Racjonalista - Strona głównaDo treści
Merekl pozwana

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
09-10-2015 13:06diogenes (42753 punktów)Merekl pozwana
Ocena 7 na 7
To było do przewidzenia: jedna z prawicowych partii Niemiec (Alternatywa dla Niemiec, AfD) kieruje pozew przeciw polityce Angeli Merkel wobec tzw. uchodźców. Protesty nabierają coraz ostrzejszego charakteru: ataki na domy uchodźców, na pracowników Niemieckiego Czerwonego Krzyża, obawy przed nasilającą się agresją. Niemcy powołują do służby ... emerytowanych funkcjonariuszy policji: wędrówka ludów nabiera rozmiarów tsunami. Merkel - tak jeden z polityków AfD - powinna poszukać sobie inny naród, inny Volk. Szef rządu Bawarii Seehofer zamierza cofać uchodźców na granicę z Austrią...

www.faz.ne(*)zlerin-merkel-an-13847618.html

Krytyka pani kanclerz krajów Europy wschodniej za rezerwę lub otwarty sprzeciw w stosunku do przyjmowania tzw. uchodźców staje się w tym kontekście coraz mniej przekonująca. Zarzuty pod adresem rządu PO&PSL w sprawie ich nieodpowiedzialnej polityki wobec uchodźców - polityki najwyraźniej na zlecenie Merkel - dostają silne wsparcie z samych Niemiec. Zdaje się że nadszedł czas, aby Merkel wsadziła nos w swoje sprawy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Anna Salman (16360 punktów)
>... jedna z prawicowych partii Niemiec (Alternatywa dla Niemiec, AfD) kieruje pozew przeciw polityce Angeli Merkel wobec tzw. uchodźców. ...
A już ją wytypowali do Nobla ... Ale by była wtopa, kolejna po Obamie.
09-10-2015 16:57 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>A już ją wytypowali do Nobla ... Ale by była wtopa, kolejna po Obamie.

Aż 2/3 Niemców było przeciwnych przyznania Merkel Nobla:

www.t-onli(*)kel-deutsche-sind-dagegen.html

Argumentem miała być jej polityka wschodnia (kruchy pokój na Ukrainie) oraz uchodźcy: w tej sprawie sytuacja zdecydowanie się zaostrza: Seehofer (CSU) grozi Merkel (CDU) trybunałem konstytucyjnym:

www.t-onli(*)rkel-mit-verfassungsklage.html

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
09-10-2015 20:28 
 Ocena 5 na 5
Anna Salman (16360 punktów)
>Aż 2/3 Niemców było przeciwnych przyznania Merkel Nobla:...
Mój niemiecki jest na poziomie filmów z dzieciństwa, czyli: halt, raus, hande hoch (swoją drogą zajebiście to brzmiało w serii o Winnetou), ale wierzę na słowo.
>Argumentem miała być jej polityka wschodnia ...
A teraz doszedł jeszcze krecik Juncker ze swoją wizją łagodzenia sankcji wobec Rosji.
10-10-2015 04:00 
 Ocena 1 na 1
Hodża (11172 punktów)
>>Aż 2/3 Niemców było przeciwnych przyznania Merkel Nobla:...
>Mój niemiecki jest na poziomie filmów z dzieciństwa, czyli: halt, raus, hande hoch (swoją drogą zajebiście to brzmiało w serii o Winnetou), ale wierzę na słowo.

A ja mam swoją małą satysfakcję, gdyż w pracy czasem mi się przydaje KEIN DURCHGANG! Nur für Personal !!!, co lubię wyrazić z pewną domieszką twardości i zdecydowania w głosie.

Reagują automatycznie.




