 |
Doświadczenia libeta i inne podobne jeszcze raz Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-11-2015 16:35 | Pokorny człowiek (419 punktów) (zablokowany) | Doświadczenia libeta i inne podobne jeszcze raz 0 na 4 | Dotarłem właśnie do badań Libeta ,Kocha i innych. Źródła pominę a odniosę się jedynie do tego co oni tam zbadali. Interesujące w tych wszystkich badaniach jest Veto czyli decyzja o zaniechaniu (ruchu nadgarstkiem,odejmowaniu czy dodawaniu itp ,zaniechaniu działania) u Libeta decyzja o zaniechaniu podjęcia decyzji następuje na ok 100ms przed wykonaniem ruchu palcem. W innych badaniach jest to aż 40-80ms. Wzrok a konkretnie impuls nerwowy z oka do ośrodka w mózgu potrzebuje ok 40ms W badaniach mamy potencjał gotowości kory w mózgu do ruchu ręką ustalony już od ok 40ms-100ms do 10 sekund ,przed dokonaniem ruchu ręką.Na 40-100ms przed dokonaniem ruchu ręką powstaje decyzja o zaniechaniu (świadoma decyzja).I ten czas powinien być w rzeczywistości liczony jeśli chodzi o uświadomienie sobie ruchu ręki ,40-100ms, w tym czas jaki potrzebuje światło (które odbija się na zegarze którym mamy zapamiętać czas podjęcia decyzji) na dotarcie do poprzez oko do mózgu i UŚWIADOMIENIE SOBIE CO WIDZIMY NA ZEGARZE. 40ms - 40ms - (czas potrzebny na uświadomienie sobie pozycji zegara na tarczy i zapamiętanie momentu uświadomienia sobie ruchu ręką) ok 40ms przenosi nas w przeszłość.
To wynika z badań nad mózgiem. Jest jeszcze jedno ale ,uświadomienie sobie gdzie jest wskazówka na zegarze wymaga też nieuświadamianych decyzji mózgu . W skrócie doświadczenia pokazują jedynie że jesteśmy mózgami i nic więcej,dalsze wnioski to po prostu lipa.
Skoro w mózgu istnieje ośrodek który na 40 ms przed podjęciem decyzji jest jej w stanie zaniechać ,toi jest to nic innego jak wolna wola lub wola zaniechania jak tam zwał,ale to też nie rozwiązuje problemu bo jest problem dotarcia bodźca słuchowego lub wzrokowego do mózgu a tu mamy również 40ms.
Akcja reakcja w przypadku poparzenia wodą ,ale w przypadku dłuższego namysłu i zaniechania to nic innego jak wola ,czyli super szybka automatyczna wola i wolna przemyślana wola.
Jest jeszcze jeden poważny argument: Często podczas rozmowy zdarza się tak że przeinaczysz słowo lub użyjesz nie tego którego chciałeś,poprawka następuje w czasie nie krótszym niż dotarcie bodźca do ucha i twojego mózgu lub w wyobraźni.Poprawka następuje jeszcze w trakcie wypowiadania tego słowa .np powiedziałeś lub zacząłeś mówić łyżka a miało być szyszka ,czas potrzebny na reakcję jest bardzo krótki może to ms a może nano sekundy ,natomiast czas potrzebny na werbalizację jest już sporo dłuższy.
To wygląda tak jakby się miało dwa mózgi w sobie jeden kontroluje drugi ,stąd też mamy pewnie te niechciane durne myśli które pakują się czasami do "głowy" a my się zastanawiamy skąd to się wzięło.
Szybkie ważne decyzje nie odbywają się poza nami,tym bardziej nie zależą od nieuświadomionych procesów myślowych(ale kto to teraz zrozumie)
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
A co tu jest trudnego do zrozumienia? Mózg robi swoje, a przy okazji generuje różne iluzje na temat znaczenia tego, co robi. Bułka z masłem.
