 |
Wiara i ewolucja, a fobie Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-10-2015 23:14 | Max Golonko (1811 punktów) | Wiara i ewolucja, a fobie | Kreacjoniści oraz zwolennicy "Inteligentnego projektu" powiedzieliby, dość idiotycznie, że to Najwyższy Stwórca zaprojektował lęk wysokości w osobnikach zaplanowanych na podobieństwo jego psychicznego jestestwa. Tego typu nonsensownych rzeczy uczy się na lekcjach religii za nasze pieniądze  Etiologia. Akrofobia (lęk wysokości) - W nowszej, nieasocjatywnej teorii, lęk wysokości jest ewolucyjnym przystosowaniem z prehistorii, kiedy upadki stanowiły znaczące zagrożenie. Stopień lęku jest różny, pojęcie fobii jest zarezerwowane dla skrajnych przypadków spektrum. Naukowcy argumentują, że lęk wysokości jest instynktem występującym u wielu ssaków, w tym zwierząt domowych i ludzi. W eksperymentach z wykorzystaniem tzw. "wizualnych przepaści" wykazano, że ludzkie niemowlęta i dzieci uczące się chodzić, jak również inne zwierzęta z różnych grup wiekowych są niechętne do wchodzenia na szklaną podłogę, z widokiem na kilkumetrową przestrzeń pod nią. Skoro o fobiach to wspomnijmy o arachnofobii (pająki) oraz ofidiofobii (lęk przed wężami), która może być przydatna w tropikach oraz w Australii, z racji sporej liczby jadowitych węży. Dodam, że zawsze jak współczuje Australijczykom z tego tytułu to zarazem przypominam sobie, że natura rekompensuje im to bardziej atrakcyjnym astroobiektowo niebem. Do wężofobii podobna byłaby jaszczurofobia. Znany jest sposób leczenia z fobii tak zwaną "terapią implozywną". Mocny! Na twarz pacjenta kładzie się wielkiego, żywego, włochatego pająka. Na pewno nie skorzystam  Jest jeszcze lęk przed lataniem samolotami. Medycyna. Androfobia. Istnieje brytyjska statystyka medyczna fobii będącej lękiem przed seksem z mężczyzną - well - wszystkie fobie - jak sama nazwa wskazuje - są niezbyt racjonalną postawą emocjonalną (przesadą), a czasem warto polecieć samolotem, aby trafić do ciepłych krajów (choćby z lornetką lub teleskopem w bagażu, bo tam bywa lepsze nocne niebo). | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Wiara i ewolucja, a fobie | > >>Skoro nie mozna wyliczyc to skad wiadomo, ze jest wieksze/ mniejsze od niemozliwego do wyliczenia wyniku?> >Ponieważ ograniczeniem może być wartość 0 lub nieskończoność, a do stwierdzenia czy coś jest większe od 0 albo mnijesze od nieskończoności nie trzeba wyliczeń, wystarczy obserwacja i logika.> > Ignoruję Bogusławskiego> A obserwacja i logika dochodzi sie do wniosku, ze Jahwe musi istniec. To juz wiemy  Dostrzegasz już, że Twoje pytania nie robią na mnie wrażenia, więc uciekasz w próbę wyśmiania. To jest właśnie ten sposób dyskusji, który ze mną próbuje uprawiać Bogusławski. Owszem, można i tak. Tylko uczciwie sobie odpowiedz, czy chodzi Ci o racjonalizm i uczciwą dyskusję?
Ignoruję Bogusławskiego |
#17 2 na 2 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Wiara i ewolucja, a fobie |
> Dostrzegasz już, że Twoje pytania nie robią na mnie wrażenia, więc uciekasz w próbę wyśmiania. To jest właśnie ten sposób dyskusji, który ze mną próbuje uprawiać Bogusławski. Owszem, można i tak. Tylko uczciwie sobie odpowiedz, czy chodzi Ci o racjonalizm i uczciwą dyskusję?> Ignoruję BogusławskiegoNo dobra. Pogadajmy racjonalnie i uczciwie o latajacych krowach. |
| Spring (1174 punktów) | Odp: Wiara i ewolucja, a fobie | > >Drukujcie to i rozlepiajcie w miejscach publicznych...> Szkoda, że zamiast próby dyskusji, umykasz w apel o rozlepianiu...Niestety religiofobia może być poważnym problemem psychologicznym, który zaburza zdolność prowadzenia rzeczowej dyskusji. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Wiara i ewolucja, a fobie | > >>Drukujcie to i rozlepiajcie w miejscach publicznych...> >Szkoda, że zamiast próby dyskusji, umykasz w apel o rozlepianiu...> Niestety religiofobia może być poważnym problemem psychologicznym, który zaburza zdolność prowadzenia rzeczowej dyskusji.Współczuję.
