 |
Nie przeszkadzać nowej władzy Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-10-2015 23:48 | woma (381 punktów) | Nie przeszkadzać nowej władzy
1 na 7 | Opozycja powinna milczeć. Opozycja nie powinna w ogóle zabierać głosu w jakichkolwiek debatach politycznych. Opozycja nie powinna brać udziału w głosowaniach. Skoro Polacy postanowili oddać pełnię władzy jednej opcji politycznej, to nie powinni się spodziewać, że ktokolwiek będzie się wysilał, by głosić swe poglądy tylko po to, by je tylko zakomunikować innym, szczególnie tym, którzy mają to w głębokim poważaniu. Niech władza recenzuje się sama i niech sama siebie ogranicza. Łatwiej bronić swych decyzji, gdy ktoś im się sprzeciwia. Trudniej, gdy samemu trzeba uzasadnić ich racjonalność.
W walce z partią pod nazwą Prawo i Sprawiedliwość, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistym prawem i rzeczywistą sprawiedliwością, wystarczy zostawić jej swobodę w realizacji jej zamierzeń. Bez odniesienia do wroga partia ta nie jest w stanie sformułować własnego programu, chyba że jest to program o charakterze totalitarnym.
Polacy o poglądach lewicowych to w większości durnie, którzy nie potrafią logicznie myśleć. Logicznie nie potrafią też myśleć zwolennicy PiS, ale to nie usprawiedliwia zwolenników przestrzegania praw człowieka i praw obywatelskich. Każdy, kto jest zwolennikiem rządów silnej ręki jest idiotą, bo nie rozumie, że takie rządy służą tylko rządzącym i za nic mają tych, którzy je popierają. Przykład Hitlera i Stalina nie pozostawia żadnych wątpliwości.
W rządy PiS uwierzę, gdy: - nie powstanie ani jeden pomnik LK, - żaden dziennikarz nieprzychylny PiS nie zostanie pozbawiony pracy, - żaden dziennikarz popierający PiS nie otrzyma etatu w publicznej TV, - nikt nie poniesie konsekwencji głosowania na nie PiS lub jego koalicjanta, - nikt nie stanie się ofiarą PiS. - konstytucja RP nie zaprzeczy prawom czlowieka.
Reszta jest milczeniem. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 #46 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Nie przeszkadzać nowej władzy | > >A ja nie mam nic przeciwko, aby uczyć na Śląsku historii Śląska, ale nie zamiast ..> Cieszę się, że już drugie nieporozumienie zakończyliśmy wyhaśnieniemja też się cieszę > >>Przeczysz sam sobie. Wolności pod dostatkiem, ale nie pozwalasz na nauczanie własnej historii.... Nie tylko Ty nie pozawalasz na tworzenie własnego historycznego muzeum> >>Wybacz, mości Brzostowski, ale zachowujesz się trochę jak ... okupant> >Nie, no... nie mogę. Szarley, do cholery jasnej: ja nie jestem przeciwnikiem odrębności regionalnej, róbcie sobie muzea jakie chcecie, jest takich muzeoów w kraju od cholery (regionalne mazwociekie, podlaskie, tatrzańskie, wiejskie,> .. ale co do Muzeum Śląskiego są ostre spory i Ślązacy swojej historii prezentować w nim nie mogą.no to źle > >NAuczajcie historii regionu,> w programie na to miejsca nie ma.no to są projekty dodatkowe, są zajecia dodatkowe, publikacje, itd... Nie mam nic przeciwko aby w ramach nauczania historii Polski przeznaczyć ileśtam godzin na historię regionalną, która kuleje nie tylko na Śląsku, ale też w innych regionach. > >JEdynie czego nie chcę to separatyzmu, a na Śląsku, jednak cały czas to się przebija, o tym mówi szef RAŚ. I na to mojej zgody nie ma.> Boisz się separatyzmu? To przekonaj Ślązaków, że są w swoim kraju, w swoim domu. Przestaną chcieć separatyzmu (choć wg mnie separatyści stanowią nieliczną mniejszość) Zaklęcia typu "żyjecie w wolnym kraju" są tylko zaklęciami dopóki jakieś ograniczenia istniejąSzczególnie się nie boję, ale patrzę na takie pomysły bardzo negatywnie. Wg mnie są w swoim kraju, a jesli chcą więcej siebie u siebie, to niech to robią. "Wolny kraj" to nie zaklęcie, to oczywista prawda. > W Łodzi odbył się Festiwal Czterech Kultur upamiętniający polskie, niemieckie rosyjskie i żydowskie korzenie Łodzian. Fantastyczna impreza. Dlaczego w Katowicach nie nie mógł się odbyć Festiwal Trzech Kultur? Garstce społeczników brakło pieniędzy, budżet państwa finansować tego nie powinien...Nie mam nic przeciwko festiwalom w Katowicach. Różnego rodzaju eventy są organizowane w wielu nawet małych miasteczkach, nie tylko z budżetu państwa. Po prostu może nie dostali dotacji. > Za to w lokalnej prasie aż huczało przy tej okazji o "separatyzmie"Ja nie znam szczegółów. Normalne festiwale różnych kultur są organizowane od Kętrzyna po Przemyśl i jakos się udaje. > O Muzeum już pisałem, można też pisać o nazwach miejscowości, o nauczaniu historii i kultury, o poszanowaniu regionalnego języka w urzędach...Kaszuby mają jezyk, Litwini mają pod Suwałkami, Buiałorusuni na Podlasiu, Ukraińcy w lubelskiem, kto broni na Śląsku? No, nie wiem. Chyba co do tego czy taki jezyk istnieje czy nie to powinni się wypowiedzieć jezykoznawcy. > Domyślam się, że Twojego sprzeciwu taki festiwal nie budziłby, ale jednako do niego nie doszło.Nie do końca rozumiem. Jeśli komuś zależy to można zorganizować, kto nie chciał? Skoro to Twoja (Wasza) kultura miała być pokazana, to chyba są poza Tobą Ci którym na tym zależało? Oni powinni spiąć tyłki i zorganizować festiwal. Nie zawsze dostaje się dotację, na to co się chce robić. W kraju są tysiace ngo które mają super pomysły i tysiące nie dostaje dotacji, bo jest ograniczona kasa.
Ignoruję ideologicznych antyklerykałów w przeciwieństwie do normalnych antyklerykałów i ateistów. Ideologiczni są szkodliwi dla racjonalizmu i ateizmu. Dlatego nie karmię troli i nie rozpowszechniam ideologicznych idiotyzmów. |
1 2 3 4 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|