 |
Czy to poprawność polityczna? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-01-2016 20:22 | Matix (5786 punktów) | Czy to poprawność polityczna?
5 na 5 | Witam, proszę o wypowiedzi, czy to że dopiero dzisiaj po godz. 16 ktoś kto przez ostatnich kilka dni co dzień oglądał TV, kanały informacyjne, dowiaduje o takim zdarzeniu ogłoszonym w gąszczu wielu innych artykułów na stronie internetowej oraz nadal nie słyszy o tym w TV, to jest wg Was: a) statystyczny przypadek b) normalna sytuacja c) efekt chorej poprawności politycznej toczącej Europę jak informacyjny rak Coś słyszałem o jakiejś cenzurze w mediach, którą chciał wprowadzić jakiś PiS, czy to już to? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..#16 5 na 5 | Celecrin (6386 punktów) | Nie czujecie się ubogaceni kulturowo? Rasiści... | Dlatego: fakty.inte(*)wizja-zataila-praw,nId,1949599Telewizja publiczna milczała. I tyle w tym temacie, bo mądremu człowiekowi po słowie jak powiadają, a Arminius będzie pisał swoje ( i inni obrońcy pokrzywdzonych). Naprawdę szkoda mi tych dziesiątek tysięcy zgwałconych dziewczyn i kobiet, najczęściej grupowo, które jeszcze nie wiedzą, że zostaną ubogacone kulturowo przez Arabów, i tak ich największym problemem jest opresyjna, samcza przemoc swoich facetów, prawda?P.S Zycie pisze piekny scenariusz...Wlasnie przed chwila przeczytalem ze dwie kobiety zgwalcono. Wczoraj media (pewnie za niemieckimi) podawaly napasc seksualna i rabunek. Dzis juz mamy dwie zgwalcone (oficjane media). Jest tych kobiet duzo wiecej. Liczby pewnie beda sie zmieniac, nie kazda sie przyzna, nie kazda pamieta. Ale sie Niemcy ubogacily kulturowo! Teraz wiedza ze same sobie winne, kreca sie po nocy podpite bez faceta, po prostu k***y. A czy k***e mozna zgwalcic? Uczyc sie kultury! |
#17 1 na 1 | Rupson (1793 punktów) | Odp: Czy to poprawność polityczna? | > Nie widzę tutaj niczego dziwnego, że dopiero po paru dniach ustalono ostateczny raport i podano go do mediów. A podano przecież.-A sami Niemcy jednak się dziwią: wiadomosci(*)em,wid,18086926,wiadomosc.html-Wiadomości się po prostu nadaje, a nie czeka na jakieś ostateczne raporty. Ostateczny raport można potem przedstawić. |
#18 2 na 2 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: Czy to poprawność polityczna? | O jednym zdarzeniu to mozna nie wiedziec ale poszkodowanych 100 kobiet w Sylwestra, a wiec tydzien temu? Czlowieku media pracuja 24/7 czasem podaja informacje o jednym pozarze czy wypadku a tu bylo okolo 1000 slownie TYSIAC facetow i napastowano conajmniej 100 kobiet w tym turystki! ZDF przeprasza za niepodawanie tych informacji (WIEDZIELI), czekali podobno na pelne dane policji... |
| piotr35 (1843 punktów) | Odp: Czy to poprawność polityczna? | Znowu te cholerne brednie i półprawdy. > Jest 6 stycznia po godz. 16. Właśnie pierwszy raz usłyszałem o wydarzeniach z Koloniija słyszałem w niemieckiej telewizji już 2 stycznia > policja od razu zapewniała, że noc sylwestrowa przebiegała spokojniew Sylwestra i do godz. 6 rano w Nowy Rok policja w Kolonii przyjęła 20 zgłoszeń. W 2014 roku takich zgłoszeń było 25. Podobna jak przed rokiem była liczba interwencji policyjnych w sprawie hałasu nocnego, uszkodzeń ciała, kradzieży itp. Nic szczególnego.  > policja dopuściła się kłamstw. Może byłby na to jakiś paragraf?Policja podała fakty i liczby, niczym nie odbiegające od liczb roku poprzedniego. Faktem jest również, ze cały Nowy Rok od rana do wieczora i cały następny dzień prawie całość wiadomości zajmował udaremniony atak terrorystyczny w Monachium. Również o podłożu islamskim i tutaj tez ani nikt nikogo nie krył, ani nie udawał. Faktem jest również, ze Nowy Rok był w piątek, potem był weekend, a okradzione kobiety zaczęły zgłaszać się na policje dopiero w poniedziałek i to dopiero wtedy policja dowiedziała się o skali zjawiska. > A teraz proszę o opinie, kto z Was sądzi, że gdyby nie internet, nawet byśmy się o tym nie dowiedzieliJa się dowiedziałem już po 2 dniach i to z rządowej telewizji, a nie z internetu. > Najgorsze jednak jest przy tym zachowanie mediów już po fakcieNajgorsze to są kłamstwa niemieckich neonazistów, powtarzane debilnie przez ich polskich odpowiedników. |
#20 1 na 1 | piotr35 (1843 punktów) | Odp: Czy to poprawność polityczna? | > W Niemczech od ponad 10 lat do koryta pozostaje przyspawana ta sama ekipaZnowu te cholerne półprawdy i manipulacje. Merkel jest przewodnicząca CDU/CSU od 2000 roku. W latach 2000 - 2005 była w opozycji do socjalistycznego rządu Schrödera 2005 - 2009 rządziła wielka koalicja CDU/CSU z socjalistami 2009 - 2013 rządziła koalicja CDU/CSU z liberałami od 2013 znowu rządzi wielka koalicja CDU/CSU z socjalistami To nie jest ta sama ekipa, jedynie Merkel utrzymuje się na czele rządu jako kanclerz. Bo jest po prostu kompetentna na tym stanowisku? Nie jest to ani dużo, ani szczególnego, bo Kohl rządził 16 lat, Adenauer 14 lat, Schröder i Schmidt po 8 lat. Niemcy nie zmieniają rządu w zależności od kierunku wiatru, co widać najdobitniej po ich gospodarce. |
#21 3 na 3 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy to poprawność polityczna? |
> Znowu te cholerne półprawdy i manipulacje.Nie musisz być taki samokrytyczny. > To nie jest ta sama ekipa, jedynie Merkel utrzymuje się na czele rządu jako kanclerz.Znowu te półprawdy i manipulacje. de.wikiped(*)enfolge_in_der_Bundesregierung> Nie jest to ani dużo, ani szczególnego, bo Kohl rządził 16 lat, Adenauer 14 lat, Schröder i Schmidt po 8 lat. Niemcy nie zmieniają rządu w zależności od kierunku wiatru, co widać najdobitniej po ich gospodarce.Przecież ja nie mówię, że Niemcy coś zmieniają - przeciętny Niemiec nie ma w tej sprawie zbyt wiele do powiedzenia. Obowiązkiem Niemca jest pójść do wyborów i wrzucić do urny kartę do głosowania. Reszta w ręku partii. 
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
#22 2 na 2 | dzentelmen (2000 punktów) | Odp: Czy to poprawność polityczna? | Jeśli chodzi o postawę mediów w tej sprawie, to w mojej opinii, jest to zwyczajna "polityka informacyjna", a nie poprawność polityczna. Cała ta sprawa pokazuje, że informacje medialne muszą iść w zgodzie z wybraną linią polityczną. Skoro Niemcy prowadzą taką a nie inną politykę imigracyjną, to trudno się spodziewać, żeby nie uważali na to, jaką wobec imigrantów przyjmują retorykę medialną, nawet mimo tak oburzającej historii. Każdy taki "incydent" jest mocno nie na rękę przyjętej polityce. W tym przypadku to polityka demograficzna, która poza Niemcami dotyczy całej Unii, w tym problem. Pozdrawiam.
"Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae". |
#23 1 na 1 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: Czy to poprawność polityczna? | > w Sylwestra i do godz. 6 rano w Nowy Rok policja w Kolonii przyjęła 20 zgłoszeń. W 2014 roku takich zgłoszeń było 25. Podobna jak przed rokiem była liczba interwencji policyjnych w sprawie hałasu nocnego, uszkodzeń ciała, kradzieży itp. Nic szczególnego.Bez komentarza: Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, w tym dwóch gwałtów, złożyło dotychczas 106 kobiet z Kolonii W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia grupa ponad 1 tys. mężczyzn, zebrała się w okolicach dworca głównego w Kolonii i znajdującej się nieopodal kolońskiej katedry. Młodzi mężczyźni obrzucali petardami innych uczestników zabawy pod gołym niebem. Z tłumu wyodrębniały się mniejsze grupy, które osaczały kobiety, napastowały je, a następnie okradały. Szef związku zawodowego policjantów w Nadrenii Północnej-Westfalii Arnold Plickert powiedział, że grupy napastników liczące kilkadziesiąt osób otaczały swoje ofiary, uniemożliwiając policji szybką interwencję. Minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maiziere skrytykował policję za opieszałość. - Policjanci zniknęli, po czym doszło do incydentów, a teraz czeka się na zawiadomienia o przestępstwie. |
#24 2 na 2 | piotr35 (1843 punktów) | Odp: Czy to poprawność polityczna? | > Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, w tym dwóch gwałtów, złożyło dotychczas 106 kobiet z KoloniiBlisko, coraz bliżej. Liczba 90 zgłoszeń została osiągnięta dopiero w środę, 6.01.2016 roku. Jeszcze w niedzielę ich liczba nie odbiegała niestety znacząco od liczby z poprzedniego sylwestra. Prawdą jest, ze doniesienia medialne sprawiły, ze wiele kobiet odważyło się zgłosić na policję. Dopiero tydzień później podobne zawiadomienia docierają tez i z innych miast. Kobiety nie opowiadają o zaczepianiu, bo nie wierzą w ukaranie nieznanych sprawców. Bez znaczenia jest, jakiego koloru skory są bandyci. Nie jest moim zamiarem bronienie przestępców. Jestem przekonany, ze teraz po rozpoznaniu skali zjawiska Niemcy potrafią sobie z nim poradzić. Dzisiaj policja zna z nazwiska 3 osoby podejrzane o napaści. To niewiele, ale zawsze jakiś początek. Tak obserwując Niemców, przyszła mi do głowy sytuacja w Polsce, gdzie na niektórych osiedlach żadna kobieta nie odważy się wyjść sama po zmroku, bo to co w Niemczech wywołało taki szok, w Polsce jest raczej normą. Sam znam przypadki brutalnego zaczepiania kobiet, zgłoszenia tego faktu na policje i ... wielkie nic. Może teraz się to wreszcie zmieni, ale najbardziej potrzebna jest zmiana w ludzkiej mentalności. |
#25 1 na 1 | piotr35 (1843 punktów) | Odp: Czy to poprawność polityczna? | > Reszta w ręku partiiZ dwojga złego, lepiej jeśli jest to partia, czyli wielu ludzi, niż jeden chory owładnięty żądzą zemsty polityk. |
#26 1 na 1 | VonM (709 punktów) | Odp: Czy to poprawność polityczna? | >b) normalna sytuacja >c) efekt chorej poprawności politycznej toczącej Europę jak informacyjny rak >Coś słyszałem o jakiejś cenzurze w mediach, którą chciał wprowadzić jakiś PiS, czy to już to?
No cóż, nawet Kim Dzong Un nie wsadza do więzień za mówienie o przestępczości wśród imigrantów. Niewątpliwie nasze dzieci będą się uczyć o tym na historii, że kiedy w Niemczech ewidentnie łamano wolność słowa, tamtejsi "dziennikarze" troszczyli się o losy demokracji w Polsce.