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
 | Pokorny człowiek (419 punktów) (zablokowany) | Cytat:>A co tu jest trudnego do zrozumienia? Mózg robi swoje, a przy okazji generuje różne iluzje na temat znaczenia tego, co robi. Bułka z masłem.
Czy podatki też są iluzją? Czy ty w ogóle zrozumiałeś co napisałem?
|
|
|  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
> Czy podatki też są iluzją?To zależy gdzie. > Czy ty w ogóle zrozumiałeś co napisałem?Nie pytaj mnie, tylko mojego mózgu. Ale ostrzegam, że on jest dość samowolny i woli korzystać z innych źródeł informacji, niż przewidziane przez autora wątku. www.dichot(*)ings_chapter on libet.htmlW dodatku on lubi sobie różne informacje strukturyzować zupełnie po swojemu, dlatego dogadanie się z nim może wymagać tzw. wymiany poglądów. Nie wiem, czy jesteś na to gotowy, a tym bardziej nie wiem, czy i on tego chce. I weź tu z takim dojdź do jakiegoś ładu w życiu!
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
| |  | Pokorny człowiek (419 punktów) (zablokowany) | Cytat:> >Czy podatki też są iluzją?> To zależy gdzie.> >Czy ty w ogóle zrozumiałeś co napisałem?> Nie pytaj mnie, tylko mojego mózgu. Ale ostrzegam, że on jest dość samowolny i woli korzystać z innych źródeł informacji, niż przewidziane przez autora wątku.> www.dichot(*)ings_chapter on libet.html> W dodatku on lubi sobie różne informacje strukturyzować zupełnie po swojemu, dlatego dogadanie się z nim może wymagać tzw. wymiany poglądów. Nie wiem, czy jesteś na to gotowy, a tym bardziej nie wiem, czy i on tego chce. I weź tu z takim dojdź do jakiegoś ładu w życiu!> "Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander NiewiarowskiPrzeczytałem artykuł,dosyć ciekawy o wyuczonych rutynowych reakcjach,ale i tak nie wyjaśnia wszystkiego. Fakt że trudne problemy są zawsze rozważane w skupieniu i uwadze czyli "świadomie" Wyuczone i proste reakcje których kiedyś uczyliśmy się w skupieniu i z uwagą (nauka gry) przechodzą do porządku dziennego czyli ,możesz grać na gitarze i rozmawiać z kumplem o laskach,ale kiedy potrzeba zagrać coś nowego musisz się skoncentrować analizować każdy ruch. Tyle i aż tyle wynika z badań Libeta i dzisiejszej neuronauki. Wyuczone wcześniej w skupieniu zachowania stają się rutyną. Jednak codziennie w pracy muszę podejmować trudne decyzje wymagające skupienia i koncentracji ,nieuświadomionym rutynowym działaniem może być jedynie picie kawy na przerwie. I nie mam czasu na Iluzje tak jak większość darmozjadów których życie polega na badaniu mózgu.
|
|
| | |  | krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | >Wyuczone i proste reakcje których kiedyś uczyliśmy się w skupieniu i z uwagą (nauka gry) przechodzą do porządku dziennego czyli ,możesz grać na gitarze i rozmawiać z kumplem o laskach,ale kiedy potrzeba zagrać coś nowego musisz się skoncentrować analizować każdy ruch.
W świecie maszyn, którą musi być przecież także i ludzkie ciało, w którym wymieniasz serce na pompę a maszyna idzie dalej i nie sposób sobie wyobrazić aby mózg nie był wymienialny na sztuczny tak samo jak i serce bez utraty funkcjonalności maszyny, pojawiają się alternatywne sterowniki sprzętowe i sterowniki programowe.
Zamiennie sprzęt i program potrafią sterować tym samym procesem. Właściwością sterowników sprzętowych jest to, że są zawsze szybsze i bardziej niezawodne od sterowników programowych.
Wyobraźmy sobie program który przekształca się z czasem w sprzęt. Wyobraźmy sobie np. stworzenie morskie, które nauczyło się pełzać po suchym lądzie, potrafi poruszać się po suchym lądzie lecz po pewnym czasie rybie wyrastają nogi i to co pierwotnie robiła z ogromnym trudem teraz robi wielokrotnie lepiej z dziecinną łatwością.
