 |
Nie trzeba słowa Cambronne Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-12-2015 11:43 | Arminius (25555 punktów) | Nie trzeba słowa Cambronne 0 na 2 | W wątku zatytułowanym "Duch i litera Berezy Kartuskiej" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,672815) podniesiono problem stosowania przez Izrael tzw. "aresztu administracyjnego", pozwalającego na swoiście prewencyjne czy też represyjne, wielomiesięczne (a nawet wieloletnie) przetrzymywanie bez sądu w warunkach ciężkiego więzienia osób aresztowanych (Palestyńczyków), którym nie przedstawia się zarzutów popełnienia określonego przestępstwa i nie stawia się przed sądem. Jest to kardynalne pogwałcenie nie tylko jednego z podstawowych praw człowieka ale także - tytułem curiosum historycznego warto o tym wspomnieć - jednego z podstawowych przywilejów szlacheckich: "neminem captivabimus nisi jure victum". Okazuje się, iż sytuacja w Izraelu nadal ewoluuje zgodnie z logiką wyznaczaną przez kolejne etapy gwałcenia praw Palestyńczyków. Po bezprawnych pozbawieniach wolności przyszła kolej na coś co w anglojęzycznych mediach zwie się "extrajudicial killings" (pozasądowe egzekucje), a co jest niczym innym jak mordowaniem osób niewinnych bądź też winnych ale już obezwładnionych i nie stwarzających zagrożenia, w stosunku do których stosowanie środków represji zagrażających ich zdrowiu czy życiu nie jest konieczne. Kilka dni temu szefowa szwedzkiego MSZ Margot Wallstroem potępiła zarówno zamachy Palestyńczyków dokonywane na Żydów przy pomocy noży jak również reakcję Izraela w postaci owych "extrajudical killings". Wywołała swoim komentarzem wściekłą reakcję czynników izraelskich, które określiły jej wypowiedź jako "oburzającą, bezczelną i oderwaną od rzeczywistości". Co ciekawe, uprzednio już Wallstroem rozjuszyła Izrael oświadczeniem - w ślad po ostatnich zamachach w Paryżu - że konflikt palestyńsko - izraelski jest czynnikiem wpływającym na radykalizację i destabilizację sytuacji na Bliskim Wschodzie. Słowa szefowej szwedzkiego MSZ zostały wówczas określone przez Izrael jako "przerażająco bezczelne". Dokonywanie przez Izrael pozasądowych egzekucji jest udowodnionym faktem. W przeciwnym wypadku szefowa MSZ takiego państwa jak Szwecja nie pozwalałaby sobie na taką dezynwolturę. Jeszcze bardziej oczywistą jest druga prawda przez nią wygłoszona, definiującą Izrael jako jeden z głównych czynników radykalizujących i destabilizujących bliskowschodnią scenę polityczną. Tak więc to nie słowa szwedzkiej Pani minister są bezczelne, oburzające i przerażające. To polityka Izraela wobec Palestyńczyków jest dokładnie takowa. Takową jest również przedsięwzięta w orwellowskiej manierze próba dokonania zamiany znaczenia słów przez władze Izraela. Przerażającym zaś w dwójnasób jest fakt popierania owych pozasądowych zabójstw przez większość (53%) żydowskiej populacji w Izraelu. W tym wypadku nie mówimy już o nadużyciach władz. W tym wypadku należy już mówić o toksycznym społeczeństwie. W 2001 roku francuski ambasador w Wielkiej Brytanii Daniel Bernard na prywatnym przyjęciu u dziennikarza brytyjskiej gazety "Daily Telegraph" Conrada Blacka - konwersując z nim - wypowiedział słowa: "All the current troubles in the world are because of that s**tty little country Israel. Why should the world be in danger of World War III because of those people?" Parę dni później jego wypowiedź została zacytowana w artykule autorstwa żony Blacka, opublikowanym w "Daily Telegraph" - powodując spięcie dyplomatyczne w relacjach między Francją a Izraelem. Zainteresowanych skandalem odsyłam do podlinkowanego tekstu w Wikipedii, zwracając tymczasem uwagę na jak największą aktualność opinii ambasadora wygłoszonej 14 lat temu. Polityka Izraela wobec Palestyńczyków i innych państw regionu jest centralnym zwornikiem wszystkich bliskowschodnich problemów ( w tym także problemu terroryzmu oraz uchodźców) i bez jej radykalnej zmiany istniejący stan patologicznej zapaści regionu będzie się pogłębiał - zmierzając ku coraz czarniejszym scenariuszom. Tak więc nihil novi sub sole. Margot Wallstroem powiedziała w swoim pierwszym wystąpieniu prawdę poniekąd banalną i ogólnie znaną. Chwała jej jednak za jej przypomnienie i - co jeszcze ważniejsze - za wypowiedzenie jej przy zachowaniu należytego sznytu i kindersztuby, bez niepotrzebnego - w tym wypadku - uciekania się do słowa Cambronne. wiadomosci(*)-o-pozasadowe-egzekucje/7e60f3 www.eurome(*)0s-Extrajudicial-Executions http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/israelis-palestinian-conflict-latest-news-majority-jewish-support-extrajudicial-killing-subdued-a6727061.html https://en.wikipedia.org/wiki/Daniel_Bernard_(diplomat) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| dzentelmen (2000 punktów) | >Chwała jej jednak za jej przypomnienie i - co jeszcze ważniejsze - za wypowiedzenie >jej przy zachowaniu należytego sznytu i kindersztuby, bez niepotrzebnego - w tym wypadku - > uciekania się do słowa Cambronne.