Ignoruję Bogusławskiego |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Wiara i ewolucja, a fobie | > No dobra. Pogadajmy racjonalnie i uczciwie o latajacych krowach.No widzisz, dyskusja z Tobą staje się coraz bardziej absurdalna. Wiesz dobrze, że rozmowa ze mną w sprawie istnienia lub nie boga, może doprowadzić co najmniej do ujawnienia istotnej możliwości jego istnienia, wolisz zatem sprawę obśmiać. Cóż, taki to racjonalizm i uczciwość intelektualna. Niestety, z przykrością muszę stwierdzić, iż taki sposób dyskusji rozsiewa się po kraju, po internecie i wskazuje na coraz niższy poziom racjonalizmu, który to staje się powierzchowny. A jest to ze szkodą dla racjonalizmu i dla religii oraz wiary.
Ignoruję Bogusławskiego |
#21 3 na 3 | piotr35 (1843 punktów) | Odp: Wiara i ewolucja, a fobie | Panie Bogusławski, ta fobia, a raczej mania prześladowcza do pewnej osoby jest niesmacznie obrzydliwa. "Osoba, u której pojawia się mania prześladowcza, nie ma poczucia choroby, przeciwnie, uważa się za zdrowego, a nawet bardzo zdrowego. Mania prześladowcza może być bardzo przyjemna i graniczy z euforią, oraz sprawia, że chory czuje się szczęśliwy." www.poradn(*)yny-objawy-leczenie_38673.htmlMoze tak na początek zacznie pan pisać na temat i zrezygnuje z wycieczek osobistych? |
#22 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Wiara i ewolucja, a fobie | . > Panie Bogusławski, ta fobia, a raczej mania prześladowcza do pewnej osoby jest niesmacznie obrzydliwa.Może by Pan uzgodnił sam ze sobą czy chodzi Panu jednak o fobię, czy o manię prześladowczą, a najlepiej to jednak przed zabraniem głosu i zdiagnozowaniem kogokolwiek ździebko o tym poczytał. Odwołuje się Pan do notki z "Poradnika Zdrowie": "Osoba, u której pojawia się mania prześladowcza, nie ma poczucia choroby, przeciwnie, uważa się za zdrowego, a nawet bardzo zdrowego. Mania prześladowcza może być bardzo przyjemna i graniczy z euforią, oraz sprawia, że chory czuje się szczęśliwy."www.poradn(*)yny-objawy-leczenie_38673.html I co Pan z tej notki zrozumiał? Iż cierpię na manię prześladowczą? Nie ma to jak szybka i trafna diagnoza! Niedobrze jest używać terminów, których się nie rozumie: mania prześladowcza to «chorobliwy stan psychiczny polegający na nieustannym dopatrywaniu się niebezpieczeństw i urojonych wrogów» , czy na pewno akurat to Pan u mnie zauważył. Sądzi Pan, iż czuję się się przez Pana Brzostowskiego, czy kogokolwiek innego, tu prześladowanym? > Moze tak na początekMoże tak na początek zorientuje się jaki jest tu początek, kto, kiedy i co tu napisał, a później odniesie się argumentami do przedmiotu rozmowy, a nie do jednej z osób. > Moze tak na początek zacznie pan pisać na temat i zrezygnuje z wycieczek osobistych?Ja nikogo, w tym pana Brzostowskiego, nie prześladuję, tylko głupotę, gdy ktoś ją tu wypisuje. Rozumiem, iż chce Pan zwrócić mają uwagę na swoje wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/z,6/t,39790 Przeczytałem i oniemiałem, skąd u Szanownego Pana tyle uporządkowanej wiedzy i jaka mądrość. Tak, teraz rozumiem teraz ma Pan święte prawo do osobistej wycieczki pod moim adresem. @@@ . |
#23 1 na 1 | piotr35 (1843 punktów) | Odp: Wiara i ewolucja, a fobie | > do osobistej wycieczki pod moim adresemTo była tylko jednorazowa prośba, aby nie zaciemniać wątku osobistymi kompleksami. Odnoszę teraz nieoparte wrażenie, ze właśnie to zaciemnianie i gmatwanie jest Pana celem, mogę tylko współczuć. Także jednorazowo. |