Obstawiam, że najczęściej wykonywane czynności mózgu przekształcają się w strukturę mózgu. Nie od dziś twierdzę, że czynności i struktury są przemienne, bowiem przestrzeń i czas są przemienne.
|
|
| | |  | Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) |
> I nie mam czasu na Iluzje tak jak większość darmozjadów których życie polega na badaniu mózgu.Stwierdzenie noszące pozory efektowności, ale w swej istocie dosyć płytkie. Dlaczego? Ponieważ na iluzje nie musisz wcale tracić czasu, bo są one naturalnym i nieuniknionym efektem działania ludzkiego aparatu percepcji na każdym etapie przetwarzania informacji. Te złudzenia są nieuniknioną konsekwencją takiego a nie innego "hardware" - zresztą jedynego, jakim dysponujemy. Zaś do najniebezpieczniejszych złudzeń należą złudzenia oczywistości w rodzaju - "myślę, więc jestem" itp. 
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
|
|
| |  | krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Niektórzy ludzie używają określenia mój lub twój mózg. Np. lekarze zwracają się do pacjenta ma PAN wstrząśnienie mózgu a przecież powinni powiedzieć może jesteś wstrząśnięty.
Jak wówczas traktować pozostałe organy? Np. wątrobę. To ja, czy to raczej moje, czy mam na to wpływ, czy to wpływa na mnie?
Czy "moje" oznacza mój wpływ? Np. moje ręce, którymi mogę poruszyć. Czy może "moje" oznacza raczej uleganie wpływowi. Np moje komórki powodujące głód. Chcę wstać z fotela, muszę wstać z fotela, czy raczej mogę wstać z fotela?
|
|
| | |  | -1 na 1 Pokorny człowiek (419 punktów) (zablokowany) | Cytat:>Niektórzy ludzie używają określenia mój lub twój mózg. Np. lekarze zwracają się do pacjenta ma PAN wstrząśnienie mózgu a przecież powinni powiedzieć może jesteś wstrząśnięty. >Jak wówczas traktować pozostałe organy? Np. wątrobę. To ja, czy to raczej moje, czy mam na to wpływ, czy to wpływa na mnie? >Czy "moje" oznacza mój wpływ? Np. moje ręce, którymi mogę poruszyć. Czy może "moje" oznacza raczej uleganie wpływowi. Np moje komórki powodujące głód. >Chcę wstać z fotela, muszę wstać z fotela, czy raczej mogę wstać z fotela?
Bez wnikania w pierdoły. po prostu Ja wstaję z fotela,ja zmieniam swoje myślenie na inne,ja zmieniam siebie ,ja idę do pracy ,ja rozwiązuję problemy w pracy. Ja decyduję o tym jak chcę żyć i jaki chcę być kieruję swoje myśli w tym kierunku aby osiągnąć to i owo i to osiągam itp. Takie jest codzienne życie i tak to wygląda. Ja ruszam ręką jak chcę nią ruszyć ,ja piszę ten tekst ,ja myślę co piszę. Ja pozbywam się myśli i poglądów które przeczą temu wszystkiemu co wyżej napisałem. Poglądy inne niż ten wyżej opisany są chore i niebezpieczne. Tak wygląda rzeczywistość obserwowana,a co jest gdzieś tam nie ma znaczenia ,gorzej jak to gdzieś tam zaprzecza temu co jest lub nagina to do jakiejś swojej tezy lub wyobrażeń. Fakty z poziomu bycia sobą ,przeżywania życia są takie jak wyżej,jeśli coś przeczy tym faktom jest fałszywe. Tego nie trzeba wyjaśniać lub temu zaprzeczać tylko odpowiedzieć jak komuś bardzo zależy dlaczego jest tak jak jest i nie naginać tego do własnych teorii naukowych. Fakty trzeba wyjaśniać a nie im przeczyć,ale mi na tym nie zależy bo jak do tej pory nie znalazłem w żadnej dziedzinie nauki wyjaśnienia tych faktów,natomiast znalazłem wiele teorii im przeczących co jest kuriozalne.
|
|
| | | |  | 4 na 4 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>Ja ruszam ręką jak chcę nią ruszyć Ale kto/co sprawia, że tego chcesz?
