 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-01-2016 23:24 | Maria-Magdalena (-55 punktów) | Na początku było słowo.
-4 na 6 | Wróg wiary, prawdy i miłości często wkrada się do "świętości"! Poprawna wersja : "...narodził się Zbawiciel, WSZEGO świata odkupiciel". (8.XII)
Prolog z Ewangelii św. Jana :
"Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości. Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było [Słowo], a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy".
Odwieczny Syn Boży, stał się człowiekiem, by zbawić świat. On; Droga, Prawda i Życie, jest nie tylko zbawieniem, ale też światłem i życiem dla ludzi. Jest ich pasterzem, który prowadzi ludzi do świętości, drogą którą sam przebył. Drogą Miłości dla której, On Bóg uniżył się do ofiary wymagającej wręcz heroicznej pokory,którą pokonał zuchwałość zła. Upokorzenie, szyderstwo, okrucieństwo - krzyż. "...zbawienie przyszło przez krzyż". Każdy człowiek bez względu na wiarę, czy niewiarę ,ma drogę otwartą do zbawienia. Na tej drodze czeka Jezus Chrystus - Syn Boży - Druga Osoba Boska. Troistość Boża, choć tak niepojęta, ujawnia się jednak w każdej pojedynczej osobie w odmiennej postaci i mocy
Maria-Magdalena | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Wenancjusz (16441 punktów) | >Wróg wiary, prawdy i miłości często wkrada się do "świętości"! >Poprawna wersja : >"...narodził się Zbawiciel, WSZEGO świata odkupiciel". (8.XII) >Prolog z Ewangelii św. Jana : >"Na początku było Słowo, >a Słowo było u Boga, >i Bogiem było Słowo. > Ono było na początku u Boga. > Wszystko przez Nie się stało, >a bez Niego nic się nie stało, >co się stało. > W Nim było życie, >a życie było światłością ludzi, > a światłość w ciemności świeci >i ciemność jej nie ogarnęła. > Pojawił się człowiek posłany przez Boga - >Jan mu było na imię. > Przyszedł on na świadectwo, >aby zaświadczyć o światłości, >by wszyscy uwierzyli przez niego. > Nie był on światłością, >lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości. > Była światłość prawdziwa, >która oświeca każdego człowieka, >gdy na świat przychodzi. > Na świecie było [Słowo], >a świat stał się przez Nie, >lecz świat Go nie poznał. > Przyszło do swojej własności, >a swoi Go nie przyjęli. > Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, >dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, >tym, którzy wierzą w imię Jego - > którzy ani z krwi, >ani z żądzy ciała, >ani z woli męża, >ale z Boga się narodzili. > A Słowo stało się ciałem >i zamieszkało wśród nas. >I oglądaliśmy Jego chwałę, >chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, >pełen łaski i prawdy". >Odwieczny Syn Boży, stał się człowiekiem, by zbawić świat. >On; Droga, Prawda i Życie, jest nie tylko zbawieniem, ale też światłem i życiem dla ludzi. Jest ich >pasterzem, który prowadzi ludzi do świętości, drogą którą sam przebył. >Drogą Miłości dla której, On Bóg uniżył się do ofiary wymagającej wręcz heroicznej pokory,którą >pokonał zuchwałość zła. >Upokorzenie, szyderstwo, okrucieństwo - krzyż. "...zbawienie przyszło przez krzyż". >Każdy człowiek bez względu na wiarę, czy niewiarę ,ma drogę otwartą do zbawienia. >Na tej drodze czeka Jezus Chrystus - Syn Boży - Druga Osoba Boska. >Troistość Boża, choć tak niepojęta, ujawnia się jednak w każdej pojedynczej osobie w odmiennej >postaci i mocy >Maria-Magdalena
Tu nawet nie ma co komentować, bo i tak nie dociera do autora postu. Po prostu pomyliła drogowskazy. Puk, puk koleżanko! Tu nie jest Fronda! Czy te nawiedzone religianty wszystkie takie upierdliwe złośliwce są? Pozdrawiam wszystkich nie oszołomionych.