#24 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Wiara i ewolucja, a fobie | . > Moze tak na początek zacznie pan pisać na temat i zrezygnuje z wycieczek osobistych?Ja nikogo, w tym pana Brzostowskiego, nie prześladuję, tylko głupotę, gdy ktoś ją tu wypisuje. Rozumiem, iż chce Pan zwrócić mają uwagę na swoje wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/z,6/t,39790 Przeczytałem i oniemiałem, skąd u Szanownego Pana tyle uporządkowanej wiedzy i jaka mądrość. Tak, teraz rozumiem teraz ma Pan święte prawo do osobistej wycieczki pod moim adresem.> To była tylko jednorazowa prośba, aby nie zaciemniać wątku osobistymi kompleksami. Odnoszę teraz nieoparte wrażenie, ze właśnie to zaciemnianie i gmatwanie jest Pana celem, mogę tylko współczuć. Także jednorazowo.Na moim podwórku powtarzano: "Najgorsza choroba to jak ktoś ma zajoba". Myślę, iż to prawdziwe, gdyż wtedy przeróżnym zadufkom się wydaje, iż wszelkie rozumy pozjadali i mają prawo do pouczania innych, a dotyczy to tak pana Brzostowskiego, jak i Pana samego. Zaciemnianiem i gmatwaniem nazywacie ewidentne wykazanie bzdur, które piszecie i nazywanie głupoty po imieniu. @@@ . |
| piotr35 (1843 punktów) | Odp: Wiara i ewolucja, a fobie | > nazywanie głupoty po imieniuNic dodać, nic ująć.  |
#26 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52271 punktów) | Odp: Wiara i ewolucja, a fobie | . Na moim podwórku powtarzano: "Najgorsza choroba to jak ktoś ma zajoba". Myślę, iż to prawdziwe, gdyż wtedy przeróżnym zadufkom się wydaje, iż wszelkie rozumy pozjadali i mają prawo do pouczania innych, a dotyczy to tak pana Brzostowskiego, jak i Pana samego. Zaciemnianiem i gmatwaniem nazywacie ewidentne wykazanie bzdur, które piszecie i nazywanie głupoty po imieniu.> Nic dodać, nic ująć.  A jaki sens jest w tej ripoście? Do czego to zdanie się odnosi, gdyż do zdań, z którymi Pan tu polemizuje, ma się nijak. Jak widać pyskówka to jedyna forma rozmowy na jaką Pana stać, ale to zrozumiałe, gdyż nawet do złośliwych polemik potrzebną jest jakaś tam wiedza i spora inteligencja. Merytorycznego - jak na razie - to jeszcze nic ciekawego Pan tu nie wniósł. Za to już innych poucza jako wielki niezaprzeczalny autorytet. Spuść Pan trochę powietrza ze swego nadymania, gdyż inaczej Pan pęknie i smród tu będzie nie wytrzymania. Miłego dnia. @@@ . |
#27 1 na 1 | piotr35 (1843 punktów) | Odp: Wiara i ewolucja, a fobie | > A jaki sens jest w tej ripoście?Ma zachęcić do myślenia. > Jak widać pyskówka to jedyna forma rozmowy na jaką Pana staćNajciemniej pod latarnią. |
#28 3 na 3 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Wiara i ewolucja, a fobie | >Znany jest sposób leczenia z fobii tak zwaną "terapią implozywną". Mocny! Na twarz pacjenta kładzie >się wielkiego, żywego, włochatego pająka. AAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Aczkolwiek metoda może być dobra, mnie park linowy skutecznie wyleczył z lęku wysokości.
Niektórzy ludzie mogliby się zabić skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ. |
#29 2 na 2 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Wiara i ewolucja, a fobie |
> AAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Oj, masz rację, wielkie AAAAA!!!!! > Aczkolwiek metoda może być dobra, mnie park linowy skutecznie wyleczył z lęku wysokości.Park linowy jest dobry, ale pająk już nieco mniej... |
1 2 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|