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
|
|
| | | | |  | -1 na 1 Pokorny człowiek (419 punktów) (zablokowany) | Cytat:>>Ja ruszam ręką jak chcę nią ruszyć >Ale kto/co sprawia, że tego chcesz? > Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy. Głupie pytanie! Ja to sprawiam ! a kto inny? mózg? umysł? czy może bóg? Ja decyduję o tym jak odpowiadam na twoje głupie pytanie,bo kto inny. Znasz tego kogoś lub coś co ci teraz odpowiada na twój post. Uświadom mnie proszę kto lub co ci odpowiada na twoje pytanie. Mam pytanie do ciebie :"Dlaczego jeszcze patrzysz w lewo machając na przekór chusteczką ?"
|
|
| | | | | |  | 2 na 2 | Mano (1060 punktów) | >Ja pozbywam się myśli i poglądów które przeczą temu wszystkiemu co wyżej napisałem. >Poglądy inne niż ten wyżej opisany są chore i niebezpieczne.
Rozumiem, że tylko to, co sam napisałeś, nie jest "chore i niebezpieczne".
>Głupie pytanie!
Wcale nie jest takie głupie.
>Ja to sprawiam ! a kto inny? >mózg? umysł? czy może bóg? >Ja decyduję o tym jak odpowiadam na twoje głupie pytanie,bo kto inny.
Nie dostrzegam tu Twojej pokory.
>Znasz tego kogoś lub coś co ci teraz odpowiada na twój post. >Uświadom mnie proszę kto lub co ci odpowiada na twoje pytanie.
No... Chyba Ty.
>Mam pytanie do ciebie :"Dlaczego jeszcze patrzysz w lewo machając na przekór chusteczką ?"
A skąd Ty o tym wiesz?
|
|
| | | | | |  | 5 na 5 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> >>Ja ruszam ręką jak chcę nią ruszyć> >Ale kto/co sprawia, że tego chcesz?> Ja to sprawiam !Więc wywołujesz własne chęci?  > kto lub co ci odpowiada na twoje pytanie.Jakiś ktoś lub coś za Ciebie się podające.  > pytanie do ciebie :"Dlaczego jeszcze patrzysz w lewo...Mam swoje powody. 
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
|
|
| | | | | |  | 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | >Ja to sprawiam !
Ja to znaczy co? Nieuwarunkowany duch nie z tej ziemi?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
| | | | | | |  | Pokorny człowiek (419 punktów) (zablokowany) | Cytat:>>Ja to sprawiam ! > Ja to znaczy co? Nieuwarunkowany duch nie z tej ziemi? > Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
a tobie Ja to się z duchem kojarzy zawsze? Ja to sprawiam czyli Samoświadomy swego istnienia zespół komórek ,dodam że nawet świadomy tego że jest zespołem komórek. Ciężko ci to pojąć że jesteś Samoświadomy,wraz ze wszystkimi atrybutami jakie to niesie? Co to znaczy być Samoświadomym ? Popatrz ile z tego wynika. Bazgrzesz na forach itp. bo wiesz co robisz
|
|
| | | |  | krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | >ja zmieniam swoje myślenie na inne,ja zmieniam siebie
Pokaż, że rzeczywiście to potrafisz. Zmień swoje myślenie tak, żebyś uwierzył, że potrafisz latać. Pójdź na balkon, wejdź na barierkę, odbij się, poderwij się do lotu i poleć.
