicy multikulti już od kilunastu lat.
>To nie jest wiedza o muzułmanach. Sawra daj spokój.<

A w czym twoja wiedza jest lepsza od mojej? Ja mieszkam od kilkunastu lat wśród tych ludzi, a ty mi przytaczasz przypadki swoje i swoich znajomych. I co, mam uznać, że każdy ciapaty to fanatyk, morderca i gwałciciel, pomimo że na co dzień widzę co innego? Chcesz oceniać wszystkich przez pryzmat mniejszości - proszę bardzo, ale zacznij od rodaków. W Polsce co prawda się nie kamienuje, ale baby się tłucze, dzieci gwałci i morduje że aż wióry lecą. Przekonanie, że jak "suka nie da, to pies nie weźmie" nie słabnie, a jak chcesz wiedzieć co się sądzi o nieskromnym stroju i zachowaniu, to zerknij na Pudelka. Za pytanie czemu nie mam ślubu i dzieci ze swoim chłopem, następna osoba dostanie już chyba w dziub.

>> zasymilowali się - taka ać ich podwodna!
>Glaszcza Twojego psa, no tak wygląda asymilacja...<

A jak wygląda twoim zdaniem asymilacja? Czy przypadkiem nie jest to codzienne, krok po kroku oswajanie się z obca rzeczywistością i przyjmowanie do wiadomości ze tu się żyje tak a nie inaczej i to wcale nie jest złe? Możesz nie wiedzieć jak reagują muzułmanie na psa czy kota więc informuję, że mniej więcej tak, jak na świnię.

>>Nie wiem, może tu powietrze lub woda są inne, a może to dlatego że w Atenach nie ma gett a dzielnice obcokrajowców są naprawdę multikulti a nie monokulturowe i pozostawione na pastwę religijnych oszołomów jak np. w Paryżu?
>Nie wiem też.<

Wiesz, wiesz, tylko nie chcesz przyznać. Tu wystarczy podstawowa wiedza z zakresu psychologii człowieka. Uważny obserwator nawet do książki nie musi zaglądać.
Jojczenie na kogoś, że jest taki i owaki bez wglądu w jego sytuację uwłacza rozumowi. Pamiętasz, jak jeszcze niedawno moherowe berety terroryzowały cały kraj? Ludziska psioczyli, klęli i "zabierali dowody babciom", a te bidne dziadzinki to były sieroty po PRLu, które podczas transformacji były w wieku który nijak nie pozwalał na dostosowanie się do nowego. Wszyscy ich olali, to zajął się nimi przedsiębiorczy Rydzyki i efekt jest jaki jest. Społeczeństwo, które pozwala na tworzenie się enklaw wykluczonych działa na własną szkodę i, prędzej czy później budzi się z ręką w nocniku.

>Może tu skończę. Dodam na koniec, że nie jestem przeciw ludziom, tylko ich ideologii.<

No tak, z tym że ideologia bez człowieka nie istnieje, wychodzi więc na to, że trzeba zająć się ludźmi a nie ich urojeniami. Jak to zrobić, nie mam zielonego pojęcia, ale sianie zamętu i paniki, bezwzględne odrzucanie, jest najgorszą z możliwych opcji.
Miliony ludzi nie uciekają ze swoich stron dla jaj, więc nie ma co liczyć na to, że pocałują klamkę i grzecznie wrócą na zgliszcza. Niedawno gdzieś czytałam, że ISIS uznało ucieczkę do Europy za grzech przeciwko bogu, za co przewidziana jest kara śmierci, tak więc Europa chcąc nie chcąc, musi się z tym uporać i oby po europejsku.

>Ilu Niemców było faszystami?<

Na pewno wielu, ale w tym jest problem, że w biedzie i złości łatwo się daje ucha demagogom podającym na tacy wroga i proste, agresywne rozwiązania. Niestety, nauka powoli w las idzie.


&#183; Nie należy ludzi sądzić według ich przekonań, lecz według tego, co przekonania z nich czynią.
sawra (286 punktów)
A tutaj mamy naszą prawicową, chrześcijańską samarytankę, która nie pozostała głucha na głos ludu, w pełnej krasie.

www.dailym(*)rogramie-babilon-19-09-2015_tv

&#183; Nie należy ludzi sądzić według ich przekonań, lecz według tego, co przekonania z nich czynią.
michał_w (79 punktów)Odp: Ciapaty czy ruski? Wsio rawno!
Uchodźcy i "uchodźcy" z Bliskiego Wschodu zostali nam narzuceni odgórnie, kwestia sympatii i antypatii nie ma wielkiego znaczenia. Podobno na każdego delikwenta Unia ma wyłożyć 10 tys. euro, czyli strasznie nas to jakoś nie zrujnuje a tylko kwestią czasu jest jak to całe towarzystwo wyląduje w Niemczech, ich Ziemi Obiecanej. Polska to tylko przystanek, z którego nawet sami Polacy wieją na zachód.

Repatrianci ze wschodu to inna historia. Ich musimy przyjąć na własne utrzymanie i zapewnić im godne warunki do życia. Problem polega na tym, że nie jesteśmy w stanie zapewnić tego ludziom Polskę już zamieszkującym. Stąd też wzmiankowana emigracja Polaków na zachód i ogólny brak entuzjazmu.
Przeciętnemu Polakowi perspektywa gdy emigrantowi żyje się lepiej niż jemu samemu, ale z jego podatków, nie wygląda najciekawiej i może podnieść ciśnienie.

Pragnę przypomnieć, że w naszym kraju niecałe 500 PLN na głowę miesięcznie ma zapewnić warunki do życia. Z czym do ludzi!

Reasumując. Ani "ciapaty" ani "ruski" bo nas nie stać.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365