Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak niszczyć PiS nie szkodząc przy tym Polsce?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
04-01-2016 16:06Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Jak niszczyć PiS nie szkodząc przy tym Polsce?
Ocena 3 na 3
Kiedy czytam komentarze na anty-PiSowskich portalach to najbardziej wyczekiwaną nadzieją są tam sankcje, w tym sankcje gospodarcze, wobec PL ze strony UE/USA/ najlepiej całego świata...

Nadzieja ta wiąże się z tym, że wtedy być może faktycznie te wyczekiwane miliony wyjdą na ulice, zapłonie siedziba PiS, i tak jak w Egipcie odsunięto wybranych demokratycznie islamistów, tak w PL odsunie się PiSlamistów - wcześniej niż za te >3.5 roku.

Do tego donoszenie zaprzyjaźnionym zachodnim mediom-urzędnikom-decydentom, że w Polsce dokonuje się pełzający (demokratyczny) zamach stanu, doprowadzono już niemal do aktu patriotyzmu.

A jakie są Wasze pomysły aby przyspieszyć upadek PiS, nie zachowując się przy tym jak 'antypolska k***a' ?

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Radoslavus (546 punktów)
(zablokowany)
Mam kilka koncepcji:

1) Robienie śmiesznych obrazków z Prezydentem Dudą i szerowanie ich na stronach typu: Demotywatory, Kwejk, Wykop (z uwzględnieniem tego ostatniego) i tagowanie ich #Cenzoduda.
2) Zwalczanie Pisowskiej propagandy na wyżej wymienionych stronach oraz siedzenie na forach internetowych 24h/dobę. Ważne: Dużo pisać o kocie Jarka.
3) Trollowanie PiSowskich manifestacji poprzez robienie śmiesznych transparentów w celu ich użycia. Hasła mogą być typu: "Błogosławiona pierś którą ssałeś, łono co cię wydało" itp.
4) Tworzenie alternatywnych stowarzyszeń kibicowskich, których członkowie podczas meczów skandowaliby: "Jarek matole, twój rząd obalą kibole". Dopuszczalna też forma "Beata matole...".
5) Zmasowane przechodzenie na wegetarianizm i zaniechanie podróżowania samochodami/komunikacją miejską na rzecz rowerów.

A tak na poważnie to możemy protestować, brać ich pod lupę i czekać aż co bardziej trzeźwi na umyśle posłowie PiS odejdą z partii i będziemy mieli nowe wybory. Ale i tak nie gwarantuje to, że w kolejnych wyborach PiS przegra, a nawet jeśli to Ryszard Petru szykuje się do przejęcia władzy. Więc alternatywa też słaba.
pawel_wr (4297 punktów)
proszę podać te"anty-pisowskie" portale.Internet jest zalewany ultra-katolickimi szczujniami ( np. bracia Karnowscy czy inni Sakiewicze). Propagandy anty pisowskiej jest niewiele.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
Belfer00 (720 punktów)
>A jakie są Wasze pomysły aby przyspieszyć upadek PiS, nie zachowując się przy tym jak 'antypolska k***a' ?
A w czyim interesie leży obecnie "przyspieszanie upadku PiS"? III Rzeczpospolita pod rządami Platformy (a przedtem rzekomej lewicy z SLD) stała się faktycznie kolonią wielkiego ponadnarodowego lub niemieckiego kapitału. Platforma (i jej klon Nowoczesna) to partie klientów tego kapitału (wielkiej burżuazji). PiS to partia drobnej, narodowej burżuazji, i mamy obecnie chyba do czynienia z próbą rewolucyjnego przejęcia władzy. Porządek prawny III RP, tak przez liberałów wychwalany (trójpodział władz, TK, itp.) nie zapobiegł drastycznemu wyzyskowi ludzi pracy, którego rozmiar wyszedł na jaw dopiero podczas kampanii wyborczej. Upadek PiS oznaczałby obecnie zwycięstwo niemieckiej burżuazji i utratę szansy Polski za choćby częściową niezależność.
Dlatego jako lewicowiec uważam, że należy spokojnie obserwować, czy PiS spełni obietnice wyborcze złożone ludziom pracy. To, czy będzie przy tym stosować metody praworządne, jest imho sprawą drugorzędną, zaś zniszczenie środowisk politycznych związanych z kapitałem niemieckim będzie imho wręcz dla polskich ludzi pracy korzystne.
Proszę przeczytać tu zamieszczony ciekawy tekst wielkiego człowieka polskiej lewicy, Piotra Ikonowicza. Podobne stanowisko zajmuje partia Razem, a ostatnio chyba i SLD (jak zwykle oportunistyczny).
Pozdrawiam.
05-01-2016 09:29 
 Ocena 3 na 3
piotr35 (1843 punktów)
>mamy obecnie chyba do czynienia z próbą rewolucyjnego przejęcia władzy

