Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ile kosztuje nas MFW ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
13-10-2015 22:46Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Ile kosztuje nas MFW ?
Ocena 5 na 5
Zupełnie przypadkowo, przeglądając kursy walut trafiłem na bezgotówkową walutę SDR (Special Drawing Rights), spojrzałem na kurs (mybank.pl/waluta/xdr-sdr-mfw.html), myślę sobie jakiś wałek z tym, że taki wysoki skok. Później sprawdziłem czy należy do tego Polska, okazało się, że tak. Waluta (jeżeli można to tak nazwać, zapis bankowy ?) służy do rozliczania się banków centralnych. Chciałem zobaczyć ile wpłaca Polska i natrafiłem na ten artykuł www.astrobiznes.pl/a/blog/ile-nas-kosztuje-mfw/0.
A więc płacimy, tyle (po dzisiejszym kursie pewnie więcej) za samą gotowość udzielenia nam kredytu przez MFW.
Wkurzające jest to, że o takich sprawach się nie mówi... Swoją drogą ciekawe ile ówcześni decydenci dostali "w łapę".
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

wsx666 (1067 punktów)

>Wkurzające jest to, że o takich sprawach się nie mówi...

Nie mówi się o BAAARDZO wielu sprawach. Po co małe mróweczki pracujące w fabrykach, pijące wódkę po pracy i trujące się papierosami mają się nie potrzebnie doinformować o tym czy o tamtym. NO PO CO ??? Ludzie chcą chleba i igrzysk, w dupie mają prawdę. Smutne ale prawdziwe. Elity dosłownie PRZEWALAJĄ miliardy na lewo i prawo, jak myślisz, skąd setki milionowych posiadłości, jachtów, prywatnych samolotów itp. na tym świecie...no skąd ????
14-10-2015 12:47 
 Ocena 8 na 8
diogenes (42753 punktów)
>Ludzie chcą chleba i igrzysk,...

A na deser - nieba.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
wsx666 (1067 punktów)
Wszytko w temacie. Od Mariusza. Szacunek.

Nie musi a mówi.

www.youtube.com/watch?v=FXdgzHaQul4
17-10-2015 20:19 
 Ocena 1 na 1
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
>Wszytko w temacie. Od Mariusza. Szacunek.
>Nie musi a mówi.
>www.youtube.com/watch?v=FXdgzHaQul4

Fajnie, że w temacie...

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365