 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-11-2015 21:27 | Max Golonko (1811 punktów) | Diabeł
3 na 3 | Zdjęcie (Plutona) www.bbc.com/news/science-environment-34771168przedstawia, praktycznie, miejsce gdzie diabeł mówi dobranoc. Czy my się kiedyś wyzwolimy z tego głupiego słownictwa i dzieci nie będą uczone takich bezsensownych słów? Gdybym chciał być adwokatem diabła czyli stanął w obronie stolicy pedofilii - Watykanu - to bym powiedział, że "diabeł" jest nieusuwalnym dorobkiem języka ludzkiego. Tak naprawdę to koncepcja aniołów co zbuntowały się bogu dowodzi lekkiej choroby psychicznej autora tych postaci. Gdyby bóg i anioły istniały to bóg wiedziałby, że się zbuntują i ich nie stworzył, a, poza tym, anioły - jako nie całkiem głupie - wiedziałaby, że bóg jest silniejszy i za bunt je w końcu strasznie ukarze. Idiotyzmy wiary są porażające! Wiara jest nie tylko nielogiczna. Ona jest kompletnie bez sensu! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 | oportunista (1711 punktów) | Odp: Diabeł | Tylko aby zabierać głos w sprawie tych nonsensów, trzeba o nich co nieco wiedzieć. Byłbym wdzięczny abyś wskazał mi, w jakim miejscu powiedziano, napisano, że Bóg stworzył anioły. Te twoje wypociny oscylują w okolicach - rudy jest głupi i na wszy. |
#17 1 na 1 | Max Golonko (1811 punktów) | Odp: Diabeł | > Tylko aby zabierać głos w sprawie tych nonsensów, trzeba o nich co nieco wiedzieć. Byłbym wdzięczny abyś wskazał mi, w jakim miejscu powiedziano, napisano, że Bóg stworzył anioły. Te twoje wypociny oscylują w okolicach - rudy jest głupi i na wszy.W Starym Testamencie określenie "Szatan" oznacza funkcję, nie imię, a upadły anioł wypełniający tę funkcję traktowany jest tam jako źródło zła i nieprzyjaciel Boga, kusiciel człowieka. Symboliści uznają te istoty za symbole zła, realiści Kościoła katolickiego mówią zaś o jak najbardziej osobowej egzystencji Szatana. Realizm dotyczący osoby Szatana jest oficjalną nauką Kościoła |
#18 1 na 1 | Marian Forewa (906 punktów) | Odp: Diabeł | > Tylko aby zabierać głos w sprawie tych nonsensów, trzeba o nich co nieco wiedzieć. Byłbym wdzięczny abyś wskazał mi, w jakim miejscu powiedziano, napisano, że Bóg stworzył anioły.W tym samym miejscu, gdzie napisano że stworzył wszystko.  |
#19 2 na 2 Šemū' el Lönneberg (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Diabeł | > >Zdjęcie (Plutona)> Bardzo piękny pejzaż.> >przedstawia, praktycznie, miejsce gdzie diabeł mówi dobranoc.> Żartujesz? Pluton? Przecież to zaledwie o rzut beretem od Ziemi. Co powiesz o EGS-zs8-1 w takim razie?Mnie się podoba historia planetoidy Orchis - (1080) 1927 QB. O EGS-zs8-1 wiem niewiele. Mój wzrok nie sięga tak daleko w przeszłość. |
#20 5 na 7 | Andrzej Bogusławski (52272 punktów) | Odp: Diabeł | . > Tylko aby zabierać głos w sprawie tych nonsensów, trzeba o nich co nieco wiedzieć. Byłbym wdzięczny abyś wskazał mi, w jakim miejscu powiedziano, napisano, że Bóg stworzył anioły.Gdy będzie taka konieczność, to poszukam, a razie proponuję przeczytać artykuł: www.racjon(*)s,5022/q,Szatanskie.propozycjeoraz przejrzeć wątek: www.racjonalista.pl/forum.php/s,562660/z,0Moja wiedza teologiczna jest taka, iż Świat jest zorganizowany według boskiego pomysłu i "bez woli Boga nawet najmniejszy liść nie może spaść z drzewa". Ale Pańska jak widać jest wprost niebotyczna, gdyż pozwala Panu podobne poniższym stwierdzenia: Te twoje wypociny oscylują w okolicach - rudy jest głupi i na wszy. Jak zawsze, lepiej jest trochę więcej czytać i uczyć się niż mówić. ___________ PS. Gdyby ktoś przypadkiem nie wiedział skąd obecna elita forum ma plusy, to odpowiedź jest prosta: z tego samego miejsca, z którego racjonalni forumowicze starający się swoje przekonania opierać na wiedzy naukowej mają minusy. Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Diabeł' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,684752#w686148Miłego dnia. @@@ . |
1 2 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|