Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wendelstein 7-X

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
11-12-2015 11:21Alert (214 punktów)Wendelstein 7-X
Ocena 2 na 2
Trwają badania nad prawidłowym działaniem Wendelstein 7-X. Jest to reaktor termojądrowy, który wykorzystuję tą samą reakcję co wykorzystuje Słońce.
Co ciekawsze jest to jedyny taki reaktor na świecie.

Więcej informacji:
en.wikipedia.org/wiki/Wendelstein_7-X
www.ipplm.(*)-pomiarowej-do-tego-urzadzenia
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Abdullah (1241 punktów)
>Trwają badania nad prawidłowym działaniem Wendelstein 7-X. Jest to reaktor termojądrowy, który
>wykorzystuję tą samą reakcję co wykorzystuje Słońce.
To tylko duży stellarator nie ma wielkiej podniety.
>Co ciekawsze jest to jedyny taki reaktor na świecie.
Za dużo hurraoptymizmu - to jeden z wielu stellaratorów
en.m.wikip(*)Helically_Symmetric_Experiment
en.m.wikipedia.org/wiki/Large_Helical_Device

Pożyjemy zobaczymy już od jakichś 60 lat energia fuzji jądrowej "będzie za 10 lat"
11-12-2015 11:51 
 Ocena 1 na 1
Alert (214 punktów)
>To tylko duży stellarator nie ma wielkiej podniety.

Zdecydowanie więcej mogłem poczytać. Przepraszam za niedomówienia.
11-12-2015 13:41 
 Ocena 2 na 2
Celecrin (6386 punktów)
E tam. Plusa mu! Prosze nie zniechecac uzytkownikow przed publikowaniem watkow naukowych.
11-12-2015 13:56 
 Ocena 1 na 1
Alert (214 punktów)
Dziękuję, z pewnością zadziała to motywująco
Jacholek (5699 punktów)
>Trwają badania nad prawidłowym działaniem Wendelstein 7-X. Jest to reaktor termojądrowy, który
>wykorzystuję tą samą reakcję co wykorzystuje Słońce.
To jeszcze nie reaktor termojądrowy a jedynie urządzenie do kreowania gorącej plazmy w której mają zachodzić reakcje syntezy jądrowej jeśli uda się osiągnąć wystarczająco wysoką temperaturę i kontrolować niestabilności tejże plazmy przez wystarczająco długi okres czasu (mierzony w sekundach). Droga do sukcesu długa ale miraż końcowego sukcesu przyciąga i dopinguje!

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365