Pamiętaj, ze każda rewolucja najpierw pożera swoje własne dzieci.
Taki paradoks rewolucji.

>utratę szansy Polski za choćby częściową niezależność

Gwałtowny przewrót gospodarczy i polityczny realizowany przez PIS przyniesie więcej strat niż zysków.

Takim paradnym przykładem jest podatek bankowy, który miał przynieść budżetowi 4,3 mld złotych rocznie. Pomijając już oczywisty fakt, ze te pieniądze zapłacą w rzeczywistości klienci banków poprzez zwiększone opłaty, droższe kredyty, albo mniejsze oprocentowanie lokat, to suma summarum polski budżet już jest na minusie, a nie na plusie. Dlaczego? Te same banki, które zapłacą podatek będą też pożyczały Polsce pieniądze, bo przypomnę - nadal mamy deficyt budżetowy. Zwiększenie tego oprocentowania tylko o 1% (co już ma miejsce) to starta rzędu 8 mld zł rocznie.
Prawie 4 mld złotych straty dla budżetu. Wszystko z kieszeni podatnika.
05-01-2016 11:00 
 Ocena 1 na 1
V. Klepka (39 punktów)
Wiem, że to truizm, ale to jaką etykietkę z nazwą będzie nosiła formacja aktualnie sprawująca władzę jest wtórne w stosunku do jakości decyzji, które będzie podejmowała. Wszak nadrzędnym celem wybierania przedstawicieli narodu jest dokonywanie przez nich takich wyborów, które będą dążyły do społecznego optimum.

Może więc ważniejsze od pytania jak dokopać PIS jest pytanie: co zrobić aby nie trzeba było dokopywać ani PIS, ani PO ani innej grupie szukającej posady wśród publicznych pieniędzy.

Mam wrażenie, że współczesne demokracje, może z wyjątkiem tych najwyżej rozwiniętych, gdzie albo obywatele mają większy głos jak w Szwajcarii, albo presja społeczna jest na tyle silna, że polityk jej słucha, są jednak bardzo fasadowe.

Wybieramy, tego, kogo nam podsuną Ci, którzy się zorganizowali w grupę łowców, bo ktoś te listy układa i nie mamy na to niemal żadnego wpływu i dalej gramy już w pokera w ciemno. Uda się albo się nie uda. Kolejne rozdanie za 4 lata.

Dlaczego nie mamy narzędzi grupowego, jakościowego wpływania na podejmowane decyzje?

Dlaczego nie mamy nawet narzędzi grupowego, społecznościowego oceniania podejmowanych decyzji? Bo rozproszone medialne i internetowe publikacje z pewnością nie są ani skutecznym ani efektywnym narzędziem.

Wodzą nas za nos jak dzieci we mgle
albo jak maluchy przed przyjściem Świętego Mikołaja, które się przepędza z jednego pokoju do drugiego aby sprawdziły przez okno czy Mikołaj już nie idzie ... A on ciągle w drodze
Mano (1060 punktów)

>Wybieramy tego, kogo nam podsuną Ci, którzy się zorganizowali w grupę łowców, bo ktoś te listy układa i nie mamy na to niemal żadnego wpływu i dalej gramy już w pokera w ciemno. Uda się albo się nie uda. Kolejne rozdanie za 4 lata.



Tę zasadę funkcjonowania polityki zapamiętam sobie dobrze na przyszłe wybory!

Złote słowa, choć mój wpływ niewielki.



Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365