Szwecja uprawia demagogię polityczną, nic więcej. Tzw. feministyczna polityka zagraniczna jest salwą "brechtu", niczego więcej. Kogo interesuje stanowisko Szwecji w sprawie Palestyny? Klientelę Ikeii?
Pozdrawiam.
"Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae".
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | Nie tylko feministyczna polityka | "Szwecja uprawia demagogię polityczną, nic więcej. Tzw. feministyczna polityka zagraniczna jest salwą "brechtu", niczego więcej".
Ale problem w tym, iż 14 lat wcześniej francuski ambasador, bardzo maskulinistycznie - przyzna Pan - powiedział dokładnie to samo tylko zdecydowanie bardziej dosadnie.
|
|
|  | | dzentelmen (2000 punktów) | Odp: Nie tylko feministyczna polityka | >Ale problem w tym, iż 14 lat wcześniej francuski ambasador, bardzo maskulinistycznie - przyzna Pan - powiedział dokładnie to samo tylko zdecydowanie bardziej dosadnie.
Wielu jest podobnego zdania. Ale czy to powód, by popierać kraje Islamskie, wyrażające nawet chęć do zgładzenia Izraela? Przecież takich krajów nie brakuje od dekad. Uważasz Arminiusie, że takie stronnicze opowiadanie się sprzyja rozwiązaniu problemu na linii Izrael - Arabowie?
Pozdrawiam.
"Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae".
|
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | Brak stronniczości | " Ale czy to powód, by popierać kraje Islamskie, wyrażające nawet chęć do zgładzenia Izraela? Przecież takich krajów nie brakuje od dekad. Uważasz Arminiusie, że takie stronnicze opowiadanie się sprzyja rozwiązaniu problemu na linii Izrael - Arabowie?"
Problem jednakże w tym, iż owe kraje maja taki a nie inny stosunek do Izraela - ponieważ on od samego początku swojego powstania stosuje metody z gatunku "extrajudicial killings". Więc nie należy mylić skutku z przyczyną. Szwedzka minister nie zachowała się stronniczo. Potępiła tak ataki Palestyńczykow - jak i patologię po stronie Izraela. Czasy kiedy to tylko Żydzi byli "cacy" bez wzgledu na to co zrobili skończyły się i władzom Izraela piekielnie trudno jest przyjąć ów fakt do wiadomości.
|
|
| | |  | 2 na 2 | dzentelmen (2000 punktów) | Odp: Brak stronniczości | >Problem jednakże w tym, iż owe kraje maja taki a nie inny stosunek do Izraela - ponieważ on od samego początku swojego powstania stosuje metody z gatunku "extrajudicial killings". Więc nie należy mylić skutku z przyczyną.
Co w tym przypadku jest przyczyną a co skutkiem?
>Szwedzka minister nie zachowała się stronniczo. Potępiła tak ataki Palestyńczykow - jak i patologię po stronie Izraela. Czasy kiedy to tylko Żydzi byli "cacy" bez wzgledu na to co zrobili skończyły się i władzom Izraela piekielnie trudno jest przyjąć ów fakt do wiadomości.
Szwecja znaczy tyle co nic. Dla dobra sprawy można różne głosy przywołać. Tylko warto wiedzieć, które z głosów są najistotniejsze. Jaki głos ma za sobą Izrael, a jaki państwa w regionie? Jaki jest tego prawdziwy powód?
Pozdrawiam.
"Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae".
|
|
1 na 1 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Nie trzeba słowa Cambronne | > W wątku zatytułowanym "Duch i litera Berezy Kartuskiej" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,672815) podniesiono problem stosowania przez Izrael tzw. "aresztu administracyjnego", pozwalającego na swoiście prewencyjne czy też represyjne, wielomiesięczne (a nawet wieloletnie) przetrzymywanie bez sądu (...)Owszem, nieładnie, ale mnie bardziej martwi że podobną instytucję mamy u siebie jako tzw. "areszt wydobywczy". Dochnal zaliczył 3,5 roku, Dobrowolski 3 lata, itd... na zakończenie sprawy najczęściej sąd taki areszt "przyklepuje" poprzez wyrok na tyle wysoki aby dało się od niego odjąć okres aresztu.