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja
|
|
 | -1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52275 punktów) | . > Tu nawet nie ma co komentować, bo i tak nie dociera do autora postu. Po prostu pomyliła drogowskazy. Puk, puk koleżanko! Tu nie jest Fronda! Czy te nawiedzone religianty wszystkie takie upierdliwe złośliwce są? Pozdrawiam wszystkich nie oszołomionych.Proszę tu nie przeprowadzać personalnych ataków na racjonalistów, z których poglądami Pan się nie zgadza. Proszę z należnym szacunkiem dla autorki przedstawić swoje merytoryczne kontrargumenty. Tu każdy ma prawo do wyrażania poglądów, w które wierzy. ___________________ Czytelnik 'Wenancjusz' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Na początku było słowo.' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,692161#w692203Przed każdą reakcją - no chyba, iż to jest odruch bezwarunkowy - warto przeczytać wypowiedź ze zrozumieniem i pomyśleć o co autorowi chodziło, gdyż czasem reakcją można się skompromitować i to niezależnie czy mój post potraktować poważnie, czy też jako ironię, którą był oczywiście. www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,690785#w691936@@@ .
|
|
| Duch Prawdy (14787 punktów) | >Wróg wiary, prawdy i miłości często wkrada się do "świętości"! Ano tak. >Poprawna wersja : >"...narodził się Zbawiciel, WSZEGO świata odkupiciel". (8.XII) Dzień dobry. >Prolog z Ewangelii św. Jana : Kolega Janek po pierwsze nie był święty, tylko zwyczajny jak każdy człowiek, a po drugie dobrze kombinował, ale pomylił Słowo z Myślą: Na początku była Myśl, a Myśl była u Boga, i Bogiem była Myśl. Ona była na początku u Boga. Wszystko przez Nią się stało, a bez Niej nic się nie stało, co się stało. W Niej było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Sławek mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości. Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie była [Myśl], a świat stał się przez Nią, lecz świat Jej nie poznał. Przyszła do swojej własności, a swoi Jej nie przyjęli. ( To dla Ciebie farmer, żebyś się już nie pytał dlaczego mówię, że na fR jestem u siebie. )
>Upokorzenie, szyderstwo, okrucieństwo - krzyż. "...zbawienie przyszło przez krzyż". Zbawienie nie przyszło przez krzyż, zbawienie przychodzi przez Miłość. Nikt nikogo nie zbawił swoją bezsensowną śmiercią, każdy może się zbawić sam, a drogą do zbawienia siebie i świata jest Miłość. >Maria-Magdalena Duch Prawdy
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
6 na 6 |
2 na 4 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Aha ale chociaż w domu wszyscy zdrowi.
|
|
 | 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | >Aha ale chociaż w domu wszyscy zdrowi.
Jak by Ci tu...
U niej w domu siostry wszystkie jednakie. I strojem, i umysłem, i mentalnością.
Zasadniczo, tak jest w większości klasztorów.
brat Drobner.
|
|
2 na 2 Stefanowicz (2544 punktów) (zablokowany) | Na początku był chaos, jeżeli się już bawimy w religię...
|
|
 | 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | >Na początku był chaos, jeżeli się już bawimy w religię...
"Na początku był chaos. I tak już zostao."
Drobner, dialektyk
|
|
|  | 1 na 1 | tarkos (10757 punktów) | >"Na początku był chaos. >I tak już zostao." Skąd znasz tę najprawdziwszą tajemnicę, że 'uczciwy' chaos musi zawierać porządki - że nie da się rozpirzyć doskonałego chaosu?
|
|
| |  | | Drobner (19539 punktów) | >>"Na początku był chaos. >>I tak już zostao." >Skąd znasz tę najprawdziwszą tajemnicę, że 'uczciwy' chaos musi zawierać porządki - że nie da się rozpirzyć doskonałego chaosu?
Bo każda transpozycja w chaosie Jest dialektycznie pozorna! A wynika to, tarkosie, Z anty-lematu Kuratowskiego-Zorna.
Spójrz: politycy 'natchnieni' twierdzą - i wiedzą czemu - Że wiele trzeba zmienić, By było po staremu.
Tu przytoczę klasyka: ze zmian zawsze wynika i ch.., i du.. i kamieni kupa.
Bijekcje, choć nietrywialne, są tu nieodróżnialne! I tak ma to się w 'uczciwym' chaosie.
Drobner z Apeironu, uczeń Sedesa z Bakelitu
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|