I tylko nie mów mi, że nie chcesz, bo ja ci powiem, że nie możesz tego zrobić, bo to nie zależy od ciebie.
|
|
| | | | |  | Pokorny człowiek (419 punktów) (zablokowany) | Cytat:>>ja zmieniam swoje myślenie na inne,ja zmieniam siebie >Pokaż, że rzeczywiście to potrafisz. >Zmień swoje myślenie tak, żebyś uwierzył, że potrafisz latać. Pójdź na balkon, wejdź na barierkę, odbij się, poderwij się do lotu i poleć. >I tylko nie mów mi, że nie chcesz, bo ja ci powiem, że nie możesz tego zrobić, bo to nie zależy od ciebie.
Byłem człowiekiem mocno religijnym - już nie jestem biłem każdego kto mnie obrażał -już nie biję piłem paliłem- już tego nie robię i wiele innych zmian które dokonałem selekcjonując i zmieniając myśli
|
|
3 na 3 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Dla mnie to niezwykłe, że człowiek budujący urządzenia wykonujące skomplikowane procesy złożone z prostych czynności poszczególnych części maszyny, które w komputerach nauczył się wyrażać nawet pod postacią pojęć złożonych z wartości systemu binarnego - języka maszynowego, nie dochodzi do wniosku, że pojęcia, którymi sam posługuje się, także złożone są z prostszych wartości jeżyka maszynowego własnego organizmu.
Każde pomyślane pojęcie jest przecież jak ruch złożony u podstaw z napięć i rozluźnień poszczególnych włókien mięśniowych.
Nie za bardzo rozumiem także wniosku, że człowiek to mózg. Przecież mózg nie jest w pustce. Człowiek to nie tylko mózg ale mózg wraz z całym środowiskiem z jakim mózg oddziałuje. Człowiek nie kończy się na mózgu ale jest konsekwencją istnienia atmosfery, podłoża, temperatury, promieniowania, składu chemicznego, itd.
Ludzki mózg bez ciśnienia atmosferycznego nie istnieje a więc atmosfera jest częścią człowieka i jego myśli. Wystarczy zmienić skład chemiczny atmosfery, temperaturę, ciśnienie ażeby myśli człowieka drastycznie zmieniły się.
|
|
 | | wsx666 (1067 punktów) |
>Nie za bardzo rozumiem także wniosku, że człowiek to mózg. Przecież mózg nie jest w pustce.
Kto tak wnioskuje ??? Mózg jest TYLKO jednym z organów wchodzących w skład ORGANIZMU ludzkiego!!!
Nie jest tak naprawdę, żadną jego MAGICZNĄ częścią... Wytnij serce...umrzesz, płuca? też...nerki?...co jeszcze...wątrobę? Ludzie debatujący nad 'cudownością' życia, wolnej woli, itp oraz różnych innych pierdół, zapominają czym tak naprawdę jest ludzki ORGANIZM, jako całość.
Mózg to tylko jego CZĘŚĆ, nie więcej ważna od reszty.
|
|
|  | | rogaliczek (669 punktów) | >Mózg to tylko jego CZĘŚĆ, nie więcej ważna od reszty.
Zgodziłbyś się na przeszczep mózgu tak samo jak np nerki?
|
|
| |  | 2 na 2 | wsx666 (1067 punktów) | >>Mózg to tylko jego CZĘŚĆ, nie więcej ważna od reszty. >Zgodziłbyś się na przeszczep mózgu tak samo jak np nerki? >
No uważam, że trafna riposta. Zgadzam się z tobą, w stu procentach, że pod tym względem mózg 'różni' się od innych organów. Ale w moim przekonaniu pokazuje to i dowodzi jedynie tego, że właśnie to MÓZG jest 'siedliskiem' całej tej magicznej świadomości i pseudo wolnej woli, a nie znajduje się ona gdzieś POZA nim w przestworzach. I tak właśnie przeszczepiając mózg do innego ciała, niejako zabieramy ze sobą poczucie NASZEJ własnej odrębności, a raczej jej 'złudę'.
Pozdrawiam.
|
|
 | 5 na 5 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> Nie za bardzo rozumiem także wniosku, że człowiek to mózg.Bo może próbujesz to zrozumieć wątrobą? 