Niebawem w Niemczech będzie można trafić do więzienia za kwestionowanie wolności słowa - na analogiczny pomysł Kim również chyba nie wpadł. |
| Matix (5786 punktów) | Odp: Czy to poprawność polityczna? | Mamy dalsze doniesienia w sprawie. fakty.inte(*)eciwstawic-sie-pog,nId,1950369fakty.inte(*)przez-cudzoziemcow,nId,1950457Inna sprawa. Matka mojego kumpla to moher. TV Trwam non stop. Jest negatywnie nastawiona na pomoc imigrantom i wk**** się, bo co raz musi wyłączać TV, ponieważ mowa jest tam o konieczności pomocy imigrantom, o czym cały czas przypomina także papież. Skomentuję to tak: świat chyba zaczyna się kończyć. Pytam: gdzie się podział w ludziach instynkt samozachowawczy? Jak można dopuścić do nielegalnego napływu osobników "religii pokoju" do swojego kraju, dać im socjal i jeszcze dopuścić do tego, żeby napastowali kobiety? Czy świat zachodu oszalał? Gdzie są niemieccy mężczyźni? To przechodzi ludzkie pojęcie doprawdy... |
#28 1 na 3 | Celecrin (6386 punktów) | Odp: Czy to poprawność polityczna? | Całkowicie chyba nie załapałeś o co chodziło mi w poście. Gwałty i grabieże odbywały się pod gołym niebem podczas konkretnej imprezy. O fakcie wiedzy policji co się wtedy działo świadczy wypowiedz policji, która się tłumaczyła, że kobiety były otaczane przez tłum, więc interwencja była utrudniona. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, że Twojego toku myślenia NIKT w Niemczech nawet przez sekundę nie broni, to znaczy, że media, policja i władze działają na podstawie zgłoszeń o przestęstwie w takiej sprawie o jakiej dyskutujemy. Weźmy bójki kibiców po meczu i gdy ktoś będzie ranny albo zabity, media będą milczeć 3 dni czekając na raport policji, która z kolei czeka na zgłoszenia o pobiciu. Albo pochylmy się nad typową imformacją o imprezie masowej w mediach, GDZIE ZAWSZE w informacji znajdziemy wzmiankę o bezpieczeństwie, na przykład lakonicznie: W Kolonii ludzie sylwestra świętowali w centrum miasta, impreza przebiegła bez większych utrudnień. > Tak obserwując Niemców, przyszła mi do głowy sytuacja w Polsce, gdzie na niektórych osiedlach żadna kobieta nie odważy się wyjść sama po zmroku,1. To nie było osiedle tylko centrum miasta. 2. Nie mówimy o bandzie wyrostków i zagubionej kobiecie, tylko o grupie 1000 facetów i obecnie 160 poszkodowanych w tym wielu TURYSTEK także z Japonii. Niemcy mają miliony miejsc gdzie żadna kobieta po zmroku nie pójdzie, nawet policia. Może idź po rozum do głowy bo zaczynacz mnie troszkę denerwować infantylnością. |
| dzentelmen (2000 punktów) | Odp: Czy to poprawność polityczna? | > Zapewne wszyscy wiemy, że to jest na porządku dziennym. Natomiast zdecydowanie nie powinno tak być. Ja piszę bardziej w kontekście naszych krajowych mediów, a nie brytyjskich, czy niemieckich. Gdyby to ode mnie zależało podałbym to jako pierwsze info o 19:30 w TVP. A to dlatego, że w Polsce można jeszcze zapobiec takim zdarzeniom w przyszłości.Chyba wyraziłem się zbyt ogólnie i nieprecyzyjnie w pierwszej odpowiedzi. Więc w skrócie, idzie mi o to, że ta sprawa obnaża "politykę informacyjną", która siłą rzeczy, wpisuje się w prowadzoną przez m.in. Niemcy "politykę demograficzną". Poprawność polityczna, nie ma tu nic do rzeczy. Każde takie "zajście" może uderzać w wiarygodność rządu, który zdecydował się na prowadzenie takiej a nie innej polityki imigracyjnej. Pozdrawiam.
"Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae". |
#30 1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Czy to poprawność polityczna? |
> Z dwojga złego, lepiej jeśli jest to partia, czyli wielu ludzi, niż jeden chory owładnięty żądzą zemsty polityk.Twierdzisz, że lepiej, by żądzą zemsty była ogarnięta cała partia?
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|