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | Inna skala | To prawda, takie długie areszty są nadużyciem. Jednakże w swej patologii są daleko w tyle za instytucją izraelską. Chociażby z tego względu iż zdarzają się rzadko i mogą być stosowane tylko wobec osoby mającej status podejrzanego (co czyni bardziej prawdopodobnym popełnienie przez niego przestępstwa) oraz z tego też powodu, iż za ich stosowanie państwo polskie może być ukarane przez instancje UE. W Izraelu nic takiego nie działa. "Europejski Trybunał Praw Człowieka skazał Polskę za naruszenie Europejskiej Konwencji. Skargę o zastosowanie zbyt długiego aresztu złożył były prezes PZU. Władysław Jamroży został aresztowany w 2002 roku pod zarzutem działania na niekorzyść PZU którego wcześniej był prezesem. Oskarżony był o zaniechanie obowiązku weryfikacji dokumentacji kupowanych dla PZU nieruchomości. Nabywane były po zawyżonych cenach. Na transakcjach spółka straciła blisko 11 mln zł. W areszcie, który wielokrotnie sąd przedłużał Jamrozy spędził ponad dwa lata. Po zwolnieniu otrzymał zakaz opuszczania kraju. Pomimo licznych odwołań zakaz obowiązywał przez kolejne trzy lata. Sędziowie Trybunału jednogłośnie stwierdzili, że Polska naruszyła Artykuł Europejskiej Konwencji, który gwarantuje obywatelom prawo do przeprowadzenia procesu w rozsądnym terminie. Zbyt długi areszt Władysława Jamrożego oraz nie rozważenie przez sąd alternatywnych środków zapobiegawczych było zdaniem sedziów naruszeniem Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. W ramach zadość uczynienia Trybunał przyznał skarżącemu 1500 euro oraz 800 euro na pokrycie kosztów sądowych". prawo.mone(*);prezesa;pzu,215,0,533463.html
|
|
| Rupson (1793 punktów) | Odp: Nie trzeba słowa Cambronne | > Polityka Izraela wobec Palestyńczyków i innych państw> regionu jest centralnym zwornikiem wszystkich bliskowschodnich problemów ( w tym także problemu> terroryzmu oraz uchodźców) i bez jej radykalnej zmiany istniejący stan patologicznej zapaści> regionu będzie się pogłębiał - zmierzając ku coraz czarniejszym scenariuszom. Tak więc nihil novi> sub sole. Margot Wallstroem powiedziała w swoim pierwszym wystąpieniu prawdę poniekąd banalną i> ogólnie znaną.-Polityka Izraela jest ogólnie taka, by mieć w dupie takie pieprzenie głupot i frustracje różnych Arminiusów, a przede wszystkim, by nie dać się unicestwić. A Szwedzi już niedługo będą na tratwach spieprzać do nas przez Bałtyk, jak dalej będą tę islamską hołotę przyjmować bez ograniczeń. Już skamlą o pomoc. pl.sputnik(*)59774/szwecja-ue-uchodzcy.htmlskandynawi(*)w-powstrzymaniu-fali-przemocy/
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | Brać w d... | "Polityka Izraela jest ogólnie taka, by mieć w dupie takie pieprzenie głupot i frustracje różnych Arminiusów, a przede wszystkim, by nie dać się unicestwić".
Polityką "extrajudicial killings" i im podobnymi osiągną kiedyś dokładnie coś odwrotnego. Zosyaną unicestwieni - i wtedy spora część z nich, mająca polskie paszporty, zechce uciec "nad Bałtyk". Rozumiem, że ich nie przyjmiemy, bo to przecież bedą uchodźcy???
|
|
| Xitami (133 punktów) | Odp: Nie trzeba słowa Cambronne | arminus... na czym polega konflikt? dwie sprawy 1) zapytajmy jakiegoś palestyńczyka, ilu ich? 5, 10 2) cudownie, że muzułmanie nienawidzą przedewszyskim muzułmanów wymie boga zabiją każdego kto pije na dworze, no bo pije się tylko w piwnicy, tam ałła nie widzi
a Ty, widziałeś kiedyś żyda? wiem gdzie, zamilknij świnio
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | Picie | "arminus... na czym polega konflikt? dwie sprawy 1) zapytajmy jakiegoś palestyńczyka, ilu ich? 5, 10 2) cudownie, że muzułmanie nienawidzą przedewszyskim muzułmanów wymie boga zabiją każdego kto pije na dworze, no bo pije się tylko w piwnicy, tam ałła nie widzi
a Ty, widziałeś kiedyś żyda? wiem gdzie, zamilknij świnio."
Pan to na trzeźwo pisał? Bełkot wyszedł jak po piciu i na dworze i w piwnicy i gdzie jeszcze tylko można było.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|