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
|
|
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Pokorny człowieku, przedstawiłeś to w alogiczny sposób, więc śmiem przypuszczać, że mogłeś wszystko źle zrozumieć. Jak decyzja o zaniechaniu może zapaść przed ruchem palcem, skoro jeśli zaniechamy, to ruchu nie będzie?  A potencjał gotowości może być równie dobrze wzmożoną koncentracją w momencie podejmowania decyzji.
|
|
 | | ravo911 (1 punktów) | > Pokorny człowieku, przedstawiłeś to w alogiczny sposób, więc śmiem przypuszczać, że mogłeś wszystko źle zrozumieć.> Jak decyzja o zaniechaniu może zapaść przed ruchem palcem, skoro jeśli zaniechamy, to ruchu nie będzie?  > A potencjał gotowości może być równie dobrze wzmożoną koncentracją w momencie podejmowania decyzji.Podejrzewam, że chodzi o wpływ świadomości na decyzję "przewidzianą" w opisanym eksperymencie. Moim zdaniem to ma sens.
|
|
|  | Pokorny człowiek (419 punktów) (zablokowany) | Cytat:> >Pokorny człowieku, przedstawiłeś to w alogiczny sposób, więc śmiem przypuszczać, że mogłeś wszystko źle zrozumieć.> >Jak decyzja o zaniechaniu może zapaść przed ruchem palcem, skoro jeśli zaniechamy, to ruchu nie będzie?  > >A potencjał gotowości może być równie dobrze wzmożoną koncentracją w momencie podejmowania decyzji.> Podejrzewam, że chodzi o wpływ świadomości na decyzję "przewidzianą" w opisanym eksperymencie. Moim zdaniem to ma sens.Kompletnie nie zrozumiałe jest dla mnie totalna ignorancja Samoświadomości. Każdy jeden wie co dlaczego i po co coś robi,każdy wie jak chce myśleć a jak nie chce z czym się zgadza a z czym nie,dlaczego taka czy owaka myśl jest wartościowa a inna głupia i niepotrzebna,dlaczego uczucie czy impuls jest idiotyczny i bezwartościowy podczas gdy inny jest godny powtarzania,dlaczego coś akceptujemy tolerujemy itd i jeszcze wię ej. Za to wszystko odpowiada samoświadomość,która ma jeszcze jeden atrybut WIE ŻE ISTNIEJE ! Ja jestem ty jesteś. Samoświadomość to szczyt PIRAMIDY zwanej umysł. Samoświadomość własnych przeżyć możliwość ich selekcji eliminowania komentowania etc.poszczególnych myśli uczuć emocji impulsów odruchów etc. to jest to od czefo należy zacząć badanie umysłu by wyciągnąć prawdopodobne właściwe wnioski,gdy tym czasem Naukowcy idą z odwrotnego kierunku od komórki>neuron>świadomość>samoświadomość
Na razie doszli do neuronu i stanęli w rozkroku a już wielu popapranych idiotów ogłasza wnioski dotyczące nawet samoświadomości ! Paradoksalne schizofreniczne głupie do cna wnioski dotyczące: Świadomości jako iluzji Wolnej woli jako iluzji i Samoświadomości jako iluzji. w skrócie bałwany będące iluzją odkryły że są iluzją iluzji która to iluzja wymyśliła im Skanery do badania iluzji i ZAPRZECZANIA OBSERWOWALNEJ RZECZYWISTOŚCI . Tak trudno przyjąć do wiadomości że zestaw komórek może być Samoświadomy i to nawet tego że jest zespołem komórek? Jak można tak nieogarniony i niezrozumiały twór jak SAMOŚWIADOMOŚĆ mający tyle atrybutów jak świadomość własnych przeżyć możliwość ich selekcji eliminowania komentowania etc.poszczególnych myśli uczuć emocji impulsów odruchów i wielu jeszcze zdolności których nie sposób wymienić TAK PROSTACKO NAIWNIE I AROGANCKO ZIGNOROWAĆ ? KTO TU JEST GŁUPI ? NAUKOWCY CZY ZDROWY ROZUM . Naukowcy to rzeczywiście albo Psychopaci albo durnie albo ktoś im za to płaci i robią to specjalnie. Niech żyją {My mózgi} i ich pierwszy i najważniejszy atrybut jakim jest Samoświadomość.
