Tegoroczny Nobel za wybitne osiągnięcia w dziedzinie fizyki trafi do Japończyka Takaakiego Kajity i Kanadyjczyka Arthura B. McDonalda. Komitet Noblowski docenił odkrycie oscylacji neutrin, które świadczą o tym, że neutrina mają masę.
Warto wiedzieć, że w tym odkryciu ma udział Polka, pani prof. Danuta Kiełczewska z Wydziału Fizyki UW. Zapraszam do wysłuchania rozmowy z panią profesor w audycji OFF Czarek w Tok FM.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.