Reprezentacja polskich siatkarzy pokonała dziś reprezentację niemiecką, dzięki czemu Polacy będą mogli nadal próbować wywalczyć udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio.
Przyznam, że nie rozumiem sensu tych kwalifikacji. Z jakiego powodu reprezentacja jakiegoś kraju nie ma prawa wzięcia udziału w Igrzyskach Olimpijskich ot tak, bez żadnej selekcji? Dlaczego nie wystarczy członkostwo w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim? Czy chodzi o to, że wówczas takie igrzyska trwałyby zbyt długo, czy o to, że byłyby zbyt drogie? |