|
|
| |  | | Mano (1060 punktów) | > Cytat:> >Pokorny człowieku, przedstawiłeś to w alogiczny sposób, więc śmiem przypuszczać, że mogłeś wszystko źle zrozumieć.> >>Jak decyzja o zaniechaniu może zapaść przed ruchem palcem, skoro jeśli zaniechamy, to ruchu nie będzie?  > >>A potencjał gotowości może być równie dobrze wzmożoną koncentracją w momencie podejmowania decyzji.> >Podejrzewam, że chodzi o wpływ świadomości na decyzję "przewidzianą" w opisanym eksperymencie. Moim zdaniem to ma sens.> > Kompletnie nie zrozumiałe jest dla mnie totalna ignorancja Samoświadomości.> Każdy jeden wie co dlaczego i po co coś robi,każdy wie jak chce myśleć a jak nie chce z czym się zgadza a z czym nie,dlaczego taka czy owaka myśl jest wartościowa a inna głupia i niepotrzebna,dlaczego uczucie czy impuls jest idiotyczny i bezwartościowy podczas gdy inny jest godny powtarzania,dlaczego coś akceptujemy tolerujemy itd i jeszcze wię ej.> Za to wszystko odpowiada samoświadomość,która ma jeszcze jeden atrybut WIE ŻE ISTNIEJE ! Ja jestem ty jesteś.> Samoświadomość to szczyt PIRAMIDY zwanej umysł.> Samoświadomość własnych przeżyć możliwość ich selekcji eliminowania komentowania etc.poszczególnych myśli uczuć emocji impulsów odruchów etc. to jest to od czefo należy zacząć badanie umysłu by wyciągnąć prawdopodobne właściwe wnioski,gdy tym czasem Naukowcy idą z odwrotnego kierunku od> komórki>neuron>świadomość>samoświadomość> > Na razie doszli do neuronu i stanęli w rozkroku a już wielu popapranych idiotów ogłasza wnioski dotyczące nawet samoświadomości !> Paradoksalne schizofreniczne głupie do cna wnioski dotyczące:> Świadomości jako iluzji> Wolnej woli jako iluzji> i Samoświadomości jako iluzji.> w skrócie bałwany będące iluzją odkryły że są iluzją iluzji która to iluzja wymyśliła im Skanery do badania iluzji i> ZAPRZECZANIA OBSERWOWALNEJ RZECZYWISTOŚCI .> Tak trudno przyjąć do wiadomości że zestaw komórek może być Samoświadomy i to nawet tego że jest zespołem komórek?> Jak można tak nieogarniony i niezrozumiały twór jak SAMOŚWIADOMOŚĆ mający tyle atrybutów jak świadomość własnych przeżyć możliwość ich selekcji eliminowania komentowania etc.poszczególnych myśli uczuć emocji impulsów odruchów i wielu jeszcze zdolności których nie sposób wymienić> TAK PROSTACKO NAIWNIE I AROGANCKO ZIGNOROWAĆ ?> KTO TU JEST GŁUPI ? NAUKOWCY CZY ZDROWY ROZUM .> Naukowcy to rzeczywiście albo Psychopaci albo durnie albo ktoś im za to płaci i robią to specjalnie.> Niech żyją {My mózgi} i ich pierwszy i najważniejszy atrybut jakim jest Samoświadomość.Pomidor!
|
|
| |  | olson (9993 punktów) (zablokowany) | Pokorny Człowieku, ja Ci radzę żebyś wpierw uporządkował swoje sprawy i odetchnął, a potem się wypowiadał. Może przy okazji zaczniesz pisać bardziej czytelnie.
Pozdrawiam.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|