Dixi et salvavi animam meam
Celecrin (6386 punktów)
Opublikowałem niestety gdzieś chyba w komentarzach, jak tłum zawrzaskuje ją i krzyczy zdrajca.
Niedawno widziałem film jakiegoś komentatora który analizuje jej odpowiedź do jakiejś Niemki, zmartwionej uchodźcami i problemami z nimi. Według niego ona ma problemy z głową i to wyraźne.
Daję link do filmu:
www.youtube.com/watch?v=Rfrip_T3Tzk
Tu jest drugi film jak ona odpowiada zatroskanej Niemce:
www.youtube.com/watch?v=hawjaG8x2nI
Dla Tych co nie znaja angielskiego: Niemka się pyta w jaki sposób jako kanclerz chce chronić Niemcy przez islamizmem. Merkel odpowiada, że Europa musi wziąć odpowiedzialność, za to co się dzieje teraz w Syrii, że nie może nami rządzić strach, i że zamiast krytykować islam, powinniśmy iść do kościołów i czytać biblię by odnaleść swoje chrześcijańskie korzenie UWAGA w celu dialogu z islamem. Kompletny nonsens. Wypowiedź traktowana jest jako poddaństwo islamizmowi.
09-10-2015 20:59 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Europa musi wziąć odpowiedzialność, za to co się dzieje teraz w Syrii, ...

Europa - czyli Niemcy.
No i ci, którzy włażą im do anusa.
(Nawet Hollande został nazwany vice kanclerzem ...)
Powrót do idei mesjanizmu?

Europa mesjaszem narodów?



Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
11-10-2015 17:40 
 Ocena 1 na 1
Celecrin (6386 punktów)
>Powrót do idei mesjanizmu?
>Europa mesjaszem narodów?
Wykluczam wzgledy moralne w polityce, takie cos nie istnieje w sensie doslownym. Prawde mowiac nie wiem o co chodzi. Rozumiem popieranie imigrantow przez lewice, bo oni glosuja na nich w 90%, jednak chadecja, zieloni? Dlaczego uchodzcow popiera papiez?
Jest taka teoria, ze chca zrobic wspolna religie chrzescijanstwo plus islam...hm moze?
dzentelmen (2000 punktów)
>To było do przewidzenia: jedna z prawicowych partii Niemiec (Alternatywa dla Niemiec, AfD) kieruje
>pozew przeciw polityce Angeli Merkel wobec tzw. uchodźców.

I słusznie. Wbrew propagandzie, wielu Niemców jest (mówiąc delikatnie) rozczarowanych tak absurdalną polityką. Zresztą, nie tylko w kwestii tzw. uchodźców, Niemieckie społeczeństwo wyraża sprzeciw. Choć tu akurat głos zabiera prawica, to i tak wiele z tych protestów, które odbywają się w Niemczech co jakiś czas, jest ruchem ogólnospołecznym, któremu trudno przypisać sztywne ramy przynależności.

>Krytyka pani kanclerz krajów Europy wschodniej za rezerwę lub otwarty sprzeciw w stosunku do
>przyjmowania tzw. uchodźców staje się w tym kontekście coraz mniej przekonująca.

Wydaje mi się, że od samego początku taka była (nieprzekonująca krytyka) np. ta w stronę Węgier.

>Zarzuty pod
>adresem rządu PO&PSL w sprawie ich nieodpowiedzialnej polityki wobec uchodźców - polityki
>najwyraźniej na zlecenie Merkel - dostają silne wsparcie z samych Niemiec.

Owszem, tu też rację mają sceptycy. Jak można uprawiać politykę "Teresy z Kalkuty", wobec bliskowchodniej fali ludności, kiedy wobec własnych obywateli (tych na zesłaniu, i tych wszystkich młodych cisnących na zachód) nie potrafi się podjąć jakiejkolwiek inicjatywy.

>Zdaje się że nadszedł
>czas, aby Merkel wsadziła nos w swoje sprawy.

Niemcy "własne sprawy" definiują jak zawsze, ku Europie.


"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae "
Matix (5786 punktów)
Co do nacisków szanownej Pani Merkel na kraje wschodniej Europy w sprawie uchodźców, krótko: niech sp****.
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Polityka Niemiec w sprawie migrantów jest dla mnie niezrozumiała. Nie przekonuje mnie aspekt demograficzny. Prawda jest taka, że zróżnicowanym społeczeństwem trudno będzie rządzić. Toteż zwykłym Niemcom się nie dziwię. Imigranci w dużej części się nie asymilują i to będzie problem. Zróżnicowanie może być korzystne, ale spójrzmy na Chiny - oni by wiele dali aby mieć jednolite społeczeństwo. Merkel jest taką dobrą babką, do rany przyłóż; poczucie za II WŚ - rozumiem, ale to teraz całkiem inny naród - dzisiejsze pokolenia nie są niczemu winne. Nie wiadomo jak w dłuższej perspektywie może się to zakończyć, skojarzenia nasuwają się same...

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365